mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:38:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447499 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2415 : torek, 03.06.2014 : 22:03:47 »

tole je težka j*****ba.
študiram vse živo in probam zadevo maksimalno zracionalizirat.

večina tistih, ki se razumejo na mačke pravi, da naj ga takoj dam na injekcije medrola in da normalno in KAKOVOSTNO živi, dokler živi.

po drugi strani pa njegov osebni splošni vet pravi takole:

maček ima probleme s povečanimi bezgavkami več kot 1 leto.
pravi, da mačke z limfomom izredno hitro pobere in da če ga do zdaj ni, še obstaja upanje.
rekel je, da bi šel pri vseh ostalih mačkih na medrol, pri Franclnu pa ne.
in da če bi bil to njegov maček, bi poskušal vsaj z 1 rundo kemoterapije.
kolegica, ki je veterinarka, tudi pravi, da če bi bil njen maček, bi probala s kemoterapijo.

berem tudi eno študijo z eno sorto kemoterapije, kjer je prognoza za take kot je on (mlad močan organizem, populacija mačk do 4 let), dobra


jutri se pogovorim z onkologinjo.
najprej moramo pa itak izločit kak zajeb pri biopsiji, ki dejansko je možen, ker metode baje niso 100%.

kriterij za odločanje kako in kaj bo kvaliteta pred kvantiteto.
če bo treba izbirat med "kratkim kakovostnim življenjem" in "daljšim za en drek životarjenjem", se bom odločila za prvo možnost.
ni šans, da bi ga matrali.

zdaj mu moram pa dat njegovo najnaj konzervico, ker mi teži, da je lačen.  ljubezen ljubezen ljubezen
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2416 : torek, 03.06.2014 : 22:20:13 »

 Sad
 Uf...ko bi le bil zajeb pri biopsiji...
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2417 : sreda, 04.06.2014 : 06:30:27 »

 objem objem
rava, poslušaj sebe.
Vse dobljene informacije so seveda bistvene, da boš poslušala sebe.
In Franclna, konec-koncev.
Karkoli se boš odločila, boš TI morala s tem živet in ni variante, da bi na kakršenkoli način zvedela, kaj bi bilo, če bi bilo...
N-č ti nisem fouš.  sram Definitivno pa mantramo, naj bo zajeb pri diagnozi & fejst mislimo nate in na poušterček.
 objem ljubezen  Kiss

PS: Mi smo se vedno odločili (pri dvonožcih), da se bomo fajtali s tole svinjarijo od raka. Na vse možne načine. In smo se veselili vsakega dneva posebej, ki nam je bil še dan preživeti ga skupaj. Ker - slej ko prej-  pride dan, ko ne gre več. In je lažje it naprej, če veš, da se nisi vdal brez fajta.  Sad
 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2418 : torek, 10.06.2014 : 20:38:53 »

Fak, šele zdaj videla!  Sad Rava držimo pesti in vam pošiljamo objeme polne pozitivne energije!  objem
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2419 : torek, 10.06.2014 : 20:52:14 »

Ojej  Shocked Francl, stara sablja, kako ti gre?  Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2420 : sreda, 11.06.2014 : 21:10:18 »

Jah ...
s Franclnom ni zaenkrat nobenih težav, do zdaj sta bla problematična edinole tastaradva.
ki sta itak čist prec vedela, kaj je za naredit, pa nista mogla sprejet.

guglaš. gledaš statistike. ugotoviš, da jo je po enih raziskavah na kemoterapiji najbolje odnesla prav njegova starostna skupina.
začneš upat in sanjarit, da je prav on The Chosen One.

zagnjaviš celo VF.  grozno nervozen sešn s Tozonovo. ko si knjižni primer za vse tiste jebene faze, ko zveš tako novico, ki jih sicer dobro poznaš iz teorije, pa si kljub temu ne moreš pomagat. kar rineš kot bik neumen - veš da to počneš - ampak sploh ne moreš drugače.

da bom še mal informativna - kokr sem bila sploh sposobna dojet z na pol ali še manj delujočim raciom. vsekakor dopuščam možnost, da sem kako malenkost fovš zastopila, bistvo pa mislim, da sem kar trofila:

VF izvaja 2 protokola kemoterapije za tak limfom.

1. je tritedenski
mačka pelješ tja, ga zadanejo, natočijo vanj kemikalije, vsake tri tedne.
ker se na ta način, ne ustvari zadostna koncentracija kemikalij za spopad z rakom, je ta sistem bolj tko tko, ker pač ni dovolj učinkovit.
zato smo ga takoj izločili in rekli, da se tega pač ne gremo.

2. je poln protokol.
mačka pelješ tja vsak četrtek. vstavijo kanilo, vzamejo in skontrolirajo kri in če je vse ok, vanj natočijo kemikalije. so štiritedenski ciklusi, malo pavze, pa spet jovo na novo. pol leta.

sliši se simpl. ampak kako narediš to s histeričnim mačkom, ki znori, ko vidi transporter, se mu zmeša od strahu, ko vidi tujega človeka ...
skratka totalen darmar, ki bi zagotovo negativno vplival na zdravje.

kot troti smo z anestezisti nekaj dni iskali pomirjevalo, ki bi mu ga dala doma, da maček ne bi doživljal živčnih zlomov.
našli smo neko zadevo, ki bi mu jo bilo treba doma špricnit v gobček. maček bi kao spal - če ne bi bil tok našopan z adrenalinom, da ga sploh ne bi zadelo.

vozit bi ga morala oba, ker bi mu moral en konstantno merit temperaturo in ga gret oz ohlajat med vožnjo, ker po tistem pomirjevalu maček ne uravnava več telesne temperature.

zadeva v totalu menda košta od 1500 - 2000 €. če ni komplikacij. če pa so (kake hude driske ipd.), pa pol še zdravljenje.

ko v mačka natočijo kemikalije, je 48 ur strupen za okolico. kar pomeni, da bi ga morala nekako ločit od ostalih. ne bi se smel tepst z razbojniki, bohvar, da bi mu kak kompanjon polizal rit,  strupeni so izločki ...
najbolj me je sesulo to, da bi mojega ljubega fantka morala ruknit iz postelje, ko bi se zvečer prišel potrebuščkat in lubčkat z mano.
ne bi smel bit več moj povšter, božanje z rokavicami itd.
če bi njega in ostale zapirala v ločene prostore, bi bilo ful dretje, stres .... dva dni v tednu, vsak teden.

po polletni terapiji bi mogoče živel neko solidno življenje še kakega pol leta. MOGOČE.

en dan zjutraj pa sva se zbudila in bilo nama je jasno, da izplen enostavno ni vreden psihične torture, ki v praksi po definiciji povsem ustreza mučenju živali.

kemoterapija po moje pride v poštev samo za take mačke, ki so v gospodinjstvu sami, se stiskajo z veterinarji, ni problema hondlat z njimi in nimajo težav z vožnjo.

------

Francl je zdaj dobil prvi šus kortikosteroidov. zmanjšali naj bi mu bezgavke, počutil naj bi se dobro, in to je to.  dokler bo, bomo poskušali poskrbet, da se bo imel fajn.

zdaj grem pa v ameriko onlajn naročit prehranske dodatke za podporo mačkom z rakom - bildanje imunskega sistema, ledvičnih funkcij, probiotike, pa take zadeve.

------

Smetka, tnx za support  Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2421 : sreda, 11.06.2014 : 21:12:30 »

rava Kiss Kiss

Če lahko kako pomagamo, povej!
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2422 : sreda, 11.06.2014 : 21:19:40 »

sliši se simpl

Men se pa ne sliši ravno simpl - pol leta se mi zdi dooolgo obdobje, sploh  za mačka, ki ne prenaša takih popotovanj, pa tudi sicer, če rezultati niso ravno najbolj obetavni Undecided.

Držta se  objem, Francelj naj se pa ima fino še dolgo, dolgo Kiss.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2423 : sreda, 11.06.2014 : 21:50:27 »

Tezka, a veskakor pametna odlocitev. Bravo za moc in pogum, ki je bila potrebna zanjo! Drzite se vsi skupaj, radi se imejte, cartajte se in bodite se cimdlje skupaj!  Kiss  objem ljubezen
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #2424 : sreda, 11.06.2014 : 22:00:50 »

Rava, mislim da sta se v dani situaciji dobro odločila.
Verjetno so kak izlet v naravo na sončka in podobna veselja veliko več vredna zanj, za njegovo zdravje in navsezadnje za vaju, kot pa bi bila kemija.

Imejte se čim lepše. Mislimo na vas, vsak dan.  Kiss
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #2425 : sreda, 11.06.2014 : 22:59:32 »

Tezka, a veskakor pametna odlocitev. Bravo za moc in pogum, ki je bila potrebna zanjo! Drzite se vsi skupaj, radi se imejte, cartajte se in bodite se cimdlje skupaj!  Kiss  objem ljubezen

Podpis pod tole, vsekakor so take tudi moje misli.
Rava, mislimo na vas Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2426 : sreda, 11.06.2014 : 23:54:14 »

Da bi se Francl še čim dlje karseda dobro počutil Kiss

Razmišljam enako kot No Jinx in vam želim mirne in ljubeznive skupne čase. Kolikor jih bo (naj jih bo čim več, seveda objem ), naj bodo srečni Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2427 : četrtek, 12.06.2014 : 06:14:05 »

rava  objem
Sej je brez veze, da napišem, ker ti to točen veš, ampak bom vseen: odločitev je v njegovo dobrobit.  objem
In to je edino, kar je pomembno konec dneva.
Če pa lahko storimo karkoli, razen mantramo vsak dan, da boste še dolgo skupaj, pa samo povej.  Kiss Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2428 : četrtek, 12.06.2014 : 06:57:51 »

Rava en kolega iz TOTALNO indoktrinirane dohtarske familije in popolnoma neverujoč v kakršnokoli alternativo in zališča, je imel starejšo psico, ki je imela raka in strašna obolenja ušes in ji je bilo napovedano še par mesecev življenja, s kemoterapijo pa še kakšnega povrh, je potem silom prilike po nasvetu kolega probal nek pripravek iz gliv, ki ga je dobil tule http://www.zanaravo.com/o_nas.html.
Po jemanju se je stanje nenormalno izboljšalo, ampak ga je pripisoval bohvečemu že (naključju, se mi zdi) in ni šel po novo dozo. Skratka, dva dni potem, ko je nehal dajat zvarek psici, se je pojavil ponoven izbruh, tako da so pol na vrat na nos letali po tele gobice. Njegova izjava je bila - pa mater no, a moram zdaj celo svojo življenjsko filozofijo spremenit, al kaj... (glede alternative). Ni bilo ozdravitve, je pa očitno ob jemanju toliko mirovala bolezen brez izbruhov, da je psica povsem normalno funkcionirala in preživela napovedi vetov za fuuuuuul časa.
Lej, prašat te nič ne stane  Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2429 : četrtek, 12.06.2014 : 07:19:57 »

Rava Kiss, bravo! Jst bi se v danih okoliščinah odločila enako, sem prepričana ... in zrihtala vse sorte podpore, kot si že sama rekla, in alternative, kot pravi kocka (potrjujem uporabo gob še v eni rakavi pasji zgodbi). In predvsem uživala vsak podarjen dan in se trudila, da bi bil za žival res fajn.
Logiran
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines