mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:59:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj živali sploh obstajajo?  (Prebrano 106564 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 05.05.2011 : 13:50:36 »

Brez zamere, ampak meni se zdi nepravično to, da tukaj razglabljata o stvareh, ki se le delno dotikajo Abbe. S tem sta odjadrali daleč stran od prvotnega namena te teme. Za take pogovore imata na voljo polno drugih (podobnih) tem, lahko pa odpreta tudi svojo. Mene osebno vajini pogovori ne motijo in so mi prav zanimivi, vendar menim, da je nepravično smetiti temo živali, katere možni bodoči posvojitelj bo bral točno te vrstice. Mislim, da je mnogim popolnoma vseeno, kako si nekateri pradstavljate pojem pravičnosti in nepravičnosti, saj so konec koncev kliknili na temo, ki nosi ime mačke, ki išče nov dom.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #16 : četrtek, 05.05.2011 : 13:51:54 »

Prav imaš - http://www.mojpes.net/forum/index.php?topic=40887.new;topicseen#new
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : četrtek, 05.05.2011 : 13:53:29 »

Ko bi bilo le vse krivice tako lahko popraviti - nič ni hudega, če se kdaj kdo kaj zafilozofira - saj se zadeva hitro počisti in spravi v smetnjak.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 05.05.2011 : 14:13:45 »

Tudi za ostale, s solato vred (btw - zakaj je bolj etično odreči se mesu in ne zelenjavi? Čisto resno mislim, ne provociram nikogar.

hehe, mičkeno pa vseeno provociraš  Tongue in tako je tudi prav, da se malce zmiga kaka siva celica  Wink
umori solat in fižolčkov nemesojedcem ful štrlijo iz ušes - jaz to poslušam že kakih 22,23 let in verjemi, to je res nadvse dolgočasno.
gre za preprosto izbiro tistega, kar občutimo kot manjše zlo.
če ni jasno o čem govorim, lahko primerjamo Abbo s trpečo solato - verjetno je jasno, ob katerem prizoru normalnega človeka malo zvije, medtem ko ob drugem ostane neprizadet.
imho je finta v tem, da imamo več empatije do bitij, ki imajo nam bližjo stopnjo zavesti.
jaz ne jem mesa (ker sem pač enkrat videla prizor, kako so v klavnico vlekli eno kravico in me je zrukalo do fundamenta), zelo preprosto živim in glede na izbiro manjšega zla, poskušam narediti čimmanj škode bitjem, ki so na nam bližnji stopnji zavesti.

moja dva mackota možnosti izbire nimata, ker so takšne odločitve lastne samo človeku, sama pa nisem fanatik tiste sorte, ki iz zveri poskušajo delat vegiče.
v tem smislu se trudim narediti kar najmanj škode oz. izbiram najmanjše možno zlo.
pretežno kupujem mačjo hrano proizvajalcev, ki so niso na na šitlistah zaščitnikov živali (zaradi testiranj, nehumane vzreje ...) in se skušam v največji možni meri izogniti tistim, ki so.

Lanabela ima v določenem smislu prav - vsaka rešena žival povzroči xy smrti. ampak jebiga, jaz bi imela par let zelo zoprne sanje in težave sama s sabo, če mačka ne bi pobrala z nenaseljenega dela otoka, kjer bi ziher umrl.

to je moj mali skromni prispevek in najboljše kar lahko naredim s svojimi skromnimi močmi, ampak parim kravam, prašičem ... (kaj pa vem, koliko en mesojedec v lajfu poje živali) bo pa prihranjen matr kolesja industrijske proizvodnje mesa.

a se splača? meni se.
v končni fazi smo v tistem koncu foruma, kjer se par ljudi brezkompromisno bori za vsako življenje.
tudi njim se.

no, to je ena taka zmerna vegetarijanska etika.
drugi naj razčistijo s sabo, načeloma se ne vtikujem in jih s svojimi stališči praviloma ne bremenim.
ampak umori kumar so res obupno zguncani in vegičem povzroča resne okvare ušes ... ne jim tega delat ... milost  Tongue
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #19 : četrtek, 05.05.2011 : 19:47:29 »

Ja solata in fižol imata pa možgane in v njih živce za čutila. Tako jaz razumem primerjavo nekaterih med rastlinami in živalmi. Sem velika ljubiteljica vsega živega, vendar pa brez slabe vesti "ubijem" solato in fižol, živali ne in tudi tistih, ki to počno ne podpiram.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : petek, 06.05.2011 : 07:51:02 »

A se je društvo za osvoboditev živali infiltriralo?  Tongue Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : petek, 06.05.2011 : 08:02:27 »

Ampak vedno pristanete pri hrani ej, ne mors verjet.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : petek, 06.05.2011 : 08:11:34 »

brez hrane ni življenja... To je že nagonska tema  Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : petek, 06.05.2011 : 08:16:06 »

Samo ko komu tako pase. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : petek, 06.05.2011 : 08:17:20 »

 Grin
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #25 : petek, 06.05.2011 : 08:19:58 »

Joj, res, ampak res, se ne bi rada vmešavala v tole debato in o vegetarjanstvu vs vsejedcem itd. Res ne, ker je zguljena debata in mi gre že na bruhanje, samo da kdo vdihne zrak, da bo kaj na to temo povedal. Ampak:

Ja solata in fižol imata pa možgane in v njih živce za čutila. Tako jaz razumem primerjavo nekaterih med rastlinami in živalmi. Sem velika ljubiteljica vsega živega, vendar pa brez slabe vesti "ubijem" solato in fižol, živali ne in tudi tistih, ki to počno ne podpiram.

Ne omalovažuj nekega življenja samo zato, ker ga ne razumeš. Katera oblika življenja je pomembna in prioritetno vredna reševanja, smo določili ljudje antropocentrično - tisto kar je nam bližje in tisto, kar bolj razumemo. Jasno - lažje razumemo svojo bolečino, kot bolečino nekoga drugega. Ampak, ne mi pa furat neke strašne morale in ne vem kakšne etike ter korektnega odnosa, pri tem pa dajat določene oblike življenja v nič. Pa pustimo raziskave o komuniciranju med rastlinami, o izražanju preplaha ob napadu (med rastlinskimi osebki) itd. A res rabimo dokaz, da neka oblika življenja trpi oz. čuti? A se ne da z vsemi (tistimi, ki jih ohranjamo pri življenju, in s tistimi, ki jih pobijamo, ker so škodljivci ali pa zato, da jih pojemo) delat spoštljivo? A je tok težko? Prav vleče tale odnos do rastlin kot nečesa neživega vzporednico s tistimi, ki neprestano delajo take in drugačne poskuse na različnih vrstah živali, da bi dokazali, da le-te ne čutijo in ne trpijo, zatorej lahko delamo poskuse na njih.

Poleg tega - zakaj je treba vsako zadevo obrnit na vegi vs nekaj (karkoli že), ker je glupo. A je res bolje, da se zmanjša število tistih, ki jedo meso, zatorej nekaj manj trpečih živali v industrijski pridelavi, kot pa da bi se spremenil odnos do živali in posledično boljše ravnanje z vsemi, ki jih čaka ista usoda? Ne vem zakaj se toliko energije ne usmerja v to, da bi začeli v klavnicah (recimo) uporabljat sisteme iz (ameriških) raziskav, ki so ugotavljale, na kakšen način je treba uredit klavnico zato, da gredo krave s čim manj stresa tja. Recimo?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : petek, 06.05.2011 : 08:25:08 »

Podpis. Kiss Afro
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : petek, 06.05.2011 : 08:25:18 »

Joj Pridna, za tale odgovor si pa zaslužiš: bravo bravo bravo
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #28 : petek, 06.05.2011 : 08:42:06 »

 Afro
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #29 : petek, 06.05.2011 : 10:03:04 »

Spoštujem vaša razmišljanja, vi moja ne. Če nekdo reče, da zaradi vegetarijanstva nisem moralno in etično načelna, ker ubijam rastline se bom vedno odzvala s primerjavo. Ker tole o rastlinah mi je res smešno in mi bo dokler resni znanstveniki ne dokažejo drugače.
Lep dan  Smiley .
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines