mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:38:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nemška bokserka in pasja šola
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nemška bokserka in pasja šola  (Prebrano 7544 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« : petek, 11.03.2011 : 13:59:36 »

Imam 7-mesečno nemško bokserko, katera je ZELO trmasta. Pred njo sem dobila pekinezerja, star je 3 leta, a sem ga vse lahko naučila sama. Njo pa enostavno ali ne znam ali pa je preveč trmasta. Iskreno povedano, včasih mi prav živci ne dopuščajo več toliko vsega in bi najraje kar nekam odšla. Vem, mogoče me boste krivili, zakaj si kupujem psa, če ne znam skrbeti zanj. Ampak resnično nisem vedela, da bo tako težavna. Pri 7 mesecih še kar opravlja potrebe notri (to sem pisala že v drugi temi), na sprehodih vleče, čeprav sem poskusila že vse, da se to konča. Kupila sem tudi zatezno ovratnico. Na začetku je bilo vse lepo in prav, zdaj pa je celo nanjo postala imuna in spet vleče kot nora. Uboga me nič ne. Ko vidi psa, mačko ali kakršno koli žival, se ji zmeša. V pozitivnem smislu. Takrat skoraj nimam dosti dve roki, da jo držim  Smiley Z njo sem skoraj cele dneve, dosti se ukvarjam z njo. Všeč mi je njena energija, katere sploh ne zmanjka, saj to rabim. Ampak je preveč težavna za učit. Pri Pikecu (pekinezerju) se mi nikoli ni zgodilo, to, kar se mi dogaja pri njej. Ko ne znam več naprej, padem v jok. Dobesedno. Ponavadi se mi to zgodi navse zgodaj, ko moram prve korake narediti do kopalnice, po vedro in cunjo, da lahko pospravim njeno umazanijo. Selili smo se in zdaj je veliko težje. Pri očetu, kjer smo bili, je imela dvorišče. In je bila veliko več zunaj, kot pa zdaj. Potem skače po ljudeh, enostavno je ne morem odvadit od tega. Ko vidi eno osebo, se tudi polula od sreče, ampak to me ne moti. Tudi med igranjem postane po času zelo groba in marsikoga to moti in se je izogiba. Ima močan ugriz, čeprav je le v igri. Potem kar ne more in ne more nehat.  Drugače jo imam za pridno punco, jo imam zelo rada. So pa stvari, ki me vržejo iz tira. Sedaj sem se odločila, da bi pa mogoče odšle v pasjo šolo. Ker nimam avta, bi hodile kakšno uro peš do šole. Samo to mi je vseeno, itak bo za obe ta rekreacija vredu, le, da jo tam naučimo osnovnih stvari. Hm, me pa nekaj spet tukaj skrbi. V eni uri hoje, se bo vrjetno malo že zmatrala, in potem tam ne bodo videli, kakšna je v resnici. A je to narobe? Ne vem, če bo še imela voljo do učenja po uri hoje. Verjetno se bo ulegla in malo zadremuckala. Oh, problemov še in še. Mogoče sem naredila napako, dva psa ni lahko imeti. Sicer je Pikec angel od angelov, z njim sploh nimam problemov, le laja, ko kaj sliši. Njo sem pa v 5 mesecih slišala zalajat mnda 5x Smiley Kaj pravite na šolo, se dolgo učijo, kaj če je taka kriza, da naju vržejo iz šole? Je to možno? V bistvu, odkrito povedano, sem se po 5 mesecih z njo tudi odločila, da psa nikoli več, razen, če bom kdaj imela svojo hišo, katera bo imela veliko teraso, kjer bomo s psom lahko noreli do onemoglosti. Upam, da me nimate za eno izmed tistih, ki imajo psa za okras. Nemškega bokserja sem si želela vrsto let, ampak nič ni šlo skozi, da bi jo imela. Sestrična jo ima, ampak tista psica je pa čist drugačna, vse jo je z lahkoto naučila. Najprej sem pomislila, da je mogoče takšna, ker je pač še mladička. Samo sem prebrala, da bokserji so vsa leta divji in razigrani. Tudi, ko gledam na youtube posnetke. Ma vsi bokserčki so tako pridni, nič divji. Nekateri so snemani zraven otroka. Ker bova s fantom počasi začela delat plane za otroka, smo jo sedaj navadili spat v dnevni, prej je spala zraven mene. Ampak se bojim, kaj bo. Ker Jessy nima občutka. Stopi, tam ko stopi, pa tudi, če stopi na vrat, ko ji je vseeno. No, bom nehala pisat Smiley V glavnem, imamo resno krizo. S fantom se veliko kregava zaradi nje. Prav utrujena sem že od živcev. Nekaj bomo morali narediti.  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 11.03.2011 : 14:34:37 »

Nimam časa zdajle kaj več napisat, zato samo na kratko:

Kdaj boste ljudje nehali kupovat pse neke pasme po tem, kar vidite na youtubu in pri enem frendu?

Psi (tudi iste pasme) so kot noč in dan, še posebej pa za bokserje velja, da so odraz svojih lastnikov. Prva stvar, ki je potrebna, je ta, da poštimaš sebe, narediš pri sebi red, postaviš pri sebi pravila in se šele potem spraviš popravljat, kar je narobe pri psici. Nimam časa iskat, vendar vem, da si nekaj navetov tukaj že dobila. Koliko si jih upoštevala? Nimam pojma, vendar nič ne gre čez noč in res prav nič ne naredi naš bokser, če ne naredimo najprej mi pri sebi totalno čistko - red, red, red in še enkrat red! Ko se reče, da se ne skače, se ne skače in se psa popravi 10x ali pa 20x, če je treba (nič se ga ne tolče, še manj se ga v tla zabija). Če se reče ne na kavč, pomeni to, da ne na kavč ne danes, ne jutri in ne pojutrišnjem. Ko se reče prostor, je prostor. Ko se reče, da divjamo zunaj, divjamo zunaj. Ko se reče, da se igramo notri miselne in druge igre, se igramo notri miselne in druge igre. Ko se reče, da mora dati mir, mora dati mir (če ga ne da, korigiraj tako dolgo, da bo vsaj nekaj minut mir). Ko je treba lulat, gremo na štrik in ven lulat - čez dan pač tolikokrat, kolikokrat je treba, če je treba nazadnje zvečer ob 12h ali še kasneje, potem je treba takrat; in če je treba zjutraj prvič že ob 5h, je treba vstat "na uro" in peljat lulat ob 5h. Za jest je zjutraj ob uri in zvečer ob uri, vmes samo za zasluženo nagrajevanje. Za igrat je danes ena igrača za čvelit in jutri druga (včerajšnja se pospravi). Zunaj se psico zaposli na polno (se ne čveka, telefonari, poseda ... vmes). Zaposliti jo je treba na različne načine, ker sicer se bo naveličala in spet ne bo efekta (ti boš jokala, ona pa bo zganjala bedarije). Najprej jo animiraj, da bo pozorna nate. Vsi bokserji, ki sem jih do sedaj spoznala (pa jih ni malo), so bili navdušeni nad žogicami ali kakšno drugo igračo. Izkoristi to, ker sem prepričana, da je tvoja tudi. Pokaži ji, da si ti veliko bolj zanimiva od okolice. Ne bo pa šlo zlahka, bo pa vseeno pri tej starosti veliko lažje, kot čez leto ali dve.

Vsekakor so bokserji lahko krasni spremljevalci tudi ob otrocih, se pa bojim, da bokser s histerično skrbnico ne bo mogel tak postati sam od sebe.
Torej, najprej samo sebe porihtaj in TAKOJ se zmeni za pasjo šolo ali kakšne individualne ure pri strokovnjakih za vzgojo psov.
Logiran

mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #2 : petek, 11.03.2011 : 18:18:08 »

V šolo greva 17.3. In točno sm vedla, kaki odgovor bom dobila. Za njo sem pisala mislim, da samo glede lulanja, zdaj imam mir pred lulanjem 2 dni. Ampak to je že vmes bilo. Glede igre, mislim, da delam prav, nisem še nobenega videla, da bi toliko norel s psom, kot jaz. Sicer se ona na travniku sama zaposli, tak da meni ni treba dosti delat, itak ne vidi mene, vidi travo. Takrat je lahko na istem travniku še 10 psov in je to sploh ne briga. Ne vem, kaki red naj naredim pri sebi, res ne. Kolk vem, mam js svoj red, samo v njeno glavo je ta red težko zabit. Brala sem pa FUL o bokserjih, se dosti pogovarjala z ljudmi, ki imajo bokserje, tudi z enim vzrediteljem, ki ima psarno touch your heart. Zgleda, da je moja Jess čist kontra od ostalih bokserjev. Bomo videli, kako bo v šoli. Kolega mi je rekel, da zna bit zelo težko. Naj se bokserji ne bi tako slabo učili, ampak večina jih obupuje nad našo. Jaz osebno še nisem videla tako trmastega psa, pa naj bo kakršna koli pasma.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3 : petek, 11.03.2011 : 19:33:42 »

Sicer se ona na travniku sama zaposli, tak da meni ni treba dosti delat, itak ne vidi mene, vidi travo. Takrat je lahko na istem travniku še 10 psov in je to sploh ne briga. Ne vem, kaki red naj naredim pri sebi, res ne. Kolk vem, mam js svoj red, samo v njeno glavo je ta red težko zabit.
Kes sem ravno "frišna diplomantka" male šole, se bom vmešala in obregnila ob tole zgoraj. Sicer pa nimam bokserja, ampak 8 mesečnega mešančka, ki ni podoben nobeni pasmi. Ampak to itak ni važno, princip dela s psom je povsod enak.

Poglej, ti si napisala, da se "psička na travniku sama zaposli in tebi ni treba dosti delat ..."
Že zaradi tega stavka, je po mojem nujno, da gresta v malo šolo. Mogoče se ti bo zdelo bedasto, ma je res. Nas so najprej učili aktivne igre s psom in navezovanja psa nase!
Če pustimo psu, da si na sprehodu najde svojo "družbo", pa naj bodo to kakci ali plastične vrečke (to ima moj strašno rad, bljak) ali kupi trave, ali druge živali ... je logično, da mu ne bo mar zate. On se lepo zabava, zakaj bi te torej sploh "šmirglal", če z njim nič ne počneš?
Razumeš, kaj hočem povedati? Vodnik mora biti psu prva in edina "zabava" oz. magnet in mora dobiti pozornost psa, takrat, ko jo želi. To pa se lahko doseže samo na en način - da je sprehod "aktiven" - torej da psa ne prepustiš samega sebi, ampak ga ves čas "aminiraš".
Lahko je to recimo popuščanje daljšega povodca in nekakratno klicanje k sebi, ki mu sledi lepa nagrada, ko pes navdušeno priteče na tvoj klic. Lahko je metanje žogic en del poti za začetek svetujejo dve žogici, eno vržeš kolikor dopušča povodec, da pes teče za njo, ko to spusti ga pohvališ, vržeš drugo in prvo pobereš in tako "prebrodita" en del sprehoda.
Sproti se pohvali vsak pasji pogled proti tebi, ko mu daš nek znak, ki pomeni "halo, tvojo pozornost rabim" ...

Ma nima smisla, da vse to pišem, ker boš vse v praksi izvedela v mali šoli. Glej, midva z mojim Rokom sva na poligonu naredila zadnji izpit z odliko, pa da ne boš mislila, da zdaj kar čudežno hodiva naokoli brez vlečenja, kopanja lukenj ... Ni šans, mulc je še mlad in nabrit in na dveh dolgih sprehodih dnevno se krepko igrava, nagrajujeva vse "lepo" vedenje, vadiva osnovne vaje poslušnosti, odpoklic ... skratka, ves čas se moram truditi, da imam njegovo pozornost ... v bistvi moji sprehodi niso kr' neki, ampak delo - točno tako, kot so nam v naši mali šoli napovedali. In zavedam se, da bo to delo ostalo del mojega vsakdana, ampak meni je tako všeč, ravno zaradi tega sem iz "zaležane mačkarce" postala "aktivna pesjanarka".
Skratka: sprehod je delo s psom, pa če se strinjaš ali ne (no, če se pes ne strinja, je kaos, itak).

Poglej zdaj moj primer, kako pes "uboga" vodnika, če najde nekaj, kar mu je bolj všeč Tongue
Včeraj mi je recimo (odvezan s povodca, ko sva ravnokar divjala z njegovo cufko) pes zviznil na kup gnoja v bližini hiše ...
Kaj misliš, da se je odzval na moj klic? Ali, da je spustil iz gobca kepo gnoja, ko sem kričala "spuuuustiii"? Ali, da je ostal "na prostoru", ko se je končno umiril, legel na tla in začel zaljubljeno oblizovati tisto kepo gnoja. Jaz sem se zadrla "prostor" in šla počasi proti njemu, je že kazalo, da se bo zgodil čudež, dokler se mu nisem približala na doseg roke ... Aja, skočil je pokonci kot opica in začel z manjšim koščkom tiste svinjarije v gobcu nabijati kroge okoli mene.
Ben, nekako sem ga toliko zmatrala, da sem ga lahko spet pripela povodec in scukala tisti gravž iz gobca. Ampak - zaradi ušivega koščka gnoja, ki je bil v tistem momentu vreden 1000x več kot jaz, sem bila čisto nemočna. Pes me ni šmirglal "pet posto", razumeš? No, ja dobra sem mu bila kvečjemu za partnerja pri igrici "catch me if you can", kakor si jo je on zamislil, grrrrr.
Odličnjaka v mali šoli, japajade. Ja, na poligonu je vse OK, ko pa si doma, se ti maščuje sekunda nepozornosti, tako gre to.

Mala šola bo super šola za obe, boš videla! Kar pogumno se lotita, pa ne obupovat - na koncu je ni lepše nagrade, kot pes, ki te veselo pogleda, ko narediš tlesk z jezikom, na drugi strani poti pa je lahko nevemkakšno čudo. Vso srečo ti želim Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 12.03.2011 : 12:04:09 »

Hm, to da se sama zaposli, mislim tak: pridema do travnika, je se na povodcu, dokler nisma na sredini. Ko jo spustim iz povodca, je najprej se poleg mene, potem pa recem, naj se zlaufa, in zacne letat sem pa tja po travniku, se valat ipd. V bistvu da vse na ignor, pa naj bo 10 psov na travniku ali pa nobenega. Njo na travniku nič ne briga, se pa odzove na klic, ko ji rečem naj zdaj pride da gremo dalje. Saj na travniku ni krize z njo, na sprehodih je kriza.
No, ko sem brala tvoj post z gnojem .. ojeeeej!! No ja, saj mene ne uboga na spusti, ampak hvala bogu je take reci ne pritegnejo Smiley

Hvala za odgovor, se ze kar malo veselim dela z njo. Itak skos delama, ampak nekako je ne znam nauciti tako, kot sem tamalega. Smiley
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #5 : sobota, 12.03.2011 : 13:07:00 »

Mala šola je v bistvu učenje skrbnikov, kako delati s svojim psom.
Tam je prikaz par vaj.
Vadba pa sledi doma.
Tam boš šele videla koliko je načinov,da tvorno sodeluješ pri vzgoji psa.
Če bosta doma pridni,bosta pri naslednji uri lepo pokazali kaj sta se skupaj naučili.
Sem kar sigurna,da boš po par urah v šoli, zelo ponosna na svojo psičko.
Veliko uspeha vama želim.
  bravo
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 12.03.2011 : 21:05:11 »

hehe, jaz bi nekaj rekla, glede tvoje skrbi da "v šoli ne bodo videli kakšna je v resnici".

Malokateri pes se v šoli obnaša tako kot sicer. Veliko jih pogrunta, da se v šoli "dela" in se obnašajo nekako bolj "šolsko" (naš je potemtakem očitno izjema). Poleg tega se zavedaj, da je šola namenjena predvsem tebi, ker je princip dela za vse pse bolj ali manj enak, sploh če gre za mladiče, sama pa potem  (s pomočjo inštruktorja recimo) določiš intenziteto. Večina šolanja se še vedno dogaja doma, po navodilih, ki jih prejmeš v šoli. Nekateri morajo ponoviti 5x pa gre, nekateri morajo ponoviti 500x, da je ok.

Ne vem zakaj povsod poudarjaš, da si kupila zatezno ovratnico? Ker si to videla kje na TV? Ti jo je kdo svetoval?  Osebno se mi zdi potem halti boljši, samo je pa za lastnika težje, ker mora biti bolj previden, imeti 2 povodca ... ampak tudi to bo znal inštruktor bolje razložiti.

Se mi pa zdi, da si zgrešila poanto mameF glede igre. To čemur ti praviš igra je pravzaprav nekaj čemur bi jaz rekla divjanje Smiley, se ga tudi poslužujem, da ne bo pomote, ampak tudi divjanje moraš znati prekiniti, ko je treba in enako velja za divjanje z drugim psom. Ko postane pregroba jo pripneš in umiriš in daš jasno in nedvoumno vedeti, da tako vedenje ni dopustno.
 Igra je pa nekaj, ker se s psom nekaj aktivno dela, se z njim dejansko igra, se ga zaposli, potem pa tudi lahko uporabi za učenje.
Fino je, da je drugi psi ne zmotijo in da pride k tebi, ampak začeti je treba drugje.
To da ona divja in laufa ji je nedvomno všeč, ampak takšna dejavnost ne krepi vezi med vama. Da bi se to zgodilo, moraš biti ti dejavna udeleženka, ne glede na to, če se psica zna zamotiti sama ali ne Wink
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #7 : sobota, 12.03.2011 : 21:09:52 »

Hja. Jutjub res ni najbolj merodajno vodilo za nabavo psa. Oziroma SPLOH NI VODILO! Tudi primerjava mojega (tvojega) psa z nekimi tam videnimi je brez smisla.

No, tole velja bolj za v prihodnje in za koga drugega, ki bi ga obšle podobne ideje - da jih takoj v štartu opusti. Ti pa si, kjer si, in se mi zdi pohvalno, da vsaj iščeš rešitve.

Iz šole te prav zanesljivo ne bodo vrgli, še najmanj zaradi tega, ker psička ne bi ravno vzorno delala vaj. In pravzaprav je dobro, da najprej pokuri nekaj energije in se šele potem lotiš dela. Malo sem sicer v dvomih okrog enourne hoje, ker se zna dolgočasiti in jo bo treba motivirati, da gre naprej. Ampak vsaj poskusiti ni greh in če se bosta naučili vsaj malo, je to še vedno več kot nič.

Če navežem spet nazaj na začetek. Osnovno pravilo pri vzgoji psa je doslednost. In zato je eno od osnovnih meril pri izbiri, da pretehtaš, ali znaš biti bolj trmast od določene pasme (mešanice, posameznega primerka...). V mislih imam umirjeno trmo, brez popuščanja živcev. Če je "sedi", je "sedi". Če ne zdaj, bo pa čez 5 minut ali čez eno uro, ampak najprej bo "sedi" in šele potem naslednje dejanje. In vmes ne smeš obupat, se zdolgočasit, popustit, znoret in kričat...

No, bokserji so malo posebne cvetke in jih je kot takšne tudi treba jemati. Se jih da sicer čisto normalno tudi šolati, ampak jim je pretiran dril čisto brez veze in odveč. Več učinka ima vzgoja skozi vsakdanje situacije. Torej nekako tako: v šolo greš zato, da se socializira in zato, da se TI naučiš izvajanja posameznih vaj. Potem pa to po malem, tudi skozi igro, prakticiraš npr. med kuhanjem kosila, gledanjem televizije, na sprehodu itd. V šoli preveriš, če ste kaj napredovali (in se ne sekiraš, če niste), si v družbi, psička prav tako, se naučiš naslednje vaje in jo spet vkomponiraš v vsakdanjik.

Glede (pre)grobe igre: ko se začne igrati preveč grobo, igro obvezno prekineš in psa ignoriraš, dokler se ne umiri. Potem lahko spet povabiš k igri, ampak samo, dokler je po tvojih merilih. Če ni, prekineš in ignoriraš. Itd.

Glede skakanja na ljudi: je možno do neke mere umiriti. Ampak bokser pač nikoli ne bo nezainteresiran buhtelj, ki bo sedel nekje v kotu in se ne zanimal za okolico. Sem bila že kar pri nekaj bokserjih na obisku, pa so mi še čisto vsi sedeli vsaj v naročju, če že ne nekje na rami. Takšni pač so.   Smiley

In tudi glede (bodočega) otroka se nima smisla vnaprej sekirat. Mali otrok in pes itak ne smeta biti nikoli brez nadzora skupaj.  Po drugi strani pa psi ponavadi dobro vedo, do koga so lahko štorasti in do koga morajo biti pazljivi. In bokserji imajo po pravilu zelo radi otroke, ampak če se ti bo zdela tvoja preveč nepazljiva, boš pač posegla vmes in ne boš dovolila igre.

Skratka, mirno in vztrajno, pa bo šlo.

Svetujem pa še branje tega sestavka, ki mu preprosto ni kaj dodati: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1030
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #8 : sobota, 12.03.2011 : 22:24:41 »

Nimam èasa zdajle kaj veè napisat, zato samo na kratko:

Psi (tudi iste pasme) so kot noè in dan, še posebej pa za bokserje velja, da so odraz svojih lastnikov. Prva stvar, ki je potrebna, je ta, da poštimaš sebe, narediš pri sebi red, postaviš pri sebi pravila in se šele potem spraviš popravljat, kar je narobe pri psici. Nimam èasa iskat, vendar vem, da si nekaj navetov tukaj že dobila. Koliko si jih upoštevala? Nimam pojma, vendar niè ne gre èez noè in res prav niè ne naredi naš bokser, èe ne naredimo najprej mi pri sebi totalno èistko - red, red, red in še enkrat red! Ko se reèe, da se ne skaèe, se ne skaèe in se psa popravi 10x ali pa 20x, èe je treba (niè se ga ne tolèe, še manj se ga v tla zabija). Èe se reèe ne na kavè, pomeni to, da ne na kavè ne danes, ne jutri in ne pojutrišnjem. Ko se reèe prostor, je prostor. Ko se reèe, da divjamo zunaj, divjamo zunaj. Ko se reèe, da se igramo notri miselne in druge igre, se igramo notri miselne in druge igre. Ko se reèe, da mora dati mir, mora dati mir (èe ga ne da, korigiraj tako dolgo, da bo vsaj nekaj minut mir). Ko je treba lulat, gremo na štrik in ven lulat - èez dan paè tolikokrat, kolikokrat je treba, èe je treba nazadnje zveèer ob 12h ali še kasneje, potem je treba takrat; in èe je treba zjutraj prviè že ob 5h, je treba vstat "na uro" in peljat lulat ob 5h. Za jest je zjutraj ob uri in zveèer ob uri, vmes samo za zasluženo nagrajevanje. Za igrat je danes ena igraèa za èvelit in jutri druga (vèerajšnja se pospravi). Zunaj se psico zaposli na polno (se ne èveka, telefonari, poseda ... vmes). Zaposliti jo je treba na razliène naèine, ker sicer se bo navelièala in spet ne bo efekta (ti boš jokala, ona pa bo zganjala bedarije). Najprej jo animiraj, da bo pozorna nate. Vsi bokserji, ki sem jih do sedaj spoznala (pa jih ni malo), so bili navdušeni nad žogicami ali kakšno drugo igraèo. Izkoristi to, ker sem preprièana, da je tvoja tudi. Pokaži ji, da si ti veliko bolj zanimiva od okolice. Ne bo pa šlo zlahka, bo pa vseeno pri tej starosti veliko lažje, kot èez leto ali dve.

Vsekakor so bokserji lahko krasni spremljevalci tudi ob otrocih, se pa bojim, da bokser s histerièno skrbnico ne bo mogel tak postati sam od sebe.
Torej, najprej samo sebe porihtaj in TAKOJ se zmeni za pasjo šolo ali kakšne individualne ure pri strokovnjakih za vzgojo psov.

Vse napisano upoštevat... sledit ko' Bibliji...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 12.03.2011 : 22:33:48 »

Prav nič ti nočem, komentirala sem tisto, kar si napisala. Želim ti, da bi bila tvoja bokserka pri tebi zadovoljna psica, zadovoljen bokser je pa samo tisti, ki ima stabilnega lastnika, ki z njim dela in mu delo nudi in ki ga nauči vsega, kar mora bokser vedeti za svoje stabilno odraslo življenje. To lahko dosežeta samo z delom in redom. Nabavila si si predstavnico delovne pasme. V celoti se tega zavedaj. Vsaj do dopolnjenega drugega leta je težko tudi za tiste, ki vemo, kako se psa spravi do kolikor toliko stabilnega odraslega psa, še toliko težje pa je to za tiste, ki ne veste prav, kaj ste pripeljali domov.

Pri vseh pasmah je treba vložiti v vzgojo kar nekaj energije, potrpljenja in časa. Sem delala z več nemci in z dvema bokserjema. Oboje sta delovni pasmi, oboje ima veliko energije, vendar bokser prekaša nemca - ne samo v energiji, temveč še marsikje drugje, predvsem pa v tem, da nikoli ne popušča in nikoli mu ne zmanjka domislic, kako si zapolniti prazen in dolgočasen dan. Tudi v poznih letih ne.

Krasno sta ti napisali mamaF in enaNika, predvsem tole:

Skratka: sprehod je delo s psom, pa če se strinjaš ali ne (no, če se pes ne strinja, je kaos, itak).

Osnovno pravilo pri vzgoji psa je doslednost. In zato je eno od osnovnih meril pri izbiri, da pretehtaš, ali znaš biti bolj trmast od določene pasme (mešanice, posameznega primerka...). V mislih imam umirjeno trmo, brez popuščanja živcev. Če je "sedi", je "sedi". Če ne zdaj, bo pa čez 5 minut ali čez eno uro, ampak najprej bo "sedi" in šele potem naslednje dejanje. In vmes ne smeš obupat, se zdolgočasit, popustit, znoret in kričat...

No, bokserji so malo posebne cvetke in jih je kot takšne tudi treba jemati. Se jih da sicer čisto normalno tudi šolati, ampak jim je pretiran dril čisto brez veze in odveč. Več učinka ima vzgoja skozi vsakdanje situacije. Torej nekako tako: v šolo greš zato, da se socializira in zato, da se TI naučiš izvajanja posameznih vaj. Potem pa to po malem, tudi skozi igro, prakticiraš npr. med kuhanjem kosila, gledanjem televizije, na sprehodu itd. V šoli preveriš, če ste kaj napredovali (in se ne sekiraš, če niste), si v družbi, psička prav tako, se naučiš naslednje vaje in jo spet vkomponiraš v vsakdanjik.

Svetujem pa še branje tega sestavka, ki mu preprosto ni kaj dodati: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1030

Preberi Santija. Se rada s svojo psico valjaš in "cufaš" za igračo? Se kdaj "crkljata" skupaj v pasji postelji? Ji kdaj pomagaš bezati koščke sira iz plastenke? Ji kdaj skrivaš "priboljške" pod dekico? Se kdaj lovita na travniku? Si jo kdaj opazovala, kako grunta, kaj bi bilo za počet, kako najti kakšen zanimiv prepovedan "sad" ...? Vse to je bokser in vse to spada k življenju z bokserjem. Vedno je treba biti korak pred njim, vedno si je treba vzeti čas zanj in vedno je treba razumeti njegovo željo po akciji.

Fantastično prijateljico imaš, le razumet jo moraš najprej.

Praviš, da je bolj nemogoča od bokserjev, ki jih poznaš. Ne vem sicer, kaj ti smatraš pod to oznako (lahko gre samo za pomanjkanje vzgoje in dela, lahko pa res gre za nekoliko bolj živahno predstavnico pasme), imam pa sama 7 in pol letno bokserko, ki je veliko bolj aktivna od vseh, ki jih jaz poznam, pa le-teh res ni tako malo in niso samo od tu in tam od kakšnega znanca. Dve leti je bilo res zelo naporno, ker sva imeli kup zelo hudih omejitev zaradi bolezni, na njeni energiji pa se tudi bolezen ni nič poznala. Samo z mojo neznansko trmo in vedenjem, kam želim z njo priti, sva tja tudi prišle - je normalna bokserka, ki še vedno potrebuje vsakodnevno zaposlitev zunaj in v bajti, ni pa več kot sneta sekira, ki bi se ji vsake toliko strgalo. Vse se da, le treba je najprej pri sebi porihtat in se v red spravit - jokanje, vpitje, prošnje, cepetanje ... ne prinašajo nikakršnih uspehov, pes jih ne razume in ne ve, kaj naj bi bilo po gospodarjevem prav in kaj narobe. Ti si tista, ki moraš postaviti pravila in ti si tista, ki jih moraš najprej dosledno izpolnjevat, šele potem bo lahko bokserka (tudi vsaka druga pasma) vedela, čemu mora slediti. In ne popuščamo. Če kdo, potem bokser ve, kdaj smo se "zmotili" in je nekaj dovoljeno, kar je sicer prepovedano. Vsak tak kiks si zapomni in poskuša in poskuša, če se bomo morda pa le spet kmalu zmotili. To je red in nič drugega in red imajo vsi psi neznansko radi. To je tudi zadeva, ki vodi k povezanosti psa z vodnikom in le-ta vodi v krasno skupno življenje skozi vsa leta, ko nas naš bokser (ali katerikoli drug pes) spremlja.
Logiran

mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 13.03.2011 : 10:31:02 »

Hvala vam za vse odgovore. Se trudiva. Zelo. Res pa je, da včasih enostavno ne znam več naprej, ne morem več. Verjetno bo to izginilo, zdaj je šele prišla v "prava nora leta" Smiley Lahko jo pohvalim, da je tekel 4 dan, ko je bilo stanovanje čisto, le danes zjutraj je bila ena prav majhna lužica in kupček zraven. Pa dobro, sem pobrisala, ni mi bilo težko, ker zdaj vem, da napredujeva. Cheesy
Nekdo mi je napisal, da bi bil morda zanjo, 1urni sprehod dolgočasen. No, na sprehodu nimam takšne nesreče. Na sprehodu se imava super, razen vlečenja in srečanja kakšne živali. Včeraj smo šli do tistega mesta, kjer šola poteka. Imeli smo se super, gledali smo konje (jih obozuje), videla je srne Smiley V glavnem, počutli smo se kot, da imamo zraven otroka. Ona je na sprehodih srečna. Smo bili dobesedno celi dan na sprehodu.
Odgovor za zatezno ovratnico. Takoj, ko sem jo pripeljala domov, ni imela ničesar. Ker niti nisem nameravala jo prinesti domov. Šli smo le gledat leglo boksijev. Pa je postala moja, s tem so se pa začeli problemi. V bistvu sva s fantom razmišljala, in lahko je krivo za njeno nečistočo tudi preteklost. Živela je na kmetiji, bila je skoz vzunaj, polulala se je tam, kjer je pač naneslo. Doma sem jo sred noči "uvozila" v sobo, ker oče ni pustil večjega psa v stanovanju. Zaradi velikosti je nobeden ni maral, razen moji tesni prijatelji. Ko se je polulala, sem se morala delati, kot, da nič ni bilo, ker drugače sem imela "s*anje* z očetom. Kupiti sem morala novo posteljo, zamenjati dva jogija-enega je polulala do konca, drugega pa zgrizla, ker jo je motila folija gor. Iz istega razloga, ker je nobeden doma ni maral, sem se odselila. Odselila sem se s socialno pomočjo, torej imam sedaj komaj za preživetje. Fant ima službo, ampak ne dobiva plače. Ampak že to je velik korak, zaradi nje, zaradi ljubezni do nje, sem se odločila za velik korak, da začnema učenje, živeti sami. Živce resda sedaj nimam ravno v najbolši "kondiciji", imam kar stresno življenje, zato me to e spravi kdaj bolj iz tira.

Oh, ostala sem pri zatezni ovratnici. Ker je tako močna, da je obračala tudi mojega fanta (pa ga ni tako malo skupaj Smiley ) sem šla v zootic in vprašala kaj narediti ?! Pokazala mi je par efektov. Eden celo, da jo strese, ko potegne. To mi nikakor ni šlo v glavo, zato sem se odločila za zatezno, ker ko je potegnila, se je takoj usedla. Par dni je bilo tako, potem je postala imuna na to. Odkar jo imam, jo učim poleg, jo imam skos na kratkem povodcu, kar mi je svetoval nekdo, ki je imel psa v šoli in potem na tekmovanjih. Ampak ni efekta. Zdaj grem raje najprej na travnik, da se totalno znori, da sva potem "lažje" na sprehodih.
Ker se šola začne 14.3., upam, da se bo na prvem sestanju dalo zmeniti za plačilo v obrokih in plačilo 21. v mesecu. Drugače moramo spet čakati na drugo rundo.
Se pa veselim dela z njo. Verjetno le potrebuje drugačno učenje, kot pa moj prvi srček. Menda nam bo ja uspelo Cheesy Bom poročala najine vaje, če nama uspe priti v šolo! Smiley


Hvala vam za vse nasvete, jih počasi upoštevama.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 13.03.2011 : 10:43:42 »

Sem prebrala Santija. Super opis. Sta si zelo podobna vizualno z našo bejbo. Sem pa to že brala dolgo nazaj. V bistvu sem res kar dosti brala o pasmi, tudi na vaši strani. Samo branje le ni isto kot potem imeti to. Smiley Jaz sama vem, da imam dosti energije za boksija-je pes zame, le učenje me zbega,mogoče zato,ker je bilo učenje Pikeca dosti lažje in hitrejše. Karakter imam tudi skoraj takšen kot Jessy.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #12 : ponedeljek, 14.03.2011 : 08:42:35 »

Zaradi konfliktnih situacij doma, si bila pod hudim stresom, kar je psička sigurno čutila. Nemogoče je vzgajati psa, če si na koncu z živci in če vama je okolica bila tako nenaklonjena. Če si zmogla narediti tak korak, da si se v dobro tebe in psičke preselila na svoje, lahko zmoreš tudi trd oreh šolanja. Dobila si cel kup dobrih nasvetov na forumu, s šolanjem sta začeli, zdaj bo samo še boljše. Vso srečo vama želim.
Logiran
GinaAshi
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 07.07.2012 : 13:17:19 »

Res si punca in pol da zdržiš vse to! Marsikdo bi v taki situaciji kot si jo imela ti doma preprosto psičko "porinil" v zavetišče. Verjamem da ona čuti kako jo imaš rada, in verjemi da tudi ona tebe obožuje! Čuti pa tudi ves stres, ki se je nabral v tebi in verjemi da ravno to dela njo še bolj trmasto in neubogljivo. Jaz imam doma 5 mesečno bokserko, s katero nimam problemov. Energije ima za izvoz, ampak poskrbim da jo porabi tam ko treba, ne v stanovanju. Svetujem ti da na sprehod nikoli ne greš brez igrače (frizbi,žoga) in nagradic (narezan sirček,salamca), vendar pa igrače ne uporabi takoj ko pride na travnik! Najprej se dobro nahodita, obvezno mora biti na povodcu (ne flexi), ter za vsako lepo vedenje, hojo ob nogi ali za očesni kontakt s tabo jo takoj nagradi! Posebej pomembno je da na začetku nagrajuješ vsako pozornost ki jo nameni tebi! Ko pa se dobro sprehodita in malo povadita pridnost, pa ji za nagrado privošči še igro z igračo. Ta igra ne sme zgledati tako, da se ona sama igra z njo, ampak moraš biti tudi ti zelo aktivna. Tudi pri igri nagrajuj vsako lepo vedenje, ter vsak njen prihod nazaj k tebi. Bodi čimbolj mirna in prepričana sama vase in vanjo, da vidve zmoreta in verjemi mi, da bosta zmogle! Vso srečo vama želim! Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nemška bokserka in pasja šola
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines