mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:35:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?  (Prebrano 34745 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #90 : ponedeljek, 12.01.2009 : 23:39:05 »

Ej, punca, sem se pač zmotila, kaj zdaj? Mi boš zaradi tega glavo odgriznila, al' kaj?

Agresija pa seva od nekod drugod, ne iz naših postov. Če kdo napiše nekaj, kar se ne ujema s tvojim mnenjem, to še ni agresija.

In by the way, kar si napisala, res ne drži. Sorry. Life sucks.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #91 : ponedeljek, 12.01.2009 : 23:48:13 »

Še zadnjič na tem forumu:

A se tukaj deli na naše in druge?! To sem šele sedaj opazila - res je nekaj takega!

Kaj drugega dodati pa res nima smisla!

Bodite lepo "naši"!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #92 : torek, 13.01.2009 : 00:10:17 »

Kot ti ustreza, draga moja.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #93 : torek, 13.01.2009 : 11:55:45 »

Hm... Kar je drugače je le to, da smo Zlatkotu naštimali tegelc z mačjo travo, ki jo včasih malce grizlja...

Je pa včeraj Glu še to ven zruvala s tisto smrdečo zadevo spodaj, ki je pomojem eno posušeno gnojilo in smrdi kot kuga, pa si naštimala pred gobec, samo sem ji vzela preden sem videla, kaj je nameravala (pojest al kaj drugega). Trave kot take ne mara.

Ne vem, res sem zbegana  Huh

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #94 : torek, 13.01.2009 : 12:41:46 »

Eni psi se valjajo po drekih, drugi jih zrejo, spet tretji pa jih pustijo cisto pri miru.
Moja labradorka se hvala bogu ne valja po dreku/gnoju itd., vendar pa z veseljem poje kaksno svinjarijo. Zakaj? Nimam pojma. Prehrano ima uravnotezeno, enkrat sva celo naredili 14 dnevno kuro z enimi kapsulami, ce bi ji slucajno primanjkovalo prebavnih encimov, pa ni bilo nic boljse.
Fuj pomaga ce sem dovolj blizu, drugace pozre vso svinjarijo. Tujih kakcev sicer ne je, zato pa zelo rada pospravi svoje.
Jo pac razglistim na vsake 3-4 mesece pa je.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : torek, 13.01.2009 : 18:05:25 »

Reni, tudi moj pesjan je (bil) nor na kakce od morskih prasickov in zajcev. Nor! Pasji, macji, cloveski-bljak, kar kremzil se je. Zajcji in pujsasti pa mmm, dwobr. So (bili) njegova cokolada. Roll Eyes

Zala_, ce se bos ubadala s tem kaj ji mogoce manjka, te bo se frslog!  Tongue Wink Grin Eni psi zrejo kakce, eni jih ne. Eni lastniki dajo probiotike/homeopatske kuglce/zelisca/krneki, drugi presaltajo na kaj surovarskega, tretji menjajo brikete itd.. Pri enih deluje, pri drugih ne. Tako kot 100% odpoklic: pridi sem-al pa ne. Pa pride-al pa ne.

anu ustrezna hrana je tista hrana, ki psu ne povzroca tezav oz. morebitnih ze prisotnih tezav vsaj ne poslabsa, morda jih celo izboljsa. Ker se psi skozi zivljenjsko obdobje spreminjajo, se spreminja tudi njihova hrana-beri, se jim prilagaja. Ker so psi med seboj razlicni (tako pasme kot posamezniki) je torej logicno, da ima vsak pes svojo ustrezno hrano. Lahko imata dva enako, ni pa to pravilo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #96 : sreda, 14.01.2009 : 14:41:35 »

Moj Bučko še nikoli ni pojedel niti svojega niti drugega dreka, jih pa obvezno ovohava. Pri vsakem se ustavi, ter ga prevoha. Tudi scalino (scalino - urin bi včasih še polizal, po moje samo od psičk).  Roll Eyes Samo žre ga pa hvala Bogu ne, mu tudi ne bi dovolila. Enim pa zgleda da ugaja nekaj, kar je v dreku. Le kako bi jih včasih razumeli ?  Roll Eyes Wink
Logiran
Pimpa
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #97 : torek, 14.04.2009 : 14:27:13 »

Moja pa je požrla človeški drek! Angry  Feej! Pasje je do zdaj pustila pri miru, a mogoče je odkrila novo 'specialiteto'.  Shocked
Logiran
trma
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #98 : torek, 14.04.2009 : 18:54:37 »

Bodi srečna,da se ni povaljala v njem.Moj prvi kuža je to storil,potem pa prišel prav ponosno se pokazati kako je lep.To je šele obup. Angry






Logiran
Bor in Tisa
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #99 : sobota, 18.07.2009 : 09:16:32 »

Alo!

Imam 5 letnega labradorca Bora in dozdaj nismo mel takšnega problema.  Pred parimi dnevi smo bili pri vet., ker ima črevesni kolitis in smo dobili antibiotiki in probiotike. Danes pa je na jutranjem sprehodu poledel kakec. Tega še nikoli ni naredil. Zanima me zakaj?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #100 : ponedeljek, 20.07.2009 : 21:39:33 »

Zato, ker je pes in ker je to v njihovi naravi. Prvi psi so jedli človeške in druge odpadke, ki so se nabirali na robovih prvih naselbin. Nobenega drugega razloga za to ni. Pač mu je zadišalo, prebudil se je primarni nagon in pojedel je drek. Seveda to ne pomeni, da je OK, saj lahko stakne črevesne parazite. Posvetuj se z veterinarjem, ali ga lahko razglistiš glede na njegovo zdravstveno stanje.

lp
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #101 : torek, 21.07.2009 : 13:44:02 »

Joj, kaj sem jaz vidla kot otrok! Sosedov pes je lasten drek pojedel in sem mislila da bom kar bruhala. Ne vem, moja dva se ful izogibata drekov. Predvsem Boni je bil enkrat prav smešen ko je vohal po tleh, pred njim pa en pasji drekec. Prav smešno je blo vidit, ko ga je zelo od daleč povohal, ampak je zgledalo tko "moram pazit da se ga kej ne dotaknem", prav hecen je res..
Logiran
Nesh
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #102 : sreda, 22.07.2009 : 14:37:37 »

Pozdravljeni!
Podobne tematike nisem zasledila pri pregledovanju starih postov foruma, zato sem odprla novo temo.
En teden smo lastniki dvomesečnega borderja. Pred prihodom mladička smo prebrali nekaj knjig o vzgoji pasjih malčkov,  a navedenega problema nismo zasledili nikjer. Gre za sledeče: Če se kuža pokaka zunaj na travi, ga lasten kakec niti ne zanima, ali pa smo prehitri pri pospravljanju, ker ga opazujemo. Do zdaj se je dvakrat pokakal v stanovanju in, ker je to opravil "na tiho", nismo takoj pospravili kupčka. Obakrat je pojedel skoraj polovico svojega iztrebka, ko smo ga pri dejanju zalotili. Zdaj nas skrbi, zakaj to počne (morebitna bolezen) in kako tako vedenje odpraviti, saj tako početje zagotovo ni zdravo za našega Nesha. Če kdo pozna takšne težave in ima kak nasvet, prosim za pomoč.
Sicer je kuža živahen, ješč, rad se igra, je učljiv, obvlada že povelje "sedi"; ne kaže znakov bolanega psička.
Nekoliko težav je sicer pri hoji na sprehod s povodcem, kjer nikakor noče v smeri "od hiše". Ko ga nafintiramo z raznimi igračkami in priboljški pa gre zelo rad in veselo nazaj v smeri "proti hiši". Mislim, da se bo glede na starost tega že še privadil, načrtujemo tudi pasjo malo šolo in nadalje pasjo šolo, resnično pa nas skrbi to, da mu teknejo lastni (bojim se, da bi mu tudi tuji'') iztrebki.

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #103 : sobota, 30.10.2010 : 17:28:19 »

Pika se je povaljala in tudi lizala medvedji drek  Shocked Shocked seveda smo jo takoj odstranili, ter odšli stran od tam. Še vedno se izogibamo tistemu mestu. V naših gozdovih je očito veliko medvdov. In samo medvedjega se je lotila  Huh
Logiran
ghotica
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #104 : petek, 21.01.2011 : 18:51:22 »

S partnerjem sva pred dobrima dvema mesecema nabavila am.stafforda.Star je 8 mesecev in imava problem,ki ga ne znava rešiti.Namreč pes poje vsak svoj kakec,če naju ni poleg,če sva ga nikakor ne poje.Zakaj to počne konstantno mi ni jasno,saj iztrebkov tujih psov ne je nikoli,le povoha in gre dalje.Je morda težava v tem,da je pri prvem lastniku,kjer sva ga midva dobila za golo preživetje bil primoran jesti zgolj svoje kakce?Hrana mu je bila tam total tuja stvar očitno,še vode ni imel,razen deževnice,ko je pač bila...Ne znam si drugače tega razlagati.
Lepo bi prosila vas,če kdo pozna rešitev za ta problemček...kako psa odvadit,da ne bi več jedel svojih kakcev?!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines