mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:45:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447875 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #810 : četrtek, 29.03.2012 : 08:36:46 »

Mačko, rava ljubezen ljubezen
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #811 : petek, 30.03.2012 : 14:30:27 »

Sem brala v drugi temi dileme okoli igre...
Rava, z laserjem si že kdaj poskusila? Pri nas dobro funkcionira, še bolje kot palica s plenom. Super kardio trening. Wink  So pa navadne tanke vrvice še vedno največji hit. Še posebej če pa vsake toliko kaj novega gor navežeš. Od ptičjega peresa, do WC papirja,... Presenetljivo, kako lahko ista igrača, pri izmenjavi 'plena' spet postane zanimiva.
Kaj pa tisti sprehodi na vrvicah, kakor pelješ Gusarčka in Tarico? Dolg povodec, kot ga imajo za pse (+ še en rezervni, za vsak slučaj, kadar imaš panični tip mačke...moj je že tak pacientek). Potem pa vrvica za igro in imaš srečno mačko. Vsaj za tistih par minut v denevu... Tongue

OH je ponavadi najverjetneje tisti odstotek, ki ti manjka do 100%. Ker tega v mačji prehrani niti ne bi smelo biti v omembe vrednih količinah, ga nočejo izpisovati.
Te omenjene beljakovine pa niso nujno živalskega izvora, tako da ti podatek o beljakovini tudi ne pove veliko.... (Poglej kaj je na prvih mestih: koruza, grah, pšenica, žita nasploh- beljakovine iz njih niso enakovredne živalskim.) Skratka: mačje telo se ne bo enako odzvalo. Struktura hrane v dotičnih briketih je le navidezno podobna. Nekateri dajejo pudarek živalskim, večina proizvajalcev pa ne.
RC ima ojačevalce okusa. Ponavadi jih imajo muce rade, ravno zaradi tega.
Tudi sama opažam to, kar je Sanco1a omenila. Imaš lahko težkega mačka, a bo mišičast, ne salast. (Saj imaš tudi pri ljudeh 100kg in '100kg'. Wink ) Maščoba ima večji volumen pri enaki masi. Torej: tehtnica prav tako ne pove vsega. Bo oko še najboljši pokazatelj...

Morda pa ti bo Ma Čko vseeno malo shujšal v teh mesecih. Muce imajo izgleda en program, ki jih pozimi malo 'zaredi', spomladi pa nazaj shujšajo (če sem pravilno opazovala). Je tudi pri naših notranjih podobno, pri zunanje-notranjih pa ob dodatnem gibanju še toliko bolj izrazito.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #812 : petek, 30.03.2012 : 15:34:24 »

laser je bil začasnik in je bil oddan dobrim ljudem (brez pogodbe  Wink ).
punči ga ni kapirala, Ma Čkota je dolgočasil, Gusarju se je pa čisto utrgalo in je kot kak narkoman brez šusa potem še tri dni buljil v steno tisto in iskal miš.

Ma Čko ljubi Perota, štrikcov se pa hitro naveliča.

pri tem mačku gre vse neizmerno počasi.
ne morem še hondlati z njim tako kot z onima dvema. recimo dvignit ga in nekam nest. še vedno stisne očke, če greš z roko hitro proti njemu. ampak zdaj tudi že atiju buce daje Smiley . mislim, da zdaj še ni cajt za to, da bi ga sploh v oprsnico okomatala in to je tudi razlog, da še čakamo s sprehodi.

OH je ponavadi najverjetneje tisti odstotek, ki ti manjka do 100%. Ker tega v mačji prehrani niti ne bi smelo biti v omembe vrednih količinah, ga nočejo izpisovati.

ja, sliši se logično Sad

stotka res ni enaka stotki, ampak naša stotka ni mišičasta, zaradi tega moramo nekaj narediti.
tudi izredno hitro se je zredil (kilo od začetka januarja) in to je odločno preveč in imho tudi malo čudno.

gruntam, da bi lahko obstajali kaki zdravstveni razlogi in še iščem informacije. tudi to njegovo spanje 20+ ur na dan mi ne špila Sad .
eni veti pravijo, da je možno da je prebolel kugo (grobe blazinice, počasna regeneracija in veliko počitka).

nekateri za hujšanje priporočajo več mokre hrane.
sem že iskala recepte iz naše debate in mu bom poskusila skuhati kake ribe ala MamaF - pa tako kot si ti rekla - z minimalno vode.
bomo videli, kaj bo ratalo - poročam Smiley.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #813 : petek, 30.03.2012 : 15:49:40 »

Saj je moj tudi debel zaradi lenobe, ne zaradi hrane. giblje se izključno na relaciji miza-kavč-moje naročje. če bi bil zunanji, bi poginil od lakote, ker se mu je bi ljubilo iskat.  Ja, je požrešen za tisto, kar mu je všeč, zelo, ampak ga tako štopam da bi se moralo poznati (no, saj morda dejansko se, ampak ga ne znam prav stehtati). Pa vseeno mislim, da je manj možnosti za bolezni, če je odvečna kilaža zdrava, ne nezdravo salo. Mojega je v zadnjem letu zmanjkalo v trebuh, širši pa je v sprednjem delu, okoli prsnega koša.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #814 : petek, 30.03.2012 : 15:56:34 »

Aja, kadar je buden, je edina razlika v primerjavi s spanjem v tem, da leži na hrbtu, stegnjen ko crkjen konj, in samo vsake deset minut z eno taco pobinglja v zrak.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #815 : petek, 30.03.2012 : 16:06:05 »

Aja, kadar je buden, je edina razlika v primerjavi s spanjem v tem, da leži na hrbtu, stegnjen ko crkjen konj, in samo vsake deset minut z eno taco pobinglja v zrak.

 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #816 : petek, 30.03.2012 : 16:46:42 »

Aja, še en šport ima. Zlekne se pred vrata in tudi pod razno ne dvigne riti, ko hoče kdo vstopiti v sobo/stanovanje, da potem odpiraš z vso silo uprt v vrata, ali pa kličeš intervencijo.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #817 : petek, 30.03.2012 : 17:23:49 »

Aja, kadar je buden, je edina razlika v primerjavi s spanjem v tem, da leži na hrbtu, stegnjen ko crkjen konj, in samo vsake deset minut z eno taco pobinglja v zrak.
Sančotova, ne delaj si norca. Temu se ne reče "kot crknjen konj", jao jao ... to je vendar "Yog-Art" v najvišji obliki Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #818 : petek, 30.03.2012 : 21:15:50 »

Sančotova, ti tolk bentiš kontra ubogega bitja,da me ima, da pridem tam in ga odpeljem na lepše  Angry Angry Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #819 : sobota, 31.03.2012 : 08:21:14 »

Jaz sploh ne štekam kaj mate čez lene mačke. Ma Čko je moj vzor - futra junk food in spi 20 ur na dan vegi
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #820 : sobota, 31.03.2012 : 12:56:43 »

No, lej rava, da ne bo pomote: Jaco je sicer izjemno len, ampak vem, da ni nič narobe z njim. Izjemno se ga da zaktivirat s trakci in cofi na traku, navdušeno ti več kot pol ure prinaša k nogam žogico in kot obseden teka za njo (odlična igra, ker jaz samo sedim na stolu, samo kaj, ker je pes tako ljubosumen, da ni šans, da bi se z mačkom žogala in to lahko počnem samo, če je pes pri moji mami), za muhami teka, dokler jih ne ulovi in požre (in to mu vedno uspe), postelje ne morem potlati, ker je obseden s skrivanjem pod odejo in rjuhami ter ga moram vedno nagnati ven. Hočem reči, je zelo igriv in predvsem zdrav in to dobro vem, je pa brez zunanjih dražljajev grozljivo len in komot predremlje 20 ur.  Ja, idealen notranji, stanovanjski maček. Šnapi ima dneve, ko prespi 4 ure, ostali čas skače in leta na okoli. V slogu brzinskega vlakca, ni šans, da jo ujameš. In še vedno išče priložnosti in odprta okna ter vrata, ker bi stegnila vsako noč na en potep. Bi se pa ob prvem sumu nevarnosti sama vrnila, če se ji ne bi prej kaj zgodilo.
Če se ti zdi, da je Ma Čko nezdravo apatičen (kar Jaco ni), ne zgolj len, pojdita še na kakšen pregled, čeprav se mi zdi, da sta osnovni preglede že opravila. Če pa se je še zredil, odkar je prišel k tebi, pa ni čudno: nedvomno je zdaj fizičnih aktivnosti še bistveno manj, kot jih je bilo zunaj.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #821 : sobota, 31.03.2012 : 13:38:32 »

Aja, o laserju je bilo že veliko govora v neki drugi temi in so ga zelo odsvetovali, ker psihično zelo zafrustrira žival (plen, ki ga vidiš, prijeti ga pa ne moreš, nekateri so še ure in ure po koncu igre kompulzivno  iskali in lovili lučko, naj bo igrača konkretna inmaterialna).
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #822 : sobota, 31.03.2012 : 19:00:17 »

Ma Čko ima svoj red - okoli 22. ure se pride igrat s perotom in včasih tudi s štrikcom, se igra kake pol urce in potem reče "mrjav" in gre. podnevi se noče igrat Sad

Gusarček je bil po laserju čist odbit in je TRI dni buljil v steno in iskal tisto miš - tako da sem rekla to je pa tu mač, tega se pa ne bomo šli.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #823 : sobota, 31.03.2012 : 19:04:01 »

naša tastara se je danes spet lotila kuhanja za nas.
v čisto malo vode je skuhala osliča - brez začimb.
jst Gusarček sem spil vodiko, Tarči in Ma Čko pa sta zvarek od daleč povohala.
spet bodo prostoživečkoti žrtve teh nadvse krutih kuharskih eksperimentov.
GMT
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #824 : sobota, 31.03.2012 : 19:17:00 »

ej, jst sem nad mačjo kuhinjo že zdavnaj naredila križ, še tisto malo volje, kolikor je imam za vrtenje okoli štedilnika, me je zapustilo.
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines