mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:42:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maščobne bule pri psih?  (Prebrano 33515 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #45 : četrtek, 22.04.2010 : 09:50:57 »

Bolj bradavica. Na koži je.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #46 : četrtek, 22.04.2010 : 09:53:23 »

Kako mi je že rekel...to je tkivo (ne znam povedat). V glavnem ni pod kožo, ampak je na koži, mehka bula. Mene skrbi le zaradi njegovih let, 9 let ima...sicer jih ne kaže, ampak vseeno.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #47 : četrtek, 22.04.2010 : 10:01:35 »

Verjetno jih bo s starostjo še več. Jaz sem jih pustila ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 22.04.2010 : 10:15:53 »

Tari jih ima enkup, bom poslikala ob priliki. No, jaz jih pustim, samo zaradi tega ga ne bom dajala pod narkozo, pa tudi CE bi bil zaradi cesa drugega "zadet", bi jih verjetno pustila.
Sem vprasala tudi vet. homeopata in je rekel, da je "purely cosmetic thing".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #49 : četrtek, 22.04.2010 : 10:53:39 »

Nanook, lahko prosim res poslikaš eno ali več, pa da jih primerjam z Bučkovo ? Bi lahko ?

Ampak njemu raste, v obdobju dveh mesecev se mu je vidno povečala. Do kje pa bo rastla ? Nočem da jo ima veliko kot krompir. Ker ga bo motila. Mene ne bo, mene nič ne moti. Njega pa bo. In če mu jo kdaj "zapnem" in kakšen deleček odtrgam, pa da začne krvaveti...ne vem no. Sedaj ima veliko kot npr. slivo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #50 : četrtek, 22.04.2010 : 10:57:54 »

Slivo? To bi jaz vseeno odstranila, ker tole je pa res veliko in se mimogrede kam zatakne.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #51 : četrtek, 22.04.2010 : 11:00:43 »

No, tako tudi jaz mislim. Ja, pa prav na hitro mu je zrastla na to velikost.  Undecided
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #52 : četrtek, 22.04.2010 : 11:02:35 »

Sem šla prav pogledat, in mogoče res malo pretiravam, ampak velika kot češnja je pa sigurno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #53 : četrtek, 22.04.2010 : 11:28:43 »

pri nas take izrastke in bule počistimo spotoma ob priložnosti, ko je pes pod narkozo zaradi česa drugega, ali pa ko se jih nabere več. Večinoma se jih da tudi pod lokalno, če niso veliki.
hudič pri teh sicer nenevarnih zoprnijah je, da sicer leta in leta ne povzročajo nobenih problemov, ko pa je pes res star in je narkoza res samo še  izhod v skrajni sili, pa se skoraj vedno začnejo rasti ali pa se začnejo gnojiti in psu močno zagrenijo življenje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #54 : četrtek, 22.04.2010 : 11:40:22 »

Lanabela, kaj mi potem predlagaš, da jo greva odstraniti ? Pomagaj mi...pri nas sva s fantom 1:0, on se noče odločiti, jaz pa tudi ne vem, kaj naj naredim. Je pa rekel veterinar, da ne bo nič hudega. Ampak...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #55 : četrtek, 22.04.2010 : 12:07:16 »

Jaz bi jo vsekakor dala ven, vendar se mi ne bi ravno mudilo. Pa prej bi dobro pogledala, če se mu še kje kakšna dela, da bi šlo ven vse naenkrat.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #56 : četrtek, 22.04.2010 : 12:10:55 »

Najlepša hvala za odgovor, Lanabela  Smiley A bo nato povit na tistem mestu, in ali bo dobil ovratnik ? Najbolj me je strah narkoze...ni bil še nikoli.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #57 : četrtek, 22.04.2010 : 12:23:00 »

Povit ne bo, mogoče bo imel prišito gor gazo za par dni, če bo luknja velika. Ovratnik sem mojim dala gor samo za takrat, ko ni bilo nobenega doma, sicer pa so bolj pridne sorte in si ne pulijo ven šivov. ker je zadeva tik pod kožo tudi ni neka huda groza, če bi si rano slučajno odprl - bi se samo malo dlje celilo, drugega nič. Ni taka sila, kot če si recimo odpre rano psica po sterilizaciji.
Meni veterinar pri tastarih psicah take malenkosti naredi s pomirilom in lokalno anestezijo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #58 : četrtek, 22.04.2010 : 12:34:59 »

Hvala ti  Smiley bom poročala kako se bo izteklo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 22.04.2010 : 13:40:35 »

Nanook, lahko prosim res poslikaš eno ali več, pa da jih primerjam z Bučkovo ? Bi lahko ?

Ampak njemu raste, v obdobju dveh mesecev se mu je vidno povečala. Do kje pa bo rastla ? Nočem da jo ima veliko kot krompir. Ker ga bo motila. Mene ne bo, mene nič ne moti. Njega pa bo. In če mu jo kdaj "zapnem" in kakšen deleček odtrgam, pa da začne krvaveti...ne vem no. Sedaj ima veliko kot npr. slivo.

Bom poslikala. Tariju rastejo zelo razlicno, so pa vse majhne (je pa tudi on micken). Se pravi nekako do velikosti grafa, fizolcek ni nobena, tudi bingljajo ne, zataknit se ne more nikamor, ker so dosti ploscate. Skratka nima tezav. Ce pa bi se kaksna pojavila in bi ga hudo motila (recimo pri znablju) oz. bi bila nevarnost, da si jo kam zatakne, bi bilo seveda drugace.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines