mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 08:40:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?  (Prebrano 34827 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Meda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« : sreda, 21.07.2004 : 13:46:53 »

Pozdravljeni!

Sem nova na tem forumu. Malo sem pregledovala, pa podobne teme nisem srečala....zato postavljam vprašanje tule. Doma imamo 4 mesece staro labradorko Medo. Je naš mali srček. K hiši je prinesla veliko novo obveznost pa tudi veliko veselja.
Seveda jo spremljamo na vsakem koraku....kako se razvija, kako se obnaša,... No in....ta naša mala zver si rada privošči kakšen kakec...pa naj bo mačji ali kokošji ali pa zajčji briketek. Zanima me, če je to normalno ali ji morda primanjkuje kakšnih vitaminov oz. mineralov, ki jih morda te smrdljive stvari vsebujejo. Hvala in lep pozdrav, S.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : sreda, 21.07.2004 : 13:55:17 »

Baje pomaga!

Das dobro/lepo goveje (!!!) meso za kak dan ali dva na balkon (ali na okno) na sonce, da se osmradi - pa ne prevec!
Meso dobi baje encime, ki jih pes potrebuje, in mu jih ne bo potrebno iskati v drekcih!
Das mu za pojest in naj bi pomagalo - nisem pa sama preizkusila!

Lp, Ursa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2 : sreda, 21.07.2004 : 13:59:10 »

hehe to so pa naši požrešni psi  Roll Eyes Roll Eyes

Tudi moja psica je bila taka-ko je bila mlada. Pobrala je vse, kar je našla (užitnega ali neužitnega Shocked) na tleh. In sem ji vedno rekla "NE" in "NE SMEŠ" ter, če mi je uspelo, sem jo odvlekla od tam in ji iz gobca vlekla smrdljive stvari.

Počasi (ampak res počasi) je s starostjo ugotovila, da ni vse užitno, kar najde na tleh. Sedaj pasji kakec samo še povoha in gre stran (včasih ga je požla  Angry. Še vedno pa se ne more upreti mačjemu ali pa človeškemu Lips Sealed. Lahko pa se upre kravjemu ali konjskemu Tongue.
Čeprav zadnjič sva se prav skregali, ali ji bom pustila pojesti crknjeno miš ali ne Lips Sealed Lips Sealed. Ampak sem bila jaz bolj vztrajna in je na koncu ni dobila.  

Sva pa sklenili kompromis: ona pusti pri miru kakce, zato pa lahko pobira sadje  Tongue

No, želela sem ti povedati, da verjetno s psom ni nič narobe. Samo preveč je požrešna. Se bo pa ta njena "navada" (pobiranje svinjarije) verjetno s starostjo malo omilila, čeprav verjetno nikoli ne povsem odpravila.

Ti ji samo vedno reči "NE" ali pa kakšen drug ukaz in če ne bo pobrala, jo pohvali in ji daj npr. briketek ali pa nagrado. Tako se bo naučila, da če ne pobere, potem od tebe dobi nagrado, drugače ga pa ne dobi.  Pa seveda vztrajaj na tem!

Lp Jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 21.07.2004 : 14:24:22 »

Jao jao jao, teorijo o spontani generaciji je v prejsnjem stoletju lepo utisal Pasteur.  Grin Grin Grin Wink

Meso ne dobi nobenih encimov, samo razkrajati se zacne zaradi delovanja razlicnih vplivov (temp., svetloba, porast bakterij).  Roll Eyes

Tudi meso samo nima encimov, ki bi prebavili to lastno meso, v BARFarskem smislu, da je samo surovo prebavljivo, kuhano pa ne, ces da nima teh takozelopomembnih encimov. Ce bi jih imelo, bi se prebavilo samo od sebe in to v trenutku.  Grin Grin Grin

Tudi zretje drekov in svinjarije ni nujno povezano s pomanjkanjem cesa. Menda pes ne rece "hm, meni pa manjka malce vitamina X in minerala Y, bom pa dreke zrl, saj tam je tega dovolj". Grin Grin

Moje mnenje-psi so smetarji, vedno so bili smetiscarji in zretje odpadkov je cisto normalno vedenje-za pse. Nam se seveda gnusi, zato jim pac to skusamo prepreciti. In prav je tako.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #4 : sreda, 21.07.2004 : 14:31:29 »

Nanook!

Ok, mogoce je bilo narobe napisano glede encimov, ampak nisem strucko v tem!  Lips Sealed

Kaj potem pomeni, da to (moj predlog) ne pomaga Huh  - ker enim baje je pomagalo!  Grin
... ali samo ni dokazano, da bi pomagalo ali kaj ...  Huh

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 21.07.2004 : 14:36:25 »

Ej linchaich, nic se ne sekiraj, tole z encimi klamfajo tudi struckoti.  Wink Ampak samo do stopnje omenjanja da encimi manjkajo. Kateri encimi manjkajo in kako manjkajo in zakaj manjkajo in kako bi jih telo uporabilo, tam se pa zgodbica konca. Roll Eyes

Bohve kaj je enim pomagalo. Moj recimo ne zre cloveskih, pasjih in macjih drekcov, je pa pobiral kakce od morskega prasicka. Jasno sem tuhtala in premlevala kako in zakaj, vse mozne variante-od pomanjkanja tega do onega. Se danes ne vem cisto, zakaj jih je jedel. Morda so mu bili preprosto vsec, tako kot meni cokolada. Grin

Bi pa jaz psa rajsi odvadila zretja kot pa ponudila usmrajeno surovo meso. Itak nisem pristas futranja s surovo hrano oz. hranjenja "nazaj k naravi" varianto, z usmrajenim pa se manj. Lips Sealed
Niti mi ni jasno, zakaj bi pomagalo to meso?

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #6 : sreda, 21.07.2004 : 14:47:49 »

Meni je to svetovala ena gospa, ki ima psarno in ko je potrebno, to tudi naredi in pomaga  Grin - sicer mi pa ni tocno povedalo kako in kaj bi tole pomagalo!

Pa to osmrajeno meso je rekla, da se da najvec 4x na leto - cim manj, ampak niti 4x ni potrebno, ker baje pomaga, no!!!

Sicer sem tudi jaz zato, da se psa odvadi, vendar imam tudi jaz probleme, predvsem s cloveskimi, ki so tako dobro skriti za drevesom na PST-ju!!! Pa se robcki so zraven!!!  Grin
Lahko preberete tukaj:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=26474&t=26474

Moji dve sta jih pa jedli predvsem, ko sta imeli navidezno brejost in sem jima dozo hrane zmanjsala na polovico. Jih pa jesta tudi kar tako - mimo cokoladice pa res ne mormo!

Na 10 m strik, pa bo!  Grin  Pa da ne boste mislili, da mi tega ne delamo vec - samo nismo na striku, potem je pa tako  Grin  Grin  Grin ... pa se lahko kregam sama s sabo  Grin  Grin  Grin

Lp, Ursa

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 21.07.2004 : 14:52:55 »

Hehe, enak problem je imel prijatelj s svojim psom-bokserjem Grin. Pozrl cloveske dreke pa se robcke zraven, pa tudi pasje... Kokerspanjelka-isto, labradorec-isto.
 Grin Grin Grin

Mojemu se dreki (pasji in cloveski) gnusijo, sploh noce mimo oz. naredi tak krog. Edino ko je bil micken je ene robcke vlacil naokrog, ampak jih je hitro tudi spustil, ko je zavohal, da so kakasti. Lips Sealed Lips Sealed Roll Eyes

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #8 : četrtek, 29.07.2004 : 20:19:18 »

vsi pravite da so vaše mrcine Grin odnehale jesti kakce!! Ampak naš Bis čim ga nimamo pod kontrolo zapiči glavo v najbljižji kakec Cheesy,problem pa je da bolj ko ga umivam bolj smrdi Grin!!! Še rajši pa se kar povalja po njem!!!! Upam da se bo kmalu tega odvadil!!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : petek, 30.07.2004 : 08:19:00 »

Eh, ja! Ti dreki so me vcasih spravljali  v obup. Najprej jih je jedla Kaja (vse razen pasjih), potem smo dobili Bagi, ki je zrla vse! Tongue  Kaja mi se vedno kje naskrivaj kaj polize, ceprav jo ponavadi ze po njenem obnasanju preberem in jo poklicem stran. Bagi je s casom prenehala jesti vse kar je nasla (zvecilne, palice, liste) se vedno pa muli travo in poskusa pozreti kaksen drek. Se mi pa zdi, da pocasi zacenja ugotavljati, da zadeve le niso tako uzitne. Meni je precej pomagalo, da sem jo naucila spustiti karkoli je ze pobrala za kar je vedno dobila slasten priboljsek. Mimo pasjih drekcev gre zdaj ze povsem sprosceno! Grin Na mojo veliko sreco pa se se ni naucila valjati po mrhovini, kar redno prakticira Kaja.
In kot zanimivost: ne Vini ne Don nikoli nista pobirala svinjarije po tleh in se nikoli nista valjala po mrhovini. Si ne predstavljam kako bi vlekla kaksno mrtvo vrano iz Donovega slinastega gobca. Bljak! Shocked lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #10 : petek, 30.07.2004 : 08:23:19 »

Saj tudi Bis gre (včasih) že kar mimo kakcev,a ko ga poje ali se povalja se za prav!!! Grin
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #11 : ponedeljek, 02.08.2004 : 14:04:49 »

Mislim, da je za mladičke to čisto normalno, naša ajka je tudi kot mladiček požrla vsak kakec, sedaj pa pri starosti 10 mesecev, pasje mačje kakce pusti pri miru le povoha jih to je vse še vedno pa z veseljemposkusi kakšen konjski kakec, seveda ker jih vidi samo vsake 14 dni ali tri tedne, ko gremo ba vikend. V Lj jih ne srečamo a te tudi hitro spusti ko sliši fuj.
Skoraj vsako stvar spusti ko sliši fuj, le mrtve krte je ne pripraviš da ga spusti, pa tudi če imaš najboljše meso.
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #12 : sobota, 27.11.2004 : 18:11:35 »

Nekaj bi rada vprašala oz. me zanima vaše mneneje.Tudi moj kužek kokeršpanjelček Cheesy star tri mesece je pravi pacon .Vse kar najde na tleh požre oz. vsaj poskuša Lips Sealed ,ker če ga zalotim mu poskušam preprečit.Malo ste me potolažili ,ko sem prebrala ,da tudi drugi kužki to počnejo. :-\Me pa skrbi ,da bi našel kaj takega kar bi mu škodovalo in bi se zastrupil. :'(Kar panika me je zgrabila ,ko je danes bruhal  in sem najprej pomislila kaj je pojedel. sramZanima me iz tega gledišča PACKARIJA-ZDRAVJE-GLISTE in podobne težave. Kiss
Lep dan in imejte radi svoje kužke. Grin
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : nedelja, 28.11.2004 : 16:24:40 »

arčibald, je že bil drugič cepljen?
Jaz sem zdaj manj "usrana" če ji že uspe kaj pojesti, spusti pa na besedo itak samo, če je povodcu.
Če je spuščena pa ne šmirgla. Pa crknjene miši, to je veselje Lips Sealed
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #14 : sreda, 01.12.2004 : 06:43:41 »

drugič bo cepljen v decembru.Pa če sem čisto odkrita sem že razmišljala če bi ga sploh cepila Huh ,ker se mi zdi cepivo zelo drago  Angry,koliko stane drugo cepljenje?Samo pač svojemu kužku pa tudi želim najbolje za njega.Bomo videli. Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines