mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:19:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pobiti vlečni psi - Kanada
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiti vlečni psi - Kanada  (Prebrano 13760 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« : torek, 01.02.2011 : 14:44:47 »

Ko si odveč in nič več dobičkonosen. In tokrat ne v grozni (res?) Aziji.
http://www.thestar.com/news/canada/article/930749--100-sled-dogs-killed-in-b-c-massacre?bn=1

Italijani imajo en tak enostaven a krasen rek: "Tutto il mondo e' paese" (nekakšen naš svet je majhen, vendar ponavadi z negativnim prizvokom).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : torek, 01.02.2011 : 15:59:33 »

Hja, tako je v vsaki industriji. Ko ni več posla, gre podjetje v maloro, delavci na solnčno upravo, morebitne živali pa v prodajo ali v večna lovišča.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #2 : torek, 01.02.2011 : 16:08:48 »

Ah, saj ne morem verjeti ...spet novi poboji nič krivih psov, ko enkrat niso več koristni in ne prinašajo denarja v hišo.  Lips Sealed Cry
Kako dolgo bo še trajalo, da se bomo ljudje končno spremenili in ne gledali na živali zgolj z vidika človeškega pohlepa in lastne zabave?

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 06.02.2011 : 09:59:29 »

Saj ne da se strinjam s pobojem, samo... kaj pa naj bi s psi? Jih zvrnili na SPCA (za katere se zdaj ne vem tocno ali so ali niso vedeli za te pse)? Jih pustili tam?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : nedelja, 06.02.2011 : 10:13:04 »

Nan, sej "problematičen" je način, kako so jih. Dejstvo je, da tudi če bi jih vseh 100 prevalili na SPCA, bi verjetno tam ravno tako končali v zmrzovalnik. Ampak vsaj po injekciji, netravmatično, ne bi bilo klanja. OK, zakon jim dovoljuje evtanazijo s strelom v glavo. Tole pa je bilo vsaj po opisu vse kaj drugega kot en strel v glavo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : nedelja, 06.02.2011 : 10:30:19 »

Kaj naj bi z njimi? Glede na to, da je šlo za izurjene vlečne pse, bi se recimo lahko  potrudili, jih ponudili na trgu in jih prodali, tako kot so jih nekaj časa nazaj kupili. Cena bi bila verjetno zgolj simbolična, prodali ne bi vseh, ampak vsaj poskusili bi lahko.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : nedelja, 06.02.2011 : 10:44:33 »

Kaj naj bi z njimi? Glede na to, da je šlo za izurjene vlečne pse, bi se recimo lahko  potrudili, jih ponudili na trgu in jih prodali, tako kot so jih nekaj časa nazaj kupili. Cena bi bila verjetno zgolj simbolična, prodali ne bi vseh, ampak vsaj poskusili bi lahko.

Najmanj to ... in vsekakor prekinit industrijo z vlečnimi psi, če je potem prihodnost le teh takšna, kot od teh revežev.

Saj ne da se strinjam s pobojem, samo... kaj pa naj bi s psi? Jih zvrnili na SPCA (za katere se zdaj ne vem tocno ali so ali niso vedeli za te pse)? Jih pustili tam?

Način kako so bili ubiti je grozljiv. Ne vem, zakaj se potem v horjulskem kotičku zgražamo nad raznimi Moro-ti, če potem lahko v drugi temi tako mirno in sprejemljivo govorimo o masakarju 100 zdravih psov.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 06.02.2011 : 11:15:10 »

miskica, ja, saj to mi je jasno, da je nacin problematicen.
Lanabela, kakor sem jaz razumela, je trg nasicen in je bil tudi poskus oddaje teh psov neuspesen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 06.02.2011 : 11:18:00 »

Mel, ne vem zakaj je potrebno sem mesat Horjul? V splosnem pa gre velikokrat predvsem za zgrazanje nad Azijo, grozno Azijo, ki pse je.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : nedelja, 06.02.2011 : 11:22:32 »

Ne mešam Horjul, govorim o tem, da se zgražamo, ko pri nas vidimo iznakaženega psa (pač primer Moro, lahko bi rekla tudi karkoli drugega, mi je prvi padel na misel) tukaj pa vidim vprašanje "kaj pa naj bi z njimi"? Če ne drugega, jih vsaj evtanazirali in kot sem rekla sprejeli ukrepe, da se to ne ponovi.

Azija je grozna, ne (samo) zato ker je pse ampak zaradi marsičesa drugega tudi, kar pa seveda ne spremeni dejstva, da so grozne tudi druge države in kontinenti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : nedelja, 06.02.2011 : 11:32:33 »

Če jih ni bilo mogoče oddati, bi jih morali pospraviti po protokolu, vsaj za injekcijo so pa v času, ko so imeli delo vendarle zaslužili?
In ja, zakaj pa ne, naj bi jih zvrnili na SPCA, saj zato vendar obstajajo. Če se nanje lahko zvrne po naenkrat par 100 psov iz takih in drugačnih pasjih fabrik in od vseh mogočih zbirateljev, jim 100 vlečnih psov ne bi smelo predstavljati takooo ogromne težave.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 06.02.2011 : 11:47:11 »

Mel, ne vem ali nalasc ne beres ali kaj? Kje pisem, da se mi zdi masaker sprejemljiv?

Lanabela, v enem od clankov pise tudi tole. “Why does it suddenly become a humane society’s issue because (a company) decided they want to unload dog, it’s not acceptable to make money off them and then dump them. We are not there to take people’s unwanted animals.” in po pravici povedano, se delno strinjam z njimi. Ce se jih ze misijo znebiti, naj to vsaj sami storijo (podjetje), na primeren nacin seveda. V tem primeru se mi zdi, da so zavetisca in drustva tretirani bolj kot odlagalisca. Saj je jasno, da ce ti rece, da psi niso adoptable, da pac...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 06.02.2011 : 11:55:56 »

Ne vem no, samo jaz tule ne znam gledat crno-belo. Me moti precej vec stvari kot pa samo ta, da so bili pobiti kakor so pac bili...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : nedelja, 06.02.2011 : 12:15:35 »

Zdaj pa razumem še manj. torej so poskušali oddati vsaj del psov v zavetišče, pa so jih tam dvakrat zavrnili, ker "We are not there to take people’s unwanted animals.” Ja hudiča, zakaj pa potem sploh so? In kako to, da lahko en strokovnjak  kar na pamet reče, da vlečni psi so pa anadoptible? Prav toliko so unadoptible kot tekmovalni hrti. A kje piše, da bi morali pse sprejeti zastonj in da firmi potem ne bi smeli izstaviti računa za oskrbo psov?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 06.02.2011 : 13:04:59 »

Sva ze dve. Vec kot berem, manj mi je jasno in vec stvari me moti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pobiti vlečni psi - Kanada
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines