mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:02:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Oddaja Preverjeno 21.06.2011 - Prenizke kazni za mučitelje živali
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Oddaja Preverjeno 21.06.2011 - Prenizke kazni za mučitelje živali  (Prebrano 26832 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : četrtek, 18.08.2011 : 13:20:18 »

Saj  peš tudi (tudi peš ne smeš hoditi rahlo ali močno v rožcah). Ampak s kolesom je bolj adrenalinsko (ko je že ravno prej nekdo omenil, da bi rad kršil zakon, ne da bi koga kaj posebej ogrožal).  Je pa to smešna kazen. ker potem si pa rečeš ok, zakaj se pa ne bi peljal z avtom, če bom peš/s kolesom plačal enako kazen. pa ne boš trdila, da si kot pijan pešec/kolesar enako navaren kot pijan voznik avtomobila ali motorja? (pa da ne bi kdo mislil, da zagovarjam pijance, gre se za princip - kazen naj bi bila sorazmerna z nevarnostjo, ki jo povzroča tvoje ravnanje).
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #16 : četrtek, 18.08.2011 : 13:41:50 »

Joj samo ko smo že pri kaznih za prometne prekrške. Zadnjič sem bila tako razp... Peljala sem skozi semafor, tik preden sem ga prešla se je prižgala rumena. Seveda se nikakor nisem mogla varno ustaviti, ker bi počakala sredi križišča, hitrost je bila po omejitvi. In se pojavijo za menoj policaji, ki so stali na drugi strani. Me ustavijo in so trdili da sem šla čez rdečo!!?!! Ker so oni videli rdečo na drugi strani. Dam glavo stran, če je bila rdeča in naj bi ˝kao˝ po zakonu bilo da pelješ naprej, če se ne moreš varno ustaviti oz. če si že predaleč ko se prižge rumena. Itak, ker je on sanjal v rdeči luči in ker je to po novem izguba izpita in kar nekaj denarja, nisem imela kaj, kot biti tiho, ko se je  naredil prijaznega in rdečo spregledal in  mi dal kazen samo za prevoženo rumeno luč. Tako pisanje kazni se mi zdi čist ˝tumač˝ , saj je izgledalo tako, kot da eno kazen morata napisat in sta čakala nekoga ki mu lahko zatežita, da sta potem lahko mirno odpeljala domov.
Drugače pa kar se tiče prehitrih in vinjenih voznikov... Tistim, ki je bilo prej vseeno in so bili prepričani da jih ne nobeden ustavil in jim je to tudi uspelo, se še vedno vozijo po cestah in še vedno ogrožajo življenja drugih. Nekaterim pač grožnje ne pridejo do živega. Ravno 2 tedna nazaj je bil tu v Piranu primer, je en voznik še celo bežal pred policisti ( pravi pregon se je dogajal, blokade....) v avtu je imel še 3 sopotnike. Na koncu je pokosil vse znake na krožišču in tam počakal, da ga policisti vklenijo. Sopotniki so bili čisto preč in hvalabogu, vsi živi brez hujših poškodb. Sploh nočem pomisliti, kaj bi lahko bilo če ga tisti znaki ne bi ustavili in bi priletel v kakšen nasproti vozeči avto.
Bedaki in napihnjenci (češ: mene pa tako ne bojo ustavili, ne jaz pa pijan čisto normalno vozim,...) in frajerji bodo vedno obstajali in jih ne bo ustavila še tako visoka kazen.
Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 18.08.2011 : 13:49:21 »

Saj  peš tudi (tudi peš ne smeš hoditi rahlo ali močno v rožcah). Ampak s kolesom je bolj adrenalinsko (ko je že ravno prej nekdo omenil, da bi rad kršil zakon, ne da bi koga kaj posebej ogrožal).  Je pa to smešna kazen. ker potem si pa rečeš ok, zakaj se pa ne bi peljal z avtom, če bom peš/s kolesom plačal enako kazen. pa ne boš trdila, da si kot pijan pešec/kolesar enako navaren kot pijan voznik avtomobila ali motorja? (pa da ne bi kdo mislil, da zagovarjam pijance, gre se za princip - kazen naj bi bila sorazmerna z nevarnostjo, ki jo povzroča tvoje ravnanje).


V bistvu je tak, da ne smeš delat ne enga ne drugega (se vozit pijan). Vseeno mi je kake so kazni za alkoholiziranost, ker tega ne delam in so zaradi mene lahk tut pet tisoč evrov.
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 18.08.2011 : 22:18:38 »

No,tisti,ki ne vidi smisla v mojem pisanju,povedati sem želela najprej to,da se veliko ljudi razburja zaradi visokih kazni v prometu,pišejo se protesti in zbirajo podpisi in kaj še vse.!Zelo malo pa je tistih,ki bi spregovorili o tem, kaj storiti,da bi učinkovito preprečili mučenje in izživjanje nad živalmi.Kaznovanje storilcev kd mučenja živali s finančno kaznijo naj nebi bilo le "povračilni ukrep" po mojem,bi moral nositi tudi stroške zdravljenja a žal ni tako.Toliko danes o tem!
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #19 : petek, 19.08.2011 : 00:16:51 »

Trapaste? Se ti res smilijo storilci, da revčki ne bodo slučajno preveč plačevali? Jst, želim si, da ne boš slučajno koga ljubega rabila pospremiti kam, kjer ne bo več opravičila za tvoje besede.

1. Ker imajo kontraproduktivne učinke.
2. Ker ne verjamem v smisel drastičnega kaznovanja za nekatere v bistvu nedolžne prekrške. Primer:  če na križišču pozabiš vklopiti smernik, je kazen 300 evrov, ta prekršek pa je opredeljen kot kaznivo dejanje. Torej tako kot umor. Smisel?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #20 : petek, 19.08.2011 : 00:18:44 »

Precej sem razmišljala o tem stavku med vožnjam v službo in podobno. Pa ne morem pogruntati, kako točno bi naredila prekršek brez ogrožanja. V končni fazi so vseeno omejitve z razlogom.
Če grem peš čez rdečo, ne ogrožam nikogar razen sebe. Priznam, da to počnem.
Če grem z avtom čez rdečo in se prej prepričam, da nikogar ni nikjer, ne ogrožam nikogar. Tega vseeno ne počnem, ampak me pa mika. Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #21 : petek, 19.08.2011 : 00:20:32 »

Saj peš tudi (tudi peš ne smeš hoditi rahlo ali močno v rožcah). Ampak s kolesom je bolj adrenalinsko (ko je že ravno prej nekdo omenil, da bi rad kršil zakon, ne da bi koga kaj posebej ogrožal). Je pa to smešna kazen. ker potem si pa rečeš ok, zakaj se pa ne bi peljal z avtom, če bom peš/s kolesom plačal enako kazen. pa ne boš trdila, da si kot pijan pešec/kolesar enako navaren kot pijan voznik avtomobila ali motorja? (pa da ne bi kdo mislil, da zagovarjam pijance, gre se za princip - kazen naj bi bila sorazmerna z nevarnostjo, ki jo povzroča tvoje ravnanje).

Točno tako. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : petek, 19.08.2011 : 07:59:59 »

Če grem peš čez rdečo, ne ogrožam nikogar razen sebe. Priznam, da to počnem.
Ne bi rekla. Ogrožaš vse trenutno prisotne udeležence v prometu. Nekdo ostro zabremza, ker vidi bedaka, ki teče čez rdečo in lahko nastane precejšnja štala - verižno trčenje, lahko ga zanese in trešči ob kaj, pa tudi če te ˝samo˝ zbije in ma lahko kar fejst škodo na avtu. Sicer predvidevam, da pogledaš, da ni nikogar, ko greš čez rdečo, ampak vseeno lahko kaj tudi spregledaš.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #23 : petek, 19.08.2011 : 08:46:45 »

Ne bi rekla. Ogrožaš vse trenutno prisotne udeležence v prometu.

Ne, jih ne. Ker se seveda prej prepričam, da je cesta prazna. Zaenkrat se še toliko zanašam na svoj vid. Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #24 : petek, 19.08.2011 : 08:49:40 »

Trapaste? Se ti res smilijo storilci, da revčki ne bodo slučajno preveč plačevali? Jst, želim si, da ne boš slučajno koga ljubega rabila pospremiti kam, kjer ne bo več opravičila za tvoje besede.


Kakšnega opravičila??? Zakaj bi se morala opravičiti, če ne verjamem v drastične kazni?
In če tudi ne verjamem v to, da bi drastično kaznovanje lahko obrnilo čas in to osebo vrnilo v življenje. Žal.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #25 : petek, 19.08.2011 : 12:36:12 »

Vidim, da sem doma v drugem svetu.  sram
Ni tako, da nimam nič za odgovoriti, a mislim, da iz moje strani nima smisla tukaj razpravljati naprej, ker bo naslednjih 5 forumskih strani hitro polnih- tudi z izjavami, ki jih sama dojemam kot kontraproduktivne. Primer: kot se ti zanašaš recimo na vid (da ne komentiram ostalega, tudi ne samo tvojega), se nekdo drug na svojo 'zdravo pamet'- pa naj bo to kastracija; nenadzorovano spuščanje živali; v prepričanje, da ima njegova žival funkcijo, ki ji mora zadostiti,...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #26 : petek, 19.08.2011 : 12:46:29 »

Ne, jih ne. Ker se seveda prej prepričam, da je cesta prazna. Zaenkrat se še toliko zanašam na svoj vid. Wink
Ja pa jih Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : petek, 19.08.2011 : 13:05:32 »

No ja. V premislek zagovornikom drastičnih kazni za tudi za banalne prekrške: v času policijske stavke, ko so policaji izrekali samo opomine, kazni pa ne, se ni zgodila niti ena nesreča s smrtnim izidom.
O hoji in vožnji čez rdečo...ne bom rekla, da nikoli nisem šla, zlasti ponoči, ko nikjer ni žive duše...ampak če bi s tem povzročila nesrečo, bi pa fejst plačala - in v tem primeru bi bilo  tako tudi prav. .
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : petek, 19.08.2011 : 13:10:30 »

In še nekaj. pred mnogimi leti so pijani člani nekega uspešnega ansambla vzeli gostilničarjevega psa, ga privezali za avto in vlekli dokler ni poginil. Uradne kazni ni bilo nobene, ker takrat to niti ni bilo kaznivo dejanje. A je bila reakcija ljudi, ki so izvedeli za dogodek takšna, da jih niso hoteli več poslušati niti v najbolj zakotni oštariji. so morali spokat in čez mejo. Pri nas so spet nastopili šele čez mogoče 30, raje več ler, pa še takrat so ljudje rekli: Oho, to so pa tisti, ki so psa za avtom vlekli.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #29 : petek, 19.08.2011 : 13:22:11 »

Jaz sem za kazni, ki so primerne morebitnim posledicam. Za malenkosti naj pustijo ljudi pri miru.
Predvsem pa za kaznovanje povzročiteljev nesreč z zelo hudimi posledicami, ki jih po možnosti povzročajo večkrat.
Ali se o tem premalo piše, ali pa jih ne kaznujejo dovolj, da bi to bila novica.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Oddaja Preverjeno 21.06.2011 - Prenizke kazni za mučitelje živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines