mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:10:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: penasta napadalna macka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: penasta napadalna macka  (Prebrano 6136 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mayanagayy
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« : sobota, 28.05.2011 : 16:52:25 »

Pred 10 minutami sem v nasi ulci 2 hisi stran vidla macka ki je bil shujsan, agresiven, penast in slina mu je neprestano tekla iz gobcka. na koga se lahko obrnem in kaj bi to lahko bilo?
klicala sem okrajnega dez. veterinarja ki pravi da poklicem v gmajnice, v gmajnicah se mi nihce ne javi ker niso uradne ure...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 28.05.2011 : 18:24:39 »

Gmajnice morajo imeti dežurstvo:

Pravilnik o pogojih za zavetišča za zapuščene živali

8. člen

Uradne ure v zavetišču morajo biti najmanj štiri ure vsak delovni dan, poleg tega mora biti organizirana stalna 24-urna pripravljenost oziroma dežurstvo za sprejem živali v nujnih primerih. Dežurstvo ima imetnik zavetišča lahko organizirano samostojno ali v sodelovanju z veterinarsko organizacijo, Centrom za obveščanje ali policijo, ki mora imeti telefonsko številko dežurnega v zavetišču.


Pokliči na 112.

Kaj storiti, ko najdemo žival?
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 28.05.2011 : 19:59:37 »

V Gmajnicah se javijo, če po informacijah odzivnika pritisneš številko za nujne klice, mislim, da je 3  Huh

Vsekakor pa, kot pravi Jana, 112
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : sobota, 28.05.2011 : 20:26:34 »

Mačkom ponavadi teče slina iz gobca, če kaj takega požrejo, agresiven bi bil lahko tudi zaradi bolečin (stekle mačke se načeloma zalezejo v kakšen temen kot in poginejo, vseeno pa bodite previdni)
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #4 : sobota, 28.05.2011 : 20:44:27 »

Gmajnice se javijo tud izven delovnega časa,  vsaj meni so se. In mislim, da res 3 št je potrebno potem vtipkat. Lahko pa se jih tudi preko maila še dodatno obvesti.
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #5 : sobota, 28.05.2011 : 21:34:01 »

Gmajnice imajo dosegljivo številko 24h na dan(odzivnik ti pove vsa navodila-za nujne klice pritisneš številko 3),tudi iskat žival pridejo ob katerikoli uri,odvisno od stanja in nujnosti.Sama sem že od 1h zjutraj peljala k njim izgubljeno žival,seveda je pa potrebno prej poklicat,ker so ponoči dostikrat na nujnem terenu.Lp
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 05.06.2011 : 17:53:05 »

Po mojih izkušnjah (stekla kuna), se stekla žival brez razloga zapodi v človeka že ko ga na daleč vidi....če je bila žival agresivna ko si jo skušala prijeti to še ne pomeni stekline ....ta kuna se ni slinila, me je pa napadla, ko me je zagledala na razdalji 50 m, jaz sem pobegnila, vendar pa je še pred tem začopatila mojega brata in ga ugriznila v nogo.....kako je z sumom pri domačih živalih ne vem, mi smo takrat (cca 25 let nazaj) klicali lovca, ki je kuno zaradi znakov odstrelil, saj je šlo za divjo žival.....steklina je bila potrjena, brat je dobival neke ubitačne injekcije, cela soseska psov je bila pod nadzorom.....ma sm se razpisala.....
skratka, če je žival tako zelo agresivna kliči magari policijo.....ampak me pa zanima ali obstaja kakšen protokol ukrepanja kadar gre za pse in mačke?

slinjenje pa povzročajo tudi zastrupitve in stres.....komaj so mi rešili mokro psa, ki je požrl odpadle cvetove orhidej.......najprej je psička bruhala, v roku pol ure se je začela sliniti tako, da je izgledalo skoraj kot da bruha....ni vse nujno steklina....
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : ponedeljek, 06.06.2011 : 07:15:54 »

Odpadli cvetovi orhidej? Shocked?
A to je za pse strupeno? Jaz imam orhideje, ki neprestavo cvetijo in kdaj tudi kakšen že čisto suh cvet na tla pade... Undecided
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 06.06.2011 : 20:59:36 »

kocka, moja pesjanka ni težka niti 10 kg, takrat je bila cca 6.........kemikalij in čistil ne puščam na dosegljivem mestu, pod stresom ni bila oz mi ni jasno zaradi česa bi lahko bila, zunaj ni pojedla ničesar ker je skozi pod nadzorom.....je pa žvakala odpadle zasušene popke orhidej (enkrat sem jo zalotila in ji odvzela)......končni razlog ni bil nikoli ugotovljen, je pa zadeva izgledala kar hudo...dlesni skoraj bele, srčni utrip minimalen, totalno apatična, sprva je bruhala belo peno, kasneje se je začelo slinjenje v velikih količinah, se je pa vse skupaj dogajalo v roku ene ure...........orhideje so bile in so še vedno glavni osumljenec (zato so romale k mami v oskrbo)...

glavna osemljenka pa je, ker sem jo zasledila na seznamu strupenih rastlin za pse....
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #9 : torek, 07.06.2011 : 07:43:18 »

Saj tudi Missy ima samo 11kg. Bom v bodoče poskrbela, da ne bo kakšen suh cvet na tla padel... Je pa sreča, da ne kaže Missy nobenih znakov, da bi si to želela sploh vzet v gobec, kaj šele pojest. Gre mimo, kot da ni nič, pa še v enem takem ˝mrtvem˝ kotu jih imam, kjer se bolj malo giblje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: penasta napadalna macka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines