mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:02:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Žvižganje
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Žvižganje  (Prebrano 12461 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« : sobota, 23.07.2005 : 21:36:17 »

Mene pa zanima,če se vaš pes odziva na žvižganje  Huh ?No naš Ron se in tudi prejšna psička se je.Ampak včasih me zanima zakaj?Kdo se je tega spomnil?Včasih komu tudi rečš."Kja žvižgaš!?Sem mar pes!!"
Prav zanimivo je  Roll Eyes.Po pravici povedano se niti ne spomnim kadaj in kako sem Rona to naučila (ni nujno da sem ga jaz Wink ).
Ima kdo kakšno razlago.Če bi se psi sporazumevali z živžagnjem bi se zdelo normalno,tako pa lajajo mi pa jim žvižgamo (ali pa mu zažvižgam samo jaz  sram).
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1 : nedelja, 24.07.2005 : 08:51:58 »

Pri mojih kužkih sem opazila, da reagirajo samo na določen žvižg. Tega sem pa od prvega dneva uporabljala, vedno ko sem ga hotela poklicat in ko je bil preveč dalec stran za kričanje imena ali komande. Mislim, da se pes tega podobno nauči kot se nauči reagirati na ime. Ker vedno uporabljamo, tako da je za njega to verjetno ena vrsta komande.
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #2 : nedelja, 24.07.2005 : 12:27:54 »

Moja psica se tudi odziva na žvižg.Po mojem mnenju je žvižg povezan z odpoklicom, vsaj pri meni je tako.Povelje sem pa žvižg ali pa ime in žvižg na začetku sedaj pa je dovolj samo žvižg in to njej nadomesti besedo sem, priteče in sledi nagrada.

Lp, Samo.
Logiran
Katrca
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #3 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:42:49 »

Žvižg za pse se je uveljavil zato ker ga zelo na daleč slišijo zaradi visokih frekvenc, ki niso slišne človeškemu ušesu, psi pa ga slišijo (kot sem že rekla) zelo na daleč.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #4 : ponedeljek, 25.07.2005 : 15:08:34 »

Aaaaaaaaa.Zanimivo.Torej je žviž kot neslišna piščalka za pse?
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #5 : torek, 26.07.2005 : 08:28:00 »

Hja no - moja na žvižg ne reagira ... Hm, mogoče zato, ker jaz ne znam zažvižgat  Wink
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #6 : torek, 26.07.2005 : 14:57:06 »

Ne reagira zato,  ker žvižga ne pozna ali pa ga ne poveže z ničemer prijetnim.Če ne znaš žvižgat poizkusi s piščalko.


Lp, Samo.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #7 : torek, 26.07.2005 : 16:46:50 »

Ne reagira zato, ker žvižga ne pozna ali pa ga ne poveže z ničemer prijetnim.Če ne znaš žvižgat poizkusi s piščalko.


Lp, Samo.

Saj vem, sem se mal hecala, ker se res nikoli nisem žvižgat naučila, hehe ... Piščalko pa uporabljam - uspešno Smiley
Logiran
peroslaw
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #8 : torek, 18.10.2005 : 20:11:34 »

Koliko casa je treba ponavljat da se pes odzove na zvizganje? Jaz mojemu kuzku zvizgam zmeraj isti zvizg pa se še zmeraj ni naučil?
lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : sreda, 19.10.2005 : 11:53:13 »

koliko rabi za žvižganje ne vem, jaz sem rabila tri ali štiri ponovitve prvi dan in še ene dve naslednji dan, da so se navadili na piščalko. Najprej piščalka, potem normalno povelje + nagrada, potem samo piščalka. če te ne uboga na besedo, te pa tudi na žvižganje ne bo.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #10 : četrtek, 10.11.2005 : 22:58:06 »

Moja mala na zvizg se pogleda ne. Samo je tudi nisem nikoli klicala na zvizg, ampak samo po imenu.

Medtem ko Azi, pa se sploh ni najbolje odzival na ime, na zvizg pa takoj. To je pac zakuhal nas dedek, ki mu je ko je bil se mladicek vedno zvizgal in ga na tak nacin klical k sebi.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #11 : petek, 11.11.2005 : 11:22:33 »

Samo, kaj pa naš Bond ,ko zasliši bilo kateri žvižg že hoče leteti, če ga ne ustavim, gre k tistemu ki žvižga.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #12 : petek, 11.11.2005 : 12:44:19 »

Ja, to zan bit problem. Tudi nas Azi je kar letel drugam ce je kdo zvizgal in je bilo parkrat prav neugodno. Wink
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #13 : petek, 11.11.2005 : 13:02:44 »

Ja zelo neugodno za lastnika in psa, ko nekdo zažvižga. Moja pesa se tudi takoj odzove na tuj žvižg, predvsem tak močen, predirljiv. Takrat, ko ji pa jaz zažvižgam se pa še obrne komaj.
Kako pa lahko odvadiš psa tega, da se ne odzove na druge žvižge, ampak samo na tvojega?
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #14 : petek, 11.11.2005 : 13:51:14 »

mislim, da je za to ze malo pozno...  Sad
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Žvižganje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines