mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:01:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nenavadno vedenje psa-kaj naredit?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nenavadno vedenje psa-kaj naredit?  (Prebrano 11979 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lina25
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 08.05.2011 : 13:15:21 »

Ali ve kdo koliko stane test erlihije? in po kolkeč casu dobiš rezultat?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #16 : nedelja, 08.05.2011 : 13:16:11 »

Edino smiselno je narediti test za oboje, okoli 120, traja dober teden.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : nedelja, 08.05.2011 : 15:47:46 »

Hitri testi so veliko cenejši, cca 20€, rezultati v eni uri ali še prej, manj zanesljiv oni drugi, lahko je lažno negativen a kolikor sem slišala, se v praksi kar solidno obnese.
Logiran
lina25
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 08.05.2011 : 23:16:19 »

Pisala sem mail dr. ... na ptuj(veterinarsko bolnico ptuj) rada bi namreč več odgovorov preden grem k nasemu zdravniku...


 Vaš kužek kaže očitne znake poškodovanih kolenskih vezi zadnje desne tačke, oziroma poškodovanega kolena.  Zaradi konstantne bolečine se tako čudno vede in je žalosten. Klop, najden pri lulčku nima veze z njegovim obnašanjem. Svetujem vam, da prideta na pregled, da se zadeva razčisti.  Leto in pol starega frenčija mora razganjati od energije.

Če se trese, pomeni, da je bolečina precej močna, tako, da je nujno, da ukrepate. Test zoper borelijo in erlihijo je nezanesljiv, zanesljiva je le laboratorijska preiskava. Vedeti morate, da so posledice za kolenski sklep, ali katerikoli drugi sklep v primeru neukrepanja lahko zelo hude. Potrebno je delovati protivnetno in protibolečinski.

 

Sedaj sem še bolj zmedena....
 
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #19 : ponedeljek, 09.05.2011 : 06:51:19 »

Mah, naredite teste za klopne - naj vam ne bo škoda tistih 100€ - tako boste vedeli za ziher , da to ni to (če res ni). Veterinar ti bo itak vsak povedal drugače (eni celo, da mu ni nič), tako da pejte naredit celotno preiskavo pa bo. Glede na to, da je videt, da te res skrbi ne bi oklevala - boš zagotovo bolje spala Smiley. Poleg tega ne more veterinarka kar dat neke diagnoze na podlagi napisanega maila Roll Eyes - žival je treba pregledat v živo!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : ponedeljek, 09.05.2011 : 09:21:46 »

Če je prepričan, da so res vezi, potem OK. vendar se je že zgodilo, da so zdravili vezi, pa je bila erlihija (in tudi to se je že zgodilo, da je bil test pozitiven na erlihijo, in so jo pozdravili, a se je izkazalo, da je pes šepal zaradi vezi)
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nenavadno vedenje psa-kaj naredit?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines