mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:33:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Paraliza grla
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Paraliza grla  (Prebrano 15403 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 17.03.2013 : 01:04:36 »

Mene bi od naših veterinarjev prepričal tisti, ki ima s to operacijo največ izkušenj - torej bi klicarila od enega do drugega v upanju, da bodo o svojih izkušnjah odkriti. Bi pa resno razmislila tudi o Dunaju.
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #16 : sreda, 01.05.2013 : 09:20:35 »

No pa smo dali operacijo sapnika čez... V soboto ob 23h zvečer na praznik je naši Brini skoraj sapnik zaprlo tako, da smo končali v Mestnem logu pri dežurni veterinarki, kjer so jo dali na kisik in na pomirjevala, da se je umirila in začela normalno dihat. Ker ni bilo nobenega kirurga na voljo ob taki uri, da bi lahko operiral, pa tudi v Sloveniji niti nimamo veliko kirurgov, ki bi imeli s to operacijo več izkušenj so nam dali pomirjevala za domov, da smo prebrodili čez naslednji dan, vmes smo se pa z Butinarjem dogovorili za operacijo, on je bil en redkih, ki se je sploh javil na telefon v soboto zvečer. Kljub temu, da je imel ponedeljkov urnik napolnjen s pacienti nas je popoldan sprejel in operiral, vse je potekalo super in Brina je šla lahko z mano domov. Danes je dva dni po operaciji in ni bilo nobenih komplikacij, Brina se počuti super, diha normalno in nima nobenih problemov več Smiley Tako, da če se kdo sooča z enakim problemom pri svojem psu res priporočam Bolnico za živali Postojna in Dr. Butinarja.  Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : sreda, 01.05.2013 : 09:25:02 »

Kaj tocno se je zgodilo? Kolaps sapnika?

Ful sem vesela, da je slo brez kakrsnih koli komplikacij in da se je dobor koncalo! Zelim vam hitro okrevanje in cim manj obiskov pri vetih. Brina bi pa res lahko pocasi ze nehala s tem ...  Kiss
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #18 : sreda, 01.05.2013 : 09:44:35 »

Čisti kolaps na srečo ni bil, ni pa dosti manjkalo in sem bila prepričana, da se mi bo pred očmi zadušila v soboto Lips Sealed  Evo video, prvi del je posneto na veterini, drugi del pa potem doma, ko je bila že na pomirjevalih in se je k sreči umirilo:

http://www.youtube.com/watch?v=5zFjqrm1TIM&feature=youtu.be
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #19 : sreda, 01.05.2013 : 11:32:43 »

Brina in CAPKA  objem, držta se!
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #20 : sreda, 01.05.2013 : 12:05:18 »

Ja, madona, kaj se to dogaja v vesolju  Sad Roll Eyes

Brina in CAPKA, samo, da se je dobro izšlo in da bo zdaj boljše bravo objem

Amapak zanima me, čisto po biološki plati, kako je možno, da se sapnik, ki ima sicer hrustančno oporo, sesede? Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 01.05.2013 : 13:16:43 »

Pri nas se je kolaps sapnika zgodil med epileptičnimi napadi. Le-ti so se začeli z dvema zaporednima hudima napadoma in manjšimi čez celo noč. Po napadih je bil pes tak, kot v Capkinem prvem delu posnetka, potem se je z zdravili zadeva nekoliko izboljšala. Operirali nismo, ker smo se po petih dneh morali žal posloviti zaradi drugih težav.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : sreda, 01.05.2013 : 13:32:44 »

Ena od mojih pokojnih psic je imela poškodbo sapnika zaradi žice, ki jo je imela za vratom in je bila zanjo privezana na ketno. Vse življenje je po malem pokašljevala in občasno težko dihala (čeprav ni bilo tako hudo kot na posnetku). Ker se stanje ni slabšalo, niti nismo iskali vzroka, pač ni imela ovratnice ampak oprsnico. Da je šlo res za poškodbo sapnika se je pokazalo šele na stara leta, ko je bila na RTG zaradi drugih vzrokov.
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #23 : sreda, 01.05.2013 : 15:07:49 »

Amapak zanima me, čisto po biološki plati, kako je možno, da se sapnik, ki ima sicer hrustančno oporo, sesede?
Starostna paraliza grla je nevrološka motnja, kjer odmirajo živci, ki kontrolirajo mišice, ki opravljajo s hrustanci sapnika. Res ful veliko informacij o tem se dobi na linku, ki sem ga na prejšnji strani nalepila (LINK). Jaz sem upala, da bomo zdržali malo dlje brez operacije, ker je bila Brina letos že dvakrat operirana zaradi drugih zadev, ampak ni šlo drugače. Je pa na srečo tako trdoživ pes, da je nič ne ustavi, še po vsaki operaciji se je v roku enega dneva pobrala in začela povsem normalno funkcionirat  Kiss

So mi pa razložili, da tale bolezen pri nas sicer ni tako redka, jo pa veterinarji bolj redko diagnosticirajo, pa tudi lastniki ponavadi težave z dihanjem pripišejo normalnim pojavom staranja psa in niti ne grejo k veterinarju.. Poleg tega se jih pa zelo malo odloči dat starega psa pod nož pa čeprav se kvaliteta življenja psa po tej operaciji drastično izboljša. No, jaz teh pomislekov nisem imela, ker poznam Brino in vem, da tudi pri 11 letih operacija ne bo problem.  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #24 : sreda, 01.05.2013 : 15:46:12 »

Super, hvala, sem res vesela za vaju  Kiss Kiss
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #25 : sreda, 01.05.2013 : 19:15:28 »

Samo da se je dobro izteklo  Smiley. Vama želim hitro okrevanje  Kiss
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 02.03.2017 : 14:02:01 »

kako diagnosticirajo golpp? na način, da se vse ostalo izključi?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #27 : četrtek, 02.03.2017 : 16:15:43 »

Glede grla smo mislim da mi govorili o endoskopiji - v glavnem psa se da spat, potem se mu pa v grlo pogleda. Zdaj s točno čim in na kak način je verjetno odvisno tudi od veterinarja in aparatur, pri nas je za to dober Butinar (par let nazaj je imel že čez 400 tie-back operacij, od tega sta samo dva fasala pljučnico). Bistveno je ugotovit ali gre za bilateralno ali lateralno, da se ve kaj in kako operirat. Nevropatija je pa potem tako del tega in avtomatsko pride v paketu, razen če je paraliza grla posledica poškodbe.

Je pa tako, da potem ko veš kaj gledat je očitno ali je ali ni.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Paraliza grla
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines