mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:39:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko  (Prebrano 19491 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 09.06.2011 : 10:08:43 »

najlepša hvala, res .... Smiley
Logiran
ku41
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 12.02.2014 : 21:25:03 »

Pozdrav,
malo odpiram to temo, ker se mi je danes zgodilo nekaj neverjetnega!!
Moja psička stara 2,5 se je igrala z psom starim 2 leti. Pri igri sta se sprejela!! S tem, da se je moja psička že gonila pred mesecom in pol in sedaj nima nobenih, NOBENIH, znakov gnoitve!! Niti njena ni bila nabrekla kot ponavadi!!
Uglavnem, psa sta bla sprejeta 15 min! Po tem, pa je moja psička letela v boks in v uto, kjer je začela lajati in cviliti. Nato sem prišla domov, ker me med tem ni bilo doma, pa je prišla do mene in začela cvulit in tres. Pa rodovniška je, in smo že imeli eno leglo in se pri parjenjo oz po parjenju ni obnašala tako kot se je danes!
Res ne vem kaj naj naredim, ne bi je pelala sterilizirat, ker bi še mela leglo. Veterinar je priporočal hormonsko inekcijo!? Bolj kot berem, bolj se mi srce para, če bo kaj narobe z mojo lepotičko!!! Ta Alizin! to uporabljajo v Slo? Kje se da kupit?
hvala za vse možne odgovore,
Urška
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 13.02.2014 : 14:29:54 »

nekastriranega samca in nesterilizirane psice se pač ne pušča samih brez nadzora ne glede na obdobje (gonite, po gonitvi, pred gonitvijo....).....Ultrazvok in sterilizacija in hormonske injekcije pać nemoreš kupit,  to injekcijo aplicira veterinar.
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 13.02.2014 : 14:32:08 »

kolikor jaz vem*
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : četrtek, 13.02.2014 : 14:47:34 »

Če še želiš imeti legla, je najbolje da pustiš pri miru in imaš leglo ter se ne igraš s hormonskimi injekcijami..
Čeprav: psice z vnetji sečil ali rodil predvsem pa s piometro (mesec in pol po gonitvi je ravno najbolj nevarno obdobje za piometro) privlačijo samce enako kot goneče psice. Sicer še nisem slišala. da bi se samec s tako psico dejansko sparil, se mi pa ne zdi nemogoče. Zato bi vsekakor peljaka psico na temeljit pregled.
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #50 : petek, 14.02.2014 : 10:50:47 »

Lananbela a lahko napišeš kaj o piometri.
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #51 : petek, 14.02.2014 : 13:53:29 »

Piometra je gnojno vnetje maternice, ki lahko poteka na dva načina: zaprta piometra ali odprta piometra
Pri odprti piometri se pojavi izcedek iz nožnice ki je neznačilen, se pojavi slabo počutje...in jo hitro lahko ugotoviš - že po izcedku
Pri zaprti je vse bolj komplicirano ker izcedka ni, pojavijo pa se splošni znaki slabega počutja, t.j. neješčnost, apatičnost,... in se ponavadi odkrije bolj pozno...
Tako, na kratko,če želiš podroben opis samo reci

lp.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #52 : petek, 14.02.2014 : 15:18:55 »

Gre za hormonsko motnjo, ki se pojavi največkrat nekje 6 (4 - Cool tednov po gonitvi, v maternici se začne nabirati sluz, ki se kasneje zagnoji. Pri odprti piometri ima psica izloček, ki je lahko krvav in zelo podoben gonitvi ali pa gnojen. Pri zaprti piometri izločka ni, tudi kakšnih bolezenskih znakov v začetku ni, prvi znak je ponavadi ta, da samica diši samcem. Treba je paziti če psica več pije kot ponavadi. Ko postane otožna in neješča je ponavadi že pozno.
Piometro se diagnosticira z ultrazvokom, zdravi pa se ponavadi z operacijo. Na začetku in pri odprti piometri je možno tudi zdravljenje s hormoni in antibiotiki (vendar veterinarji tega zelo ne marajo)
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #53 : nedelja, 16.02.2014 : 16:23:24 »

Hvala za pojasnila
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #54 : sobota, 15.03.2014 : 15:43:52 »

Hmnja, poznam psico ki ni prav nic vec pila, normalno obnasanje in apetit, pri odprti piometri.
Zdravljenje je bilo uspesno, so pa vsak dan racunali da bo morda treba pod noz. Takoj naslednjo gonitev je bila parjena, neuspesno, se naslednjo gonitev pa uspesno. Za tem je imela se eno gonitev, ni bila parjena in na sreco se Piometra ni ponovila.
Pa da ne bo kdo tega intepretiral kot da se je za igrat, vse je odvisno od psa do psa in predvsem od dobrega veterinarja in SRECE.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #55 : sobota, 15.03.2014 : 15:50:10 »

Po mojih izkušnjah, se da odprto piometro pri mlajših psicah lepo pozdraviti in se redko ponavlja. Pri starih psicah se jo sicer tudi da zdraviti, a se skoraj vedno ponavlja vsako gonitev.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines