mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:33:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447416 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #90 : sobota, 07.05.2011 : 10:37:33 »

Aja, rava, a si kaj pomislila na uboge trpinčene rastlinice Tongue?

itak Wink manifestiralo se je kot pain in the ass Smiley

upam, da se bo rastlinica prijela, kljub temu, da se je vsaj en mulc konkretno po koreninah povaljal.
sem ga videla, preden se je umil - tabeli imajo res smolo, da se take stvari vidijo iz aviona.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #91 : sobota, 07.05.2011 : 11:00:37 »

Pomisli vendar na to, kako pridna sta bila tvoja mačkona, da se nista še polulala in pokakala v svežo in po baldrijanu dišečo zemljo ... 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #92 : sobota, 07.05.2011 : 11:28:37 »

ups Huh
na to pa še pomislila nisem.
do sedaj še nismo imeli nobene take nesreče (knock knock)
tudi na sprehodih je to kar problem.
noben pesek/mivka/zemlja ni dost dober za naše mačje riti in Gusarček menca in sitnari ful cajta, preden se polula/pokaka.
tamala se pa sploh ne.
gruntam, da bi imela eno portable kahlo kar v avtu.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #93 : sobota, 07.05.2011 : 11:35:55 »

He he  Tongue Fajn sta zrahljala zemljo. Zdaj bo pa res mogoce kaj raslo  Evil
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #94 : sobota, 07.05.2011 : 11:37:22 »

Ps. Danes je tko sobota, cas da se malo po bajti pospravi  Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #95 : sobota, 07.05.2011 : 12:41:14 »

Ja, samo malenkost si pa res naivna, rava.  Tongue Kiss Kiss
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #96 : sobota, 07.05.2011 : 21:30:32 »

No, rava, kaj pa, če jima rože niso bile všeč, ker ti nisi v redu zanje skrbela in so bile napol zgnite Tongue ??

P.S: Saj vem, da to ni mogoče, kaj pa videz rož, tut to bi lahko bil vzrok za razkopavanj korita Tongue ...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #97 : sobota, 07.05.2011 : 22:46:42 »

Ja, samo malenkost si pa res naivna, rava.  Tongue Kiss Kiss

ornk Wink sva nasedla tistim nezainteresiranim facam zvečer.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #98 : sobota, 07.05.2011 : 22:54:55 »

No, rava, kaj pa, če jima rože niso bile všeč, ker ti nisi v redu zanje skrbela in so bile napol zgnite Tongue ??
P.S: Saj vem, da to ni mogoče, kaj pa videz rož, tut to bi lahko bil vzrok za razkopavanj korita Tongue ...

tehle rožic nimam jaz na vesti, ampak gmajna, v kateri je bil skopan ta baldrijan, ki gre na vrt.

letos sva se malo za hec začela ukvarjati z vzrejo sadik na balkonu, za kasnejšo selitev na vrt.
ni boljše zabave za mačke kot balcony gardening.
medtem ko mackota pobiraš s sadik fižola, tamala ruva sadike solate Smiley
zadeva je podnevi rešljiva tako, da grem z balkona (ker skoz hodita za mano), ponoči pa malce težje.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #99 : nedelja, 08.05.2011 : 16:16:02 »

Mogoče en namig: jaz sem svoje balkonske rože rešila tako, da sem v vsako dala ležat po dve mali plastenki napolnjeni z vodo. Pred tem je naš pokojni muc vse sfrezal, potem pa nikoli več, pa imam petnajst korit. Sem našla idejo na internetu. Mogoče bi bil z baldrijanom vseeno problem, ker so mačke pač usekane nanj.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #100 : nedelja, 08.05.2011 : 16:28:23 »

tamcek, tnx alot. dobra finta !!!
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #101 : nedelja, 08.05.2011 : 17:17:17 »

tamcek, dobra ideja Smiley Tongue !
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #102 : nedelja, 08.05.2011 : 21:35:37 »

tamcek, tnx alot. dobra finta !!!
Malenkost, upam, da bo "nucalo".
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #103 : sreda, 11.05.2011 : 11:24:52 »

v petek gremo k veterinarju zaradi gobčkov.

Gusarček ima zobni kamen in ga gremo spucat.
nenavadno je, da ima tako mlad maček (1 leto) tako veliko kamna Sad
sicer ne zgleda, da bi imel kaka hujša vnetja ali kaj podobnega (jaz tega žal ne znam pogledat in presodit), moramo pa zadevo spucat, da ne bo res kakih večjih težav.

Tarči pa ima iz gobčka en tak smell, ki mi ni prav nič všeč in jo mora povohat še kdo drug, da ne bo še pri njej sranja s kamnom, vnetji ali čim hujšim.

-----------

od takrat ko sta bila neješča in bolna, smo jih res malo preveč crkljali s konzervicami, ampak težko verjamem, da bi bilo to relativno kratko obdobje s precej mokre hrane lahko vzrok kakim resnim ustnim obolenjem.
 
briketov pojesta precej, zahtevata pa več mokre hrane, ampak jaz sem zaenkrat trdosrčna Smiley
vsak pol 100g paštetke ali konzervice ali juhice na dan (menjam okuse in firme) in to je to. macko poje še kake pol kile govedine na teden (stegno, jetra).

stalno jima je na razpolago briketna mešanica, in sicer: Applaws za mlade mačke, AG za občutljive želodčke in RC za nego zob. mix je v razmerju Applaws 4 kile, AG 4 kile, RC 1,5 kg.

zdaj bomo počasi opustili hrano za mladiče - pri mackotu bi jo že, ampak Tarči jo rabi še kaka dva, tri mesece, čeprav je že velika in malce bolj okrogla punčka. Gusarček je že prav lepo zalit, vzhajat pa ne sme več, kajti takega karakternega težaka  bi bilo težko hujšati.

--------

berem vse živo na netu o razmerjih suhe & mokre hrane.
jao, malo morje je pametnjakovičev in teorij.
samo suha dieta zdaj menda ni več in, ker se menda pri teh mucah pogosteje pojavljata sladkorna bolezen in težave z ledvicami, zato kao priporočajo oboje - mokro in suho.
kakšna so pa taprava razmerja pa bogsigavedi.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #104 : petek, 13.05.2011 : 16:37:13 »

zverjad je bila danes pri zdravniku zaradi gofljic.

Tarico smo zvagali na bolj precizni vagi.
punčka papa in raste  Cool  - ko je februarja prišla k nam je imela 2,8 kg, zdaj ima 3,6 kg.
zakaj ima čuden vonj iz gobčka nismo pogruntali  Undecided, bomo pa pozorni na kakršnekoli spremembe.

Gusarček ima pa zdaj na frišno spucane zobke (kamen adijo), ima pa malenkost vnete dlesni, tako da nas čaka nekajdnevni wrestling dajanja nekih kapljic. mlad je še za take posege in verjetno lahko še pričakujem komplikacije.
ima pa 4,6 kg, verjetno bo še kako nabildal.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines