mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:47:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Sobivanje dveh različnih pasem
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sobivanje dveh različnih pasem  (Prebrano 16916 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missy
gost
« Odgovor #15 : sobota, 30.10.2004 : 15:36:04 »

pa še to moj pes ki ga imam sedaj je samec, pomeranec pa bo samička
Logiran
flora
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #16 : sobota, 30.10.2004 : 17:20:48 »

Missy
jaz imam kavalirko, pri mojem fantu doma pa nemskega ovcarja-kar obcutna razlika. Pa se odlicno razumeta. On je kot en tatko,ce se zeli kateri drugi pes priblizati kar znori, tudi ce sta ze od prej prjatla.
Le na zacetku ko je ona prisla k hisi,smo ju najprej spoznali na "nevtralnem" ozemlju, potem pa kot sem ze povedala ni bilo nikakrsnih problemov.

Upam da sem ti kaj pomagala, ce ne pa se kaj vprasaj. Smiley

Pa pa
Janja
Logiran
missy
gost
« Odgovor #17 : sobota, 30.10.2004 : 17:24:33 »

hvala za odgovor vendar mene zanima če bi se razumela z pomerancom ker je to zeloooooooooooo majhen pes!!!!!!že na hrčka je zelo ljubosumen
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #18 : sobota, 30.10.2004 : 18:52:36 »

pomeranec in kavalir sta si zelo tesna glede velikosti Undecided tako da ni tako majhen....kot praviš Wink

lp Nina
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #19 : sobota, 30.10.2004 : 19:13:32 »

pomeranec in kavalir sta si zelo tesna glede velikosti Undecided tako da ni tako majhen....kot praviš Wink

lp Nina

ja se strinjam z nino!!!

naši prijatlji majo bernardinca in pritlikavega pinča pa še činčilo in se razumejo med sabo super!!

papa
Logiran
missy
gost
« Odgovor #20 : ponedeljek, 01.11.2004 : 12:24:57 »

ja samo je tudi odvisno od karakterjev posameznega psa  ne pa samo od velikosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #21 : ponedeljek, 01.11.2004 : 13:16:41 »

Naj se jaz povem svoje izkusnje, upam da bo kaj pomagalo Wink

Najprej smo imeli NO-ja(psicko sicer ze starejso takrat je bila stara okoli 7 let ), nato pa smo kupili se maltezana. Najprej je bila psicka ljubosumna, sicer malemu ni nic naredila, vendar se je videlo, da psa ne odobrava. No pa smo jih privajali korak za korakom in cez nekaj casa sta se ze lepo razumela, ceprav mali nikoli ni No-ke kaj prevec"smerglal" sta se super razumela.
Se je pa poznalo, da imata oba umirjena znacaj(znacaj je zelo pomemben, pri tem kako se bosta psa ujela).

Potem pa je NO umrla in kupili smo Veliko Svicarsko Plansarsko psicko. Zdaj je stara 8 mesecev in se se vedno nista cisto privadila na skupno zivljenje. Svicarka je hiperaktivka, mali pa je umirjen in le, ce je svicarka privezana jih imam lahko skupaj. Vendar se pocasi navajata in sem prepricana, da bosta cez kaksen mesec, dva ze najboljsa prijatelja Wink

V hiso cez nekaj casa pride se Border, bomo videli kako bo slo. Zdi se pa mi, da tukaj niti ni pomembna velikost-bolj znacaj psa.

Lp,Pia

p.s.:Aja, pa se tole. Paziti je potrebno, da se pes, ce je velik ponesreci ne usede na manjsega psa(poznam primer,kjer se je svicar po nesreci usedel na maltezana in mu zlomil tilnik Undecided )
Logiran
missy
gost
« Odgovor #22 : ponedeljek, 01.11.2004 : 14:01:04 »

hvala za odgovor Grin Grin Grin
naš NO je zelo živahen in tudi pomeranec ima zelo živahen značaj in upam da se bosta dobro razumela!!!!sicer je naš pes star že skoraj 5 let vendar je vsako leto bolj igriv in živahen!!!!
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #23 : petek, 22.07.2005 : 14:04:50 »

Mene pa zanima kako bi se razumeli pasmi waimeraner in pa parson jack russel terier obedve samički.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #24 : petek, 22.07.2005 : 15:04:02 »

Joj Weimi, na to vprašanje pa nihče ne ve odgovora. Odvisno kakšna je starejša psica, odvisno kakšna bo mlajša psica,...
Pri meni ni nobenega problema pa sta 2 popolnoma različni pasmi. Kar mi pri enemu fali, najdem pri drugemu Wink
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #25 : torek, 15.05.2007 : 14:15:58 »

Mene pa zanima če ima kdo morda izkušnje z dvemi psi, ko je eden v hiši, drugi pa mora biti zunaj....imamo 6 let staro psičko, ki je v stanovanju, pa se odločamo za nakup še enega psa, ki pa bi bil zunaj, saj bo ovčar (kraški ali nemški - še ne vemo)....kaj pravite ga bo težko navadit, da ne sme v stanovanje, ko pa bo videl vsak dan psičko kako gre lahko v hišo?.....
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #26 : nedelja, 30.09.2007 : 23:24:59 »

Mene pa predvsem zanima kako lahko lastnik sam pripomore k temu, da se oba psa med seboj razumeta? Mislim, vem, da mora biti "prvi" pes še vedno "prvi", prvi mora dobiti hrano, prvi more skozi vrata, prvi gre v avto, itd., ampak recimo, morata imeti ležišči v istem prostoru, ali raje ne? Je to tudi pomembno?
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Sobivanje dveh različnih pasem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines