mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:53:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 175764 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« : petek, 22.07.2005 : 10:53:41 »

Zdravo! Nekaj me zanima: jaz imam dalmatinko, ki jo bom dala pariti in bi potem obdržala še eno psičko pa me malo skrbi kako se bosta razumeli? ima kdo kakšen predlog????lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #1 : petek, 22.07.2005 : 12:29:07 »

malo je off topic, samo bi rada napisala.. Angry
oxy sicer nocem pametovat, samo se ne strinjam s tem da paris nerodovnisko dalmatinko, saj je tako ali tako ze dovolj dalmatincev s slabim zdravstvenim stanjem. pa glede na to da si tudi sama napisala, da ti je zal, da nimas rodovniske,..
Citat
Oj!moja dalmatinka je iz novega mesta  in brez rodovnika samo pa  je čistokrvna.Stara je 1 leto in 2 meseca.Malo mi je žal,ker nisem kupila psičko z rodovnikom samo je bilo vse zelo na hitrio in po naključju tako,da o rodovniku sploh nisem razmišljala
.. ne vem zakaj zdaj razmisljas , da bi producirala nerodovniske dalmatince sama? Huh
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #2 : petek, 22.07.2005 : 12:29:55 »

A ni tvoja psička brez rodovnika?
A imaš potem namen parit še to psičko ki jo boš obdržala?
Zakaj si raje ne kupiš rodovniške psice in imaš z njo leglo če bi ga že rada imela?
LP,petra
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #3 : petek, 22.07.2005 : 12:31:04 »

jasmina si me prehitela Grin
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #4 : petek, 22.07.2005 : 13:34:21 »

Živjo punce! moje življenje ni tako enostavno....sem brez staršev in se moram sama preživljati s tem, da hodim v šolo tako, da si ne morem privoščiti nevem kaj( imam za hrano in za položnice) zato pa tudi nisem kupila dalmatinca z rodovnikom, ker sem že za oxy komaj zbrala denar.: ) ko bom pa v redni službi in itd....si bom pa kupila rodovniškega psa.Oxy bi pa zato dala pariti, ker hočem,da ima enkrat mladiče.Mladiči bojo pa pregledani ( imam dobrega veterinarja) Vem punce, da imate prov samo jaz nimam druge možnosti si pa to zelo želim, da bi oxy imela mladiče.ni me treba razumeti mogoče me pa enkrat boste.lp, špela : (
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : petek, 22.07.2005 : 13:37:31 »

Živjo punce! moje življenje ni tako enostavno....sem brez staršev in se moram sama preživljati s tem, da hodim v šolo tako, da si ne morem privoščiti nevem kaj( imam za hrano in za položnice) zato pa tudi nisem kupila dalmatinca z rodovnikom, ker sem že za oxy komaj zbrala denar.: ) ko bom pa v redni službi in itd....si bom pa kupila rodovniškega psa.Oxy bi pa zato dala pariti, ker hočem,da ima enkrat mladiče.Mladiči bojo pa pregledani ( imam dobrega veterinarja) Vem punce, da imate prov samo jaz nimam druge možnosti si pa to zelo želim, da bi oxy imela mladiče.ni me treba razumeti mogoče me pa enkrat boste.lp, špela : (

Pa kaj filozofiras? Napisi, da si prelena, da bi dvignila rit in sla delat. Zato bos parila psico in prodala mladice. Pika.
Preden skocis v luft, da temu ni tako, mi prosim povej, kako bos spravila gor leglo, v kolikor imas financne tezave?
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #6 : petek, 22.07.2005 : 13:46:14 »

oxy, sori ampak.... Shocked stokaš da nimaš denarja pa imaš namen gor spravit in vzgojit naprimer 10 mladičev??poleg tega pa jih še vse zdravstveno pregledat??
glej, pri dalmatincih je ključni problem gluhost!!in slušni test ne izgleda tako da ti kužka pokličeš in vidiš če reagira ali ne.Vse mladiče boš morala napokat v avto in jih peljat v tujino na testiranje.pa pozanimaj se sama koliko to stane in številko pomnoži z 10(naprimer število mladičev)
poleg tega še cepljenje, hrana-preživljati jih boš morala 2 meseca in še in še...
vprašaj koga ki je imel leglo, lahko ti naprimer yo pove ki ga ima ravnokar....
daj prosim pomisli preden narediš tako bedarijo, že tako je preveč nerodovniških psov, in lepo lepo te prosim, ne naredi tega v dobro pasme!!!daj psico sterilizirat in si izbij iz glave to teorijo da psica mora imet mladiče vsaj enkrat!
poleg tega, si se vprašala kaj bo če ne oddaš vse mladičev??in povrh hočeš še obdržat eno spico??zakaj?za produciranje naprej? kako pa boš preživljala dve?
pomisli realno...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : petek, 22.07.2005 : 13:53:07 »

Za stroske legla se lahko obrnes tudi na Bino, martino.o, simona in bay, Sally, Simi, Yo ... Pa naj ti povedo, koliko stane tale hec imeti mladice. Verjemi, z leglom niti slucajno ne mores zasluziti. Raje nasparaj denar za sterilizacijo. Preberi si vse teme o tem, zakaj producirati mladice, rodovniski : nerodovniski ... O tem smo ze toliko in tolikokrat pisali, da zlahka povsod najdes kaj pametnega. Preden se zaletis v paritev, res premisli, kako bos zmogla financno breme legla, izracunaj, koliko bos dobila od prodaje psov pri povprecno stevilcnem leglu, kako bos vzdrzevala dve psici, ce imas ze zdaj tezave s financami. Pamet v roke! Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : petek, 22.07.2005 : 13:58:17 »

vprašaj koga ki je imel leglo, lahko ti naprimer yo pove ki ga ima ravnokar....

Pri nas so se stroski sele zaceli, se pa pridno nabirajo. Mladicki so danes stari 3 dni. Do sedaj smo naklanfali ze kar nekaj stroskov (tistih, ki se nanasajo na rodovnisko leglo ne bom pisala, ker jih pri nerodovniskih ni). Ker psicka ni kotila (bila je cez rok), smo bili 3x pri veterinarju, od tega je bil 2x poleg pregleda narejen se ultrazvok. Nic od tega seveda ni bilo zastonj. Pripraviti je bilo treba kotilnico. Kupiti je bilo treba nadomestno mleko za primer, da bo treba mladice dohranjevati (4kg mleka je okoli 12.000 sit). In tu so se stroski sele zaceli. Mladicke sem vceraj zacela dohranjevati, ker psica nima dovolj mleka. Ker zaradi dojenja potrebuje kvalitetnejse in bogatejse obroke, je tudi njena prehrana drazja kot sicer. Verjetno ni treba poudarjati, da bodo do oddaje v nove domove mladici zaceli jesti tudi drugo hrano, da bodo potrebovali igrace, opremo, cepljenje, razglistenje, morda tudi veterinarsko pomoc v primeru bolezni...
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #9 : petek, 22.07.2005 : 14:20:23 »

Nočem se z nobenmu kregati posebej s tabo ne yo....misli si kar hočeš...jaz vem kako je....drugače tudi delam(samo ne vsak dan), v šolo hodim in eno leto sem stanovanje rihtala ( in to je veliko stroškov)....imam pa veterinarja, ki mu ne plačam nič.lepo se imejte, ker me ne bo več na temu forumu- eni si upajo malo preveč.....sedaj me pa veselo upravljajte....aja pa yo....meni denar ne pomeni nič in mladiče ne bi prodajala, zato, da bi zaslužila, ampak drugače bi s tem denarjem krila stroške hrane in itd....Hipo tebi pa hvala za svetovanje....lp
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #10 : petek, 22.07.2005 : 14:21:33 »

Hvala agnes bom premislila! lp
Logiran
ban
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #11 : petek, 22.07.2005 : 14:37:48 »

Halo.Podpiram Oxy v odločitvi glede legla.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : petek, 22.07.2005 : 14:37:59 »

Najprej te vljudno naprosam, da pises slovensko  Roll Eyes

...aja pa yo....meni denar ne pomeni nič in mladiče ne bi prodajala, zato, da bi zaslužila, ampak drugače bi s tem denarjem krila stroške hrane in itd...

Ja, seveda. Ti bi jih imela iz ljubezni, a ne? Jaz jih imam namrec iz sovrastva  Grin Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : petek, 22.07.2005 : 14:55:27 »

Tema je locena od osnovne zato, ker tja ne spada. Naslov prejsnje teme je bil "sobivanje dveh razlicnih pasem", oxy pa sprasuje nekaj povsem drugega, razen ce se morda ze vnaprej ne boji, da njena dalmatinka ne bo imela dalmatincev, temvec nekaj drugega.

Oxy, brezpredmetno je kakrsnokoli nakladanje o vedenju, kaj nerodovniska paritev za seboj potegne. Priznaj, da si do svoje psice skrajno egoisticna, da te zanimajo izkljucno tvoje zelje, za psico in njene mladice te bolj malo briga. Morda te po vseh informacijah, ki jih prebiras, skrbi edino to, da bi bil kateri od mladicev bolan in bi ga bilo treba uspavati (huh, eden manj) ali da ne bi bili cisto pravi dalmatinci. Ja, oboje se ti lahko zgodi. Bos se tako navdusena nad "cudezem zivljenja", ki si ga tako zelis videti, oz. bos se navdusena nad prodajo mladicev in obdrzanjem enega izmed njih? Tezko verjamem. Cetudi imas veterinarja zastonj, tezko verjamem, da ti zastonj opravlja tudi posege na psih (morebitne operacije, carski rez...) in da ima zastonj zdravila. Razen, ce... A ti nudi potem zastonj tudi hrano za mladice in psico?

Vidim, da so te silno razjezili. Se bos tako razjezila tudi takrat, ko ne bo denarja za hrano mladicem, pa se bodo drli kot jesiharji cele dneve in noci? Bo pomagal veterinar? Ali bo slo pri kotitvi kaj narobe in bo potrebna pomoc se kje drugje, ne samo "tvojega veterinarja na domu"?

Naredila bos itak v vsakem primeru po svoji vesti. Tukaj o nerodovniskem leglu in razlogih zanj ne bos vec razpredala. Karkoli bos navedla kot vzrok za nacrtovano nerodovnisko leglo, bo kazalo na tvoj skrajni egoizem. Psica od paritve ne bo imela nic, le ti.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #14 : petek, 22.07.2005 : 15:01:11 »

Glede stroškov mirno lahko rečem, da so zelo visoki, če vzrejaš tako, kot je treba - rodovniške mladiče seveda. Že v drugi polovici brejosti naraste strošek za hrano za bodočo mamo, ko izključno samo doji, ji je za zadostno količino mleka dobro dajati nadomestek pasjega mleka in s kvalitno in zadostno količino hrane ohranjati njeno kondicijo, potem pri nekako treh tednih je treba začeti dohranjevati mladiče, pralni stroj se je kar naprej vrtel, ker sem NAJMANJ dvakrat dnevno zamenjala rjuhe na ležišču (in to cela dva meseca), ker tudi higiena mora bit.... potem pridejo stroški cepljenja, rodovnikov.....popotnica in kako darilce....
Pri dalmatincih in drugih pretežno belih psih, bi bilo potrebno prišteti še test gluhosti (BAER) obeh staršev in seveda malih potomcev. In, da ne pozabim, tudi ata je treba plačati - v večini primerov, ki jih poznam, je to mladič ali pa vrednost mladiča. In seveda neskončne količine papirnatih brisač za pobiranje kakcev in brisanje lužic (če se vse dogaja v stanovanju ali hiši) in vode in čistil, da se vse skupaj pomije........in verjetno sem še na kaj pozabila.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines