mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:14:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447651 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #450 : torek, 18.10.2011 : 20:26:13 »

Rava, če rabiš kak prevod iz nemščine, reci.  Smiley Je pa google translate odličen za trenutke, ko se res rabiš nasmejat do solz!  Grin

P.S.: Vesela, da je pesek spet rumen.  Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #451 : sreda, 19.10.2011 : 06:33:12 »

Postelja z mozolji... Grin Grin Grin
Miška samo, da si vredu!  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #452 : četrtek, 20.10.2011 : 09:16:21 »

 Grin Grin kakšen prevod, matr sem se narežala zdej 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #453 : petek, 21.10.2011 : 13:52:57 »

Cat's Best - Nature Gold (za dolgodlake mačke). So težji od Oko-Plus in se manj raznašajo, seveda pa se še vedno.
Grudijo se v kompaktne grude.
Prahu pa je po mojih izkušnjah manj kot pri peskih.

Skuiki, najlepša hvala za to informacijo. sprobali smo zadevo in dejansko špila 100 na uro, mačka sta zadevo sprejela brez problemov  Cool.

zdajle, ko sem jima vmes samo za čeking dala health control kristale, je maček takoj začel kašljati zaradi tistega prahu.

ti peleti pa se nič ne prašijo, maček ne kašlja spljoh.
ati je čisto srečen, ker mu ni treba čist skoz smeti dol nosit, ker se kepe z mačjimi produkti sproti mečejo v wc.
mami je čist srečna, ker se zadeva čisto nič ne raznaša po stanovanju in ploščice okoli mačjega wc-a niso nič bolj usrane/zaprašene/zasmetene kot kjerkoli drugje - prej pa je bil okoli stalno pesek oz. kristali, zaradi česar smo mel potem okoli avtomobilske tepihe, ki zdaj niso več potrebni.
celo izjemno senzibilno atijevo vohalo ne zaznava nobenih neugodnih vonjav.

to je to, kar smo nucali  Afro tnx alot še enkrat  Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #454 : sobota, 12.11.2011 : 19:11:14 »

tole kar piše ksantipa v sosednjih temah ... mimogrede, lahko gremo za naš šank, da ne bomo Moonbeam zapacali oštarije ... je res zelo zanimivo. moja dva se zelo različno izražata.

Tarči je skoraj skoz tiho - je introvertirane sorte.
- če mijavka, ko se motam po kuhinji, navadno hoče konzervico
- ko se hoče igrat in jaz ležim, skače po postelji za namišljeno miško ali pa se valja po hrbtu na polici mačjega drevesa in maha z rokicami po luftu
- ko se hoče crkljati, pride na posteljo, par minut prav zabodeno krnekam gleda in mesi kovtr, potem pa pride pod roko in se namontira tako, da je trebušček lepo dostopen za obdelavo
....
moram pa priznati, da punčke še vedno ne štekam preveč dobro.

Gusarček pa se izraža zelo jasno - tudi če nimaš pojma o mačščini, takoj kar veš kaj hoče, je tipičen ekstrovert:
- skoči na posteljo, te pogleda v oči s široko odprtimi očmi in razširjenimi zenicami in reče mrjav - "pejt, se greva igrat"
- praskanje po hladilniku - "daj meska ... takoj !!!"
- ko pobiram davek za oskrbo in ga mečkam, božam in lupčkam, me klofne in na faci mu piše "zgin baba"
- mijav, mijav, mijav, pomeni "življenje me jebe, reveža zapostavljenega, dajte se ukvarjat z mano"
...

ful sta različna, komunikacija z nami pa tudi.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #455 : sobota, 12.11.2011 : 19:31:15 »

Nda, maščščina....

Mila govori hoh-mač različico, ki je, razen nekoliko aristokatskega izgovora, lepo razumljiva. K bi poslušal radijska poročila. Lepo pove: hočem, nočem, lačna, pusti, še, lačna, daj, moje, lačna, zgini, teslo, lačna... Z njo ni nobenih težav itak, tako tudi ne z razumevanjem.

Melko pa ima problem, da je malo dislektičen in k temu še nekoliko intelektualno izzvan, in potem včasih govori eno, misli pa nič. Potlej iz te binarne komunikacije izpade problem, ker ga noben ne zastopi tebebože.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #456 : sobota, 12.11.2011 : 19:40:23 »

hm ... Roll Eyes

kaj pa če je v tem štos, da Mila in Gusar poleg mačščine tudi zelo dobro govorita človeščino, da jih tako dobro zastopimo?
Tarči in Melko pa sta nekoliko bolj okorna  pevka za tuje jezike
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #457 : sobota, 12.11.2011 : 19:54:41 »

- ko pobiram davek za oskrbo in ga mečkam, božam in lupčkam, me klofne in na faci mu piše "zgin baba"
- mijav, mijav, mijav, pomeni "življenje me jebe, reveža zapostavljenega, dajte se ukvarjat z mano"
Najboljši opis resničnosti, mi je več kot znano...
Se strinjam, da je pri introvertih in nevrotikih zadeva presneto težka  Lips Sealed
Itak, da enotnega recepta za interpretacijo verjetno ni možno podati, vedno se gleda več faktorjev. Ampak predvsem začetnikom bi pa pomagalo. Osnovna ideja mi je neke vrste avdio-vizualni slovar.
Za fino gestikulacijo je videoposnetek namreč neizbežen. In zelo bi pomagalo imeti veliko populacijo, da se da razločiti finese. V mislih sem imela npr. posnetek zvoka, v opisu interpetacijo le-tega in primere situacij, kdaj bi mačka tak zvok/gib uporabila. V komentarjih pa bi ljudje lahko dopisali svoje izkušnje in situacije uporabe takega mijavkanja, gibanja,...
Idealno bi bilo imeti zadevo vsaj še v angleščini.
Lahko se seveda razširi še na področje uspešnega odpravljanja neželenih vedenjskih vzorcev in na tehnike socializacije, itd.
Ampak za natančnost tega 'slovarja' je treba imeti res velik vzorec populacije, da se izločijo deviacije naših nevrotikov.  Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #458 : sobota, 12.11.2011 : 20:09:14 »

Tarči in Melko sta pač mucka s posebnimi potrebami in zato potrebujeta veliko prilagoditev in olajšav, predvem pa njima prijazno, zares spodbudno mesno motivacijo za učenje.  Kiss Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #459 : sobota, 12.11.2011 : 20:26:19 »

ful dobra ideja. tega je na netu precej v razsutem stanju, enga kompleksnega slovarja mačščine pa še nisem našla.
zaradi malega trga pa je to verjetno res brezveze delat v slovenščini.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #460 : sobota, 12.11.2011 : 20:35:18 »

Tarči in Melko sta pač mucka s posebnimi potrebami

 ljubezen objem ljubezen
verjetno bi bila krasen par. en bi bolj glupkano gledal kot tadrug.
ampak moja lubica je tak angelček ... pa njen sladki trebušček  ljubezen ljubezen
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #461 : sobota, 12.11.2011 : 20:39:41 »

Ja, Melko tudi ima sladek trebušček - če si pripravljena žrtvovat roko, da ga počohaš <3
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #462 : sobota, 12.11.2011 : 20:52:47 »

Ja, Melko tudi ima sladek trebu&#154;ček - če si pripravljena &#158;rtvovat roko, da ga počoha&#154; <3

hehe, mam tu en bel piratski trebušček (ta maček je tako mehak in prijeten za šlatat), naskočim in polupčkam pa ga seveda samo iz zasede med spanjem  Kiss Evil
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #463 : četrtek, 22.12.2011 : 18:19:33 »

v prostoživeči koloniji, ki jo futram, se je moralo zaradi levkoze posloviti najslajše bitjece pod soncem  Cry Cry
po tem, ko sva se z življenjskim sopotnikom dva dni jokala, sva nekako prišla do tega, da skušava spraviti s ceste njenega bratca, ki je prav tako sladek mucek, kot je bila punčka.
ostali v koloniji so totalni divjaki in jih sedaj steriliziramo/kastriramo. še dva imam za ujet. do sedaj so bili vsi fiv/felv negativni ljubezen

tako je k hiši prišel Macho.
punce, ki so mu dale to ime, premorejo obilico smisla za humor, kajti to je strašno nežno in občutljivo bitjece  Smiley
plan je tak, da se udomači in potem se mu poišče najboljši možni dom.
z nami je zdaj prvih nekaj dni.

star je 3,4 leta. ful lepkan Cheesy  ljubezen živel je zraven kioska s fastfudom, kjer mu je uspelo sfehtati kar precej hrane in to se mu vidi (zdajle ima ziher kakih 7 kil). novejših fotk nimam, so pa tele iz obdobja, ko je bil še pocestnik.







petek
prihod zvečer. bivanje v kopalnici. žalopojke. še kar miren je, če sem z njim. kopalnica je majhna. spim na tleh v spalki. na razpolago imam 1,5 m dolžine, jaz pa sem dolga 1,78 (jao, kukulele, ode kićma). Macho se naseli v transporterju. malo se crkljava. se drživa za rokce. nekdo ponoči polula spalko in mene, ker še ni uštekal, da je tisto s peskom njegova kahla.

sobota
teži in hoče na balkon. vztraja na balkonu kako uro, potem ga dam not. joka še čisto malo, je pa zelo žalosten. moja dva razbojnika pihata nanj. matr, sploh nisem vedela, da zna Tarči pihat  Shocked več ali manj spančka. nekdo je lulal in kakal v pesek, vendar nisem čisto ziher, da ni bil en izmed naših razbojnikov, ki sem ju spustila malo na obisk.
spet spim v kopalnici.

nedelja
hoče na balkon, malce še joka. apetit se povečuje. več ali manj spi. jaz spet spim v kopalnici.

ponedeljek
še malo teži za na balkon. previdno se crkljava. v naročje še ne hodi sam. ne kapira igrač. spet spim v kopalnici. lula in kaka se že normalno v pesek. mačkovje še piha nanj, on pa je popolnoma defenziven kot prejšnje dni. ko ga Gusarček napade, pa hitro užge s taco in pove, da se on že ne bo pustil ... hm ... nekaj na "j". spet spim v kopalnici.

torek
razbojnika gresta k mami. Macho se naseli pod posteljo. čisto malo se že upa na sprehod. mojega življenjskega sopotnika se ful boji. več ali manj spi. ko mu odprem balkon, povoha mrzel zrak in na faci mu piše "a si ti normalna, valda ne grem ven, lej kok je mraz". končno spim v postelji.

sreda
seznanjanje s perotom in štrikci. joj, kako je to touchy, ko vidiš, da živalca, ki je bila kot mladiček zavržena, začne mahati s tistimi ljubkimi debelimi tačkami, proba ujeti perota in se uči igrat. prvič ga vidim tečt, ko teče za štrikcom. debelajs. tudi hujšali bomo, ampak ne še sedaj. z bonbončki sem zaenkrat zelo radodarna.

četrtek
prvič sam od sebe zleze na posteljo, vendar gre hitro dol. ponoči prva trofeja - razbita skledica z mačjo travo. tok je debel in štorast, da ne more normalno skakat in prav štorasto pleza. jao. lula in kaka normalno v svojo kahlo. gre na sprehod po stanovanju. ne bi on briketov, ne bi meska, on bi tadobre konzervice in bonbončke. malo se že pogovarja. na balkon ga ni za spravit, valda, k je pa mraz. zvečer je še najbolj aktiven, večino pa itak prespi. mojega življenjskega sopotnika se še vedno ful boji. tudi meni še ne zaupa 100%, se pa prav lepo crkljava. to je tok zlatkan sladki predoči mehki mucek. pa mevža itak  Grin.

mora se še sprostiti in navaditi. potem se bomo pocepili, počipirali in take stvari počeli. zaenkrat je še preveč negotov. več ali manj je pod posteljo, ampak za hrano pa vse  Roll Eyes še ne kapira, da mucki pančajo v postelji.
jutri bomo spet pihali, ko se razbojnika vrneta domov.

(se nadaljuje)
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #464 : četrtek, 22.12.2011 : 18:46:38 »

No, samo da je en več. Sem mislila, da ste že vsi pomrli in mi na kraj pameti ni padlo, da ste na kampingu.  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines