mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 04:19:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Askina živalska druščina
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Askina živalska druščina  (Prebrano 196015 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #810 : nedelja, 26.05.2013 : 20:39:00 »

Kar pride ven, je lahko Lips Sealed

Kodrlajsasto?

Nisem vedela.. ker labradorce pa lahko recimo, ane?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #811 : nedelja, 26.05.2013 : 20:46:24 »

Ja, milo rečeno zelo čudno.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #812 : nedelja, 26.05.2013 : 20:55:35 »

Malo za lušt še dve profi fotki Cheesy
***
***
Avtor fotk Blayo San Smiley

[Na željo aske2005 sta fotki izbrisani; Jana
27. 5. 2013]
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #813 : nedelja, 26.05.2013 : 23:45:27 »

Ijoj, Blayo San zna pa res fotkat ljubezen Kjut mala bolhica črna, pa tudi borderčka nista od muh, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Cheesy

Aska, čestitke za novo članico! Upam, da boste fajn furale skupaj, tri ženske Wink Srečno življenje v novi družini, pikica črna Kiss
A Aska zapoje tamali bolhici kako uspavanko za lahko noč?

BTW, ko se ravno o barvah menite - enkrat je meni natis v njeni temi to ful dobro razložila, pejte malo pobrskat Smiley Zakomplicirano je kot sto vragov. Če nisi dosleden in ne prečekiraš nevemkolk kolen staršev za nazaj, so baje lahko huda razočaranja, kar se barve tiče.
Recimo, sem srečala prejšnjo nedeljo eno gospo s "toy" pudlico, ki mislim, da jo je nekje v Srbiji kupila. Samo 2 kg ima tamala, si ne morete predstavljat, to je pol manjše kot moj mali Berto!
No, ni zdaj važno to - važno je, da mi je bilo ful nerodno vprašat, kakšne barve je v bistvu tamala. Namreč, izgledala je tako, kot bi horjulsko črno pustil na soncu ležat ene tri mesece, da je ratala že malo oblajhana pa oranžkasto - črno želvovinasta, pa kot da bi imela malo sivega narastka. Ful čudno res, česa tako unikatnega še nisem videla Shocked
To po mojem niti ne moreš peljat na razstavo, ali pač? Bom natisovo ob priliki vprašala, kako je s takimi "želvovinastimi" primeri ...
No, gospa mi je rekla, da sta bila oče in mama bel in apriko Shocked Si morte mislit! In ker očitno niso gledali, kaj je še zadaj, so dobili vse takole hecno "pofarbane" v leglu, eden da je bil pretežno bel ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #814 : ponedeljek, 27.05.2013 : 07:08:01 »

Ja končno si nam malo žabo pokazala... ljubezen
Jžš, še en krasen piščanc.  Kiss
Uživajte na polno!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #815 : ponedeljek, 27.05.2013 : 09:25:50 »

Aska, čestitke za novo pridobitev in veliko sreče v novem krdelu! objem
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #816 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:13:29 »

Recimo, sem srečala prejšnjo nedeljo eno gospo s "toy" pudlico, ki mislim, da jo je nekje v Srbiji kupila. Samo 2 kg ima tamala, si ne morete predstavljat, to je pol manjše kot moj mali Berto!
No, ni zdaj važno to - važno je, da mi je bilo ful nerodno vprašat, kakšne barve je v bistvu tamala. Namreč, izgledala je tako, kot bi horjulsko črno pustil na soncu ležat ene tri mesece, da je ratala že malo oblajhana pa oranžkasto - črno želvovinasta, pa kot da bi imela malo sivega narastka. Ful čudno res, česa tako unikatnega še nisem videla Shocked
To po mojem niti ne moreš peljat na razstavo, ali pač? Bom natisovo ob priliki vprašala, kako je s takimi "želvovinastimi" primeri ...
No, gospa mi je rekla, da sta bila oče in mama bel in apriko Shocked Si morte mislit! In ker očitno niso gledali, kaj je še zadaj, so dobili vse takole hecno "pofarbane" v leglu, eden da je bil pretežno bel ...
Fak! In po možnosti ima ta "toy" pudlica še rodovnik, a ne?  butnglavc butnglavc Saj Kana verjetno ni iz Srbije, kakor vem pse iz Srbije lahko uvoziš šele po 6-7 mesecu, ker veljajo zelo stroga pravila zaradi stekline, Kana pa mi zgleda stara dva, tri mesece. TULE je o uvozu iz Srbije zapisano tole:

"Tretje države z neugodnimi razmerami glede stekline

Iz tretjih držav z neugodnimi razmerami glede stekline in ki niso na nobenem seznamu Priloge II Uredbe (ES) št. 998/2003, morajo psi za nekomercialni premik izpolnjevati še dodatne pogoje. Med njimi so države: Albanija, Črna Gora, Makedonija, Srbija, Turčija ...

Veterinarski pogoji za nekomercialni premik, ki jih morajo izpolnjevati psi iz zgoraj omenjenih tretjih držav so naslednji:
- živali morajo biti označene z mikročipom ali izjemoma z jasno čitljivim tetoviranim znamenjem (slednje velja do 3. julija 2011);
- žival mora spremljati izpolnjeno veterinarsko spričevalo v skladu z Odločbo Komisije št. 2004/824/ES, ki ga izda in potrdi uradni veterinar v tretji državi;
- žival mora spremljati potni list tretje države ali drugi identifikacijski dokument;
- v dokumentih mora biti potrjeno opravljeno veljavno cepljenje proti steklini v skladu z navodili proizvajalca in WHO standardi (veljavno je 21. dan po opravljenem 1. cepljenju);
- poleg že navedenih zahtev je potrebno opraviti še test titracije z nevtralizacijo protiteles, pri čemer mora biti titer protiteles najmanj enak 0,5 I.E./ml. Vzorec mora odvzeti pooblaščeni veterinar in sicer najmanj 30 dni po cepljenju in 3 mesece pred nameravanim potovanjem, preiskave pa morajo biti opravljene v enem izmed odobrenih laboratorijev s strani Evropske Komisije. To praktično pomeni, da pogojev ne more izpolnjevati nobena žival, mlajša od cca 7 mesecev (cepljenje pri 3 mesecih + 21 dni za veljavnost cepljenja + 30 dni, da se lahko opravi test titracije + 3 mesece po ugodnem testu, da žival lahko potuje)."

vir

Je kar jeba legalno uvozit psa iz Srbije ...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #817 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:19:50 »

Fak! In po možnosti ima ta "toy" pudlica še rodovnik, a ne?  butnglavc butnglavc

Komot. Vzrejnih pregledov itak nimajo, dovoljenj torej tudi ne rabijo. Iz tega lahko sklepam samo to, da je še tisti minimum, potreben za vzrejo, samo stvar (ne)odgovornosti vzreditelja. Lips Sealed
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #818 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:32:00 »

Čestitke za malo žabico Kano   Cheesy veselje ljubezen
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #819 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:41:04 »

Čestitke za novo pridobitev bravo. Pa če se ne motim, si že kar nekaj časa govorila, da boš slej ko prej zopet imela pudlja Smiley.
Veliko smeha ob dogodivščinah in veselja, predvsem pa zdravja objem.
Poljubčke mali žabi Kiss.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #820 : ponedeljek, 27.05.2013 : 12:23:33 »

Lepa micena pupika ljubezen Čestitke tudi od nas Smiley.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #821 : ponedeljek, 27.05.2013 : 13:06:00 »

Če pogoj za rodovnik potomcev ni vzrejno dovoljenje, lahko pariš pač kar ti pride na pamet. To je že itak slabo, se strinjamo. Tista gospa verjetno rodovnik ima, tega res nisem vprašala  sram
Pa saj pri pudljih lahko imaš vzrejno dovoljenje, narejene razne zdravstvene teste, slikane kolke, pogačice, svašta, ampak če si tak idiot, da ne preštudiraš kakšne barve gredo skupaj, pa katera je domimantna itd. imaš pač "mineštro" na kožuhu, kaj ti čem rečt. Saj ljudje lahko parijo tudi dva popolnoma zdrava pudlja s super zdravimi predniki, samo če ne prečekirajo KDO so bili ti predniki (po barvi, velikosti), ne moreš ti potem kupcu "garantirat" nič.
Tale "moja" gospa je pravila, da je že svojo prejšnjo pudljico, ki je bela sicer čisto bela šla iskat nekam v bivše YU države (pa niti ni važno to), hotela je "toy" velikost, obljubili so ji "toy" velikost, zrasla pa je psička v "srednjo". In to baje precej veliko srednjo! Pa pravi, da je imela pudlje vse življenje itd., ampak tolk pametna pa tudi, da se ni potrudila malo za nazaj pogledat rodovnikov oziroma vzrediteljev gnjavit v tej smeri. Pač verjela je na obljube in dobila svoje Lips Sealed
Če mene ne bi tolk firbec matral, pa če ne bi tolk natisove gnjavila, kako je s tem zakompliciranim pudljevskim sistemom barv in velikosti, tudi sama ne bi imela blage veze, kako to gre. Ampak bi pa vsaj enega našla, da me nauči, kako iskat po svetu, kar si želiš. Ne pa tkole, da kupiš "apriko toya", potem imaš pa nekaj sivo-želvovinastega, no Undecided
Sorry za smetenje, Aska in Kana Wink

Tamala Askina Kana ima pa magično črne očke, kot dva ogeljčka sta ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #822 : ponedeljek, 27.05.2013 : 20:02:33 »

SunnyDay, Iska, Zaposlena, riry, hvala Smiley

mamaF, nobenih uspavank ji polarska zverinica zvečer ne zapoje za lahko noč Tongue Ji pa na vrtu ima toliko mnogo več za povedati, ko jo vabi v igro - beri norenje Grin Evil.

Zaposlena, ja pravilno se spomniš Smiley Mala žabica in komentatorka vračata Jakatu Kiss

S in M, vsekakor na polno uživamo Smiley
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #823 : ponedeljek, 27.05.2013 : 21:57:48 »

ker od lastnice psa ni odgovorov, bom na nekaj vprašanj, kjer sem omenjena jaz odgovorila kar sama, pa čeprav sem pričakovala, da se bo aska sama oglasila in pojasnila ...

....
Od kod pa je? A je mame Natis? Smiley

am, NI od mame Natis. mama natis ima trenutno leglo dveh aprikojev in ene rdeče. ja je bil plan parit tudi mamo ajko, pa se gospa ni začela gonit takrat, kot sem računala. bom pa imela verjetno letos še vsaj eno črno leglo.

Od črne mame je Angry Grin A nima Natis marelčno-rdečih?
Off-topic: a se črni in rdeči pudlji sploh lahko mešajo skupaj?

ja komot se lahko mešajo, ČE VEŠ KAJ DELAŠ. o tem več malo kasneje


....

BTW, ko se ravno o barvah menite - enkrat je meni natis v njeni temi to ful dobro razložila, pejte malo pobrskat Smiley Zakomplicirano je kot sto vragov. Če nisi dosleden in ne prečekiraš nevemkolk kolen staršev za nazaj, so baje lahko huda razočaranja, kar se barve tiče.
Recimo, sem srečala prejšnjo nedeljo eno gospo s "toy" pudlico, ki mislim, da jo je nekje v Srbiji kupila. Samo 2 kg ima tamala, si ne morete predstavljat, to je pol manjše kot moj mali Berto!
No, ni zdaj važno to - važno je, da mi je bilo ful nerodno vprašat, kakšne barve je v bistvu tamala. Namreč, izgledala je tako, kot bi horjulsko črno pustil na soncu ležat ene tri mesece, da je ratala že malo oblajhana pa oranžkasto - črno želvovinasta, pa kot da bi imela malo sivega narastka. Ful čudno res, česa tako unikatnega še nisem videla Shocked
To po mojem niti ne moreš peljat na razstavo, ali pač? Bom natisovo ob priliki vprašala, kako je s takimi "želvovinastimi" primeri ...
No, gospa mi je rekla, da sta bila oče in mama bel in apriko Shocked Si morte mislit! In ker očitno niso gledali, kaj je še zadaj, so dobili vse takole hecno "pofarbane" v leglu, eden da je bil pretežno bel ...

Fak! In po možnosti ima ta "toy" pudlica še rodovnik, a ne?  butnglavc butnglavc Saj Kana verjetno ni iz Srbije, kakor vem pse iz Srbije lahko uvoziš šele po 6-7 mesecu, ker veljajo zelo stroga pravila zaradi stekline, Kana pa mi zgleda stara dva, tri mesece. TULE je o uvozu iz Srbije zapisano tole:

"Tretje države z neugodnimi razmerami glede stekline

Iz tretjih držav z neugodnimi razmerami glede stekline in ki niso na nobenem seznamu Priloge II Uredbe (ES) št. 998/2003, morajo psi za nekomercialni premik izpolnjevati še dodatne pogoje. Med njimi so države: Albanija, Črna Gora, Makedonija, Srbija, Turčija ...

Veterinarski pogoji za nekomercialni premik, ki jih morajo izpolnjevati psi iz zgoraj omenjenih tretjih držav so naslednji:
- živali morajo biti označene z mikročipom ali izjemoma z jasno čitljivim tetoviranim znamenjem (slednje velja do 3. julija 2011);
- žival mora spremljati izpolnjeno veterinarsko spričevalo v skladu z Odločbo Komisije št. 2004/824/ES, ki ga izda in potrdi uradni veterinar v tretji državi;
- žival mora spremljati potni list tretje države ali drugi identifikacijski dokument;
- v dokumentih mora biti potrjeno opravljeno veljavno cepljenje proti steklini v skladu z navodili proizvajalca in WHO standardi (veljavno je 21. dan po opravljenem 1. cepljenju);
- poleg že navedenih zahtev je potrebno opraviti še test titracije z nevtralizacijo protiteles, pri čemer mora biti titer protiteles najmanj enak 0,5 I.E./ml. Vzorec mora odvzeti pooblaščeni veterinar in sicer najmanj 30 dni po cepljenju in 3 mesece pred nameravanim potovanjem, preiskave pa morajo biti opravljene v enem izmed odobrenih laboratorijev s strani Evropske Komisije. To praktično pomeni, da pogojev ne more izpolnjevati nobena žival, mlajša od cca 7 mesecev (cepljenje pri 3 mesecih + 21 dni za veljavnost cepljenja + 30 dni, da se lahko opravi test titracije + 3 mesece po ugodnem testu, da žival lahko potuje)."

vir

Je kar jeba legalno uvozit psa iz Srbije ...

Komot. Vzrejnih pregledov itak nimajo, dovoljenj torej tudi ne rabijo. Iz tega lahko sklepam samo to, da je še tisti minimum, potreben za vzrejo, samo stvar (ne)odgovornosti vzreditelja. Lips Sealed

Če pogoj za rodovnik potomcev ni vzrejno dovoljenje, lahko pariš pač kar ti pride na pamet. To je že itak slabo, se strinjamo. Tista gospa verjetno rodovnik ima, tega res nisem vprašala  sram
Pa saj pri pudljih lahko imaš vzrejno dovoljenje, narejene razne zdravstvene teste, slikane kolke, pogačice, svašta, ampak če si tak idiot, da ne preštudiraš kakšne barve gredo skupaj, pa katera je domimantna itd. imaš pač "mineštro" na kožuhu, kaj ti čem rečt. Saj ljudje lahko parijo tudi dva popolnoma zdrava pudlja s super zdravimi predniki, samo če ne prečekirajo KDO so bili ti predniki (po barvi, velikosti), ne moreš ti potem kupcu "garantirat" nič.
Tale "moja" gospa je pravila, da je že svojo prejšnjo pudljico, ki je bela sicer čisto bela šla iskat nekam v bivše YU države (pa niti ni važno to), hotela je "toy" velikost, obljubili so ji "toy" velikost, zrasla pa je psička v "srednjo". In to baje precej veliko srednjo! Pa pravi, da je imela pudlje vse življenje itd., ampak tolk pametna pa tudi, da se ni potrudila malo za nazaj pogledat rodovnikov oziroma vzrediteljev gnjavit v tej smeri. Pač verjela je na obljube in dobila svoje Lips Sealed
Če mene ne bi tolk firbec matral, pa če ne bi tolk natisove gnjavila, kako je s tem zakompliciranim pudljevskim sistemom barv in velikosti, tudi sama ne bi imela blage veze, kako to gre. Ampak bi pa vsaj enega našla, da me nauči, kako iskat po svetu, kar si želiš. Ne pa tkole, da kupiš "apriko toya", potem imaš pa nekaj sivo-želvovinastega, no Undecided
....


kana je iz srbije. kako je prišla k nam pred dopolnjenim vsaj 7 mes. ne vem in me iskreno niti ne zanima. upam, da je bila cepljena po programu za mladiče (6+10+14 ali 7+11+15 ali 8+12). tole je vse v tednih. glede na to, da je srbija na C listi za steklino, bi morala imeti narejen tudi titer. titer se dela po cepljenju stekline. lahko se sicer mladiča, ki gre v tujino cepi že pred dopolnjenimi 3 meseci in se potem vzame po posebnem časovnem protokolu kri in naredi test. ali je cepljena in ali ima titer ve lastnica, v to se ne bom vtikala.

ja v srbiji ni vzrejnih pregledov. tam lahko vsak pari kar hoče. v rodovnik mu ŽAL napišejo kar vsak hoče. edini pogoj, da imaš mladiče je, da je pes pozitivno ocenjen na razstavi (oz. dobi oceno vsaj dobro). nimajo nobenih obveznih testov, nimajo nobenih sankcij, če se tega ne držiš. vkolikor samec pari v tujini se vsak lastnik plemenjaka potrudi in naredi potrebne teste. testi se naredijo v srbiji. predvidevam, da jih samec (oče od mladičke) ima, saj je že paril na madžarskem. mami vsega tega ni potrebno imeti.

mešanje barv .... lahko se meša, ČE VEŠ KAJ DELAŠ. sama osebno nisem pristaš mešanja barv. ČE že potem je treba pregledat rodovnike za kar nekaj generacij nazaj (konkretno za ajko in posledično atheno poznam rodovnike za cca 20 generacij nazaj, pri sally ŽAL ne, ker ni baze).

meša se lahko naslednje kombinacije:
črna z rjavo (v rodovniku ne sme biti ne bele in ne sive)
črna z belo (v rodovniku ne sme biti rjave)
črna z apriko ali rdečo (v rodovniku ne sme biti sive)
črna s sivo (v rodovniku ne sme biti rjave, apriko ali rdeče)
bela z apriko ali rdečo (tega noben pameten ne dela, ker zgubljaš intenzivnost barve)
bela s sivo (hmmmm)
bela z rjavo (prepovedano)

to so neke smernice in iz tega se potegne vse. največji problem pri vsem tem je, da imajo naši pudlji zadaj tudi kakšnega »američana«. tam je pa godlja na kubik. kot prvo ... priznani imajo še dve barvi, ki sta pri nas prepovedani in to sta blue in cream. in če imaš poleg vsega v rodovniku še ti dve barvi je res zmešnjava tu. ni problem v 1, drugi ali tretji generaciji. problem nastane kasneje. isti šmorn je pri velikostih.

tudi v to ali je maja naredila »domačo nalogo« in preverila vzrediteljico in rodovnike svoje kane ali ne, se ne bom spuščala, saj je to (vsaj zame) OBVEZA  vsakega odgovornega kupca. 

upam, da sem iz moje strani odgovorila na vprašanja (čeprav sem res pričakovala, da bo odgovrila aska ampak kot kaže odgovora ne bo), bi pa prosila, da se preselimo v mojo temo, da ne smetimo tukaj, teme s slikicami, z bolj konkretnimi vprašanji. ni fer, da odgovarjam tukaj, dajmo smetit mojo temo.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #824 : torek, 28.05.2013 : 19:43:42 »

Čestitke za malo Kano. Aska ti pa bodi potrpežljiva, ko bo mala skakala po tebi in te vabila v igro.
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Askina živalska druščina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines