mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:03:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: V Šanghaju po novem politika enega psa
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Šanghaju po novem politika enega psa  (Prebrano 11503 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : petek, 25.02.2011 : 16:15:14 »

Ja, res. Cepljeni proti steklini, na povodcih, registrirani (cipirani), ce ugrizne dvakrat, ga odvzamejo, kazen za nepobiranje kakcev... Prasci, le kje na svetu so se ze kdaj spomnili kaksnih tako bedastih pravil.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : petek, 25.02.2011 : 16:17:31 »

Nanook, ce je ena dezela lepa to ne pomeni da je lep tudi njen politicni sistem. Saj tukaj je zdrazanje nad politiki, ne "ljudstvom" ki so kot vedno zrtve.

Nisem napisala, da ima lep politicni sistem, samo pripomnila sem, da gre za Azijo. In, poglej poglej, smo na strani 2. Roll Eyes Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : petek, 25.02.2011 : 19:55:58 »

Heh, zadeva je v bistvu prav zanimiva.

Povzetek novih pravil - kar mi je pac uspelo v kratkem casu izbrskat (glede na razlicne clanke, ne odgovarjam za tocnost podatkov):
-max. 1 pes na gospodinjstvo
-redno cepljenje proti steklini
-redni pregledi (zdaj ne vem a to pomeni, da bodo morali enkrat letno k vetu ali da jih bodo preverjali? Ker kasneje pise, da rednih preverjanj ne bo, bodo pa naokrog hodili s citalci cipov in tako usput mal pogledali ce je pes cipiran)
-obvezno cipiranje in registracija psa
-kazni za nepobiranje iztrebkov
-odvzem psa, ki je napadel najmanj dvakrat oz. v enem napadu poskodoval dva ali vec ljudi
-psi obvezno na povodcih
-taksa na pse, polovicna za kastrirane/sterilizirane pse
-oddaja mladičkov ljudem, ki psov nimajo, oz. posvojitveni agenciji
-prepoved posedovanja in vzreje vecjih napadalnih psov kot so tibetanski mastif, beauceron in angleški buldog (wtf? Ne me smejat, kakšne buldoge pa imajo v Shanghaiju?).

Predvidene so tudi kazni, v primeru hujsih krsitev pa tudi odvzem psa.


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #18 : sobota, 26.02.2011 : 13:20:03 »

Nanook, ce je ena dezela lepa to ne pomeni da je lep tudi njen politicni sistem. Saj tukaj je zdrazanje nad politiki, ne "ljudstvom" ki so kot vedno zrtve.

Oprotsi, no, ampak zgražanje nad politiko enega psa nekje na Kitajskem je absurdno.
Kitajski politični sistem ni niti najmanj "lep", ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi sploh omenjala take trivialnosti. To je tako, kot da bi ob dogajanju v Libiji sprejeli sankcije proti Gadafiju zato, ker SCT ni dobil posla. Ne pa zato, ker je psihopat pobila na tisoče ljudi.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: V Šanghaju po novem politika enega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines