mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:23:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: DLESNI IN GOBČEK
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: DLESNI IN GOBČEK  (Prebrano 4443 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Katarinčica
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« : nedelja, 13.02.2011 : 21:13:24 »

Mi mamo doma višavskega terierja.
Pa smo opazil da ma rdeče dlesni pa zobke ma mal rjave zgorej.
Zobkov mu ne umivamo, kaj pa vi, mislite da je to potrebno, al naj mu damo kkšne igračke za grist?
Za gnile zobke, ga peljemo k veterinarju, da spuca, al se da kako drugače rešit?
Za dlesni, obstaja kakšno mazilo, sprej...?

Hvala za odgovore, nevemo kako naj rešimo zadevico, ker do zdaj res nismo povečali gobčku našega pikca nič pozornosti  sram
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 13.02.2011 : 21:20:44 »

Zdaj ste že zamudili, kar bi lahko popravili, ker sploh pri malih pasamah, je zobni kamen problem.
Čim prej se lotite temeljitega umivanja zobkov, najbolje vsak dan, z encimsko zobno pasto, ki jo dobite v vsaki bolje založeni Zoo trgovini. Sprej pomaga tak tak, zagotovo je veliiiiiiiiiiiiiiiko boljše, če mu zobe ščetkate s pasto. Ščetka je pa najboljša za ljudi, Curaprox, je pa kar mastno draga.
Kupite tudi kakšne kosti, namenjene glodanju in odstranjevanju zobnih oblog, goveja ušesa ali kaj podobnega, gre bolj za to, da si utrdi dlesni, ker kaj bistveno to pri odstranjevanju oblog, če so že nastale ne pomaga (kamna pa tak vi sami ne morte dol spravit). Dlesni, da ne bodo krvavele mu lahko tudi masirate s pasto na prstu.
Logiran
Katarinčica
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 13.02.2011 : 21:24:59 »

oh, res hvala za odgovor, bomo definitivno probal!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: DLESNI IN GOBČEK
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines