mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 21:34:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176832 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #45 : četrtek, 28.07.2005 : 10:05:03 »

Nuk in Yo bosta obuli bulerje in se sli v blato tepst, ane Yo. Wink
yes,yes-a lahko brez bulerjev Cheesy
Cena vloženega denarja v mladiče je odvisna od vzreditelja in nima veze z rodovnikom.Dejstvo pa je ,da se z rodovniškimi psi služi denar pa če se vzreditelji rodovniških psov ,to še tako trudijo zamegliti z raznimi floskulami.Če lastniku psa ni do tega ,da njegov pes postane najlepša misica neke razstave, si lahko mirno omisli nerodovniškega kužata.verjetno se pa da dobiti tudi mešanca z rodovnikom(pes ,kateremu so vrli strokovnjaki vzeli vzrejno,rodovnik se pa lahko vodi naprej Roll Eyes)Jana bo spet rekla ,da sem ,kot pokvarjen CD Wink



Tole je bilo namenjeno Andi in njenemu razmišljanju, da prideš napozitivno nulo ali še kaj več.
Ko sešteješ vse stroške in izpad dohodka, ker te en mesec ni v službi ti ne ostane prav nič denarja ampak si v minusu.


 Hm le koliko denarja bi bilo vloženega v nerodovniško leglo Billa Gatesa,če bi vzel mesec dopusta Grin Grin
Mall



Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #46 : četrtek, 28.07.2005 : 10:12:56 »



Aja, podlage so pa zelo poceni, videla pri sirtaki. Pucanja, vstajanja ponoči in vlaganje v socializacijo psa pač ne moreš ovrednotiti.


Lani so stale 98 SIT 90x60. Rabila sem 4, kotilnico sem preoblekla 2x na dan, je to 60 podlog, kar te pride 47.040,00. S tem da po petem tedni, ko je to luštna igrača jih gre veliko več kot 8 na dan. Mladička prodaš za 100.000,00 SIT pol enega mladička in še malo ti gre za podloge.
Prašek se podvoji, čistila se podvojijo, elektrika, voda, plin.......sam za primerjavo. vode smo 2 meseca plačevali več kot kmet, ki ima 15 glav živine, pa krava spije ogromno vode na dan.

Seveda gledaš stroške samo od takrat, ko imaš potrjeno brejavost in začneš psico hranit drugače, bolj kakovostno in več. Meso, ki niso odrezki, zelenjava, makaroni, riž,......stroški ti narastejo.
Mladički začnejo sami jest, samo mleče obrok če imaš skuto in jogurt te pride okoli 800 SIT na dan, ker pol kile skute in en jogurt je za 7 mladičkov premalo. U pozabila na psico, ki tudi prve tri tedne rabi mlečne izdelke zaradi sebe.
Za mladičke imaš še 4 obroke. Meso, zelenjava, makaroni, riž.......stane veliko, goveje meso pod 900 SIT na kilo ne dobiš.

Seveda pa tisti, ki hranijo tako psico kot mladiče izključno z briketi prišparajo ogromno denarja.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #47 : četrtek, 28.07.2005 : 10:21:10 »

Simi, popolnoma odvisno od posameznika; nekateri vnovčijo dopust in so namesto na morju doma pri leglu( če si redno zaposlen dobiš regres Wink).


Res je tisti, ki smo redno zaposleni vnovčimo dopust. Če ga vnovčiš ne moreš na morje, ker ga imaš 22 dni (pišem za mlade, brez otrok). To je en mesec, koliko si doma. S tem, da se ti lahko ta mesec odsotnosti pozna še nekaj mesecev, ker se ti zmanjša urna postavka prejšnjega meseca na osnovi katere se izračuna plača naslednjega meseca.
Tisti mesec dobiš samo golo plačo brez dodatkov, ko boš redno zaposlena boš videla koliko je to. Ja regres dobiš v večini firm dobiš regres, ki je najnižji in celo izplačan v dveh delih.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #48 : četrtek, 28.07.2005 : 10:26:06 »



Še enkrat ponavaljam, da v primeru, ko poteka vse gladko.
In zopet je stvar relativna; kakšno pasmo vzrejaš, kako si kot vzreditelj zapisan v svetu, kakšne pogoje imaš za pridobitev samega vzrejnega dovoljenja.

Govorimo o stroških samega legla - torej psica + mladički

Če prišetejemo še to, samo pridobitev vzrejega dovoljenja brez razstav, ki so balast in reklamiranje psice/psarne se pri delovnih pasmah, ker je obvezen delovni izpit in ga ne kupiš drastično povečajo za ceno 2 mladičkov.
Šola stane. Pa spet če računaš samo denar za treninge, ne bencina, oblek, obutve, pripomočkov, amortizacije avtomobila,....
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #49 : četrtek, 28.07.2005 : 10:28:14 »

To sem pa jaz včeraj razmišljala, da tudi mešanci imajo rodovnik ampak je drugačen ker predniki niso iste pasme ampak pomešani (tudi ljudje imamo rodovnik Smiley)
Razmnoževat pasmo brez rodovnika je tvegano za kupca ker ne vejo kaj bodo dobili, bolano ali zdravo.
Je pa tudi varjanta da imaš mladiče rodovniških staršev in ker pač nimaš denarja ali ti ga zmanjka za naredit papirje jih ne nardiš in imaš mladiče brez rodovnika in so lahko glihtako zdravi čeprav nimajo papirjev . Ampak ne vem koliko ljudi tako razmišlja, jaz nebi kupila brez rodovnika ker ne vem če mi lastnik govori resnico. Pa smo spet tam Smiley

babyjazz: ja, povej kdo je ta tip, da, če bo kdo to bral, da bo vedel da ne sme kupiti psa od njega!!
Očeta od moje psičke so kupili od njega, ker niso vedeli in so ga komaj rešli ker so dobili ful bolanega.

Lp
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #50 : četrtek, 28.07.2005 : 10:39:03 »

Simi-vse to kar si napisala velja tudi za nerodovniške kužate.S to razliko,če imam jaz večjo plačo kot ti in ostanem doma,sem jaz več vložil v moje nerodovniške pse ,s tem ,da jih ne bom mogel prodati po tako visoki ceni kot ti.
Kar se pa zdravja tiče pa ne bomo na pamet govorili.
Mall
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #51 : četrtek, 28.07.2005 : 10:45:15 »

Simi-vse to kar si napisala velja tudi za nerodovniške kužate.S to razliko,če imam jaz večjo plačo kot ti in ostanem doma,sem jaz več vložil v moje nerodovniške pse ,s tem ,da jih ne bom mogel prodati po tako visoki ceni kot ti.
Kar se pa zdravja tiče pa ne bomo na pamet govorili.
Mall

Mal otočno tako, to velja za vse mladičke in njihovo mamo, ne gleda na to ali so psi mešančki ali pa rodovniški.

Vložek, če imava enako oskrbo, "pasmo" in ptevilo mladičkov je isti.
S to razliko, da pri rodovniških je cena višja so pa tudi stroški pridobitve vzrejenega dovoljenja višji. Spet govorim za psamo, ki ima obvezen delovni izpit.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #52 : četrtek, 28.07.2005 : 11:05:35 »

večina "vzrediteljev" nerodovniških psov, da mladiče od hiše že v petem ali šestem tednu, ali pa celo še prej, in si s tem bistveno zniža stroške in poveča zaslužek seveda. 
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #53 : četrtek, 28.07.2005 : 11:10:45 »

pa ne da cene enega mladiča za samca (ali več), pa ne vem koliko za pot do samca, pa za slikanje kolkov, pa pregled oči, pa... pa...
V glavnem ni primerjave.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #54 : četrtek, 28.07.2005 : 11:12:18 »

Samo ena pripombica vmes! Wink

goveje meso pod 900 SIT na kilo ne dobiš.

Simi!

Goveje srcke dobis v Sparu za okoli 500 SIT (v Mercarotju so okoli 800) in je to zelo lepo goveje meso! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #55 : četrtek, 28.07.2005 : 11:17:37 »

Samo ena pripombica vmes! Wink

Simi!

Goveje srcke dobis v Sparu za okoli 500 SIT (v Mercarotju so okoli 800) in je to zelo lepo goveje meso! Cheesy

Lp, Ursa

Samo 4 tedne jih ne moreš hraniti z drobovino! govorim o mesu ne o drobovini. Ta je lahko na jedilniku vsake toliko časa.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #56 : četrtek, 28.07.2005 : 11:37:54 »

simi, zakaj je srce drobovina? To je prav tako mišica, kot drugo meso. Jetra, pa želodec, pa vranica - to pa je drobovina.

Sama sem moje tamale vedno hranila s kvalitetnimi briketi za mladičke + mlečni obroki (skura, jogurt, pasje mleko, kašice ipd.). Vsi so bili kapitalci in brez prebavnih težav, zdravi in s sijočo dlako. Nikoli drisk.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #57 : četrtek, 28.07.2005 : 11:40:35 »

Goveje srce je zelo lep kos mesa, pusta mišica brez maščobe Smiley

tudi jaz pod drobovino razumem/oz imam na spisku bolj kakšna jetrca, ledvičke in podobno...
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #58 : četrtek, 28.07.2005 : 11:42:38 »

simi-kot vidim imaš sivega NO,kateri tako kot črni postajajo zopet popularni,kot zelo dobri delovni psi.Upam ,da se tudi njih ne bodo lotili" razni rodovniško razstavni strokovnjaki" in napravili iz njih to, kar so danes na pol invalidni ostali rodovniški NO-ji.K sreči so kanadčani ohranili belega ovčarja,kateri je bil pred kratkim še" mešanec "danes pa že skaklja po naših razstavah kot švicarski ovčar.
Me prav zanima kakšen bi bil odziv forumašev ,če bi pred leti prodajal belega NO (seveda brez rodovnika) Grin Grin
Mall
P.S.-srce je mišica
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #59 : četrtek, 28.07.2005 : 12:10:23 »

simi-kot vidim imaš sivega NO,kateri tako kot črni postajajo zopet popularni,kot zelo dobri delovni psi.Upam ,da se tudi njih ne bodo lotili" razni rodovniško razstavni strokovnjaki" in napravili iz njih to, kar so danes na pol invalidni ostali rodovniški NO-ji.K sreči so kanadčani ohranili belega ovčarja,kateri je bil pred kratkim še" mešanec "danes pa že skaklja po naših razstavah kot švicarski ovčar.
Me prav zanima kakšen bi bil odziv forumašev ,če bi pred leti prodajal belega NO (seveda brez rodovnika) Grin Grin
Mall
P.S.-srce je mišica

Mal, imam obe, sivo in črno Wink. na žalost se da pri nas že dobiti tako sive in črne kot tudi švicarja brez rodovnika Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines