mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:35:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj živali sploh obstajajo?  (Prebrano 107062 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #30 : petek, 06.05.2011 : 11:26:19 »

Samo en primer : za potrebe transplantacije dajo delček kože v določeno raztopino. Koža raste, vendar nima zavesti in ni bitje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : petek, 06.05.2011 : 11:28:25 »

Moralno in etično vzvišeni vegetarijanci so čist isti šmorn:
http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s10e02-smug-alert
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : petek, 06.05.2011 : 11:28:52 »

Si zato ne zasluzi spostovanja?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #33 : petek, 06.05.2011 : 11:29:11 »

Kaj je smešno? Da so rastline živa bitja? Al je njihovo uničevanje/ubijanje smešno? Al kaj bi bilo to? Spoštuješ moje razmišljanje? Kaj pa, če bi raje spoštovala življenje? Vsako?

Podobno kot razmišljaš ti o rastlinah, veliko ljudi razmišlja o živalih. Kera beda... Dokler mi nekdo ne dokaže drugače... Dokler nekdo ne dokaže, da tisti zajec, ki mu zlivajo razne kemikalije v oči, res trpi, me ne bo nihče prepričal, da... No, sej, o tem govorim. Vredno je samo tisto življenje, za katerega si ti določila, da je. In si zraven še cela svetnica.  bruham
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #34 : petek, 06.05.2011 : 11:43:22 »

Kolk sem si oddahnila zdaj ko je tema drugje Tongue.

Rava, fajn napisano!
Pa še nekaj je - izbira ubogo meso ali uboge rastline se lahko zakluči na tri načine:
a.) ne ješ nič
b.) ješ samo meso
c.) ješ meso in rastline
d.) ješ samo rastline

Za prvo se nekako težko odločim...

Za jest samo meso in tako pustit rastlinska življenja pri miru tudi - ker si predstavljam, da bi po hitrem postopku ostala brez zob, polomljenih nohtov, z revmo in putiko, skratka predvidevam, da bi mi šlo precej švoh.

Jest oboje niti ni kaka huda izbira, ampak tako pač je, po kulturi, naravi, kakorkoli. Prišparamo v tem primeru trpljenja ne niti enim niti drugim.

Če se odločim jest samo rastline, pa s tem (naj se sliši še tko kontradiktorno) v bistvu prihranim precej rastlinskih življenj, ki bi jih sicer pojedla preko mesa (lahko pojem kilo soje al pa kilo soje pofutram kravi, pri čemer bo iz nje nastalo kup energije za premikanje, dihanje itd. in dokaj malo mesa). Torej je ta zadnji (nemesni) način prehrane v bistvu edini, ki upošteva tudi trpljenje solate in dejansko zmanjša število rastlinskih smrti, ki jih je prav zaradi tako velikega konzuma mesa precej. Kdor torej ne more spat zaradi tisočerih raztelešenj korenja in rdeče pese, naj postane vege, da ne bodo stotisočih rastlinskih trupelc raztelešali za njegove kunce, krave itd. Wink

Je pa hecno, da kar ni videt mesojedcev skup spravljat akcij za bolj kvalitetna rastlinska življenja, razen če je zraven vsaj kak vegič, ki se ga z užitkom obtoži zelenega kolokavsta. Zato bi rekla, da si večina teh očitkarjev niti ne želi, da bi kdo začel posebej ahtat travo in rožce, ampak vse skup služi samo kot dokaz, da je itak vse vseeno in da če ne moreš prihranit obglavljenja ljubljanski ledenki, ga tudi srni ni treba.

Svetujem vsem, ki želijo posebej opozorit na rastline, da začnejo jest samo tisto, kar je kot sad odpadlo z drevesa in je 'po naravi' namenjeno uživanju. Torej semena, odpadle sadove dreves in tako dalje (zelje k pečenici odpade, porova župca tudi, pa čebula v golažu in špinača k ribi itd.) No, če se kdo res bo, se mi bo njegov argument mučenja rastlin začel zdet precej bolj verodostojen Tongue. Me pa zanima, kakšen očitek bi si nasprotniki vegetarjanstva morali izmisliti šele za takšnega vegiča, ki bi jedel samo plodove. A bi tudi tu le uspeli najt kaj mučenja? Vsaj en mičken, tko, za gušt?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #35 : petek, 06.05.2011 : 12:00:28 »

Dokler nekdo ne dokaže, da tisti zajec, ki mu zlivajo razne kemikalije v oči, res trpi...
Tega ne razumem. Kakšen dokaz je tu potreben?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : petek, 06.05.2011 : 12:04:51 »

A pa vi dejansko ne dojemate o cem govori/pise pridna al kako?

Lanabela bravo bravo Afro
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : petek, 06.05.2011 : 12:09:58 »

Ja ljudje božji, a se res vse zreducira na to, kaj požreš?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #38 : petek, 06.05.2011 : 12:20:47 »

Ampak Lanabela in Nanook, saj naslov teme je čisto drug - 'Zakaj živali obstajajo?'. In ni tukaj Društvo slovnskih vegetarijancev (bohnedej osvoboditeljev) začelo ofenzive, kot zdaj nastaja vtis, ampak je nekdo, ki je celo poudaril, da je mesojed, izrecno omenil, da rastline tudi trpijo. Zato se je začela tema obračat v to smer.

zakaj je bolj etično odreči se mesu in ne zelenjavi? Čisto resno mislim, ne provociram nikogar.

Ker zdaj kar naenkrat dobivam občutek, da se tistim, ki so zase pojasnili, zakaj so oni izbrali kot hrano rastline in ne živali, na vest trka, da 'vse reducirajo na to kar požreš', da 'vedno pristanejo pri hrani', 'furajo strašno moralo in etiko, ene oblike življenja pa v nič dajejo' pa sploh niso začeli s to idejo.

Zakaj torej mesojedci vsako temo zreducirate na hrano?? Roll Eyes Wink (provokacija)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : petek, 06.05.2011 : 12:27:15 »

Dej pejt si prebrat kaj je napisala pridna no. In ja, dejansko v takih in podobnih debatah vedno zreducirate ma ama cisto vse samo na to, kaj imate na talarju...  bruham bruham bruham

Edina durh mesojeda zadeva v tejle temi so macke. Kolk jih ze imate?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #40 : petek, 06.05.2011 : 12:49:47 »

Razumem zelo dobro point od pridne, kar ne pomeni, da ne smem komentirat ničesar drugega. Nisem replicirala njej, ampak tebi in Lanabeli. In sicer zato, ker sta tako kot še enkrat ti napisali, da se vse zreducira na hrano.

Govorilo se je o trpljenju, nato je nekdo prijavil, da zakaj se je bolj etično odrečt mesu kot zelenjavi, ker rastline tudi trpijo. Nekdo, ki je meso, ne 'mi' (btw., jaz nisem član nobenega 'mi'-ja). V tistem postu se je moksa ostredotočila na to vprašanje, želela je debatirat o tem. A naj bom samo zato, ker mesa ne jem, tiho in ne povem kaj mislim? A moram pojest en šnicel, da bom lahko kredibilno govorila s teboj, ker bom drugače obtožena, da se vse zreducira na talar? In ker slučajno ne jem mesa, tega aspekta ne smem niti vključit, ker bodo drugače sledili smajliji - bruhkoti?

In s kerga planeta si zdej moje mačke snela, namesto da bi karkoli vsebinskega odgovorila?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : petek, 06.05.2011 : 13:01:53 »

Sem napisala, da se v takih debatah slej ali prej pristane pri temu kaj je na talarjih, ker se dejansko prej ali slej pristane pri temu kaj je talarjih. Pi-ka. Me v bistvu ne zanima kdo je zacel, samo neverjetno smesno se mi zdi. K en vrze kos mesa in tako zagrizete/jo. Wink Grin

PS: Rastlinska slepota press.

PPS: Macke so tapravi mesojedci v tej temi. A mislite na kaj drugega al kako? Saj se je omenjalo macke a se ni?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #42 : petek, 06.05.2011 : 13:08:11 »

res je, da je par vegičev strašno agresivnih, fundamentalnih in nestrpnih ter s svojimi stališči buzerirajo bližnjo in daljno okolico do nerazpoznavnosti. (btw: FŽ - imaš trume odbitkov, ki zatrjujejo, da gre pri hranjenju s plodovi za nekaj takega kot je splav in v bistvu tudi za umor novega življenja. oni pojedo samo tisti del rastline, ki ni vitalnega pomena za njeno preživetje.)

veliko več kot nestrpnih vegičev pa je nestrpnih vsejedov, ki nas dnevno zajebavajo z bedarijami tipa "a solate pa nič ne boli" in v takšnih debatah postanejo osebni, kot je razvidno iz prejšnjih postov.

kakorkoli, dejstvo je, da v tem obdobju zgodovine, podnebnem pasu, standardu itd., za preživetje ni treba štihat bitij, ki so nam všeč.

jaz tegale
http://4.bp.blogspot.com/_6Z5sHAZdr-Q/TQEjLJxLBbI/AAAAAAAAAYY/uCUa1NKF7YM/s1600/baby_cow1.jpg
ne morem jest, jebiga, zaradi meni lastnega načina čustvovanja.
v šniclu jaz vidim kravo - medtem ko jo recimo moj vsejedi življenjski sopotnik ne vidi oz. šnicla čustveno ne dojema na ta način.
cel kup vsejedov, ki jih poznam, ima to distanco oz. mesa ne povezuje s tistim, kar je le-to bilo prej.
jaz te distance ne morem vzpostaviti, kljub temu, da živali ne zaštiham sama - mesar je pač mercenary, ki umazan del posla opravi namesto nas.

ali gre za etično vprašanje? imho vsekakor gre, ampak stvar je osebna in ne vidim nobene potrebe po ad hominem napadih.
ali gre za vrednostni sistem? vsekakor, ampak ponovno je zadeva osebna. nekateri smo kategorični imperativ pač razširili še na lastno mesno prehrano.
ali sem zaradi tega boljši človek? pojma nimam, ne gledam na ta način, ampak na ta način lažje shajam s sabo. razmišljanje v smeri boljši/slabši človek je praviloma vedno vsiljeno s strani vsejedov.

dejansko zato ni nobene potrebe po napadih in pokroviteljskega omalovaževanja ljudi, ki izrazijo svoja stališča, debata pa naj bi bila konstruktivna v smeri razgibavanja sivih celic in ne power playa. tukaj zmage ni, v končni fazi pa vemo, kdo ga naj**** in to ornk.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #43 : petek, 06.05.2011 : 13:11:30 »

razmišljanje v smeri boljši/slabši človek je praviloma vedno vsiljeno s strani vsejedov.
Shocked Shocked Shocked predaja predaja predaja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #44 : petek, 06.05.2011 : 13:53:18 »

Noben ni napisal, da rastline trpijo in da se ne sme jesti solate, zato, ker jo boli,. Napisano je pa bilo, da so rastline živa bitja in da si zaradi tega zaslužijo spoštovanje enako kot vsa ostala živa bitja - tudi tista, ki niso luštna, mehka in topla. Kar še ne pomeni, da se jih ne bi smelo jesti. Napisano je bilo, da se pri odločanju o tem, kdo ima prednost, kaj ima pravico do življenja ipd odločamo na podlagi tega, kaj nam je bolj podobno, bolj sorodno in s tem bolj razumljivo. Ker je taka človeška narava.

Kaj kdo je ali ne je je njegova stvar. Če ne more jesti mesa, ker se mu smilijo živali vse ok. A da s tem kaj zelo zmanjšajo trpljenje je utvara. Še posebej, če meso vseeno kupujejo v drugih oblikah. Torej: v zrezku vidim jagenčka, v L&R briketih pa ne? Napisano je bilo, da bi se pa trpljenje živali res zelo zmanjšalo, če bi se namesto tega, da se gleda drugim v piskre in se zgraža nad vsebino (tako ali drugačno) zavzemali za to, da se z živalmi ravna spoštljivo, tako da dostojno živijo in umrejo. Če bi spoštljivo ravnali še z rastlinami in tistim živim drobižem, (ki ga opazimo samo takrat, ko se ga namenimo zastrupiti), bi pravzaprav rešili večino problemov. Ker bi tudi recimo pri kopanju marmorja za okenske police in nagrobnike pazili na to, da bi čimmanj poškodovali okolico.
PS: res bi morala biti že HUDO sestradana, da bi pojedla telemačko, kakršno je nalimala rava
PPS: mene nekaj takega prizadane tako, kot poškodovana žival:
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines