mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:05:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Drugi pes
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Drugi pes  (Prebrano 18011 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kerryabba
novinec
*
Sporočil: 21


« : nedelja, 30.01.2011 : 04:36:20 »

Mene pa nekaj zanima, tabu tema, ki mi jo je hudo sploh izrečit ne da bi se počutila krivo…
V glavnem, zanima me kako je pri tistih, ki imate več psov,  ali lahko imate vse enako radi?
Moja zgodba je takšna, da sem si prvega psa nabavila popolnoma na ne pravi način, pač na oglas podarimo psa, ne da b sploh vedela kakršne koli njene karakterne lastnosti…po eno tedenski hudi krizi, ali bom zmogla, sem zaljubila malo bitje, smo imeli že prej pse, samo ga nikoli nisem imela sama, tisto popolno odgovornost za neko bitje..v glavnem, psička je mali bevskač, ampak dopolnjujema se v nulo, sem pa posvojila še drugo psičko..veliko bolj pridna, mirna, skratka pes, da je mnogo lažje sobivati z njim, ni pa iste kemije..skratka zanima me, ali lahko imaste vse svoje pse na enak način radi?
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1 : nedelja, 30.01.2011 : 07:35:04 »

Seveda imaš vse enako rad. Jaz imam dve: 16 letno Kajo in 1,5 letno Keli. Pazim samo, da Kaja vedno dobi vse prva (hrano, ...). Tudi pri njiju vidim, da ni nobenega ljubosumja.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2 : nedelja, 30.01.2011 : 09:17:46 »

Nisem takega mišljenja, jaz namreč mislim, da imaš različne pse na različne načine rad (enako kot z ljudmi in drugimi živalmi) - eni se ti bolj "zasejejo" v srce, drugi mogoče malo manj oziroma na drug način - niti ne nujno manj, odvisno od tega, kako nanese cel kup okoliščin. Čas pri tem ne igra velike vloge, so še druge, pomembnejše stvari (kako se "zaštekata", v kakšnih okoliščinah sta se spoznala, karakterno ujemanje in podobne reči). Ni pa pri tem potrebno imeti nikakršne slabe vesti: svet in bitja, ki v njem živimo, je hudičevo raznolik, zato je razlike treba vzeti v zakup in jih jemati kot nekaj povsem naravnega in v večini primerov pozitivnega, če ne celo dobrodošlega Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : nedelja, 30.01.2011 : 09:28:41 »

Podpišem, kar je moksa pravkar napisala. Smiley Jaz še svoja starša nimam rada na enak način, ker pač nista enaka. Pa zaradi tega nimam enega manj rada kot drugega. Analizirat in samemu sebi delat slabo vest zaradi tega, ker dveh svojih bitij nimaš rad na enak način, nima smisla Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : nedelja, 30.01.2011 : 10:55:46 »

To je tako, kot če imaš več otrok. vse imaš rad, ampak vsakega malo drugače, ker niso enaki med seboj.
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 30.01.2011 : 10:56:36 »

Mi tud imamo 2 psa. Oba imamo radi, oba enako-no ja vsakega na svoj način, ne vem kako naj razložim. Eden se več rad igra, drugi se bolj carta, pač imamo oba radi, ni pa da bi imela rada enega bolj od drugega. Upam, da razumete, vbistvu je isto kot pri ljudeh-pri enem imaš rajši to pri drugem pa to.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #6 : nedelja, 30.01.2011 : 12:44:35 »

Nisem takega mišljenja, jaz namreč mislim, da imaš različne pse na različne načine rad (enako kot z ljudmi in drugimi živalmi) - eni se ti bolj "zasejejo" v srce, drugi mogoče malo manj oziroma na drug način - niti ne nujno manj, odvisno od tega, kako nanese cel kup okoliščin. Čas pri tem ne igra velike vloge, so še druge, pomembnejše stvari (kako se "zaštekata", v kakšnih okoliščinah sta se spoznala, karakterno ujemanje in podobne reči). Ni pa pri tem potrebno imeti nikakršne slabe vesti: svet in bitja, ki v njem živimo, je hudičevo raznolik, zato je razlike treba vzeti v zakup in jih jemati kot nekaj povsem naravnega in v večini primerov pozitivnega, če ne celo dobrodošlega Wink

 Afro
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : nedelja, 30.01.2011 : 15:05:00 »

Tudi jaz imam Bučka in Piko rada predvsem na drugačen način. Se podpišem pod mokso, sama ne bi znala bolje napisati.
Logiran
kerryabba
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #8 : nedelja, 30.01.2011 : 16:17:24 »

Moksa res lepo napisano. Vidim,da sama mal preveč kompliciram.
Da ne boste mislili, obe imam zelo rada in ne delam med njima kakšnih razlik, je pa res, da ti je kdo karakterno bližji. Hvala za odgovore, se kar boljše počutim.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #9 : nedelja, 30.01.2011 : 21:15:03 »

Jaz sem se spraševala podobno kot ti kerryabba ko sem kupovala še enega kavalirčka in me je skrbelo če ne bom imela zdaj Bonija kaj manj rada, pa imam tako kot je moksa lepo napisala res vsakega od mojih treh rada na malo drugačen način, se pa ljubezen nikakor ne zmanjša če imaš več psov, ampak ostane nespremenjena. Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 30.01.2011 : 21:23:27 »

Jaz sem se spraševala podobno kot ti kerryabba ko sem kupovala še enega kavalirčka in me je skrbelo če ne bom imela zdaj Bonija kaj manj rada, pa imam tako kot je moksa lepo napisala res vsakega od mojih treh rada na malo drugačen način, se pa ljubezen nikakor ne zmanjša če imaš več psov, ampak ostane nespremenjena. Smiley
Ali se samo še poveča tvoja ljubezen do psov  Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : nedelja, 30.01.2011 : 23:53:54 »

Rada vsakega na svoj način. Se niti ne trudim, da bi jih imela "enako rada". So vsak zase posebni, edinstveni.
Ljubezni pa itak ne zmanjka, če gledamo s srcem  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #12 : ponedeljek, 31.01.2011 : 10:34:44 »

Ooo, kera debata...
Jaz moji tamali povem, da je ona moja najljubša punca, tamau pa je moj najljubši fant.
Še dobro, da imam par, ne dveh fantov, ali dveh punc  Tongue Tongue
Ampak takoj potem sledi vprašanje - kaj pa oči? Koga imaš raje, očija ali tamauga? Matr, no potem je pa oči moj najljubši mož, ker sva že glih poročena... predaja
Imajo eno obdobje, ko bi nujno radi izsilili izjavo, da imaš prav njih najraje na svetu.
Pri živalih pa takega ˝izsiljevanja˝ ni. Svojo pozornost pač naklanjaš večim živalim enakomerno, na način, ki konkretni živali in tebi najbolj ustreza Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #13 : ponedeljek, 31.01.2011 : 11:23:27 »

Jaz nimam vseh mojih psov enako rada (oz mi niso enako všeč). Obravnavam pa vse enako. Če pa bi se morala trenutno odločit katerga ne bi obdržala, pa se ne bi mogla odločit. Tako, da očitno vendrale ni tako velike razlike koliko mi je kateri "prirasel".
In čas ima kaj pri tem. Včasih mi kakšen mladič dolgo ne potegne, potem pa, ko je narejen in se vpostavi povezava med delom,  se navezanost v obe smeri popolnoma spremeni. Spet drugi so mi že od začetka popolnoma blizu.
Psi na niso obremenjei s tem, koliko jih imamo ali namamo radi, da so le oskrbljeni in zaposleni tako kot je treba. Tako d ani treb anikomur imat slabe vesti, če ima enaga psa raje (več ači drugače) kot drugega, dokler za oba pravično in pravilno skrbi.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : ponedeljek, 31.01.2011 : 12:21:30 »

Pri nas je tudi tako, da imam vsakega najbljbl rada na svoj način. Čip je moj princ, No.1, moj divjak in partner na sprehodih, Brunči pa je moj stiskec pred Tv-jem, mazica ki se rada čese in neguje. Razlika v velikosti, aktivnosti in potrebah kroji tudi mojo ljubezen do njiju. Katerega imam raje? Težko bi rekla, na Čipa sem bolj navezana, saj je dalj časa z menoj, ampak ta mala žaba se ti pa tudi hitro usede v srce. Torej: oba sta najblbl moja ob svojem času.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Drugi pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines