mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:04:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maščobne bule pri psih?  (Prebrano 33401 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #90 : četrtek, 12.01.2012 : 10:07:05 »

Za začetek bi se jaz odločila za punkcijo za razmaz, po potrebi (glede na izvide) pa za operacijo. Tako smo pri Čipu ugotovili, da je bula katero je drug vet označil za lipom, v resnici mastocitom - rak.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #91 : četrtek, 12.01.2012 : 11:24:33 »

Jaz bi se tudi odlocila za biopsijo + patohistolosko analizo. Glede na rezultat pa potem naprej.

Ce je bula velika/raste, ce je na motecem mestu (si jo drgne ob sedenju, ...), psa moti (si jo lize/grize/praska), bi jo dala ven v vsakem primeru in poslala na patohistolosko preiskavo.

Ce ima pes predviden kakrsen koli poseg v splosni anesteziji - kastracija, zobje, ... Bi jo dala stran takrat in poslala na patohisto.
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #92 : petek, 13.01.2012 : 12:48:58 »

Najlepša hvala za odgovore!
Sedaj pa bi vas rada vprašala še nekaj. S fantom sva se preselila v Kamnik. Prej smo k veterinarju hodili na Izlake. Majhna ambulanta, ampak res prijazno, zavzeto osebje, res imam samo dobre izkušnje. Sedaj pa, ko smo v Kamniku so nam Izlake kar malo odročne. Imate kakšne izkušnje z veterinarsko kliniko v Kamniku? Nekaj sem že brala po internetu in imajo nekateri resnično tako slabe izkušnje, da bi bile mogoče Izlake še vseeno boljša izbira.
Logiran
MonikaM
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #93 : petek, 13.01.2012 : 13:09:21 »

Jaz hodim v Homec (Radomlje), pa sem zelo zadovoljna Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #94 : petek, 13.01.2012 : 13:18:45 »

Za debate o posameznih veterinarskih ambulantah je članom na voljo rubrika Veterinarji, alternativna medicina. Tukaj govorimo o maščobnih bulah pri psih.
Logiran

rab
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #95 : torek, 03.06.2014 : 10:12:46 »

Imam 14 let starega šnavcerja, ki je poln maščobnih bul. Kar naprej opažam, da se mu pojavi kakšna nova. Pes je drugače živahen in razposajen, moti me zgolj bula na hrbtu, ki pa jo ima že zelo dolgo, nekaj let, in nikakor noče nehati rasti, je precej velika, za celo pest. Pes je večkrat bil pri veterinarju, ki je bulo sicer pregledal, ni pa ničesar predlagal ali se posebej sekiral zanjo. Ker je pes že star in je tudi prestal že nekaj operacij zaradi drugih težav, ga operirali več ne bomo, bi pa radi kaj postorili v tej smeri, da bi omejili rast bule in nasploh pojavljanje novih. Skrbi me, da bi mu ta hrbtna bula še naprej rasla in ga začela omejevati pri hoji. Bral sem o tem na spletu, da je možno, da pomagajo dodatki, ki skrbijo za boljše delovanje jeter, ali kdo ve kaj o tem in bi predlagal kakšne tablete, ki so najbolj kakovostne, na spletu najdem vsaj 3 različne dodatke? Sicer pa je pes na dieti Canine U/D, saj je bil na operaciji zaradi kamnov v mehurju.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #96 : četrtek, 05.06.2014 : 11:17:57 »

Tudi naša pasja dama ima en kup bul po telesu in je prestara za operacije oz. ne bi tvegali, ker je ne ovirajo pri vsakdanjem življenju in funkcioniranju. Edina težava, ki pa jo imam jaz oz. mož... ko jo češeva, me je grozno strah, da ji kakšno bulo ranim/predrem...
Jaz bi predlagala, da pogledaš na stran od Dorwest-a... mi imamo dvoje njihove pripravke-kapljice az umiritev in tablete za olajšanje gibanja... Sicer ničesar za omenjeno težave, ampak oboje DELUJE SUPER!!! Smo izredno zadovoljni. Mogoče imajo tudi kaj v to smer...
Pa veliko užitkov z vašim seniorjem!  Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Maščobne bule pri psih?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines