mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 17:37:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kaj pa, ko ti psa nočejo cepit???
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pa, ko ti psa nočejo cepit???  (Prebrano 22431 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 09.06.2011 : 14:39:30 »

samo ti pogoji so nečloveški, če se kupuje pri normalnih vzrediteljih.

Se strinjam, vendar lahko tako reče vsak za kakšen predpis, pravilo ali pogoj, ki mu tisti trenutek ne ustreza. Men se zdi "nečloveški" pogoj vsakoletno cepljenje proti steklini (ne zaradi denarja, temveč zaradi psa), nekomu nekaj drugega. Pa to še ne pomeni, da je ustrezen nasvet, naj ljudje ne cepijo, ker je to "nečloveško", temveč je edini ustrezen, da je treba cepit psa prvič pri starosti treh mesecev in potem do smrti vsako leto. Če jaz delam kako drugače, kot piše v predpisih, je seveda moj oseben problem.
Bo pač treba počakat na vstop Srbije v EU, pa bo. Do takrat pa veljajo za uvoz psa iz Srbije točno določena pravila.

Mi je pa zanimivo, kako se tolerira (ne samo po tem, kar pišeš ti, natis Smiley) šverc iz Srbije, za šverc rodovniškega mladiča iz kakšne (ali v) Velike Britanije ali celo iz ZDA še nisem slišala. Je najbrž mal bolj zakomplicirano, pa mal dlje. Naša južna meja nam očitno ponuja vse preveč skušnjav. Smiley Za izvoz psa v Anglijo so enaki nečloveški pogoji (vsaj bili so še ne dolgo nazaj), pa ni nobenih pretiranih pritoževanj, ampak psi lepo čakajo pri naših vzrediteljih, da so formalnosti urejene in lahko legalno odidejo v nove domove na "otoku".
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #61 : četrtek, 09.06.2011 : 14:42:18 »

No, sem zavrtela še par telefonov in je tako, kot je napisala natis. Vzrediteljica mi mora poslat pogodbo in to je edino, kar manjka, potem bo lahko tukaj cepljena. In ne, nisem nič nelegalno očitno prevažala psa sem ali pa imam spet napačne informacije.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #62 : četrtek, 09.06.2011 : 14:44:26 »

am a lahko "povem" al ne???  Grin Grin Grin VB ali ZDA tudi to se da  Wink

no bom tiho, da me ne boš našeškala  Grin Grin

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #63 : četrtek, 09.06.2011 : 14:45:28 »

No, sem zavrtela še par telefonov in je tako, kot je napisala natis. Vzrediteljica mi mora poslat pogodbo in to je edino, kar manjka, potem bo lahko tukaj cepljena. In ne, nisem nič nelegalno očitno prevažala psa sem ali pa imam spet napačne informacije.

moj nasvet, psa cepi proti kužnim, počakaj na pogodbo in cepi še steklino. ko boš imela pogodbo, naj ti psa vpišejo v CRP.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #64 : četrtek, 09.06.2011 : 14:48:25 »

Ja, saj itak nisem imela namena obojega naenkrat cepit.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #65 : četrtek, 09.06.2011 : 14:55:58 »

Ko vas takole berem, mi je malo bolj jasno, zakaj so me na veterini debelo gledali, ko sem prvič pripeljala Sinija, jim pokazala posvojitveno pogodbo s št. čipa in jih prosila, da ga vpišejo v CRP  predaja
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 09.06.2011 : 14:59:02 »

Samo še to, če komu kdaj pride prav: z enim cepivom enega proizvajalca se lahko cepi steklino od 4. tedna dalje, samo malo je treba pogledat, kdo ga ima ali pa ga vnaprej naročit.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 09.06.2011 : 15:10:45 »

nisem nič nelegalno očitno prevažala psa sem.

Saj ne, da ti hočem to obesit, ampak če res vsega ne veš, potem ni grozno težko nelegalno uvozit. In prav nobenega, niti najmanjšega problema ne bi imela, če bi bilo vse legalno.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #68 : četrtek, 09.06.2011 : 15:18:14 »

Ko vas takole berem, mi je malo bolj jasno, zakaj so me na veterini debelo gledali, ko sem prvič pripeljala Sinija, jim pokazala posvojitveno pogodbo s št. čipa in jih prosila, da ga vpišejo v CRP.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #69 : četrtek, 09.06.2011 : 15:27:26 »

nekaj je treba vedet. povsem nekaj drugega je, če je pes mlajši od 3 mesecev in pripelješ psa ali iz EU oz hrvaške oz. če je pes starejši od 3 mesecev.

do 3 mesecev načeloma ni problemov. po 3 gre pa za komercialni premik in je en kup papirologije.

če je pa država iz katere se uvaža psa npr. srbija .... tam pa so problemi in legalno je psa mlajšega od 7m nemogoče uvozit.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 09.06.2011 : 15:49:09 »



po 3 gre pa za komercialni premik in je en kup papirologije.


Ne. Lahko je čisto navaden nekomercialni premik tudi po 3. mesecu, vkolikor je v potnem listu vpisano tvoje ime in si ti fizično prisoten pri prečkanju meje in je od cepljenja minilo 21 dni.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #71 : četrtek, 09.06.2011 : 16:17:45 »

kaj pa vpis v CRP Wink

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 09.06.2011 : 16:49:34 »

V tem primeru ni problema. Vpišeš tuj čip, tuj potni list (ki ga lahko takoj zamenjaš za slovenskega) in seveda označiš, da gre za popolno dokumentacijo. Sicer ima VURS možnost pozvat te, da jo predložiš, ampak če jo imaš, pač ni problema.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 09.06.2011 : 17:09:53 »

Zanimivo..ko sem jaz na Vurs spraševala, katere papirje potrebujem za uvoz 8 tedenskega mladiča iz Danske, sem dobila mail, da je vse kar rabim da je psica čipirana in da ima potni list, kjer so vnešeni moji podatki in v rubriki XI izjava veterinarja, da pes ni prišel v stik z divjimi živalmi. Nobenega govora ni bilo o kakršnem koli izpisu iz njigovega CRP itd.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #74 : četrtek, 09.06.2011 : 17:16:08 »

alexy
to ti mora naredit avtomatično vet vzreditelja. isto kot pri nas. psi so vpisani na vzreditelja in če ga prodaš v tujino samo javiš ... izvoz. in to je to.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kaj pa, ko ti psa nočejo cepit???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines