mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:31:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: izpadanje dlake/francoski buldog
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: izpadanje dlake/francoski buldog  (Prebrano 7025 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« : četrtek, 03.03.2011 : 15:44:22 »

Živjo
Din je star 21 mesecev, je francoski buldog z rodovnikom in do sedaj še ni imel nobenih problemov z dlako/kožo.
Prek kakšnimi 10 dnevi se mu je na vratu pojavila majhna bulica, kjer je v roku 2 dni izpadla dlaka in se pojavila krasta. Bil sem pri veteriranju, ki je vzel bris in potrdil, da ne gre za okužbo z glivami ali bakterijami. Vse skupaj smo pripisali "bojem" s sosedovo psico. Pred dobrimi 5imi dnevi, pa se mu je pojavil še druga bulica, kjer mu je izpadla dlaka, tu hraste ni, je le malenkost rdeče/rožnato. Prilagam slike, če bo komu kaj več jasno...



Obe področji sta še vedno nekoliko trdi/napeti, Dina ne boli (razen, če res močno pritisnem) in v nikakšnem smislu ne moti. Ima kdo idejo, kaj bi lako bilo?
Vem, da me boste poslali k veteriranju in tudi moj plan je tak, vendar sem rekel, da počakam še nekaj dni, medtem pa vprašam tule.
Hvala za pomoč
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : četrtek, 03.03.2011 : 16:04:26 »

Nimam pojma, kaj bi lahko bilo, ne bi pa čakala z vetom, ker samo od sebe se to najbrž ne bo popravilo. Srečno, pa kaj sporoči kako je šlo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2 : četrtek, 03.03.2011 : 16:05:49 »

K pasjemu dermatologu.
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 03.03.2011 : 17:01:51 »

katerega dermatologa priporočate?
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #4 : četrtek, 03.03.2011 : 18:19:49 »

Dr. Kotnikovo s fakultetne klinike.
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #5 : petek, 11.03.2011 : 21:52:57 »

Bil pri dr. Trestenjaku iz Klinike Trstenjak-Zajc.
Za zgornji predel, kjer je prvo izpadla dlaka, je histologija pokazala vnetje, verjetno povzročeno s strani demodeksa (čeprav ga v ostružku ni bilo). Danes ima ta del že novo dlako in bil bil super, če si ne bi Din ravno danes spraskal šiva in ima sedaj "luknjo", ki pa se je ne bo več šivalo (ker je stara rana).
Ostružek s spodnjega predela, kjer je dlaka izpadla kasneje in je še danes ni, je tak zaradi demodeksa. Sedaj ga z nečim mažem in se naj bi v kakem mesecu popravilo.
Hvala za pomoč
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: izpadanje dlake/francoski buldog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines