mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 20:55:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 75284 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #135 : ponedeljek, 08.08.2005 : 10:59:01 »

Citat
V bistvu sploh ne gre za vprasanje v pravem pomenu besede, ampak zgolj za vljudnost, ker je ITAK logicno, da se psa pac MORATA povohati, ker to spada k socializaciji...   
Ja imas prav,to res spada k socializaciji,pa ne zato ker vsi zivimo se v casu vietnamske vojne in imamo rozice v laseh.Mislim da "vsak" lastnik strmi k temu da je njegov pes tako dobro socializiran da se dejansko razume z vsakim psom,ker to pomeni svobodo tako za psa kot za lastnika.Svobodo da gres lahko v lokal na pizo,na sladoled sredi Portoroza v najvecji guzvi,ga pustis komot pri znancih s psi ko gres na dopust,lahko spusti psa in ves  da se bo z drugimi igral ali ob nevarni situaciji zgolj umaknil,pomagas drugim ljudem ob resocializaciji psa ker do kosti ves da bo tvoj vsakega dobro sprejel...mogoce idealiziran svet,ampak tam potujeva midva z Klarkom in to kar uspesno.
Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #136 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:10:07 »

Balu, če sem dobro razumela, je Nanook tisto napisala v ironičnem smislu  Roll Eyes Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #137 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:17:04 »

Da malo razbremenim naelektreno ozracje (kako mi to uspe med nabijanjem Apokalyptice, ne vem...) - Nuki, daj daj, ne lazi  Angry ! Sama ves, kako srckano se ti je Crna Smrt zgnetla v narocje, da ne govorim o nastavljanju sedala za cohanje  Cheesy. Pomoje ste lastniki manjsih psov fous nam, ker vam vasi drobencljavcki ne rearanzirajo postavitve notranjih organov med gnetenjem v narocje in ne skrbijo za masazo in dober pretok krvi (obcasne amputacije udov zaradi prekinjenega krvotoka izvzete).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:29:00 »

Citat
No,super.Ker je to edini razlog ki si ga nastela pod vprasanje"Zakaj pa naj bi bil pes sploh v narocju" je spet postalo zanimivo v moji glavi....super,bogi majhni kuzki gre grd velik mimo,bogi bogi. Ali pa "Joj si kolesarja hotel prijet,je sel tako hitro(hop v narocje) bogi,bogi...."Ta fantek te je pa sigurno pocukal,bogi bogi....Ce res ne ves kaj se pes iz tega nauci (ker nisi pes) ti predlagam kaksno knjigo o pasji psihologiji,jih je dosti v knjiznicah.Pol pa mogoce tudi ne bos rekla,da bi moralo spadati v socializacijo to da pes ignorira napad nase....pa lahko zaradi meni to izvaja pekinezer:rencanje in lajanje z kazanjem zob je agresija na drugega psa!Kaksen pes bo sel mirno mimo ker je tak po naravi,kaksen pa ga bo hotel naucit kozjih molitvic.To je pa ze karakter psa in socializacija lahko le malo pripomore:ti lahko ublazis samo agresivno vedenje lastnega psa,ko bo pa ta napaden ali izvan je pa drugo.

1. stvar-prosim da me citljivo citiras (uporabljas tisti Quote), ker je ful tezko lociti, kaj je citat in kaj ne.

Na tvoja vprasanja:
Citat
Ker Nanook ti vedno postavljas vprasanja bom jaz tvojega obrnila...Zakaj pa naj bi bil pes v lastnikovem narocju?
Ce ga hoce en drugi pes napast to pripomore?Kako pol lastnik brani svojega psa ce ima roke zasedene?

Sem ti odgovorila v kompletu:

Citat
Ja, pripomore. Pri meni je v dveh ali treh primerih, mislim da sem ga tolikokrat vzela v narocje, kar pomagalo. Iz meni neznanih razlogov se namrec noben od cuckov ni upal napasti psa, ki je bil pri meni v narocju, kaj sele, da bi napadel mene. Ampak to so bili ti trije (dva) primeri.
Sicer so pa se drugi razlogi zakaj naj bo pes v narocju. Pri nas se to imenuje cartanje. Kar me spomni na se eno zadevo-morda ste pa lastniki (quasi)velikih psov ljubosumni, ker se tamickani tako srckano lahko zgnetejo v narocje, taveliki pa ne.  
Ce imas psa v narocju, ti se vedno ostanejo noge za obrambo. Da ne omenjamo dretja.

Ker ti iz zgoraj napisanega-citiranega-ocitno ni uspelo razbrati, da je bil "pes v narocju" v dveh ali treh primerih tudi oblika zascite pred napadom, bom se enkrat napisala zelo enostavno.
Pes na sprehodu-pritece pes napadalec-psa vzamem v narocje in odzenem psa-->pes v narocju=zascita psa pred psom napadalcem. Lahko tudi narisem, po zelji, vendar bo v tem primeru trajalo kar nekaj casa, ker se mi trenutno nic ne da.

Ker si ti ocitno pes in si si prebrala vse knjige o psihologiji, pricakujem, da me bos razsvetlila kaj tocno se pes nauci, ko ga lastnik vzame v narocje. Cakam. Jaz pa se bom ponovno citirala, za osvezitev spomina (Carassius auratus press):

Citat
Kaj se manjsi pes nauci,ce ga ob vsakem stiku z vecjim psom dvignejo?

Citat
Ne vem, nisem pes, pa tudi ne vem ce poznam kakega lastnika, ki to redno prakticira.

Citat
Pol pa mogoce tudi ne bos rekla,da bi moralo spadati v socializacijo to da pes ignorira napad nase....pa lahko zaradi meni to izvaja pekinezer:rencanje in lajanje z kazanjem zob je agresija na drugega psa!Kaksen pes bo sel mirno mimo ker je tak po naravi,kaksen pa ga bo hotel naucit kozjih molitvic.To je pa ze karakter psa in socializacija lahko le malo pripomore:ti lahko ublazis samo agresivno vedenje lastnega psa,ko bo pa ta napaden ali izvan je pa drugo.

->
Citat
Vsi psi naj bodo na striku ob srecanjih, pa je. Pa kaj potem, ce se uni dere. Naj se, glavno da ne more do tvojega. Ti pa svojemu dopovej, da ni cisto nic hudega, ce se pac en malcek malce zlaja. Prej bo dokapiral, da ne bo nic, lazje bo.
In kaj naj bi po tvoje storil lastnik lajajocega psa? Ga udaril? Potolazil? Zakaj? Da se TVOJ ne bo bal iti mimo?


Kot vidis, se moram zopet citirati, tako da te res prosim, da preberes kar jaz napisem, preden furjasto odgovarjas. Nikjer ne pisem, da mora pes ignorirati napad nase, vendar ocitno napad pojmujeva razlicno. To, da nek privezan pes (ali pa pes za ograjo) laja in renci na mojega, zame ni ravno nek pravi napad. In, ne bos verjela, mi gre kar dobro od rok ucenje, da se to pac ignorira. Pa imam psa, ki mu druzba iste vrste ni ravno najbolj pri srcu. Je pac primitiven. Grin Grin Grin
Lahko pa mi tudi verjames, da bo pes, ki se bo odlocil mojega (ki je vedno privezan) nauciti kozjih molitvic, teh delezen sam. Pa niti ne bojo "molitvice", ampak kar molitve oz. Molitve, z velikim M. Mojega psa ne bo noben nicesar "ucil", se najmanj pa kako brezjajcno, driskasto tele na 4 nogah.

Citat
Ja imas prav,to res spada k socializaciji,pa ne zato ker vsi zivimo se v casu vietnamske vojne in imamo rozice v laseh.Mislim da "vsak" lastnik strmi k temu da je njegov pes tako dobro socializiran da se dejansko razume z vsakim psom,ker to pomeni svobodo tako za psa kot za lastnika.Svobodo da gres lahko v lokal na pizo,na sladoled sredi Portoroza v najvecji guzvi,ga pustis komot pri znancih s psi ko gres na dopust,lahko spusti psa in ves  da se bo z drugimi igral ali ob nevarni situaciji zgolj umaknil,pomagas drugim ljudem ob resocializaciji psa ker do kosti ves da bo tvoj vsakega dobro sprejel...mogoce idealiziran svet,ampak tam potujeva midva z Klarkom in to kar uspesno.
Lp

Vem, da imam prav. Saj tako je dejansko mnenje oz. misljenje vecine ljudi. Jaz temu recem "katastrofa". Jaz od svojega psa nikoli ne bom zahtevala, da bo prijatelj z vsemi, da se bo z vsemi razumel. Je alergicen na rotte, buldoge, mopse, bokserje in vecje crne pse in to spostujem. Od njega zahtevam le to, da jih ignorira. Ni se mu potrebno vohati z njimi, ce noce. Ni mu potrebno pustiti, da ga povohajo, ce noce. Ni se mu potrebno igrati, ce se noce. Jaz pa bom poskrbela za to, da do necesa, cesar noce, tudi ne bo prislo. Moj pes se ne bo nikoli tepel, tepla se bom jaz. Ker ne zelim, da se on poskoduje, raje vidim, da se jaz, pa se na sodiscu to bolj prav pride. Da ne omenjam policije.
Jaz grem komot s psom po centru, v gostilno, na pijaco itd. v primeru, da mi dopustijo svobodo-kaj to pomeni? To pomeni, da se mi ne bo kak lastnik sprdnil in se odlocil, da bi se pa njegov polupckal z mojim, to je en primer. Temu se rece poseg v mojo svobodo. Pismo rosno, saj jaz tudi ne grem po Lj. in kusnem vsakega, ki ima crne lase in plave oci no! A zdaj naj pa to zahtevam od psa?! Zakaj ze? Da boste lahko modrovali, kako socializirani so vsi in dokazovali, da vas pa RES ni hud?  Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #139 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:32:16 »

Da malo razbremenim naelektreno ozracje (kako mi to uspe med nabijanjem Apokalyptice, ne vem...) - Nuki, daj daj, ne lazi  Angry ! Sama ves, kako srckano se ti je Crna Smrt zgnetla v narocje, da ne govorim o nastavljanju sedala za cohanje  Cheesy. Pomoje ste lastniki manjsih psov fous nam, ker vam vasi drobencljavcki ne rearanzirajo postavitve notranjih organov med gnetenjem v narocje in ne skrbijo za masazo in dober pretok krvi (obcasne amputacije udov zaradi prekinjenega krvotoka izvzete).

 Grin Grin Grin Pa ne pozabit guzvanja v narocje, ko se je fsedel na lasten rep. Wink Cheesy Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #140 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:20:05 »

Balu, èe sem dobro razumela, je Nanook tisto napisala v ironiènem smislu Roll Eyes Wink

Oj Sammy, tebe sem pa spregledala. Ja, bilo je bolj "malo za salo, malo zares" napisano, hehe. Vendar pa zal opazam, da je to misljenje, da morajo biti vsi psi prijatelji in se oh in sploh dobro razumeti, vedno bolj popularno, na zalost. Imam obcutek, da se pse pri tem obravnava kot kake robote-vse bos imel rad in pika. Ni prostora za strah, recimo. Ali pa to, da si pac dva psa preprosto nista vsec in si ne zelita stikov. Da ne omenjam popolnega nerazumevanja razlicnosti med pasmami in posameznimi osebki.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #141 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:25:16 »

Ni se mu potrebno vohati z njimi, ce noce. Ni mu potrebno pustiti, da ga povohajo, ce noce. Ni se mu potrebno igrati, ce se noce. Jaz pa bom poskrbela za to, da do necesa, cesar noce, tudi ne bo prislo.

Kaksna uvidevnost!  Shocked Meni se pa ne da zagotavljati svojim psom taksnih idealnih razmer in skakati tako, kot bi si zeleli. Ce jim pri drugih psih kaj ne pase, se bodo morali kar sami zmeniti in doseci to, kar zelijo. Vsi po vrsti so na ta nacin dokaj kmalu ugotovili, da agresija ni primeren nacin, hkrati pa so se naucili tudi pametno odreagirati na raznorazne neuravnovesence in ublaziti konflikte. Zdaj imam srednjo velikost, imela pa sem tudi ze "cefizeljcka". Noben ni bil "pussy", ampak tudi noben napadalen. Kar se dominantnosti tice, je bil najvisje rangiran prav moj prvi pes - pudel. Tudi v druzbi vecjih psov je nekako prevzel vodstvo in drugi so mu sledili. Nikoli ga nisem dvigovala v narocje, pa me je nestetokrat mikalo. Ce je bil napaden, sem mu seveda priskocila na pomoc, ampak v zrelih letih se mu to sploh ni vec dogajalo.  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #142 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:30:20 »

Vidis, jaz pa nisem pristas tega, da se bodo psi ze sami zmenili. Menim se jaz, ne moj pes. In oba sva upravicena do mirnega sprehoda, ne da bi mi kak lastnik tezil, da naj se psa povohata, ker bi pac rad dokazal, da njegov ni hud.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #143 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:36:56 »

Vidis, jaz pa nisem pristas tega, da se bodo psi ze sami zmenili. Menim se jaz, ne moj pes. In oba sva upravicena do mirnega sprehoda, ne da bi mi kak lastnik tezil, da naj se psa povohata, ker bi pac rad dokazal, da njegov ni hud.

Se podpišem!!

LP,
Diana
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #144 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:39:13 »

Nanook ,da ti primes psa ko je napaden ali v nevarni situaciji v narocje in si pri tem prepricana da ga bos ubranila,to popolnoma razumem.To je pa skoraj edini razlog zame....zakaj prijet psa v narocje ce gre drugi privezan pes mimo,zakaj ga prijet v narocje ko gre kolesar mimo ali tekac?Ce je razlog v tem da laja in renci nanje je to luknja v socializaciji.Tudi to da je pes "alergicen" na neke pasme je zame luknja v socializaciji.
Citat
lahko spustis psa in ves  da se bo z drugimi igral ali ob nevarni situaciji zgolj umaknil,
Vidis tudi ti "furjasto" odgovarjas na moje poste.Nisem rekla da se mora z vsakim igrat,lahko se tudi umakne ce mu situacija ali pes ni vsec.Vazno je da se v psa iz strahu ne zaganja ali provocira-to je zame spet neuspela socializacija.
Ko pa me ze toliko zafrkavas o psihologiji,zgleda da vseeno ne potrebujes "razsvetlitve" ker ves vse kaj tvoj pes hoce ali noce,pa nisi pes. Wink
Lp
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #145 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:52:21 »

Se strinjam z Nanook in Mel.

Tjaša.

Aja, patudi moj pes gre v naročje samo, kadar drug pes - odvezan priteče proti njemu in kadar se mu ne ljubi več hoditi Wink Na kolesarje in podobno se pa počasi a vztrajno navaja, malo se jih še boji, laja pa ne.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #146 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:00:00 »

tjashybosty vse vredu in prav, ker pac isce varnost. Verjetno pa potem iz narocja ne izziva in se ne repenci. Tudi moj maltezan je sel v narocje ko se mu ni vec dalo hoditi ali ko ga je kaksen pes napadel. Nikoli pa ga nisem sama jemala v narocje ko je sel mimo na vrvici privezan vecji pes ali sama dajala pobude, da ga dvignem, ker bi mene bilo bolj strah za psa, kot je bilo njega samega. Sploh pa ni imel te luknje v socializaciji, kot pravi Balu, da bi napadal     e pse in se repencil - niti na tleh, niti v narocju.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #147 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:05:17 »

Menim se jaz, ne moj pes.

Tudi meni je bilo (ko sem imela majhnega psa) tezko spustiti vajeti iz rok. Kot sem ze omenila, me je mocno mikalo dvigovanje v narocje in podobno panicarjenje. K sreci so bili starsi toliko pri pameti, da so me od takega pretiravanja odvrnili in pes se je razvil v prijetnega, umirjenega in samozavestnega spremljevalca.

Pri nas razumemo strah lastnikov manjsih psov. Ce je mini pes privezan, nasi ne smejo zraven, ceprav mu v nobenem primeru ne bi storili zalega. Moj Odi je glede tega tako zanesljiv, da je ze veckrat sodeloval pri resocializaciji majhnih prenapetezev. Dovolj je en skupni izlet in bevskajoci pokveki se odprejo nova obzorja.  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #148 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:08:27 »

Moj gre v naročje izključno če sam prosi oz. če dirja proti njemu kak spuščen velikan, katerega se seveda ustraši...

V naročju se ne repenči, tako kot se ne repenči če je na tleh...

Ja, se pa večkrat jaz ustrašim za njega bolj, kot se je kadarkoli on sam zase. Grin..Je pač bil že napaden od psa, ki seveda nič ne naredi in tudi lastnik je bil presenečen, da kako je pa lahko njegov pes napadel mojega?? Angry...

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #149 : ponedeljek, 08.08.2005 : 13:18:16 »

Citat
Nanook ,da ti primes psa ko je napaden ali v nevarni situaciji v narocje in si pri tem prepricana da ga bos ubranila,to popolnoma razumem.To je pa skoraj edini razlog zame....zakaj prijet psa v narocje ce gre drugi privezan pes mimo,zakaj ga prijet v narocje ko gre kolesar mimo ali tekac?Ce je razlog v tem da laja in renci nanje je to luknja v socializaciji.Tudi to da je pes "alergicen" na neke pasme je zame luknja v socializaciji.

Jaz sem ti navedla dva razloga zakaj vzeti psa v narocje. To si me tudi sprasevala in jaz sem ti pac odgovorila. Zakaj jih ostali jemljejo, ne vem in me po pravici povedano tudi ne zanima zelo.

Zame je pa to, da je nek pes alergicen na dolocene pasme, tudi lahko posledica luknje v glavi lastnika te pasme oz. osebka, ki je dopustil, da je imel pes slabo izkusnjo z njegovim psom in je potem, zal, posplosil na vse pasme. Ce bi imela takrat, ko je bil moj pes napaden (kot mladic), kaj vec let, bi imel luknjo pes-napadalec in pa seveda lastnik (v denarnici). Ampak ker pac "njegov pes res ni hud", ima pac moj zdaj strah. No, niti ne vec toliko kot vcasih, zdaj pocasi ugotavljamo, da niso vsi grozni. Grin Edino svabov pa "ne marava", ne jaz, ne on. Grin
Sicer pa-ce meni neke pasme niso ravno pri srcu, tega definitivno ne morem zahtevati od psa. Zakaj ne mara bokserjev, mopsov, buldogov? Ker cudno dihajo in se jih boji. Ce bi dihali normalno, bi bilo vse ok, tako pa... Grin Grin Grin Grin Grin Zanimivo pa je, da nima nic proti sarpejkam. Wink Cheesy Pa tudi doberman-samec, mu je bil "kul", v primerjami z ostalimi. Verjetno zato, ker je bil nekupiran. Grin

Citat
Vidis tudi ti "furjasto" odgovarjas na moje poste.Nisem rekla da se mora z vsakim igrat,lahko se tudi umakne ce mu situacija ali pes ni vsec.Vazno je da se v psa iz strahu ne zaganja ali provocira-to je zame spet neuspela socializacija.

Saj nisem napisala, da se mora z vsakim igrat, se bom citirala:

Citat
Vem, da imam prav. Saj tako je dejansko mnenje oz. misljenje vecine ljudi. Jaz temu recem "katastrofa". Jaz od svojega psa nikoli ne bom zahtevala, da bo prijatelj z vsemi, da se bo z vsemi razumel. Je alergicen na rotte, buldoge, mopse, bokserje in vecje crne pse in to spostujem. Od njega zahtevam le to, da jih ignorira. Ni se mu potrebno vohati z njimi, ce noce. Ni mu potrebno pustiti, da ga povohajo, ce noce. Ni se mu potrebno igrati, ce se noce. Jaz pa bom poskrbela za to, da do necesa, cesar noce, tudi ne bo prislo. Moj pes se ne bo nikoli tepel, tepla se bom jaz. Ker ne zelim, da se on poskoduje, raje vidim, da se jaz, pa se na sodiscu to bolj prav pride. Da ne omenjam policije.

Citat
Ko pa me ze toliko zafrkavas o psihologiji,zgleda da vseeno ne potrebujes "razsvetlitve" ker ves vse kaj tvoj pes hoce ali noce,pa nisi pes.

Ne, nisem pes. Jaz sem frik, ki se po Ljubljani psu (ki ga takrat ni ob meni) ukazuje npr. "stoj, rdeca je". Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines