mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:02:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447436 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #495 : sobota, 07.01.2012 : 21:53:51 »

eh ... mularija  Undecided

Gusarček Mačota zasleduje, občasno pihne, če se nepričakovano srečata izza ovinka oz. kadar je Mačo stisnjen v kot, pride do pihanja, renčanja in vreščanja, ampak popraskan ni noben. trend frekvence pihanja je padajoč, tako da se mi zdi, da bi bilo združevanje na daljši rok uspešno.

Tarči pa je druga štorija. zalezuje ga, čist skoz piha.

zdajle smo bili v postelji Gusar, Mačo in jaz in se igrali s perotom. en cajta sem mahala enemu, en cajt drugemu ... sicer je bilo malce napeto, ampak  Afro

potem je prišla še Tarči in bila agresivna bajdbuk, pripravljala pa se je že na to, da skoči vanj in tudi bi, če ji jaz ne bi roke pred ksihtka dala. Mačo je sam spizdu.

Mačo je totalno defenziven, skoz beži pred njima in zagrozi samo, če se ne more umaknit.

Tarči je bila prej tako hudobkana, da sem si že šprico pripravila - pa ne vem a naj jo uporabim al ne  Undecided
ful me je groza mojo malo punčko, lubico .... pošpricat  Sad
če pa bi skočila vanj, bi jih verjetno grdo fasala, ker v končni fazi Mačo bolj obvlada stritfajt, pa še enkrat večji je od nje.
 
znalke in znalci ... help ... kaj ste naredili, ko so bili staroselci zlo hudobkani?

ps: par minut po tej kolobociji sem imela Mačota v naročju, Gusarček pa je prišel ležat zraven - on očitno nima nobenih težav z deljenjem postelje.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #496 : sobota, 07.01.2012 : 23:07:52 »

Samičke (sterilizirane), s katerimi sem kdaj imela opravka, so bile ponavadi vedno neverjetno teritorialne in bolj agresivne, kar se 'prišlekov' tiče - in tudi v lastni kliki. Ne vem pa ali je to vzorec, ali le naključje. Premajhen vzorec pač in tudi vse so bile prej divjačke oz. živele same, tako da izkušnja ni nujno realna. Sem pa  nekoč brala izkušnje nekoga, ki je dolga leta opazoval ulične mačke in njihove združbe, in če se ne motim, je prišel do enakih sklepov- da teritorij ne dominirajo alfa samci, temveč ženske mačke, ki so po možnosti celo v skupinah.

To z igro je super taktika, sem jo tudi jaz uporabljala pri zdrževanju 'konkurentov'. Tudi priboljške jim takrat dajem izmenično: najprej eden, potem drugi, potem spet prvi,... In seveda božanje obeh hkrati. Čeprav z Gusarčom to ne gre, kajne? Wink

Sama premalo vem, da bi lahko zanesljivo svetovala. Lahko ti podam le nekaj mojih misli, če ti pridejo kaj prav. Možnosti je po moje več:
-da izkorišča njegovo podrejenost. Priložnost dela tatu. Velikokrat je v resnici posredi premajhna samozavest, pa postanejo prav taki agresivni. (Mačke pač velikokrat uporabljajo napad kot defenzivno orodje...)
-Lahko pa da je nasprotje tega- in je bila prej ona center pozornosti- pa je zdaj to problem, da ni več. Ljubosumje po domače.
-Zelo verjetno je pa, da enostavno brani teritorij. Tu lahko čas pomaga. Ni nujno, da bo zares napadla. Mačke pač morajo v vsakem trenutku vedeti, kako je z njihovim terenom, so notorične 'controlfreaks'.  Dokler ga ne naštudirajo, se plazijo okoli in so previdne ter napete- klasičen pojav pri zunanjih mačkah. Prav tako gredo ob vsaki spremembi takoj prevohat vse prostore, ali pa jih zanimajo prav sobe z zaklenjenimi vrati. Potem gredo morda le za 10 sekund noter, povohat, in je potem vse vredu. Pred tem pa delajo cele štale. V glavnem: če bo videla, da je Mačo ne namerava izriniti, se bo znalo od samega umiriti.  (Pri moji mami je tako, da je Diva prišla zadnja, a si je vse podredila. Zdaj, ko je hierarhija jasna, ni več problemov. Ve se pa, kdo se mora umakniti, kadar gospa želijo določeno mesto... in to se zgodi brez prerekanj. Z možem Micotom se vseeno ves čas družita, četudi je tako gospodovalna.)
- lahko da ji enostavno ni všeč on kot tak. Se žal tudi to dogaja. V naravi enako. Nekateri se kot plemstvo vljudno in spoštljivo pozdravijo in lahko gredo eden mimo drugega brez težav. Drugi pa se sovražijo do konca. Upajmo, da ni ta slučaj.
To boš ti najbolje ocenila. Taktika je potem odvisna od tega, kaj meniš da je krivo.
Pihanje pa ponavadi izraža opozorilo, v resnici je celo skorajda vedno znak strahu. Drugo je renčanje. Lahko gre skupaj s pihanjem iz strahu, strah se torej izraža z mešanico obojega. Tudi renčanje je manj izrazito, tiho.
Ko pa je globoko renčanje z malo pihanja, pogosto oblizovanje oz. cmokanje, in še kričanje po vrhu, potem je pa zadeva bolj resna. Na jutjubu imaš kar nekaj posnetkov z mačkami, se marsikaj najde, da lažje oceniš kako resno je.
Sama bi v tej fazi, ne glede na vzrok, malo bolj priviligirala Mačota, ker mislim, da tega tudi kasneje ne bo izkoriščal (bil recimo dominanten do drugih), kakor ga opisuješ. Škoda je, da še ni dovolj sproščen in bi ga lahko imela v rokah ter tako jasno pokazala, da je že del družine.
Varianta je tudi, da bi lahko bil v nekem območju sam, morda celo z Gusarčkom, da bi bil na varnem pred Tarči. Steklena vrata delajo čudeže, preverjeno Wink Pa bi se potem tudi ona adaptirala nanj, ko bi videla, kako se imata z Gusarčkom fino- brez nje.
Kako pa pravzaprav ravnaš glede Tarči? Kako jo okregaš? Verbalno, ali z gestami,...?



Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #497 : nedelja, 08.01.2012 : 10:09:25 »

rava, pri nas je po več kot dveh letih še vedno renčanje, pihanje in groženje vsak dan na sporedu. Mili se ne zdi, da bi bilo treba prenehati s to lepo tradicijo Wink
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #498 : nedelja, 08.01.2012 : 10:52:11 »

Cats, a Meli kdaj kaže tudi znake (negativne) zatiranosti zaradi Mile? (Pri nas jih Mico recimo ne kaže- včasih se celo opogumi (ko je recimo človek zraven) in potem je on tisti, ki ji bo eno primazal okoli ušes, kar tako za hec, da se bolje počuti.)
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #499 : nedelja, 08.01.2012 : 11:01:14 »

On njo redno hodi izzivat in včasih tudi malo tepst, ampak nisem opazila, da bi to delal iz hudobije - bolj športanje se mi zdi. Cheesy

Ona bo njega napihala in tudi udarila, če ji pride blizu, ko kje leži, če jo hoče umit ali povohat. On njej česa takega nikoli ne naredi (pustimo ob strani to, da ona česa takega ne počne ravno pogosto Cheesy ). Meli je sprejel dejstvo, da je baba tečna in, da se ne splača preveč vanjo drezat. Ona pa hoče svoj mir in takrat da jasne signale, da ne mara družbe. Dec it Cheesy
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #500 : nedelja, 08.01.2012 : 11:07:32 »

Ja, tako je tudi pri nas.
Rava, boš videla, če Tarica ne bo iztirila, se pač ne sekiraj preveč. Wink
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #501 : nedelja, 08.01.2012 : 11:35:05 »

rava, kaj točno pa počne tamala pupa?
A ga prav zasleduje in skuša spraviti v kot ali je napadalna samo ob naključnih
konfrontacijah?

Kako jih pa hraniš, a lahko v miru jedo, če so drugi zraven v prostoru in na kakšni
razdalji?

Je živčna, če je novi maček zraven? A ima na voljo še vedno čas in prostor,
ko sta z Gusarčkom ločena od novega prišleka, se igrate in cartate
in se takrat normalno sprosti?

Pri nas se naša črna pupa tudi zadnja odtaja. Brut je sicer en brutalko in dajo
skozi tamali trdo šolo vzgoje, ampak ni pa sovražen do njih.

Sem imela pa pred kratkim zanimiv primer: bando mladičkov, ki sem jo popolnoma
brez problemov spoznala z mojimi mački (predvsem Brutom, Lauš je bolj rezervirana).
In sem si naivno mislila, hah, še enega mladička iste starosti ne bo noben problem
pridružiti.

Japajade! Naša dva mačka sta se spoznala z njim in to je bilo to. Lauš je bil celo
všeč. Ko sem ga pa predstavila malim trem banditom, je bila pa katastrofa. V prvih
petih minutah so ga totalno napsihirali, reveža. Je moral po hitrem postopku
stran iz njihovega dela stanovvanja in je kakšen teden živel samo z mojimi.

Potem smo pa najprej vzeli samičko, ki je bila do njega najmanj vsiljiva, in
ju pričeli zdrževati na ne-njenem terenu. Ko sta se onadva pobondala,
sem pod nadzorom pričela "dodajati" še ostala dva.

Zdi se mi, da si nekje omenjala, da se Tarica precej po Gusarčku ravna
(npr. v neznanem okolju). Morda bo to recept tudi tukaj - da ko bo ugotovila,
da ga Gusarček sprejema, se bo tudi ona počasi odtajala.

Bi ji pa jaz dala čas in ji omogočila, da se umakne stran, hkrati pa mora
imeti dovolj časa in priložnost, da niso njene navade od prej motene.
In da imata z Gusarčkom (sploh če sta navezana) tudi nemoten skupen čas na voljo.

To bi bilo moje razmišljanje Smiley

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #502 : nedelja, 08.01.2012 : 12:27:31 »

Uf, nasa Misa zna bit prava tigrica. Ce pride kdaj kaksna macka ob atrij je ona cist paf. Zadnjic je ograjo nasekala, ker je macka lezala na drugi strani, pihala in rencala kot tahujsi tiger. Potem je napihala se vse nas, ki smo prisli gledat, kaj se dogaja. Muri je cist drugacen. Ima sicer cel rep nasopirjen in je zelo previden, ampak je priden. Po drugi strani pa, ko mu Misa tezi, da bi se igrala, on se pa ne bi, jo napiha in orng cekane pokaze. Misa je itak pol tkole  Shocked in se raje umakne.
Se mi zdi, da so te nase princeske res mal hudickaste opice   Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #503 : nedelja, 08.01.2012 : 14:00:15 »

Jaz bi jih pa verjetno malo pustila, da si sami uredijo hierarhijo in ne bi posegala, razen če bi bilo res hudo.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #504 : nedelja, 08.01.2012 : 19:12:23 »

Ksantipa, opažanja o katerih pišeš, veljajo tudi za kolonijo prostoživečk, ki jo futram  Grin Grin
Mačo je živel v matriarhatu in bil v zunanjem okolju tudi zelo defenziven - vse mačje babnice so ga teple  Cool
celo mini kolonijo s surovo silo obvladuje mucica, ki ima ene tri kile in pol Grin strup je v malih flaškah  Wink

živimo v enosobnem stanovanju, ki je nama leta in leta popolnoma ustrezalo. možnosti ločevanja pravzaprav ni, zaradi makroekonomskih razmer in razmer na nepremičninskem trgu mački sedajle ne bodo dobili večjega stanovanja, pa če si to še ne vem kako želijo  Grin tako da ... decit in če je flet dober za naju, bo moral biti tudi za mačke  Smiley
mačka sta 3 dni v tednu pri moji mami, 4 dni pri meni - Mačo pa ne hodi k mami, ker mora najprej nabildat samozavest, potem bi šele šli na bolj dinamičen način življenja.

takrat, ko je v hišo prišla Tarči, sta bila oba z Gusarčkom ful bolna, kljub temu, da je šlo združevanje neprimerno bolj gladko. zdaj sta oba v izvrstni formi.
Mačo malce piska pri dihanju in ima malo zadaha iz gobčka. lahko da je malo bolan, kajti sprememba je bila zanj res ogromna. ko dirka, je po moje prehitro zadihan. ima pa dober apetit, aktiven je vedno bolj, začel se je umivati. zaenkrat še ne bomo laufali okoli vetov, ga filali z zdravili, cepili, čipirali itd., ker mislim, da bi bila škoda večja od koristi.
če bi se stanje poslabšalo, pa seveda ni nobene dileme.

Tarči je izgubila zavetje pod posteljo, ki je zdaj Mačotova rezidenca. ima pa še 4 takšne punkte, kamor se umakne pred gusarskim obleganjem, ker ne zdrži par ur brez tega, da ji ne bi težil.
glede hierarhije sta se z Gusarčkom zmenila tako, da je on glavni in ona mu komando prepušča brez pripomb. ko ji preveč teži za igro oz. je pregrob, ga namlati, potem pa spet on caruje. milo bitjece skratka.

z Gusarčkom divjata nekoliko bolj previdno okoli ozkih prehodov, kjer je možnost, da se izza ovinka pojavi Mačo.

če punči ne kuha mulce in pride naokoli, se igrava in crkljava. danes sva pol noči čohali trebušček in se objemali, del noči pa je imel ta šiht ati čez.

bajdbuk se v času, ko sta pri meni, s staroselcema več ukvarjam kot z Mačotom.

Tarči Mačota zalezuje, piha, renči in kaže znake, da bi hotela skočit vanj. včasih to delata skupaj z Gusarčkom. ampak on nekako ima filing, kdaj jih utegne fasati in odneha, medtem ko tamala to počne čisto brezkompromisno in brez filinga.
če ga bo dovolj naterala v kot, da ji Mačo ne bo mogel pobegniti, jih bo fasala.
vahta ga tudi na prehodih in mu recimo ne pusti iti iz kuhinje v sobo.

ko piha in renči ji ponavljam "ne", štos je pa v tem, da ona še nikoli ni bila kaznovana. ko ji povem, da ne sme pihcat in jo probam nest stran, to očitno naredim tako osladno, da misli, da bo dobila tadobro konzervico  Grin (permisivna vzgoja & stuff).

imajo skupno skledo za brikete stalno na razpolago in okoli nje ni fajtingov.  vsak večer pa je veliki dogodek, ko dobijo vsak malo konzervice. to pa dam vsakemu na svoj konec in pazim, da v miru jedo, če ne bi bil ornk kreš.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #505 : nedelja, 08.01.2012 : 19:31:22 »

Saj ne bi bila rada groba, ampak mogoče pa Tarči rabi eno po nosu. Od ustrahovanega, seveda.
permisijadelabistvenovečškodekotkoristi.press
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #506 : nedelja, 08.01.2012 : 19:48:57 »

Se vidi, da smo eni bolj pasji in smo en malo vzgajali mačke po pasje, ker drugače nismo znali. Pri nas vsi vedo, kaj je ne in kaj pomeni, gremo stran, ne glede na sij, ki ga imajo na glavi  Tongue   
Ponavadi, ko povzdignem glas, tisti, komur je namenjeno dobro ve, da je naredil nekaj narobe in se temu primerno odzove. Pri Miši je tkole  Shocked ojoj, ni me več in leti k sneta sekira v transporter in se mi smeji ven, opica mala. Če bi jo kdo gledal od zunaj, bi mislil, kako je reve prestrašena in uboga, ampak ona je taka lisica in čist nič uboga  Tongue Muri je druga pesem, on ponavadi brunda in gunda in spušča take uboge krike, jaz sem najbolj trpinčen maček na zemlji, ampak se v slow motion spoka tja kjer mu je mesto  Tongue 

Seveda vem, da ko mene ni doma itak počneta kar hočeta, ampak ko sem doma pričakujem, da se me vsaj malo upošteva. In zaenkrat so fajn pridni in poslušni  Kiss

Tarči, če ne boš pustila ubogega reveža pri miru, ti Murija pošljem  Evil  Boš videla, kaj to pomeni, ko te nekdo zalezuje in potem izvaja wresling prijeme  pevka 

 
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #507 : nedelja, 08.01.2012 : 20:25:42 »

Citat
ko piha in renči ji ponavljam "ne", štos je pa v tem, da ona še nikoli ni bila kaznovana. ko ji povem, da ne sme pihcat in jo probam nest stran, to očitno naredim tako osladno, da misli, da bo dobila tadobro konzervico  Grin (permisivna vzgoja & stuff).

Se mi zdi da je na dobri poti, da jo "vzgojiš" v princesko 'edinko', ki jo imamo mi doma Tongue

Očitno je problem za Tarči vse po malem. Dejanska zasedba njenih strateških točk itd. Ampak ni tako, da nima več nič 'svojega', tako da niste v pat poziciji in lahko malo ali pa malo bolj pritisneš na njo oz. jo 'prepustiš svoji usodi'. (Drugo bi bilo, če ji res nič na tem svetu ne bi več dajalo varnosti, prostor je za muce zelo pomemben.)

Ampak mislim, da boš s prenežnim izražanjem neodobravanja, ki ga ona niti ne dojema kot takega, dala napačen siglnal obema: njej, da je ok, ko rine v njega; njemu pa, da mora ostati podrejen.

Tudi jaz bi se odločila za nekaj:
ali za bolj jasno blokado Tarčice;
ali pa pustiš, da se samo razplete in jo po domače povedano ona faše vsaj enkrat. (Upam, da za slednje ni prepozno, in se niste že ujeli v nek vzorec.)

Če jo boš blokirala: dretje ne bi bilo dobro, ker boš tudi Mačota ustrahovala s tem, to je nekaj nabolj groznega kar lahko narediš prestrašeni mački (poleg kriljenja in 'špičastih gibov'). Tako da blokiraj s svojim telesom (se postaviš pred njo ali pa  jo odločno poitisneš vstran itd., 'Ne!' pa naj bo zamolkel in tih, a odločen- drugače boš škodovala Mačotu. Tudi če ga samo s sapo, a odločno izgovoriš, ko jo boš blokirala, bo jasno kaj želiš. Vedeti mora, da ni glavna). Neodločna pa ne smeš biti in tudi po nepotrebnem pretiravati ne smeš, drugače se bo navadila na vzorec, še posebej če ne bo učinkovito izvedeno in ne bo razumela, kaj pravzaprav sploh dopoveduješ...ti pa boš kasneje imela še večje težave odpraviti teror.


Sicer pa mislim, da imaš v osnovi dobro intuicijo in verjetno v resnici sama veš, kaj ti je v tvoji situaciji bolj smiselno storiti. Tako je to, ko imaš otroke... Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #508 : nedelja, 08.01.2012 : 20:32:14 »

Šnapi je prežala na Jacota, ko je prišel k bajti. Ni bila sovražna, ni pihala ali renčala, ga je pa vedno čakala kje na skritem, višjem mestu in ko je prišel mimo, se mu je zabrisala s skokom na hrbet. Da ga je skoraj kap. Nisem imela pojma o mačkah, pa sem se režala, ker se mi je zdelo kot v risanki. Nisem se vmešavala, jo je pa Jaco kmalu postavil na hladno. mogoče ji je kdaj pozneje tudi vračal. Ampak zmenila sta se sama, pa je še enkrat večji in težji od nje. Seveda bi posredovala, če bi imela občutek, da je resno ogrožena. Ampak vedno se je končalo z dirkanjem in lovljenjem.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #509 : nedelja, 08.01.2012 : 21:17:20 »

v bistvu je tako, da Tarči (razen zdaj) nikoli nič narobe ne naredi in ni nobene potrebe po vzgoji.
tak angelček sladki je   ljubezen
kaj pravzaprav pa ena luštna mucica sploh lahko narobe naredi?

v bistvu bi bilo fajn to, da bi ga nehala terorizirat, preden on tok popi*di, da bi kako res ornk uličarsko okol kepe fasala in bi pol res imela razlog za to, da bi se ga bala.

 Grin Grin Moonbeam, ja, tapasji ste dali šolo skoz
bom Tarči povedala, da pride Murioti na počitnice   Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines