mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:41:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: zaupljivost
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaupljivost  (Prebrano 15677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #15 : ponedeljek, 10.11.2003 : 16:59:46 »

Maj, ojla

Ti bom povedala mojo izkušnjo s to "težavico". Pred leti sem imela dobermanko, ki je bila vsakega našega prihoda domov rako vesela, da je cvilila, se metala pod noge, delala kapljice, v glavnem vse mogoče variante, samo da bi pokazala kako je vesela. Na vse možne načine smo jo hoteli malo obrzdtai, pa ni šlo. Nazadnje je prav hitro dojela, da če se tako evforično obnaša, ni deležna niti "ooo Nikica..", nobenega dotika, skratka, ignorirali smo jo. In punca je dojela, da če lepo pozdravi z mahanjem štrceljčka in če umirjeno počaka da se sezuješ, slečeš, je potem deležna čohanja, božanja, cartanja, igre, sprehoda, .....nagrade v glavnem.

Poskusi, morda bo tudi vama s tem uspelo.
Enako ignoriranje prosi od obiskov in ko se bo umirili, naj jo počohajo in pohvalijo...


Pa lep dan...
Logiran
Ricky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #16 : ponedeljek, 10.11.2003 : 17:11:24 »

Hehe... Grin
Moj pes se tudi ponavadi polula od veselja. Samo ga ne kregam. Pač se moram sprijazniti, da je tudi pes živo bitje in da je veselo tako kot človek. Pa vzrok za to je ta, da pes pokaže, da je vesel. Ljudje to povemo, psi pa ne morejo, zato pokažejo. Smiley
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #17 : ponedeljek, 10.11.2003 : 18:35:18 »

Jaz bi rekla, da "ne smeš" reči "preveliko" veselje. Bodi vesela, da je tako-pesek te ima rad. Saj veš, ko pravijo, da je pes edino živo bitje, ki te je VEDNO veselo, ko prideš domov! Seveda pa je nujno, da odvadiš psa skakanja po ljudeh, za kar pa si dobila tudi nasvet kako... LP in veliko veselja z "veseljakinjo"!
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #18 : sreda, 19.11.2003 : 09:40:09 »

ja, tudi naš major se od veselja polula, ko pridemo domov. je pa še mali in mislim, da bo s tem prenehal. drugače je kar vajen ze, da je lulati potrebno zunaj. no, danes pa mi je eno zagodel. polozila sem ga na kavč, da bi lahko v miru spal, medtem, ko jaz delam, on pa gre in naredi luzo sredi kavča. je pa potem takoj vedel, da je storil napako in je stekel do vhodnih vrat. potem pa je zunaj kar dvakrat počepnil in se skušal opravičiti za svoje dejanje. no ja, jezna sem bila, kar je vedel po glasu, dolgo pa ne morem biti. me pogleda s tistimi očki... ah le kako naj bom
Logiran
Davo
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #19 : torek, 19.01.2016 : 14:09:36 »

Samo strašit nikar.Strašenje kot metoda vzgoje absolutno ni sprejemljiva in se lahko izrodi v še večje težave. Raje vodi psa na kraje kjer so ljudje ki ga poznajo vsaj toliko da ne bodo delali panike ko se jim približa. Pelji ga nalašč mimo ljudi in ga obilno nagrajuj ko gre mimo na tak način kot ti želiš.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: zaupljivost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines