mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 21:50:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Muskelfiber ali mišično vnetje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muskelfiber ali mišično vnetje  (Prebrano 5351 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bor in Tisa
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : četrtek, 24.03.2011 : 08:17:53 »

Alo

Moj sedem letni labradorec ima muskelfiber. Včeraj je po dolgem času prosto tekel, tekel je ker 2 uri in pol. Ker se ni sam umiril, sem ga umirila jaz, tako da je kšno urco počival. Potem pa tudi v avto ni mogel več skočiti. Ko smo prišli domov in je malo počival, se je hotel premakniti pa je zacvilil. Ko smo se odpravljali na jutranju sprehod, je na začetku malo zacvilil, nato pa bolj ko smo hodili bolj živahenj je biv, na koncu se je že hotel igrati. Zaradi tega sklepamo da je muskelfiber.


Zdaj pa me zanima kaj naj naredim, kako nej mu to bolečimo olajšam oz. a naj ga peljem kar k vetirinarju?

   Hvala Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : četrtek, 24.03.2011 : 08:50:31 »

Sam ne moreš vedeti, če gre za neko"mišično vnetje", diagnozo lahko postavi samo veterinar.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : četrtek, 24.03.2011 : 14:00:22 »

če je bil samo musklfibr bi moralo biti v dveh dneh dobro. Bolj verjetno je, da si je nategnil kakšno mišico, še bolj verjetno pa je, da so se začele težave s hrbtenico, ki so se pokazale ob pretiranem divjanju. Jaz bi pazila, da ne bi pretiraval z gibanjem predvsem bi pazila na sunkovite gibe, pa na divjanje po hribu ali stopnicah navzdol. Če bi bilo v enem tednu dobro, bi na zadevo pozabila, če ne ali če bi se ponovilo bi šla pa k ortopedu.
Logiran
Bor in Tisa
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #3 : petek, 25.03.2011 : 14:25:24 »

@Lanabela hvala za nasvet. Tudi veterinar mi je nekaj podobnega svetoval Smiley

Danes je moj kuža spet aktiven in poskočen kot da ni nič bilo. Hvala bogu Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Muskelfiber ali mišično vnetje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines