mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:16:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447611 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #180 : torek, 28.06.2011 : 23:39:31 »

Pri nas smo dlesni in zobe fajn zrihtali z vsakodnevnim čiščenjem, tako da mi ni žal, da jih nisem  vrgla ven. Ampak rabiš malo potrpljenja, vztrajnosti in sodelovalnega mačka, sicer ne gre.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #181 : torek, 28.06.2011 : 23:42:31 »

rava, dajte zobe ven čimprej, pa ne bo treba več zdravil, mačkona ne bo nič bolelo in motilo, jedel bo pa vse naprej tako kot do zdaj.

bemtiš, tole je blo pa tok direkt ... moram še malo naštudirat.
Logiran
lama
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #182 : torek, 28.06.2011 : 23:54:51 »


Smo se mi tudi trudili in marsikaj probali ampak kak mesec preden so mu dali zobke ven ga je očitno tok bolelo da si ni pustil niti blizu. pa skoraj eno leto smo vsak dan dlesni mazal/masiral z stomodine gelom pa ni blo nič bolje. Okleval smo pa zato ker je muc še mlad in je star še ne 4leta. Seveda je od mačka do mačka odvisno ampak pri Lami je zdaj njegovo počutje veliko boljše in mi ni žal čeprav me je pa res full skrbelo kako bo.  In zdaj smo veseli ker je Lama spet vesel mačkonarček  Smiley 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #183 : sreda, 29.06.2011 : 00:07:32 »

tok hudo pri nas ni. mačor je uživač in norc, star je dobro leto. kak mm nad zobki ima spet malce bolj rdeče dlesni. kakih hudih bolečin izgleda da ni - vsaj odziva se ne tako, kot da bi ga ful bolelo, če ga otipavam po ustih. je normalno - brikete, trga kose surovega mesa in pol konzervice dnevno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #184 : sreda, 29.06.2011 : 06:26:12 »

A, ne... za mm malce rdečega roba pa res ne zob ven. Samo zakaj bi potem rabil metacam? Ta blažja vnetja se res da dobro sanirat z rednim umivanjem zob. Če pa gre za ponavljajoča se huda vneta (pri katerih bi rabil metacam  Tongue), potem pa drži... ne čakat s posegom.
Logiran

tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #185 : sreda, 29.06.2011 : 06:34:03 »

Pri nas smo dlesni in zobe fajn zrihtali z vsakodnevnim čiščenjem, tako da mi ni žal, da jih nisem vrgla ven. Ampak rabiš malo potrpljenja, vztrajnosti in sodelovalnega mačka, sicer ne gre.
Naši dve si ne pustita čistit zob, niti pod razno ne. A ti to počneš s krtačko, ki je priložena? Jaz sem probala s prstom samo po dlesnih, pa sta čisto podivjali. Julka je bila še en teden po celem telesu od paste, pa je drugače zelo miroljubno bitje. Bi bilo pa zelo priporočljivo jima čistit zobe, ker sta obe dobili zadah (zjutraj dobita vsaka pol konzervice, čez dan pa samo briketke). Če jima konzervice ne dam, pošizita čisto do konca in se dereta in težita do nezavesti. Vem: moja napaka, ker sem ju tako navadila.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #186 : sreda, 29.06.2011 : 06:50:26 »

Tudi jaz pri blažjih vnetjih močno priporočam redno čiščenje zob. Na začetku zna bit hudo, ampak je treba vztrajat. Jaz sem Urlo na začetku zavijala v brisačo, sedaj nama gre pa že kar dobro.

O zobnih ščetkah in podobnem smo že veliko pisale tu: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35359.0.html Mogoče najdeš kaj uporabnega.

Glede konzervic sem pa tudi jaz Urlo razvadila, zdaj pa je kar je. sram Zjutraj dobi pol in zvečer pol, no v bistvu sedaj manj, ker mora malo odstopiti Azurki, ki pa v bistvu konzervic sploh ne mara preveč, tako da na koncu Urla počisti še njeno skledico.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #187 : sreda, 29.06.2011 : 08:11:23 »

Ma sem se včeraj ponoči tako spet zasekirala, da sem ga spet šla fajn prečekirat. Sedaj je vnetje pri nas močnejše na nekaj zobkih spodaj, zgoraj ni večjih težav, sploh ne na levi strani, kjer je šel samo kočnik ven in vnetja  ni več. Pa sem se spet spraševala, kaj in koliko ga/če sploh/ boli. In  sem rekla, da Smetka že ve ...
Verjetno ga bom že danes peljala  k Sančotovi vetki, ena fajn punca,  in se bom probala zdilat, da gre še desni kočnik ven (so mi že predlagali) pa spodaj tisti, ki so v slabem stanju. Vseh po moje res ni potrebe. Je pa pri umivanju res priden, ampak saj je nasploh izjemno miren muc (kaj pa naj bo pri tisti masi Azn, ko en mastif med mački). Poročam, kaj smo opravili.


Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #188 : sreda, 29.06.2011 : 08:37:17 »

Moja izkušnja: ko jih je treba ven pometat, jih je bolje takoj večino, če že ne vseh. Ker sicer mečeš ven nekaj pri treh letih, nekaj pri petih, nekaj pri sedmih in potem že ne moreš več dajat v narkozo, ker je treba na ledvica mislit - na stara leta pa sploh. Kadar se je pri kakšnemu našemu začelo, potem sem milo prosila, naj dajo ven vse (česar jasno da nočejo, zakaj bi zdrave zobe ven metal...). Ampak slej kot prej sledi prav to in če pogledaš malo širše, potem bolje prej kot slej.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #189 : sreda, 29.06.2011 : 09:14:28 »

Problem pri mojem je samo to, da mulo blesavi  |>ne povoha drugega razen briketov in da jih melje, drobi in ne golta. In še vedno me je zato malo strah. Dobro, upam ,da bomo spremenili način uživanja hrane, brikete ima kar drobljive, krhke in jih bom pač dajala napol z nožem. Malo zamudno, ampak sem že poskusila in je šlo. V skrajnem primeru mu grejo  izjemno v rit še z/d konzerve od psa, upam, da so mačje enake/podobne, torej trde in ne tiste napol čorbice ala Applaws.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #190 : sreda, 29.06.2011 : 09:15:02 »

Mulo blesavi manjka to jezen jezen
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #191 : sreda, 29.06.2011 : 09:17:03 »

A dej nehi, ko so lačni, pojejo vse brez problema.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #192 : sreda, 29.06.2011 : 10:17:05 »

Iz tvojih ust v božja ušesa, mislim resno.
Se mi je pa pri prejšnjem psu zgodilo, da sem po 10 dneh stradanja morala  poklekniti jaz.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #193 : sreda, 29.06.2011 : 13:25:36 »

jaz sem tudi zapaničarila in šla guglat. približni povzetek tega, kar sem našla, je približno takle:
- vnetja dlesni so potencialno totalna jeba, ker bakterije lahko okužijo tudi notranje organe - kar velja tudi za rahla vnetja
- zdravljenje je simptomatsko
- vzrokov še ne poznamo
- zadeva pogosto ponavlja
- čiščenje zob pojav blaži, preprečuje ga pa ne
- v večini primerov odstranitev zob pomeni rešitev težav

in še posladek za finale:
- v nekaterih primerih se vnetje dlesni lahko nadaljuje tudi po odstranitvi zob
bemti, kaj pa če bo lih moj maček "srečni dobitnik" te redke kombinacije  Undecided

hm ...
drug teden bomo izvedli terapijo, po kontroli pa videli kako in kaj.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #194 : sreda, 29.06.2011 : 13:49:18 »

sanco1a, jaz sem pokleknila po 10 dneh tako, da sem jo za en teden odpeljala v drugo okolje. Sem imela pa "krutega" inštruktorja, ki mi je namignil, da če namerava fizično zdrava žival ob polni skledi papke stegnit, da naj pa pač jih. Tudi izkušnje v vseh ostalih letih in pri vseh mogočih so me pripeljale do tega, da se pri fizično zdravih sploh ne obremenjujem, ampak res se ne. To zelo hitro dojamejo. Bolj kot se sekiraš, tudi če na ven ne kažeš tega, dlje bodo vztrajali.
rava, ne skrbi. Nimaš te "sreče", da bi bil dobitnik te srečne kombinacije, bi imeli sicer že zdajle vijolične dlesni, ne le malo vnetih. Ko ga boš peljala, ga odpelji k ta zaresnemu zobarju za živali.
Logiran

Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines