mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:20:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maščobne bule pri psih?  (Prebrano 33473 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #75 : nedelja, 12.06.2011 : 14:18:44 »

Sicer pa se da marsikakšen manjši poseg narediti tudi s pomirilom v lokalni anesteziji.
A sem spada morda tudi moj primer?
Saj potem je po operaciji ne bi nič bolj bolelo, če bi se odločila za lokalno?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #76 : nedelja, 12.06.2011 : 14:22:02 »

Seveda bi morali potem nekaj časa počivat (vsaj jaz bi psa šparala), ampak da zaradi tega ne bi mogli nikoli več trenirati, se mi pa ne zdi ravno verjetno ...
Če je poseg/operacija, seveda ne more imeti samo lokalnega pomirjevala, ampak tudi anestetiki so menda različne kvalitete, bi se fajn posvetovala, če bi bilo potrebno ...
Še enkrat  poudarjam, da je poseg pri mlajšem psu praviloma brez nekih posledic, hkrati pa vama želim, da ne bi bil potreben.  Wink
Lanabela, Sančo bo vsak čas star 12 let, bula je malenkost večja, kot je bila, ampak ga nič ne moti - sploh ker je na repu ... In ne, ne mislim reskirati narkoze zaradi ene ušive lojnice.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #77 : nedelja, 12.06.2011 : 14:46:29 »

http://www.mojpes.com/clanki/clanek.asp?rubrika=veterinar&page=8

Popkovna kila pri psih

Citiram: "Popkovno kilo največkrat opazi skrbnik, ko lahko na predelu popka zatipa mehko trebušno vsebino."
V tem je problem, njena bula, ni niti malo mehka...

Lepo prosim, če ima kdo celoten članek (pa prav te številke nimam  Angry ), če bi ga skeniral in prilepil sem gor.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #78 : nedelja, 12.06.2011 : 14:46:57 »

Eden mojih setrov je imel polno lipomov. Ker se niso premikali, ga niso motili in niso rasli, smo se odločili za to, da jih spremljamo in pustimo pri miru. Strahov pred operacijo je vedno polno, ampak je pač stvar presoje. Sama bi se odločila za operacijo, če bi lipom psa zelo motil, bi ga bolel in bi rasel (torej bi obstajala nevarnost, da se razširi še kam in ga ne bi mogli kasneje odstraniti), saj je še vedno bolje 14 dni bolečin kot pa vse življenje, ali pa strah pred tem, kaj bo, če bo ...  
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #79 : nedelja, 12.06.2011 : 15:10:44 »

Itam, preko spleta ne boš ugotovila, ali je to dejansko kila ali ne.
Diagnozo ti bo potrdil/ovrgel le drug veterinar, morda pa še tretji, če bo potrebno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #80 : nedelja, 12.06.2011 : 18:43:20 »

Če se je naredilo prav iz brazgotine, potem verjetno res ni kila.
 Načeloma je tako, da tisto, kar ne moti in kar ne raste lahko pustiš (do takrat, ko je pes v narkozi zaradi česa drugega, ali pa počakaš, da se jih nabere toliko, da se jih splača pobrati ven), kar raste, se pa pobere ven.
Veliko takih majhnih posegov se da narediti v lokalni, pri nas smo pod lokalno dali odstraniti tudi majhne tumorje na seskih pri starih psicah, razne bradavice, lojnice in podobno majhno nesnago. Okrevanje je načeloma zelo hitro, mogoče dva dni. Kadar je samo par šivov  načeloma niti ni treba omejevati gibanje, trenira pa lahko že čez par dni.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #81 : nedelja, 12.06.2011 : 19:05:17 »

sanco, saj to mi je jasno, ampak vseeno je vsaka informacija zelo dobrodošla, zato že skoraj ves dan brkam po netu.

Lanabela, mene skrbi, da se ne bi bula, če je ne bi bilo potrebno odstraniti ravno zaradi treningov in njene  ljubezni do skakanja, tekanja povečala... Sicer pa bi jaz itak raje, da ne gre na operacijo, mene to ne moti niti malo, očitno tudi nje ne kaj dosti. Je pa njeno zdravje seveda prvo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #82 : nedelja, 12.06.2011 : 19:37:25 »

Itlam, če imaš kakršenkoli dvom pojdi obvezno po drugo mnenje. Meni je ah-in-oh veterinarka pred leti za bulo na seskih pri psički rekla "kaj, samo zaradi tega ste prišla do Ljubljane?! Lepo vas prosim, saj to ni nič, kaj paničarite". Ni mi dalo miru in sem šla do drugega veta - bil je maligen tumor. Ni mi niti slučajno do tega, da bi te prestrašila, vendar boš tudi ti bolj mirna, če dvakrat prečekiraš.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #83 : nedelja, 12.06.2011 : 20:29:59 »

Ja, absolutno te razumem, kaj želiš povedat. Jutri jo peljemo drugam, kjer bodo tudi opravili ultrazvok, pa da vidimo, če se bo kaj vidlo.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 13.06.2011 : 14:30:47 »

Evo, še drugo mnenje:

Bula je pravzaprav zelo majhna in operacija nepotrebna, razen seveda, če bi se stanje poslabšalo, do ukleščenja črevesja pa nikakor ne more priti, ker je bula (na srečo) premajhna. Smiley
Boli je nič, ker so ji danes spet zelo močno stiskali, pa se je samo upirala, sicer pa zacvili že, če ji malo stopiš na taco. Agility, tekanje za žogo, frizbi... Vse lahko dela normalno, le paziti bo pač treba, da recimo ne bo skakala na zelo visoke police, predmete in predvsem iz njih. Stanje se lahko poslabša, a je res neomembe vredna možnost, da bi se zaradi aktvinosti kot sta agi in frizbi, razen seveda, če bi jo preobremenjevala, da bi previsoko skakala in če bi res predolgo trenirali, kar pa tako ne, ker je pes, pri katerem moraš nehat na vrhuncu, sicer ji naslednjič več ni tako zanimivo. Da pa je bula trda, je pa normalno, izginila sama od sebe sicer ne bo nikoli, se mi pa zdi, da se je od sobote vseeno malenkost zmanjšala.
In zagotovo je popkovna kila.

Meni se zdi, da je brez veze jo dajat pod narkozo, če ta sploh ni nujna. Tudi, če bi se kila povečala v starosti jaz razmišljam tako, da tudi, če gre kaj narobe (za kar je sicer v starosti več možnosti), je pes izgubil veliko manj, kot pa če bi šlo kaj narobe v mladosti; da bi bil potem za nekaj prikrajšanj več deset let, ali vsega ne bi mogel opravljati normalno.

pudelj, omenila si, da ima Keli kilo že od rojstva... Je zaradi tega njeno živjenje kakor koli drugačno, je za karkoli prikrajšana (razen tega seveda, da ne sme skakat na visoke predmete)? V mislih imam predvsem gibanje. Wink

Sicer pa imam časa za razmoslek še vse do srede...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #85 : ponedeljek, 13.06.2011 : 14:32:56 »

Super, vesela za vas Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #86 : ponedeljek, 13.06.2011 : 14:38:02 »

Krasno Smiley
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #87 : nedelja, 04.09.2011 : 17:10:38 »

Mojega psa v kratkem čaka odstranitev lipomov oz. bul za katere je bilo najprej rečeno da so lipomi, sedaj pa je ena izmed njih postala sumljiva zaradi izredno hitre rasti. Vet je rekel, da je postopek tak, da gre z roko pod kožo, prime in iztrga bulo. Ima kdo izkušnje s takim postopkom?
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #88 : četrtek, 12.01.2012 : 09:32:06 »

Pozdravljeni!

Tudi mene skrbi bulica pri psički. Ona jo ima na zadnji tački. Ima jo že kaj nekaj časa, v začetku je bila bolj majhna, sedaj je pa precej zrasla. Govorila sem tudi z veterinarsko in mi je rekla da najbrž ni nič, ampak da bi vseeno mogla videti za kaj se gre. Peljala jo bom k veterinarju, vseeno pa bi rada tudi vas vprašala za mnenje. Bulica je velika približno kot malo večji grah. Je pod kožo, kosti se ne drži, je dokaj trda. Zdi se mi, da je koža na mestu mogoče malo bolj rožnata. Psičke ne boli in je tudi ne moti. Psička je stara 7 let in kakšnih drugih bulic nima.

Hvala za odgovor.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #89 : četrtek, 12.01.2012 : 09:36:02 »

Jaz bi dala tole ven neglede na to kaj je. Tele maščobne bule lahko s časoma ratajo tudi rakaste...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines