mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:40:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Nastavljanje strupa
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nastavljanje strupa  (Prebrano 40595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #15 : četrtek, 09.06.2011 : 12:34:17 »

Tole bi mislim da moralo bit dovolj za kazensko ovadbo in pregon in ne razumem, zakaj bi se moralo ustavit pri razgovoru. No, razen kadar se oškodovanec ne odloči za pregon in upa, da bo informativni razgovor dovolj. Koliko dokazov več bi pa še bilo treba?
Veš v čem je fora? Da taka kazenska ne bi vzdržala, to je jasno. Ampak - s sosedom sedimo ob reki in čakamo Smiley
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #16 : četrtek, 09.06.2011 : 12:36:55 »

Khm.  Undecided Tole s prijavami je hecna reč. Kolko folk res prijavi al ne sicer ne vem, vem pa, da to ni ravno najlažje, predvsem kadar ni "škode" (ne spomnim se dobro ali je bila uporabljena ta beseda, je bila pa v tem kontekstu, katerakoli je že bila.)
Namreč greš z najdenim mesom, posutim s sumljivo stvarjo na policijo, počakaš policaja, ki naj bi sprejel kazensko ovadbo, pa ti reče, da je ne moreš vložit, ker ne veš, če je to v resnici strup in da tega tudi on ve. Potem policaju, ki dvomi, rečeš da naj zadevo proba, če je prepričan, da ni, pa jasno to ne gre skozi in ti razloži, da moraš najprej plačat forenzično preiskavo v višini cca 1000 €, ki bo potrdila ali gre za strup ali ne.  Potem se malo pregovarjaš in slej ko prej obupaš. Greš na veterino, kjer ti potrdijo da gre za strup, ampak ti brez laboratorijskih preiskav tega logično ne morejo napisat (ampak sej je itak jasno, da pohan zrezek verjetno ni posut z vitamini in dobronamerno nastavljen na škarpi... ) in te pošljejo na območni urad VURS podat prijavo, ker jasno da gre za strup in je to treba prijavit. Pa seveda greš - in ti povejo isto kot policaj - ne bo šlo, ker ne veš, če je to res strup in naj tisti veterinar, ki je povedal, da gre za strup, to tudi napiše... Torej ne moreš podat prijave, če imaš to srečo, da ne najdeš zastrupljene živali z zrezkom v gobcu.

Me ne čudi, če bolj običajen in od najdbe šokiran prebivalec obupa že po pogovoru s policajem... Malo manj običajen prebivalec gre  
nazaj na policijo in eno stopničko višje. Prijave sicer brez forenzične preiskave še vedno ne more vložit, ker ni bilo "škode", doseže pa vsaj to, da je opravljen kakšen informativni razgovor (v upanju, da ideja o zrezkih s "prilogo" ne bi padla še komu še kdaj na pamet). Ampak prijave pa ni.... in dokler je strup dostopen v prosti prodaji je menda dokazovanje zlonamerne uporabe menda težko.

Si nekako predstavljam, da če imaš v roki zrezek s strupum, pa nimaš mrtve živali, to ni dovolj za prijavo, verjetno ni dovolj niti, če imaš zastrupljeno žival, pa nimaš zrezka s strupom, ker ga je pač pojedla...  

Je pa najbrž fajn slišat, da ni bilo nobene prijave - potem problema torej ni. Tudi da ukrepajo šele, ko dobijo prijavo, se fajn sliši. Če bi se še prijavo lahko podalo predno  so posledice hude, bi bilo pa sploh fajn.

Sicer se bojim, da bi znalo bit res, da ne gredo, se mi pa dozdeva, da zna bit, da grejo, pa prijave podat ne morejo. Še vedno pa trdim, da je vsako tako najdbo treba prijavit, tudi če neuspešno težiš. Ker če ne drugo, bo slej ko prej morala ven past kakšna sistemska napaka. Če pa prijav ni, pa ne bo in problema torej ni.
Hm ... Čakaj malo ... Sicer nisem ravno neka poznavalka kazenskega prava, ampak iz nastavljenega strupa je menda jasno očiten NAMEN kaznivega dejanja. Ali pač ne? Če jaz nastavim bombo in jo nekdo odkrije, še preden ta eksplodira, tega policija po tej logiki, kot si jo opisala, ne bi mogla preiskovati, saj ker ni bilo škode, tudi kaznivega dejanja ni bilo.  Shocked
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #17 : četrtek, 09.06.2011 : 14:23:14 »

Veš v čem je fora? Da taka kazenska ne bi vzdržala, to je jasno. Ampak - s sosedom sedimo ob reki in čakamo Smiley

Kazenska vzdrži, kako da ne? Sej je bla psica zastrupljena. Vprašanje je pa, če krivdo lahko dokažejo potem prav njemu. Je pa mislim da še vedno to v domeni policije in tožilstva, postopki pa.... no, pač... dolgotrajni  Roll Eyes.

P.S.
Kar se da uspešno čakanje, prav zares  Smiley

Se pa res ni za čudit, da se komu zdi, da z gornjima opcijama ne pride nikamor in potem:

jap ob takem stanju države ni drugega kot organizirat se mimo uradnih poti..... pol se bodo pa nekoč vsi čudili, da ljudje jemljejo pravico v svoje roke.

Hm ... Čakaj malo ... Sicer nisem ravno neka poznavalka kazenskega prava, ampak iz nastavljenega strupa je menda jasno očiten NAMEN kaznivega dejanja. Ali pač ne? Če jaz nastavim bombo in jo nekdo odkrije, še preden ta eksplodira, tega policija po tej logiki, kot si jo opisala, ne bi mogla preiskovati, saj ker ni bilo škode, tudi kaznivega dejanja ni bilo.  Shocked

Hja problem je, da moraš bojda imet najprej dokaz, da gre v resnici za strup (ali pa zastrupljeno žival). Kako je z očitnimi nameni pa tudi ne vem, pravno-formalna logika včasih ni videt najbolj podobna siceršnji logiki. Vsaj meni ne. Menda gre za zlonamerno uporabo nečesa, kar je sicer v prosti prodaji (in torej precej dostopno tudi sicer in menda težje za dokazovanje) oz. za uporabo v nasprotju z navodili.
Ne vem kakšno logiko se upošteva pri posameznih grožnjah, ampak pri nas smo po telefonskem obvestilu, da je podtaknjena bomba, morali vsi zapustit prostore. Potem policija išče to reč, ki je običajno ne najdejo, pridejo pa vseeno. Potem iščejo naprej klicatelja. Strup pač očitno ne predstavlja neke hude grožnje...
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #18 : četrtek, 09.06.2011 : 19:09:48 »

Ne vem kakšno logiko se upošteva pri posameznih grožnjah, ampak pri nas smo po telefonskem obvestilu, da je podtaknjena bomba, morali vsi zapustit prostore. Potem policija išče to reč, ki je običajno ne najdejo, pridejo pa vseeno. Potem iščejo naprej klicatelja. Strup pač očitno ne predstavlja neke hude grožnje...

Saj, točno to ... Saj je tudi bomba lahko narejena iz stvari, ki so v prosti prodaji, to je pa ja nekaj najlažjega.
Navsezadnje bi strup lahko našel tudi otrok in ga dal v usta. Kar je potem povsem primerljiva grožnja.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #19 : petek, 10.06.2011 : 09:21:28 »

Ja ne vem, jaz te logike ne razumem. Meni so pač dopovedovali, da ne vem, če gre res za strup, torej mora najprej nekdo potrdit moj sum. Če je res ali ne ne vem, mi je bilo pa rečeno, da taka forenzična preiskava stane cca 1000 € - torej samo, da mi povejo da gre res za strup (oz. kateri), ker iz mesa se recimo DNA al kaj takega, kar bi lahko pomagalo določit storilca, ne pobira. Pri bombi je zgleda vseeno, če je sploh ni. No, najbrž celo še boljše...
Grožnjo pri strupu pa odstraniš tako, da greš po okolici in "nos" vtikaš v grmovja in iščeš podobne reči v upanju, da jih ni prej našla kakšna mačka. Eni pa pač na najdbo opozorijo še druge, kar je mogoče tudi ok, sej ne vem. 
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #20 : petek, 10.06.2011 : 09:38:58 »

Cena, ki so ti jo povedali, je po mojem skromnem mišljenju hudo pretirana. Za dosti bolj komplicirane preiskave v privatnem laboratoriju odšteješ krepko manj (enega takega imaš v Izoli, sicer ne vem, če delajo tudi take stvarce, sicer pa ZZV).
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #21 : petek, 10.06.2011 : 10:05:01 »

Ja ne vem, jaz te logike ne razumem. Meni so pač dopovedovali, da ne vem, če gre res za strup, torej mora najprej nekdo potrdit moj sum. Če je res ali ne ne vem, mi je bilo pa rečeno, da taka forenzična preiskava stane cca 1000 € - torej samo, da mi povejo da gre res za strup (oz. kateri), ker iz mesa se recimo DNA al kaj takega, kar bi lahko pomagalo določit storilca, ne pobira. Pri bombi je zgleda vseeno, če je sploh ni. No, najbrž celo še boljše...
Grožnjo pri strupu pa odstraniš tako, da greš po okolici in "nos" vtikaš v grmovja in iščeš podobne reči v upanju, da jih ni prej našla kakšna mačka. Eni pa pač na najdbo opozorijo še druge, kar je mogoče tudi ok, sej ne vem. 

Saj se ne kregam s tabo, ampak z namišljenimi policaji. Wink
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #22 : petek, 10.06.2011 : 10:30:57 »

Mah so mi precej podobno ceno povedali in na policiji in veterini, bi pa rekla, da se nekomu ni dalo se s tem ***, potem ne več niti meni, ker je videt, kot da je informativni pogovor zalegel.

Sicer pa naj bi šlo takole: če najdeš podtaknjen strup je to sum kaznivega dejanja. Greš na policijo, in podaš kazensko ovadbo. (btw. kazensko ovadbo se sicer lahko poda tudi na tožilstvu). Lahko jo sicer tudi spišeš sam, lahko pa jo podaš ustno na policiji oz. tožilstvu. To, da ti rečejo, da ne veš, da gre za strup, naj ne bi bilo povsem po protokolu (smo zgleda pri človeškem faktorju...  Undecided) in če tako od podajanja ovadb odvrnejo vsakega, ki pride, verjamem, da s tem nimajo izkušenj in niti prijav ne. Policija mora najdeno zadevo potem poslat v nacionalni forenzični laboratorij, kjer sum na strup potrdijo ali ovržejo. Najditelju naj ne bi bilo potrebno nič več kot najdeno nest na policijo in podat kazensko ovadbo proti neznanemu storilcu. Po tej poti ni treba plačat nobenih preiskav, če pa se kakšno stvar kdo odloči sam poslat v analizo (v zasebni laboratorij), pa naj bi bilo res precej drago, mi pa cene niso vedeli povedat.
Kaj mora nardit vurs ne vem, mene so eni in drugi fajn našetkali. Kdo ni naredil česa, kar bi moral, me je nehalo zanimat, ker so se nehale bedarije, pa je bil moj cilj nekako dosežen. O primernosti postopkov sem se pozanimala malo prej, če bo kdo slučajno rabil oz. naletel na strup, ker se obvestila o najdbah spet pogosteje pojavljajo. Ker samo paniko delat in maile pošiljat je brez veze. Se je treba kdaj pa kdaj še pod kakšno prijavo podpisat, če ne za drugo pa zato, da pristojne službe ne bodo mogle rečt, da prijav ni in bodo slej ko prej morale ukrepat.  

Saj se ne kregam s tabo, ampak z namišljenimi policaji. Wink

Smiley Nisem vzela kot da se kregaš z mano, sem se jaz v resnici (neuspešno) kregala z njimi in inšpektorjem, ker mi je blo vse skupaj strašno neumno.  Smiley Še sploh prepričevanje, da ne gre za strup, probat pa tudi noben od prepričevalcev ni upal...  Tongue
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #23 : petek, 10.06.2011 : 10:34:47 »


Sicer pa naj bi šlo takole: če najdeš podtaknjen strup je to sum kaznivega dejanja. Greš na policijo, in podaš kazensko ovadbo. (btw. kazensko ovadbo se sicer lahko poda tudi na tožilstvu). Lahko jo sicer tudi spišeš sam, lahko pa jo podaš ustno na policiji oz. tožilstvu. To, da ti rečejo, da ne veš, da gre za strup, naj ne bi bilo povsem po protokolu (smo zgleda pri človeškem faktorju...  Undecided) in če tako od podajanja ovadb odvrnejo vsakega, ki pride, verjamem, da s tem nimajo izkušenj in niti prijav ne. Policija mora najdeno zadevo potem poslat v nacionalni forenzični laboratorij, kjer sum na strup potrdijo ali ovržejo. Najditelju naj ne bi bilo potrebno nič več kot najdeno nest na policijo in podat kazensko ovadbo proti neznanemu storilcu. Po tej poti ni treba plačat nobenih preiskav, če pa se kakšno stvar kdo odloči sam poslat v analizo (v zasebni laboratorij), pa naj bi bilo res precej drago, mi pa cene niso vedeli povedat.
Kaj mora nardit vurs ne vem, mene so eni in drugi fajn našetkali. Kdo ni naredil česa, kar bi moral, me je nehalo zanimat, ker so se nehale bedarije, pa je bil moj cilj nekako dosežen. O primernosti postopkov sem se pozanimala malo prej, če bo kdo slučajno rabil oz. naletel na strup, ker se obvestila o najdbah spet pogosteje pojavljajo. Ker samo paniko delat in maile pošiljat je brez veze. Se je treba kdaj pa kdaj še pod kakšno prijavo podpisat, če ne za drugo pa zato, da pristojne službe ne bodo mogle rečt, da prijav ni in bodo slej ko prej morale ukrepat. 
 Smiley Nisem vzela kot da se kregaš z mano, sem se jaz v resnici (neuspešno) kregala z njimi in inšpektorjem, ker mi je blo vse skupaj strašno neumno.  Smiley Še sploh prepričevanje, da ne gre za strup, probat pa tudi noben od prepričevalcev ni upal...  Tongue

Jaz bi vprašala, kaj bi naredili ob najdbi bombe. Resno bi jim dala ta primer. Ko je ne tako dolgo nazaj neki šaljivec vrgel nahrbtnik na dvorišče ameriškega veleposlaništva v Ljubljani (pa v nahrbtniku ni bilo ničesar bombi podobnega), so to vzeli zelo resno.

Torej: če nekje pozabiš nahrbtnik, je to kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, če pa namenoma nastavljaš strup, pa niti prekršek ne?
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #24 : petek, 10.06.2011 : 11:03:59 »

hehe jaz sem jih raje probala prepričat, da naj si privoščijo zrezek, če so tako prepričani, da ne gre za strup, pa jim tudi to ni blo všeč  Tongue Zgleda se nobenemu ni jedlo pohano, al so bli pa sami vegiji  Roll Eyes

Je kaznivo dejanje, če nastavljaš strup, samo če nabašeš na takega pristojnega, ki se mu ne da tipkat (če podajaš ustno ovadbo, jo mora nekdo natipkat) ali pa se mu iz kaj vem kakšnega razloga zdi, da tega ne bi počel al pa kaj vem kaj bi lahko bilo (pomanjkanje sredstev za plačilo forenzičnih preiskav, recimo  Huh), te pač pošljejo domov al pa na "šetnjo". Pol je pa odvisno od interesa in cilja "prošetanega" kaj če nardit in konkretne situacije, verjetno. 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 04.04.2012 : 10:18:54 »

Strupena grožnja za pse
Veterinarji so potrdili zastrupitve psov zaradi nastavljenih strupenih priboljškov
Slovenija - sreda, 04.04.2012 Tekst: Kristina Župevc

Nedavno je šišenske lastnike psov razburila vest, da naj bi škodoželjneži med blokovskimi naselji na zelenice nastavljali strupene priboljške. Da ne gre le za lažen preplah, temveč za utemeljeno bojazen, je potrdila veterinarka Barbara Smolej z Veterinarske postaje Ljubljana.

Uradne prijave še ni bilo

Ob zadnjih zastrupitvah se je izkazalo tudi, da ljudje ne vedo, kako naj v takšnih primerih ukrepajo. Edini, ki so bili o nevarnem pojavu v Šiški obveščeni, so bili namreč člani ljubljanskega Društva za zaščito živali, kamor je klicalo nekaj zaskrbljenih lastnikov psov. Ljudje so pričakovali, da bo društvo ukrepalo, vendar to ni pristojno za reševanje omenjene problematike. Društvo namreč sestavljajo posamezniki, ki niso usposobljeni za odstranjevanje nevarnih odpadkov, nam je povedala predstavnica društva Nuša Miklavec. Vse ljubitelje in lastnike živali je zato pozvala, naj se obrnejo na policijo ali veterinarskega inšpektorja.

A prijav niso prejeli ne na veterinarski upravi ne na policiji. "Očitno se pasji lastniki obveščajo le med seboj, po SMS-sporočilih ali prek družbenih omrežij, saj k nam ni prišla še niti ena prijava," je dejal Matjaž Emeršič z Veterinarske uprave Republike Slovenije. "Prijav pa si želimo čim več, saj lahko le na takšni podlagi tudi ukrepamo," je še poudaril. Lastnikom psov, ki bi opazili kaj sumljivega, zato svetuje, naj pokličejo veterinarskega inšpektorja. To lahko na širšem območju Ljubljane storijo s klicem na telefonsko številko 01/234 45 50.

"Novica o zastrupitvah se je razširila predvsem po spletu, prijave pa nismo dobili niti ene, čeprav po njih vsak dan sprašujem naše policiste," je bil začuden tudi predstavnik ljubljanske policije Vinko Stojnšek, ki sklepa, da vendarle ne gre za "epidemijo". Policija tudi ne more takoj ukrepati, je še poudaril. "Če gre za sumljiv, morda strupen predmet, ga ne odstranjujejo naši policisti, temveč za to pristojne inšpekcijske službe, bodisi sanitarni bodisi zdravstveni inšpektor," je dejal Stojnšek. Zato je v takšnih primerih ustrezen naslov tudi številka 112, svetuje.


http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042521375
Logiran

Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 04.04.2012 : 10:41:47 »

 Sem upala, da je samo neslana prvoaprilska šala, ko sem slišala na radiu.  Sad
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #27 : sreda, 04.04.2012 : 11:00:48 »

Tega ne bom nikoli razumela:


A prijav niso prejeli ne na veterinarski upravi ne na policiji. "Očitno se pasji lastniki obveščajo le med seboj, po SMS-sporočilih ali prek družbenih omrežij, saj k nam ni prišla še niti ena prijava," je dejal Matjaž Emeršič z Veterinarske uprave Republike Slovenije.

To je to: misliš, da si z jadikovanjem in stokanjem in magari celo objavljanjem na socialnih omrežjih kaj storil, v resnici pa tlakuješ prosto pot nastavljalcem strupa. Za bruhat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 04.07.2012 : 09:58:37 »

MOZIRJE, POZOR! Nekdo je v noči iz torka na sredo, odvrgel kar nekaj strupa Raticide v obliki vab, na privat parcelo, kjer imajo doma kužka. Nekaj pod avto, nekaj na travnik okrog hiše. Lahko, da to ni osamljen slučaj, zato preverite svoje parcele, pazite na sprehajalnih poteh. Vrečka zgleda tako, kot jo vidite na sliki, strup v njej je rdeče barve, napis na njej je RATICIDE. Pazite, za psa ali mačko je tak strup lahko usoden!

Društvo Lučka
vir KLIK (facebook)


* raticide.jpg (29.98 KB, 500x375 - pogledano 406 krat.)
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #29 : sreda, 04.07.2012 : 11:21:23 »

Jana, hvala za pomoč z objavo. Policija je obveščena, kolikor lahko, obveščamo tudi osebno in preko FB-ka. Noro je tole....
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Nastavljanje strupa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines