mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:00:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Čemu je namenjena kataloška številka?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čemu je namenjena kataloška številka?  (Prebrano 4747 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sobota, 18.06.2011 : 22:19:32 »

No, ja, nedeljski BIS zmagovalec na Bledu ni mops samica Anjos Toyota, ker je bil v BISu samec Tongue





Prou bedasto, res.

Še številka, ki jo je nosila razstavljalka v BISu v IX. FCI grupi:





Torej, 635, pod to številko je v nedeljskem katalogu napisano:
psica Anjos Toyota, razred prvakov

Ista psica je napisana tudi na KZS strani. KLIK
Ob pisanju rezultatov se v glavnem počutim kot zadnji debil na svetu, ko preverjam (rukam razstavljalce in letam za njimi, iščem po katalogu ...), ali je isti pes na štengah in na mojem pildku, ali gre za kakšnega povsem drugega psa, kateri razred je trenutno v BIS ringu in ali je v katalogu napisan pod isto številko morda čisto drug pes v čisto drugem razredu. Očitno bo treba zdaj gledat še to, kaj ima pes "spodaj", ali pa morda nima ničesar.

Želim povedati, da številk razstavljalci nimate zaradi mene ali zaradi tistega, ki za KZS piše BIS rezultate. Številko imate gor zaradi sebe in zaradi svojega psa, razen če ne prihajate na razstave samo zato, da se sprehajate po ringih, zraven pa ne želite, da bi kdo sploh vedel, katerega psa razstavljate in kdo sploh ste. Če še niste vedeli - razstave niso namenjene samo vam in sodnikom, temveč so namenjene tudi obiskovalcem, prav tako številke in katalogi. Če drugega ne, gre za to, da zadeve "štimajo" - cifra, pes, katalog, ime ...

Osebno sem mnenja, da je stvar kulture razstavljalcev, ko pridejo v BIS ring, da imajo na vidnem mestu pravo številko, torej številko psa, ki ga vodijo tisti trenutek na vrvici. Meni je vseeno, ali piše pri rezultatih povsem narobe. Ne gre za moje rezultate in ne gre za to, da jaz svojega psa predstavljam. Gre za to, da se predstavljate vi s svojimi psi. In prav je, da se izkažete tako, da je predstavitev ustrezna. In prav je tudi, da so objavljeni pravi rezultati, pa kjerkoli že.

Pri profi handlerjih je problem še večji in prav bi bilo, da lastniki psov zagotovite, da predstavljajo vašega psa s pravo številko, če že sami niso toliko, da bi predstavljali javnosti tisto, za kar so plačani. Ponavadi se sprehodijo s psi različnih pasem v nekaj razredih in za vse imajo isto številko. Potem pa naj obiskovalci vemo, kateri in čigav je pas. Japajade.

Kar precej se je v zadnjih letih spremenilo in organizatorji vedno bolj striktno zahtevajo številke, žal pa bo verjetno še veliko vode preteklo do tedaj, ko kakšen pes ne bo smel niti v ring za naj-naj-lepšega brez prave številke. Jaz čakam na ta dan.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 18.06.2011 : 22:45:05 »

Aja, a ve kdo, kateri pes je v resnici BIS zmagovalec razstave Bled II 2011?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 18.06.2011 : 23:13:17 »

Lastnica ima na strani napisano, da je BIS Bled II 2011 dobil Anjos Xantia Grin
Njegova nedeljska številka je bila 629, bil pa je v razredu samcev prvakov.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : nedelja, 19.06.2011 : 08:13:07 »

Ja, Anjos Xantia.  Wink
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Čemu je namenjena kataloška številka?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines