mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:29:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maščobne bule pri psih?  (Prebrano 33406 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #15 : četrtek, 28.04.2005 : 21:18:11 »

ne, nisem mislila hematom. Spela je imela lani dve taki buli kot ju opisujes. Ogromni, zrasli sta dobesedno v parih urah, bili sta trdi, nista pa je boleli. Vet ju je punktiral, ven ni dobil skoraj nobene tekocine oz. krvi in poslal na analizo. K sreci se je izkazalo, da gre za vnetje koze in podkoznega tkiva - posledica udarca (ze eno vem, da se zaletela v enega psa, druga pa je bila najbrz od kaksne veje). Smo pa na rezultate biopsije cakali kot blesavi (sigurno 3 tedne) in sem bila ze kar malo v skrbeh, ker buli nista hoteli izginit...
No, kakorkoli, drzim pesti, d aje z Ozzyjem vse ok.
m.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 28.04.2005 : 22:38:22 »

zanimivo
kolko casa pa sta rabili, da sta izginili?
pa si ju lahko prijela v roko...oziroma ne vem kako opisat...se drzi tkiva ampak vseeno je premikajoca se zadeva
zanima me ker se je vceraj res igral z velkimi kuzki
kam si sla na pregled?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 28.04.2005 : 22:39:38 »

aja...zgleda kot ena rahlo premikajoca se buska...joj kaj bi dala da je od udarca
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #18 : četrtek, 28.04.2005 : 23:06:40 »

Spelini buli sta bili precej veliki. Ena na vratu kot kokosje jace, druga, na boku pa kot cetrt klobase Grin
Cutilo se je, da sta spodaj, ne v kozi. Dalo se ju je sicer malo premaknit sem in tja, ne pa tako, kot ce bi bili na kozi (upam, da sem dosti jasno napisala kaj hocem povedat).
Pregledat smo se sli k nasemu stalnemu vetu v Loko, biopsijo pa mislim, da itak delajo samo na faksu (vzorec so poslali tja).
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #19 : četrtek, 28.04.2005 : 23:08:24 »

natancneje vzorec so pregledali na institutu za patologijo, sodno in upravno vetrinarstvo.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 28.04.2005 : 23:40:10 »

ja tudi Ozzy-ju se cuti, da ni v kozi ampak pod njo, ker kozo lahko malo privzdignem (ne vem kako obrazlozit).
Koliko casa je bilo potrebnega da je izginila?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #21 : petek, 29.04.2005 : 10:57:13 »

pri obeh je trajalo sigurno vec kot en mesec.
m.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #22 : petek, 29.04.2005 : 11:29:58 »

Naš Bero je imel tudi podobno bulo na boku. V eni temi sem že pisala o tem, ampak se mi še sanje ne kje sram sram

Skratka, kar naenkrat mu je na boku nastala bula v velikosti dlani ali pa še malo večja. Je bil pri vetu, je ta rekel, naj malo počakamo. In smo šli na dopust. V tem času (14 dni) je bula postala trda in je spremenila obliko. Ker je Bero imel tumor pri 4. mesecih (in to celo rakavega!), ga je vet. raje operiral. Po operaciji je rekel, da je izgledalo tako, kot bi ga nekdo udaril. In potem smo se hecali, da smo ga s kolom čez rebra tolkli Grin Grin Grin

Ozzy, to so naše izkušnje z bulami. Upam, da pri tvojem pesjanarju ni nič hujšega Wink Pa poročaj kaj  Wink

Lp Jana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : petek, 29.04.2005 : 11:32:50 »

Jaz bi tidve buli pustila lepo kakšen mesec pri miru. Če gre za posledico udarca, bezgavke ali kaj podobnega, bi v tem času morali izginiti ali se vsaj zmanjšati. Če gre za absces (v buli je gnoj, samo ni nujno, da ga veterinar pri punkciji tudi dobi ven), se bo povečal in odprl, treba ga je očistiti (dobro poglej, če je tam, kjer je bula drobna ranica ali hrastica). Če je res lipom, ga lahko pustiš pri miru če ne raste. Še bolje pa je ob kakšni priložnosti lipome odstraniti. Pri starih psih se namreč radi zagnojijo.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #24 : petek, 29.04.2005 : 13:43:47 »

hvala vam vsem za nasvete.
Danes je pogledala se kolegica ki studira veterino in je rekla, da za lipom je malo premehko ampak da ce se strdi, da je to to in da je tudi mozno, da je dobil zakasnelo reakcijo na inekcije b kompleksa (skoro trije tedni so od zadnje inekcije). Zdaj bomo cakali. ranice ni, tudi koza je normalne barve. S kozo ga lahko premikas, ni v kozi, lahko pa je cisto spodnja plast ali pa pod kozo. Mesa se definitivno ne drzi, ker lahko premikas...
Bom porocala, ko bom vedla kaj vec ali ce cudezno izgineta Wink upamo na najboljse...
Do takrat pa vsaka vasa izkusnja prav pride Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 02.05.2005 : 18:09:15 »

buli izginjata Smiley zdaj cakam, da izgineta do konca.
Hvala vsem za nasvete! :*
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #26 : torek, 03.05.2005 : 14:26:31 »

Me veseli da gre na boljse.Juhu,si bos malo sivih las presparala Smiley Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #27 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:07:20 »

Tudi sama sem se srečala z bulami, ki jih omenjate. Naša je dobila ene 3 sedaj pri starosti. (stara bo 9 let). Bule sem opazovala in ne rastejo, so na istem mestu, so enako trde in je ne bolijo. Kot ste omenili se pod kožo premikajo. Po moje ne gre za raka ali kakšen tumor. Kaj mislite vi? Namreč nekje sem zasledila, da je rakava bula zelo trda in se ne premika pod kožo in ponavadi tudi zraste. (kakor pri človeku) Predvidevali smo, da ima zamašene lojnice ali kaj podobnega, kakor ste omenili, da ni nevarno. Vseeno se bova oglasili pri veterinarju in povprašali. Prosim tudi za vaše mnenje. Hvala!
 Naj omenim tudi to, da so se ji ponekod naredile manjše bradavičke. Postaja čarovnica  Tongue.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #28 : ponedeljek, 09.05.2005 : 16:53:09 »

Biopsijo se da narediti tudi s s tanko iglo brez narkoze, tkivo se potem pogleda pod mikroskopom. Psa tako ni treba dajat v narkozo. Pri prejšnji psici smo imeli taka slučaja, ko tudi nisem vedela, ali gre za lipom ali tumor. Enkrat je bila le maščoba, drugič pa maligen tumor. je pa treba psa dobro držat, medtem, ko veterinar jemlje tkivo z iglo, je malo neprijetno, a še vedno bolje kot narkoza.
Logiran
yuma
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #29 : petek, 10.06.2005 : 22:42:53 »

moja yuma, 4,5 mesečna basenjika, je bila prejšnji teden cepljena proti kugi in steklini in danes sem opazila 2 bulici prav, tam kjer naj bi bila cepljena; ena je velika kot oreh, druga se komaj otipa; se počaka ali je potrebno do veterinarja?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines