mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 05:56:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj živali sploh obstajajo?  (Prebrano 106982 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #540 : ponedeljek, 16.05.2011 : 13:58:13 »

Se pravi bi šlo, da sveta na glavo pač ne moremo obrnit, lahko pa se trudimo, da počnemo čim manj škode in povzročamo čim manj nepotrebnega trpljenja? Kjer in kakor kdo pač kdo lahko.
Ja.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #541 : ponedeljek, 16.05.2011 : 15:01:35 »

o kul.  Afro Pol je blo do sem treba samo 37 strani?  veselje

What's next? 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #542 : ponedeljek, 16.05.2011 : 15:06:54 »

37 strani ne, 8 pa res. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #543 : ponedeljek, 16.05.2011 : 15:09:39 »

Eh 29 gor al dol...  Roll Eyes OK, pa 8.  Cool
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #544 : sreda, 18.05.2011 : 10:04:36 »

Jaz sem v bistvu še vedno na začetku teme, samo tega je toliko, da bom sproti pozabila, če ne vprašam takoj Tongue
Čisto na začetku je spet vegi-ne vegi fajt. Zdej pa mene nekaj zanima. Ker sem dolgo živela brez mesa (nisem bila vegi, se za to nisem imela) in ker mi tudi zdaj meso ni kaj prida všeč, seveda berem dosti o tem, pa preizkušam nove recepte itd. Ampak... Je notri en kup sestavin, ki so seveda pridelane in uvožene od drugod. A tu se kdo vpraša, kaj pridelava pomeni in potegne za sabo in kaj za sabo potegne transport itd.? Samo tako, firbec pač.

Kdo pa pravi, da to, da ne ješ mesa, pomeni, da ne moreš jesti hrane domačega porekla?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #545 : sobota, 21.05.2011 : 19:41:56 »

Evo, mam en primer: prijateljica se je pred kratkim odločila, da postne "vegetarijanka", ker se ji smilijo živali in pa najbolj, ker ji niti ni več dobro. "OK, super", ji rečem, "kaj pa ribe, mehkužci itd.?" "Ja to pa bom jedla," mi odgovori. "Ja potem pa nisi vegi, ampak pač človek, ki ne je mesa," sem ji odgovorila. Ampak ne, ona je trmasta in trdi, da obstaja kao več smeri vegetarijanstva in da je izmed njih tudi ta, da ne ješ mesa, ješ pa ribe, mehkužce, delfine, kie, polže itd. Pa, a je to sploh res??! Ja sem mnenja, da ne, zame je vegetarijanec tisti, ki ne je NOBENE živali...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #546 : sobota, 21.05.2011 : 20:00:17 »

zame je vegetarijanec tisti, ki ne je NOBENE živali...

Jasno. Vse ostalo je samo izgovor. Stvar osebne izbire, ampak še vedno samo izgovor - vsak pri sebi ve, zakaj se tako definira.  Mogoče je moderno govoriti, da si vegetarijanec, mogoče  hoče narediti v tistem trenutku na nekoga vtis, mogoče pa samo nič ne razmišlja z glavo. Dejstvo je, da če človek je ribe ipd., vegetarijanec pač ni. 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #547 : sobota, 21.05.2011 : 20:09:38 »

Eh, teh "cvetk" z vegetarijanci je polno. Meni je zadnjič ena ženska (okoli 40 let) razlagala, da ona je vegetarjanka, ker je samo piščanca in oni pa kao ne čutijo bolečine ob zakolu zato jih pač je. Jaz sem bila samo takole: Shocked Lips Sealed bruham butnglavc stop
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #548 : sobota, 21.05.2011 : 20:19:38 »

sem najdla definicijo

The Vegetarian Society defines a vegetarian as: "Someone who lives on a diet of grains, pulses, nuts, seeds, vegetables and fruits with, or without, the use of dairy products and eggs. A vegetarian does not eat any meat, poultry, game, fish, shellfish* or by-products of slaughter."

prehod z ribami se mi zdi smiseln in tudi jaz sem šla v nemesojedstvo postopoma. najprej sem ukinila meso sesalcev.
bila je kar muka in dogajalo se mi je tisto, o čemer je pisala Moksa - kake pol leta sem bila skoz LAČNA za znoret, pa čeprav je bila prej moja povprečna dnevna doza mesa max kakega četrt šnicla ali par rezin kake salamce. in vsako noč sanjala govejo župo in dobrote srbskih žarov, ker mi je balkanska kuhinja izredno všeč.
par mesecev sem še jedla kake ribe in školjke, potem pa ukinila tudi to.

po 20+ letih mi pa zdaj dejansko kar slabo rata od vonja po mesu v velikih količinah - recimo na kakih večjih družinskih ali drugih srečanjih, v malih količinah pa ne. zagabi se mi tudi, če na svojem krožniku zagledam kako meso - recimo če se zgodi, da mi prinesejo fovš pico ali kak podoben pripetljaj.
z mojim mesojedim življenjskim sopotnikom glede tega živiva v miroljubnem sožitju in toleranci Smiley hehe, celo to se da Smiley
v vseh teh letih se zavestno nisem "pregrešila" - razen če sem kdaj po nesreči v zelenjavi pojedla kakega črva ali polža, na biciklu pa kako mušico Wink

obdrži prijateljico in pusti punco naj dela in misli po svoje, saj vidiš kakšna štala rata ob takih debatah Wink
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #549 : sobota, 21.05.2011 : 21:12:03 »

Smeri vegeterjanstva  Tongue
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #550 : nedelja, 22.05.2011 : 19:55:24 »

Ma, ja, jaz ji tudi neprenehoma vbijam v glavo, da naj že neha s tem, da je vegetarijanka... Sem jo že povabla, naj prebere to temo, ampak je rekla, da "kaj pa folk ve" Roll Eyes  . Da ona ima eno "super" knigo, kjer so opisane "različne smeri" vegetarijanstva Roll Eyes Grin
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #551 : nedelja, 22.05.2011 : 20:02:36 »

OH, to je pa čist možno. Kakršnokoli neumnost si izmisliš, zagotovo že obstaja knjiga o tem Cheesy
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #552 : nedelja, 22.05.2011 : 20:12:49 »

Ja, ja, o kateri na dolgo in široko razglablja strokovnjak Cheesy Roll Eyes .
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #553 : nedelja, 22.05.2011 : 21:15:25 »

In zakaj se je pri prehrani sploh treba "definirati"?
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #554 : sobota, 09.07.2011 : 09:24:27 »

Ma mene pa čudi to, da večina ljudi za vegeterijance dojema da jejo ribe - na letalu so mi za vegi meni prinesli ribe, v Lj ti pa v vsaki gostilni ko rečeš da si vegi ponudijo kalamare:D
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines