mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 13:05:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maščobne bule pri psih?  (Prebrano 33521 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #30 : petek, 10.06.2005 : 23:29:47 »

prepricana sem, da je od cepljenja (dostikrat se pojavi kot mala blaga reakcija). Naceloma te bulice od cepljenja izginejo v tednu ali dveh. Ce pa slucajno zelo zrasteta ali kaj podobnega, pa pojdi k vetu, ampak mislim, da ni potrebno nobenih skrbi.
m.
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #31 : petek, 27.04.2007 : 23:36:44 »

Hey, zdele sem pri svojemu pekinezerju pod čeljustjo našla bulo...dvomim da bi bilo od celjenja, saj ga ni cepil v vrat....Drugače pa je bil v ponedeljek cepljen....
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #32 : sobota, 28.04.2007 : 06:49:53 »

Midva sva ravno od veterinarja...imel naj bi vneto usesno bezgavko....dobila antibiotike Cefadroxil 200 mg...ima katera izkusnje z omenjeno zadevo?
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #33 : sreda, 21.01.2009 : 14:10:30 »

 Pozdravček! Sprehajala sem se po forumu in brala o bulicah. Moja šnavcerka je že kar v letih, 12 letna gospa - problem je, da so se ji začele pojavljati bulice. Eno tipam že en mesec in je trda in premična pod kožo (velika kot fižol), problem pa je, da so ji zrasle še 3 nove na trebuhu in popolnoma iste. Na otip je ne bolijo.  Undecided Drug teden je naročena pri vetu pa ne vem ali naj me skrbi? Verjetno gre samo za zamašene lojnice - upam. sram Kaj pa vi pravite iz izkušenj?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #34 : sreda, 21.01.2009 : 14:26:53 »

Pri naši osemletni dami so se tudi pojavile v bližini seskov in glede na leta, bi obstajala tudi možnost, da gre za rakave tumorčke. Vet je vse (5 kom) izrezal in poslal na histologijo.....in smo vriskali od veselja, ker ni bilo nič rakavega ali kakorkoli nevarnega Smiley

Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #35 : sreda, 21.01.2009 : 17:18:41 »

Lepo da ni blo nič rakavega tkiva... Smiley Jst se bom pa še malo tresla, bomo vidli kaj bojo rekl. Undecided A mogoče veš kaj se zgodi v primeru, če so rakave bulice? Je potrebna operacija al se tok starih kužkov sploh ne operira?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #36 : sreda, 21.01.2009 : 19:25:22 »

Seveda se operirajo, če so drugače zdravi.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 21.01.2009 : 21:05:19 »

Naredi se analiza jeter in ledvic, posluša srce in če je kolikortoliko v redu, gre komot pod narkozo. Naš penzionist je bil tudi par mesecev nazaj (okrog 12 let verjetno) in je bilo vse v redu. Malo remnota ne škodi Wink
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #38 : četrtek, 22.01.2009 : 13:32:04 »

Naša ima nekaj maščobnih bul, so mehke in premikajoče. Na analizo sem dala samo eno.
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #39 : četrtek, 22.01.2009 : 15:11:34 »

No sej moja je prava bojevnica(je zelo mejhna ampak ma samozavesti za tri Grin ) skrbi me ker je bla pred enim letom že pod narkozo, ker jo je napadel ovčar. Pa je bla že takrat boga po posegu, tako da me skrbi, da bi mogla it ponovno. Sej nekej mi pravi, da bo vse ok Kiss
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #40 : petek, 23.01.2009 : 18:09:57 »

Lahko je bila boga zaradi ugriza in ne toliko zaradi narkoze?

Sicer je naš tudi imel mehko in premikajočo...
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #41 : petek, 23.01.2009 : 18:18:49 »

No, tudi naš ima mehko in premikajočo, tik pod ovratnico, in je rekel vet, da je zamašena lojnica. In naj jo pustimo na miru, da bo zginla sama od sebe. Ampak me malo skrbi, ker sem jo danes ranila, medtem ko sem ga česala. Ravno zraven je imel neko vejico od smreke, in sem bolj štorasti potegnila in mu ranila kožo na tej bulici. In sem kar malo nervozna, ali zna bit kaj narobe Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #42 : petek, 23.01.2009 : 18:52:14 »

Nebi smelo biti...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #43 : četrtek, 22.04.2010 : 09:45:01 »

Z Bučkom sva bila pri veterinarju zaradi neke bule, ki se mu je pojavila na zgornjem delu sprednje tačke. Bula ni maligna. Veterinar mi je pustil odločitev, ali jo bomo odstranili, ali ne. Seveda ga bi moral dati pod splošno anestezijo, me pa malo skrbi, da ne bo kaj narobe. Star je 9 let. Pomagajte mi, kaj bi vi naredili v mojem primeru ? Jo bi dali odstraniti ? (bula je samo  "lepotnega" značaja, je ni potrebno odstraniti, mi je pa povedal, če bi jo slučajno npr. s krtačo zapela, da potem pa lahko nastanejo problemi.) Kaj bi vi naredili na mojem mestu ? Hvala
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 22.04.2010 : 09:46:31 »

Kaksna bula? Pod kozo ali je bradavicka?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines