mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:52:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: pigmentiran smrček
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pigmentiran smrček  (Prebrano 18178 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« : torek, 12.11.2002 : 14:38:26 »

Pozdravček,
malo smešno vprašanje imam ampak vseeno ga zastavljam:
na kaj vpliva moč pigmentiranja smrčka? Moj zlatko ima včasih čisto popolnoma črnega, sedaj na zimo pa je smrček precej svetel oziroma razbarvan.  Drugace je kuža zdrav in ni imel do sedaj nobenih zdravstvenih problemov ali alergij. Ali kdo ve zakaj pride do različne stopnje pigmentiranosti?
Hvala za odgovor in lep dan zelim.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #1 : torek, 12.11.2002 : 16:04:05 »

Ne morem sicer zatrditi 100%, da je to to, vendar se zgleda to dogaja pri psih svetlejših barv. To se pojavlja tudi pri tistih mojih psih, ki so rjavo beli, se pravi, da imajo na splošno manj pigmenta v koži. Lahko, da je to povezano s hrano. Opazil sem namreč, da se je to pojavljalo, ko so jedli hrano nekaterih znamk, ko pa sem to zamenjal, pa ne. Verjetno vsebuje tista hrana manj karotina, poleg tega pa se tudi pes pozimi veliko manj giblje zunaj in na soncu oz. je sonce šibkejše.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #2 : sreda, 13.11.2002 : 07:57:05 »

VZ, mislim, da si kar zadel. Moj prinasalec je namrec zelo svetle barve.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : sreda, 13.11.2002 : 10:17:12 »

Brin, tudi naša bela kodrica ima pozimi črn in poleti svetel smrček. Na internetu sem našla link (žal ga zdaj ne najdem) kjer je poleg drugih sprememb opisana tudi sprememba pigmentacije smrčka. Tako kot je zapisal VZ, gre za pomanjkanje sonca in gibanja pozimi. lp
Logiran

KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #4 : sreda, 13.11.2002 : 15:27:03 »

To sem pa tudi jaz pri Kinu opazila, da se mu je smrček obarval na temno rdečkasto, prej je imel pa čisto črnega.

lp Maruša
Logiran
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #5 : četrtek, 14.11.2002 : 09:04:21 »

Obvescam, da smo mi tud pinky Grin Cool
Vecina Thorovega noska je spremenila barvo...


Prov seksy:)

T

Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #6 : torek, 19.11.2002 : 10:52:44 »

Tudi nosek naše labradorke je v kratkem času posvetlel. Baje se to zgodi zaradi mraza. Vsaj tako piše na tej strani "kluba pinky noskov"  Grin

http://www.imaginationshoppe.com/pinknoseclub/
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #7 : torek, 19.11.2002 : 11:02:34 »

Bolj točna razlaga, ki sem jo pravkar našla:

"Why did my yellow Lab’s nose turn pink?

If your Lab’s nose was black, but now is pink or much lighter, don’t despair. Your Lab has "winter" or "snow" nose. Many yellow Labs have noses that are dark during the summer and fade during the winter, but don’t worry, the black will come back. (Only to fade again though!) A Lab with "winter nose" will still have correct, dark pigmentation on his eye-rims and lips, and usually around the outer edge of his nose.

A Lab with light or pinkish nose, eye rims and lips has chocolate Lab pigmentation. This is considered a Dudley, and is a fault in the Lab."

ftp://http://www.geocities.com/labsr4ulist/labfaq.html

Vsem, ki angleščine ne razumete se opravičujem. Če bo treba, bomo stvar še prevedli  Smiley
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #8 : torek, 19.11.2002 : 16:57:31 »


Citat

"A Lab with light or pinkish nose, eye rims and lips has chocolate Lab pigmentation. This is considered a Dudley, and is a fault in the Lab."


Genetika barv je pri labradorcih zelo podobna kot pri ameriških kokrih. Tukaj so verjetno mišljeni smrček, ustnice in robovi vek, ki so stalno pinky, ne pa recimo smrček rjave barve. Če smrček čez zimo obledi, to še ne pomeni, da tak pes nosi tudi gen za čokoladno barvo. Mogoče je tukaj tudi malo nerodno razloženo. Roza smrček pomeni, da na tistem delu ni pigmenta in to je napaka. Drugače imajo psi čokoladne barve in rumeni z genom za (samo) čokoladno barvo rjav smrček, kar pa je verjetno dovoljeno.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #9 : sreda, 20.11.2002 : 08:29:12 »

Moj zlati prinašalec je imel poleti smrček črn, pozimi pa svetlo rjav. To se je pričelo dogajati, ko je bil star pribl.1 leto. Veterinar ni znal pojasniti pojava. Naj navedem, da to ni nikoli vplivalo na razstavne rezultate. V tujini nekateri (nori) lastniki
depigmentirane smrčke tetovirajo s črno barvo, kar pa z etičnega vidika ni sprejemljivo, saj boli.
Logiran
Nina_
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.03.2004 : 20:34:38 »

Imam eno leto starega zlatega prinašalca. Pred nekaj časa sej ugotovila, da njegov smrček postaja vse bolj svetel. V vseh knjigah berem, da naj bi bil smrček zlatih prinašalcev zelo temen ( črn ). Ali kdo mogoče ve, zakaj pride to tega? Je to normalno? Hvala za odgovor že v naprej!

Lp, Nina_
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #11 : ponedeljek, 08.03.2004 : 20:46:20 »

ne se sekirat, žal je to čisto normalno, sploh pozimi... nekateri dobijo v toplih mesecih barvo nazaj, drugi do konca življenja ostanejo jetrne barve, odvisno od pigmenta...
menda obstajajo dodatki k hrani, ki vračajo pigment, a jaz jih nisem še nikoli preskušala, poznam pa gospo, ki psom to dodaja v hrano, pa nisem opazila razlike... pri psu, v njeni denarnici zagotovo je, ker je stvar kar draga Roll Eyes
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #12 : ponedeljek, 08.03.2004 : 23:16:01 »

Tudi midva sva pri enem kužku ugotovila, da ima čedalje svetlejši smrček. Potem je naenkrat postal spet črn kot oglje, zdaj pa spet postaja svetel.  Huh Mi sicer rahlo sumimo letni čas, predvsem sneg, saj smo kolikor se le da zunaj in takrat oba veselo rijeta po snegu. Zanimivo pa je, da smrček svetli samo enemu. Mogoče ima vezo tudi hrana? Huh
Kdo ve, kje lahko najdem kak članek na to temo?
Logiran
Nina_
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #13 : ponedeljek, 08.03.2004 : 23:59:09 »

Tudi moj kuža postane čisto nor ko zagleda sneg. Smiley Verjetno je vzrok svetlejšega smrčka res letni čas...Čeprav se mi je na začetku zdelo zelo čudno, ker tega nisem opazila še pri nobenem drugem kužku  Huh Članka o tej stvari pa nisem nikjer zasledila. Pregledala sem tudi nekaj knjig...vendar brez uspeha.  
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #14 : torek, 09.03.2004 : 08:44:22 »

Zanimajo me vase izkusnje z obarvanjem smrcka pri mladickih. Ce se skoti mladic z belim oz. rozastim smrckom je mozno, da se mu le ta kasneje celoten obarva v crnega? Kaksne so moznosti za to in do katerega meseca starosti bi se to naj zgodilo?

Hvala za pomoc,
                                Miska
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: pigmentiran smrček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines