mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:49:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Gita
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gita  (Prebrano 46591 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #15 : ponedeljek, 09.05.2011 : 08:35:38 »

Zanima me čisto tako, mimogrede: kaj pa v primeru kokošk, npr., ki jih popoldne spustiš malo v sadovnjak, ali bi jih tak pes varoval oz. zganjal na kup... Undecided
Logiran
Alji
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 60


« Odgovor #16 : ponedeljek, 09.05.2011 : 08:51:06 »

Gita je odlična učenka. Sedi, prostor in daj tačko je obvladala kot bi mignil, zato se je včeraj odločila za učno uro fizike: če vlečeš prt z dovolj veliko silo in vztrajnostjo spoznaš kaj je to gravitacija   pevka (po wikipediji: ''V vsakdanjem življenju je gravitacija najbolj opazna kot sila, ki da telesom z maso težo in povzroči, da padejo na tla po spustitvi iz neke višine.''). Kolateralna škoda v tem primeru: slonova noga in keramični lonec v katerem je bila vsajena  Evil

... in ko potem pogledaš tiste črne učke ...  predaja 

 Grin Grin Grin Grin Grin

enaNika: Gita spada med pastirce kot so podhalanski ovčar, KO, Kuvasz in glede na to od kod prihaja ima najverjetneje maremsko-abruške prednike. Njihova naloga je bila in je predvsem čuvanje čred pred volkovi, tatovi in ostalimi nepridipravi. Zganjanje črede (take in drugačne  Grin ) nekako ni v njihovi domeni. Ti psi imajo v njihovem naravnem okolju, v nasprotju z BC, minimalen stik z pastirjem zato so samostojni, nepodredljivi in nezaupljivi do vseh in vsega. In ko vidiš takega psa kako navidez brezbrižno poležava na dvorišču ali med čredo v resnici zelo budno opazuje dogajanje okrog sebe  Cool

Bourbonka: če takle kuža kokoške vzame za svoje jih sicer ne bo zganjal na kup (kot bi to počel npr. BC), bo pa vsekakor poskrbel, da se jim ne bo nihče od nepovabljenih približal  Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #17 : ponedeljek, 09.05.2011 : 08:52:45 »

In koga Gita čuva pri vas Cheesy Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #18 : ponedeljek, 09.05.2011 : 08:54:53 »

Jej, opis karakterja mi je ful všeč Smiley  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:58:26 »

V zavetiškem žargonu opis karakterja pomeni: oddaj Gito nekomu, ki mu je to jasno in to čimprej ter ne oddaj Pepsi nikomur, ker se ne bo dobro končalo 
Logiran

enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #20 : ponedeljek, 09.05.2011 : 22:25:24 »

@Smetka: Jp, to je pa res. Jaz se sicer vedno znova sprašujem, za koga vraga so si izmislili pse medvedkastega videza, ki nimajo medvedkastega karakterja.  Huh Ker marsikoga videz zavede. Na primer: bokserja, ki je bil totalno prijazen telek, so se izogibali v širokem loku. Mogoče so mislili, da je strašni bull, ali kaj jaz vem kaj. V tega mi pa kar rinejo, kar ni vedno najboljša opcija, ker nisem tako zelo čisto ziher...  sram

In še enkrat več mi je všeč tvoja politika, da ne oddaš psa prvemu, ki mu je iiiiiiii luštkan, ampak primernemu po zdravi presoji.
(Ta forum srečno izbranih parov vedno berem zvečer, ker po ubijalskem dnevu dajo en fajn občutek, da le ni cel svet zavožen)

@Alji: hvala za pojasnilo. Te pasme ne poznam (sem šla zdaj guglat) in sem Gito sama pri sebi proglasila za malo slovakinjo. Kar se mi zdi, da je karakterno tu nekje v istem rangu (beri: zelo všečno, ampak presega moje sposobnosti, in vsaka čast, in vaju bom še naprej brala  ljubezen ).

Črtko pa ni BC, ampak kao briard. Torej, kar se živine tiče, nekakšen univerzalc, po karakterju pa za eno stopnjo mehkejši od tazaresnih čuvajev in mi je ravno na meji zmogljivosti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #21 : torek, 10.05.2011 : 07:38:34 »

Mi imamo eno slovakinjo v ulici Shocked in te punce se, kadar je na sprehodu, vsi pasji sprehajalci izogibamo v velikem loku, ker je zeeeelooo huda Undecided
Saj Gitko boste pa poštimali, da ne bo tak strašen bavbav, kot je naša soseda, ane Wink Smiley?
Logiran
Alji
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 60


« Odgovor #22 : sreda, 18.05.2011 : 12:03:54 »

Takole polnimo baterije  ljubezen ....



... da lahko potem delamo neumnosti 



Mi imamo eno slovakinjo v ulici Shocked in te punce se, kadar je na sprehodu, vsi pasji sprehajalci izogibamo v velikem loku, ker je zeeeelooo huda Undecided
Saj Gitko boste pa poštimali, da ne bo tak strašen bavbav, kot je naša soseda, ane Wink Smiley?

Se bomo potrudili - obljubim  Wink da bo Gitka ostala tavečja scrkljanka na vasi. Trenutno je kot dr.Jekyil in mr.Hyde ... najbolj nežen, mil in prijazen kuža  Kiss  ki že naslednji trenutek zdirja mimo tebe, te uščipne in spotoma spuli še rožo  Grin Grin Grin

Sva imele pa zadnjič ''zanimivo'' srečanje v mestu ... človek kar ne more verjet ... dva meseca star mladič (lastnica je rekla, da je cane corso) je imel resen namen skočit Giti za vrat in jo poslat na oni svet  Shocked Shocked Shocked  ... še dobro, da je bil privezan  Sad  Sad

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #23 : sreda, 18.05.2011 : 12:05:56 »


Pa če to ni za pritisnit ji enga lubčka direkt na nos, no  ljubezen ljubezen ljubezen
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #24 : sreda, 18.05.2011 : 12:09:04 »

Hehe, tipičen izraz "nisem-bila-jaz-ne-ne Evil "
Logiran
Alji
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 60


« Odgovor #25 : sreda, 18.05.2011 : 12:10:14 »

Še dve anekdoti:

1. punčka iz vasi si najprej ni zapomnila Gitinega imena in je sosedi rekla, da imamo psičko, ki se kliče Vegeta  

2. komentar soseda pa je bil: ''Prej ste imeli medveda, zdej pa voco''  Grin Grin Grin Grin



ps.

Pa če to ni za pritisnit ji enga lubčka direkt na nos, no  ljubezen ljubezen ljubezen

Cats ti se kr oglasi  Wink
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #26 : sreda, 18.05.2011 : 13:55:48 »

 Kiss
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #27 : sreda, 18.05.2011 : 14:29:45 »

Pa če to ni za pritisnit ji enga lubčka direkt na nos, no  ljubezen ljubezen ljubezen

Podpis! ljubezen  Leeepa voca Wink
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 18.05.2011 : 19:13:02 »

Pa če to ni za pritisnit ji enga lubčka direkt na nos, no  ljubezen ljubezen ljubezen

Točno to! Kakšni učki ljubezen
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 18.05.2011 : 19:16:40 »

ljubezen ljubezen
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Gita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines