mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:10:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: nega pudljice
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega pudljice  (Prebrano 12379 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #15 : ponedeljek, 31.01.2011 : 21:06:49 »

Skoraj bi se upala trditi, da to ni res. Črni imajo ponavadi izjemno gosto, močno kodrasto dlako, ki se res rada vozlja. Pri drugih barvah pogosteje najdeš bolj ravno, ki je v mladih letih lažja za razčesavanje, na starost pa se seveda hitreje opazi njen primanjkljaj. Spet gre seveda za individualne variacije: videla sem tudi že rjave, močno odlakane in kodraste. Enako kot pri sivih: moj prvi ni imel niti enega samega kodra, temveč vrvnate svaljke, sedanji ima popolnoma kodrasto in jo je imel v najboljših časih dvakrat več od prvega. Se mi zdi, da gre bolj za vprašanje kvalitete dlake pri posameznem psu, ki ni pogojena (ali le delno) z barvo.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #16 : ponedeljek, 31.01.2011 : 21:11:48 »

Hvala.  Smiley
V vsakem primeru se bom preselila v bližino pasje frizerke, ko si bom kodra nabavila.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #17 : ponedeljek, 31.01.2011 : 21:17:37 »

Ma ne bluzi, king-roy, pri kraljevem boš popolnoma obubužala, striženje je pa tko simpl, ko ti enkrat nekdo pokaže, da bolj ne more bit. Če hočeš, ti bom nekajkrat pokazala. Wink Ni vredno, pa še večina frizerjev je totalno zanič in brez okusa Angry - sama veš, katere dele moraš poudariti pri svojem in katere skriti.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #18 : ponedeljek, 31.01.2011 : 21:47:43 »

Se bom enkrat prislinila na inštrukcije  Roll Eyes
Jaz imam zelo dobre izkušnje z našo pasjo/mačjo frizerko, tamalo vozim zelo pogosto na kopanje in striženje, je pa res, da so kodri čisto druga zgodba in da so redki(e), ki znajo kodra lepo poštimat.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #19 : ponedeljek, 31.01.2011 : 22:00:06 »

So, vzreditelji, ampak še ti ti ne bodo tvojega/tujega čisto tako kot svojega. Strižejo pa čisto vsi razstavljalci sami, že vedo, zakaj.  Roll Eyes
Logiran
mirala
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 31.01.2011 : 22:20:21 »

Kako pogosto pa kopate svoje ljubljenčke, jaz nekako na 3 tedne
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #21 : ponedeljek, 31.01.2011 : 22:25:57 »

Maksimalno na dva meseca s šamponom, raje redkeje,  samo spiranje z vodo lahko brez omejitev. S šamponom na tri tedne je pa veliko preveč. Kopanje nadomesti redno krtačenje.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #22 : četrtek, 03.03.2011 : 08:21:46 »

pa pojdimo od začetka ....

pudlje poznamo v 6 priznanih barvah (+ nepriznane) in niso vse iste kvalitete.
najlažje za negovat so črni pudlji, potem beli in rjavi, ostale tri barve pa so precej težje (govorim o negi).

zakaj???
črni pudlji (tudi beli in rjavi) imajo "debelejšo" dlako in največkrat tudi gostejšo. dlako, ki se lažje oblikuje in največkrat "kar sama stoji". tak primer je "lev" pri razstavnemu pudlju.
aprikot, rdeči in sivi pa so stvar zase. imajo namreč bistveno bolj svilnato dlako in precej tanjšo od zgoraj naštetih barv. dlaka se največkrat vozlja kar sama.

sama kopam svoje pse 1x tedensko. z dobrim šamponom IN BALZAMOM to ni noben problem.
niso isti šamponi primerni za različno dlako. npr. pri rdečki uporabljam drug šampon in balzam kot za črno. pravtako uporabljam za vsako drugo krtačo. pa ne zato, ker bi mi bilo tako všeč ampak zato, ker pri rdečki s krtačami od črne ne naredim NIČ.

pudlja mladička je potrebno že od samega začetka (torej že pri vzreditelju) navajati na britje (brivnik) in jasno fen, saj bo bodoči lasnik imel bistveno manj problemov z urejanjem svojega kosmatinca.

pri nas je problem dobit frizerja, ki ti psa ostriže tako kot je treba. še več problemov imamo lastniki razstavnih pudljev. ja to je tudi razlog, da se slejkoprej vsak razstavljalec loti tega dela sam.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: nega pudljice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines