mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:23:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447409 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #615 : sobota, 28.01.2012 : 19:28:34 »



Najbolj smešna mi je vsekakor bila nočna "konverzacija" med enim smrčačem in nimfo. Noč, vsi spimo, tema, pol pa slišiš prvo njega, k tank v rikvercu, potem dve sekundi tišine, pol pa nimfa čist tiho "Čiv". Potem spet žaganje, pa tišina, pa nimfa malo bolj korajžno "Čiv". Pa še par iteracij, nakar nimfi zmanjka potrpljenja  Evil Lubiboh, kok sem se režala  Grin Grin Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #616 : sobota, 28.01.2012 : 19:30:55 »

Čiv,.....  Grin Grin Si mislim.... kaj je sledilo po končanem potrpljenju  Evil Grin Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #617 : sobota, 28.01.2012 : 21:22:47 »

nimam ZS paketa  Huh

sem ugotovila, da sta Tarči in Gusarček čisto presuha. nabavila sem te briketke za mlade punce in fante, pa jih bosta zdaj onadva imela na razpolago (zmešane z običajnimi). par dek morata še pridelati.




Jooj, sori, nisem niti opazila sram No, saj vidim, da si se že znašla Smiley No, saj od iste firme je potem še "urinary" (boš našla na spletu), tisto priporočajo pa posebej, ko gre za težave s kristalčki in podobnimi ledvičnimi "veselicami". Jih dobiš na veterinah in v trgovini od uvoznika v BTC. Ampak, če ima čevapek in ostali BP urin in nobenih težav, jih ne rabite.
Teli za mlade punce in fante so pa fajn, ker spodbujajo pitje oz. izločanje urina, pa če jih boš normalno dozirala, ni variante, da se ti samo zaradi njih poredita preveč (pa mačo tudi ne - mu jih daš pač malo minimalno za njegovo težo Wink
Če sta pa pupica in sladkec res čist presuha, jima pa magari še malo RC "kitten" vmes primešaj, da ju pocartaš.

Kiss Zlati mačori Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #618 : sobota, 28.01.2012 : 23:11:50 »

Rava, po čem sklepaš, da sta presuha?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #619 : nedelja, 29.01.2012 : 10:33:32 »

ko jih
Rava, po čem sklepaš, da sta presuha?

če jih primem recimo za kožno gubo nad lopaticami, čutim, da je spodaj v podkožju čisto malo špehca (Tarči) oz. praktično nič (Gusar). sploh on mora imeti rezervo, ker je bolehen mucek in čim zboli, lahko v parih dneh izgubi pol kile. zdajle sicer že dolgo ni bil nič bolan (knock knock), ampak nekaj zaloge bi po moje moral imeti.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #620 : nedelja, 29.01.2012 : 22:06:47 »

Rava, kaj pa vem. Vidim ju le po fotografijah, tam mi delujeta povsem normalna. Za Gusarčka kot potencialnega bolnika te razumem, da pač razmišljaš tudi o 'worst case' scenarijih, zato tudi jaz pri svoji levkozici vidim raje kako deko več, dokler pač ni pre-več.

Ampak to, da so mačke tako obilne, kot so naše forumske (moja dva sta že primer tega), ni ravno kriterij. Ker so aktivne mačke drobne- vsaj v primerjavi z notranjimi. Suhost ni nujno shiranost/pomanjkanje hranil. Lahko imaš povsem 'žilavo', mišičasto in zdravo mačko, ki pač nima veliko maščobe. Po kilaži bo taka mačka zaradi mišične mase morda celo enako težka, kot pa bistveno bolj zaobljen primerek, ki pa bo imel več maščobe kot mišic.... Biti ravno prav suh je ideal za čistokrvnega aktivnega predatorja. Morda imata prav tvoja dva idealno težo. Moj je recimo nima. Je normalen, nima pa več agilnega telesa fizično aktivne mačke, četudi se trudim za to. Resnici na ljubo- pri notranjih mucah je to težko doseči. Optično nam sicer, zaradi nečesa v človeški podzavesti,  mačke z vsako dodatno kilco postanejo vse bolj prikupne. Ampak to ne odraža optimuma njihove fiziognomije.

Nočem trditi, da Gusarček in Tarči nista presuha, ker ne vem kakšna sta. Nisem pa prepričana v to, da je referenca s kožno gubo merilo za to. (Si to kje prebrala?) Če se jima ne vidijo vsa rebra in vretenca že na oko in če njuna medenica ni veliko širša od pasu, potem se mi zdi, da nista presuha. Bolje bo znal povedati veterinar.
Ne bom dalje nakladala, da ne rečem kake neresnice. Super bi bilo če bi recimo kdo drug, ki se je zares spuščal v to problematiko, povedal kaj več.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #621 : ponedeljek, 30.01.2012 : 01:03:49 »

po tem opisu sta nekje med 4 in 5. divjaka sta v izvrstni formi.
http://media.mercola.com/ImageServer/Public/2005/october/10.13.fatpets.BCS_Chart_cats.jpg

Tarči veliko spi, ko pa je budna, je ful aktivna.
je drobčkana ampak velika baba - ima 4,9 kg. ona je recimo lih nekako taprava.

Gusar pa ni preveč velik muc. v primerjavi z Mačotom pa ima drobno konstitucijo. on ima pa sploh malo maščobe pod kožo. ima pa 5,4 kg. baraba mala živa je stalno v akciji - spi kakih 10 ur dnevno, drugače pa skoz nekam skače, laufa, se igra ....
oba imata minimalno vampka.

Mačo ima oceno 7 po tej tabeli (ok ajd kaka decimalka gordol ...).

so pa moji kao aktivni prostoživečkoti po tej tabeli skoraj malce predebeli  Grin
v strukturi briketov imajo 2/5 hrane za mladiče, ampak zdajle je zima in kar naj bodo malce bolj okrogli polhki.


v bistvu sta mačka, ki sta najdlje z mano najbolj suha  Shocked  Roll Eyes


a levkozico imaš? a je tadrug cepljen?

Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #622 : ponedeljek, 30.01.2012 : 01:34:02 »

Zdaj pa prosim, da ena mačja k meni pride in oceni katera cifra je Samo, meni se namreč niti sanja ne, če je 3, 4 ali pa morda celo 5.  Huh

Pa lušne prostoživečke imaš.  Kiss
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #623 : ponedeljek, 30.01.2012 : 11:14:32 »

Đizs, pa kaj so to za ene prostoživečke? Si ti ziher, da se ti ne uturavajo neke domače mačke? Grin No, saj je videti, da imajo puhasto dlako- ampak presuhe ziher niso.

Rava, bodi vesela in se zahvali vsem kozmičnim silam, ki so zaslužne za to, da se ti mački samoiniciativno igrajo in gibajo- pa da ti jih ni treba hujšati.   Cheesy Moj nasvet je: pozabi kitten brikete in podobno.  Wink

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #624 : ponedeljek, 30.01.2012 : 12:04:56 »

Đizs, pa kaj so to za ene prostoživečke? Si ti ziher, da se ti ne uturavajo neke domače mačke? Grin No, saj je videti, da imajo puhasto dlako- ampak presuhe ziher niso.

hehe, moja kuhna pevka
par mesecev jih že futram in se pozna. prej so bili ful revčki  Sad.

Rava, bodi vesela in se zahvali vsem kozmičnim silam, ki so zaslužne za to, da se ti mački samoiniciativno igrajo in gibajo- pa da ti jih ni treba hujšati.   Cheesy Moj nasvet je: pozabi kitten brikete in podobno.  Wink

sej, kakih 20, 30 dek pridelamo, pa bo.
če se mački ne gibljejo dovolj, bi morda Majo01 naštimali v rent-a-floki aranžma. po moje bi bila fajn akcija - še Čiks mi je nekaj shujšan zgledal  Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #625 : ponedeljek, 30.01.2012 : 12:22:37 »

Zdaj pa prosim, da ena mačja k meni pride in oceni katera cifra je Samo, meni se namreč niti sanja ne, če je 3, 4 ali pa morda celo 5.  Huh

imho nima veze če je 4,1 ali 4,2. na daleč se vidi, da je revežu treba nujno kaj za jest dat in to hitro.

Pa lušne prostoživečke imaš.  Kiss

na začetku se mi je pustila prijeti samo mama. tamale sem lahko gledala na kakih 10m, tamali so bili pa totalno divji.
zdaj se pride tudi mularija mičkeno podrgnit in počohat za ušeski - zelo previdno, brez hitrih gibov ... jih pa nočem preveč navadit na folk, ker to utegne biti nevarno v tistem okolju.

na sliki spodaj desno je mama - mičkena mucka, ki ima vse pod kontrolo in ostale stalno nekaj klofta. maček in tričetrt mačka, ki gleda izza drevesa, pa sta spomladanska poba.

meni so tudi taki cukri luštni - sploh fantje, ki imajo ful mehcano in puhcano dlakco.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #626 : ponedeljek, 30.01.2012 : 13:28:50 »

moja punčka  ljubezen ljubezen

Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #627 : ponedeljek, 30.01.2012 : 14:07:11 »

Prava lepotica Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #628 : ponedeljek, 30.01.2012 : 14:18:10 »

Uhatka... Kiss Kiss objem
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #629 : ponedeljek, 30.01.2012 : 21:09:09 »

Ej, popolna eleganca Kiss Kiss
Črne so meni ful lepe in če ne bi vzela Šnapke, bi eno iz  tedanjega šopka črnih (mislim, da je bila Murijeva familija).
Pa ovratnice močnih barv jim res pašejo. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines