mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:02:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Podenco Ibicenco - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Podenco Ibicenco - čvek  (Prebrano 39926 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #75 : četrtek, 27.12.2007 : 20:00:51 »

Punca je za pojest lustna. Kiss Pa pridna tudi vidim, da je. Grin Grin Grin Dolgcas vam prav gotovo ni. Wink
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #76 : četrtek, 27.12.2007 : 20:19:03 »

Definitivno bi se po Sii morali zgledovati vsi učitelji, pasji in človeški. V zelo kratkem času ji je uspelo spraviti v red celo familijo.
Č E S T I T K A!

LP NEŽA
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #77 : četrtek, 27.12.2007 : 20:43:13 »

Sia je divjakusa na 159 potenco.
Vedno sem govorila, da imam doma dva razvajena in nevzgojena zmeneta (Taru in Anuk). Sele zdaj, ko je prisla Sia, vidim kaksno krivico sem jima delala. Razumeta skoraj vsako besedo in se tudi odzivata na vse moje cvekanje. Z njima res nimam nikakrsnih problemov. Sia pa divja, nic ne slisi, nic ne razume oziroma nic noce slisati in razumeti...  Grin Grin v enem mesecu je celo uspela (obcasno) dojeti kaj pomeni beseda "ne".  Uaaaau!!!  Grin Grin
Ko ji kaj dopovedujem, zacne se bolj divjati ali pa gristi. Ej, tako polnega ugriza se niste obcutili  Grin Pri ostalih mladicih sem imela roke spraskane, pri njej je pa tako, da nimam nobene praske, so pa zato modrice (polni ugriz) toliko bolj pogoste.
Se mi se ni zgodilo, da bi tako tezko cakala na menjanje zob  Tongue

Uteceno umirjanje pri njej ne pali, zato sem morala izumiti drugacne prijeme. Kanaliziranje pozornosti - ne pali... ko se zapici v eno stvar bo to terala do konca. Pomaga edino to, da jo fizicno odstranim (v narocje pa v drug prostor in vrata zapret) od objekta, ki je trenutno v srediscu njene pozornosti. Ce predmet premaknem na visji prostor, do katerega ne more, potem skace kot zmesana in si izmislja milijon in eno resitev, kako se dokopati do npr. daljinca. Vcasih imam ze kar slabo vest, da res gledamo tako grozen program, ker hoce na vsak nacin prestaviti na drug program  Grin Grin Grin

Hehe, saj vem da ima sele 3 mesece in drobiz, ampak sem kar malo pozabila kako zgleda imeti mladica, ki razume samo svedscino.  Grin Grin

Saj ni tako grozno, kot se slisi. Mala je karakterno tocno to, kar sem zelela imeti - en neustavljiv torpedo.

Aja, pa smrci tudi posteno  Grin Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #78 : četrtek, 27.12.2007 : 23:40:40 »

Ali v tvoji postelji smrči..... ?Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #79 : petek, 28.12.2007 : 14:32:39 »

hja, v vasi bolj tezko  Grin Grin Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #80 : sobota, 29.12.2007 : 09:39:44 »

Ej,Drejči,sem morala iti skozi vso temo,ker sem se ob tvojem zadnjem postu tako nasmejala,da me je bolel trebuh-pa dobro veš,da se ne smem smejat Angry Tongue
Mi je že čisto jasno,da nisi ob svojem obisku v mojem hotelu nic dodala,ko si opisovala Siine prigode-kvečjemu si kaj spustila Grin Cheesy
Moram pa reči,da ima tvoja lepotička pogled čisto tak,ki paše k njenemu karakterju Wink
V njenih očeh lahko izkušen lastnik pasjega tropa brez problema vidi tiste hudičke,ki prav čakajo,da naredijo čimveč stvari,s katerimi spravljajo v obup ostale člane pasje bande in seveda predvsem svoje lastnike češ-ja,kaj pa pričakujete?Saj sem ena majhna drobna stvar,ki se mora še naučiti ubogati in kako naj vem,kaj se sme in kaj ne? Grin Grin Grin
Potem se tolažiš,da bo bolje,ko bo odrasel-no,tu je ena prav fletna finta-NI BOLJE,je pa presneto zanimivo Cheesy Cheesy Wink
Veliko veselja  in zabavnih trenutkov  ti želimo iz našega tabora in se vidimo v Ljubljani! 
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #81 : sobota, 29.12.2007 : 20:45:46 »

 Sonja, zelo dobro vem kako je, ce se ne smes smejati in te vse boli... in glej ga smenta, ravno takrat se dogaja toliko smesnih reci  Grin Grin

Ko smo ze ravno pri Sii, moram hitro napisati memoare prvega meseca, drugace se vse skupaj, razen najvecjih cvetk, nekako pozabi.

Letalisce Munchen
S Sio sva prileteli iz Svedske in imeli 4 ure casa do nadaljevanja najinega potovanja. V narocje sem jo dobila takoj, ko sem izstopila iz letala, kletka pa morala (po predpisih) v cargo. Cca. uro pred poletom sem se spomnila, da bi bilo dobro preveriti, kje je kletka, kar se je izkazalo za zelo pametno potezo, saj nihce na letaliscu pojma ni imel, kje bi kletka lahko bila.
In tako sem s Sio v narocju stala pred salterjem in gledala prijazno damo na drugi strani pulta, kako svica, mrzlicno klice vse po vrsti in jih zaslisuje kje je ta prekleta kletka. Vse skupaj je trajalo priblizno 30 minut.
Poleg "mojega" salterja je bila se cela vrsta salterjev, kjer so potniki opravljali check-in in povdariti moram, da je bilo teh ljudi o-g-r-o-m-n-o. Prav vsi so obcudovali Sio in se mi prijazno nasmihali, ces kako simpaticnega psica imam.
Pri vsem tem cakanju sem ugotovila, da Sia niti ni tako lahka in jo spustila na tla. Napaka!
V veliko zabavo vseh prisotnih me je Sia zacela gristi v koleno, pa vlekla za hlacnice, odvezala vezalke na cevljih, nasla neki trakec, ki je visel iz torbe in skoraj stresla vso vsebino, potem sem jo dvignila, kar pa ji niti slucajno ni bilo vsec in se je zacela izvijati iz narocja. Torba ob mojih nogah in prilicno tezak nahrbtnik na mojem hrbtu mi krotenja te njene telovadbe nista cisto nic olajsala.
In sem jo hotela zopet postaviti na tla, pa je tako ritala, da sem namesto nje na tla postavila sebe. Prav nic sportno sem se namrec zvalila na rit (z njo v narocju). No, to nerodnost sem popravila tako, da sem s svetlobno hitrostjo vstala in se delala, da sem komaj prisla in sploh nisem opazila, da bi kdo padel.  Grin

Dami na oni strani salterja je bilo ze posteno nerodno, ker nikakor ni mogla locirati osebe, ki bi vedela kje je kletka, meni pa je tudi ze pocasi pohajalo potrpljenje in kar se Sie tice, ga niti imela ni... potrpljenja namrec  Grin

No, prisotni so res imeli unikatno predstavo. Da jim je bilo zelo vsec, je bilo jasno, saj so se vsi po vrsti od srca nasmejali.

Verjetno si lahko predstavljate, kaksno olajsanje je bilo, ko so koncno nasli kletko in sem naglo kot kafra izginila s prizorisca.

Mislim, da me Munchensko letalisce nekaj casa ne bo videlo.  Grin

Nove prigode sledijo...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #82 : torek, 01.01.2008 : 12:13:26 »

Sia je prezivela ognjeni krst - dobesedno in tako lahko uradno potrdim, da ni streloplaha.
Vceraj, ko je najbolj bobnelo in treskalo (malo cez polnoc) so se dama spomnili, da jo tisci in sva sli ven. Med vso to kanonado se je mirno polulala in ko sva bili ze pri vratih, da greva notri, se je spomnila, da mora se nujno kakat. In sva sli nazaj na vrt.
Vse naokoli je bobnelo in se bliskalo, ona pa je mirno prevohala teren, kje bi bilo najbolj primerno opraviti potrebo. Potem je se malo posnofljala, ce je se kaj zanimivega, ker ni bilo, je pocasi odpujsala proti vratom.
Edino kar ji je vzbudilo pozornost, so bile rakete, ki zvizgajo, ampak v smislu, da bi bilo to zvizganje dobro pogledati od blizu. hehe, jasno ji tega zanimanja nekako nisem potesila.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #83 : ponedeljek, 14.01.2008 : 21:50:44 »

Pa saj to ne more biti res  Angry spet se mi ena frajla petlja v kuhinjske posle  Roll Eyes Huh Ne, ne ze spet  Huh

Pecica - tista, ki nima gumbov, ampak kontrolno plosco na dotik
Ze vecer prej sem pripravila meso, da bo naslednji dan idealno pripravljen za peko v pecici. Pride naslednji dan... juha se kuha, zelenjava za solato je ze pripravljena, krompir tudi, samo se meso dam v pecico pa bo vse tipi-topi.

Ves ta cas, ko sem motovilila po kuhinji, me je Sia kontrolirala s svojega prostora. Ampak zadeva je bila kar dolgotrajna in ocitno dolgocasna, kar jo je posteno uspavalo, saj je smrcala kot slon.

Pecico sem nastimala na pravi program in meso strpala vanjo.

Tako, zdaj grem lahko spilat "Marico hrdalo" v dnevno sobo, zato sem naredila strateski premik. Cez par minut za menoj pritaca Sia, vsa zaspana, da je komaj premikala tacke. Skobacala se je na sedezno in se dobesedno zrusila v lezeci polozaj. Jasno, s tega mesta je lahko optimalno kontrolirala moje delo, pa ceprav mize, saj je takoj zaspala.

Vrnila sem se v kuhinjo po neko cistilo in skoraj padla v nezavest. Pecica ni delala. "'bem ti slabe varovalke", in sla preverit, ce jo je vrglo ven. Ne! varovalke ni vrglo ven. Vrnila sem se v kuhinjo in studirala, kaj sem naredila narobe (ta pecica je namrec visek tehnike, jaz pa sem na tem podrocju bolj bosa). Edini razumni razlog je bil ta, da nisem stisnila Start. O.K. ponovim postopek (medtem je bila moja senca v obliki Sie ze v kuhinji in je veselo smrcala naprej) in posebno pozornost posvetim pritisku na tisti del plosce, kjer je okvircek za Start. O.K. urejeno, malo zarobantim cez svojo kratko pamet, se vrnem v dnevno sobo in pospravljam naprej (Sia se je ze privlekla na sedezno). Tedaj se spomnim, da sem v kuhinji  pozabila cistilo in grem ponj.

Mimogrede pogledam, kako se kaj pece meso in... PECICA SPLOH NI BILA VKLOPLJENA!!!!! No, mi ni bilo nic vec jasno, sploh. Se enkrat ponovim celo proceduro nastavitve programa in vklopim. Zdaj sem se odlocila, da bom stala zraven in opazovala, kaj za vraga se dogaja. V tistem se skozi vrata privlece Sia vsa zazmana (hja, mene je res tezko kontrolirat, ce pa neprestano bezim  Grin ) in ko je prisla do pecice, se je s smrckom dotaknila okvircka za start (ki je tudi izklop), izklopila pecico in se odvlekla do svojega prostora. Malo ocitajoce me je pogledala (ker ji stalno bezim) in zaspala naprej.

Ostala sem brez besed...  Huh
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #84 : torek, 15.01.2008 : 09:46:01 »

Hehehe, vaša mala babnica si je mislila:"Če meni ne privoščijo takšnega kosa mesa, potem ga tudi jaz njim ne privoščim!!!Jim bom že pokazala...." Grin
In potem tiste njene mile, zaspane očke, ki pravijo Drejčiki:"Kdo jaz?Huh Jaz, da sem zmožna tako okrutnega dejanja?"  Grin

S Podenci v hiši res nikoli ni dolgčas....garantirana zabava sto na uro.  Cheesy

Kakšna nova fotografija vaše mlade dame bi prav pasala za pogledati.... Tongue
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #85 : torek, 15.01.2008 : 10:33:52 »

Drejči superca napisano, še dobro da imam malcajt, pa prazno pisarno in se lahko v miru krohotam na ves glas Grin Cheesy Cheesy  Wink. Tole bitjece je res našpičeno in namazano z vsemi žavbami. Tole je pa za vse tri razvajence Kiss Kiss Kiss Kiss

Napeto čakamo na nadaljevanje Grin Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #86 : torek, 15.01.2008 : 10:37:05 »

Napeto čakamo na nadaljevanje Grin Wink

Ja, ja, vi napeto čakate na nadaljevanje, jaz pa komaj odpočijem eno uho, ko mi Drejči tako vrešči v telefon, da mi skoraj bobnič razflinta (drugo je itak mrtvo še od prejšnje šizike). Uporablja pa take besede, da se lahko vsi cigoti skrijejo pred njo. Sia jo je spravila tako ob pamet spravila, da mi po 3x pove eno in isto reč, drugič in tretjič obvezno začne s tem: Tega ti še nisem povedala ... Stanje je torej resno in alarmantno. Tako da jaz zaradi Drejči (pa tudi zaradi sebe) upam, da bo Sia morda kak dan normalno prismojeno mlado zmene. Torej, Sia, GMHDEY!
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #87 : torek, 15.01.2008 : 10:40:17 »

Pol te bo pa klicala da je sigurno prehlajena ko bo mala pridna biba Wink Smiley Vaš dnevnik tudi nestrpno pričakujemo Wink Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #88 : torek, 15.01.2008 : 20:59:35 »

Sam se vi men smej'te,  Grin ampak iz tega se lahko izcimi se kaj dobrega (mogoce), ker bo cez kaksno leto Sia postala kulinaricni maestro (al' kako ze)  Grin in potem mi ne bo treba vec kuhat, sploh...  Grin in potem se bom zbudila...  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #89 : sreda, 16.01.2008 : 08:39:15 »

Drejči zakaj pa ne, vse je mogoče... Wink sej pri Milki tudi svizec čokolado v folijo zavija Wink Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Podenco Ibicenco - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines