mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:12:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Grifon brabanson
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grifon brabanson  (Prebrano 24711 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« : torek, 02.08.2005 : 10:04:41 »



http://img.photobucket.com/albums/v467/mastino/Pdr_0027.jpg

[slika spremenjena v povezavo in spremenjen naslov teme; Mirc]
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1 : torek, 02.08.2005 : 10:08:47 »

Sicer težko vidim, ampak mi izgleda kot brabantski grifon...
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #2 : torek, 02.08.2005 : 11:47:18 »

Točno,Liza,sem mislila,da bo težje Cheesy
To je Ula,za katero skrbi moja hčerka in misli,da lahko vse naredi,kar si zamisli Tongue
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #3 : torek, 02.08.2005 : 12:07:58 »

Hihihi Smiley Nekako mi je izgledala grifonskega tipa Smiley
Koliko je pa stara?
Je bila vzrejena v Sloveniji ali kje drugje?
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #4 : torek, 02.08.2005 : 12:14:27 »

meni zgleda kot gremlin Tongue sej veste...tisti film z majhnimi pošastkami Tongue
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #5 : torek, 02.08.2005 : 12:22:39 »

mene spominja na mešanco med mopsom in čivavo
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #6 : torek, 02.08.2005 : 12:32:16 »

Ja,tudi mi slišimo na sprehodih komentarje,da je "mešanca" med tem in onim,ali je čivava Angry in podobno...
Ula je stara 1,5 leta in ni bila vzrejena v Sloveniji.
Še več smeha pa smo deležni,ker gremo na sprehode skupaj z mastinko in nas je tako lepo videti-xxxl izvedba in zraven "mini" pošastka Cheesy
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : torek, 02.08.2005 : 12:42:31 »

Oooo HUDOO!! Cheesy Cheesy Kok je pa dobra! Cheesy Cheesy Grin

Daj opiši nam malo karakter...

LP,
Diana
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #8 : torek, 02.08.2005 : 13:10:13 »

Joj, to mora biti pa fina kombinacija Cheesy
Jap, mene tudi malo karakter te pasme zanima in še kakšni podatki...Je namreč ne poznam preveč dobro, samo tako z razstav...
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #9 : sreda, 03.08.2005 : 08:53:58 »

Zdaj sta me pa našli Wink
Nasplošno o pasmi bi lahko več(opisana pa je tudi v  decemberski reviji "moj pes") napisala Daisy-ona je namreč zaslužna za to,da je Ula pri nas Smiley
Zelo rada bi napisala nekaj odstavkov iz tega opisa,a mislim,da brez dovoljenja ne smem...
Lahko pa seveda opišem Ulin karakter,na katerega se še vedno navajamo-saj je to prva "mini" pasma pri nas Roll Eyes
Ker je prišla k nam precej pozno,je trajalo kar nekaj časa,da se je navadila  na nas in Hero.Hera je imela precej problemov z definicijo Ule-ni točno vedela,pod kaj bi jo uvrstila in se je mastinsko aristokratsko odločila,da jo bo pač ignorirala,ko ji kaj ne bo všeč,pusti ji ,da se lahko stisne ob njo in spi v njenem varnem zavetju,na sprehodih tekmujeta,katera bo zadnja "označila" svoj  teritorij in skupno ovohavata pse,ki jima to pustijo Cheesy
Drugače je Ula ena takšna majhna sladka,tečna Tongue stvar-vedno pod nogami,vedno prosi za pozornost,hoče se crkljati,biti v naročju,kakor hitro se usedeš,radovedna,povsod vtakne svoj nos Cheesy
Prva opozori na nekoga ali nekaj z laježem,najbolj pa je nesrečna,če mora ostati doma(kar se zgodi zelo redko) in v tem primeru poskuša  uiti in me poiskati Angry kar jo seveda poskušamo odvaditi...
Iz meni neznanega razloga si je izbrala mene,čeprav je hčerkina in njeno obnašanje je v celoti temu prilagojeno Roll Eyes
Spi v postelji pri hčerki,zjutraj pa takoj ,ko je možno v spalnico k meni na prvo dozo crkljanja,na sprehodih uboga samo mene,sama na sprehod z drugim ne gre!Do vseh doma prijazna,do tujcev nezaupljiva in tudi božanje samo prenaša,nekaterih(moških z sivimi lasmi in globokim glasom)pa sploh ne prenaša in na njih renči in laja-sklepamo,da je imela slabe izkušnje Sad
Uh,sem mislila,da bom kratka Roll Eyes
Čeprav v opisu pasme piše,da naj bi nekoč lovili miši,pri Uli preverjeno ne drži Grin ZAdnjič smo imeli v stanovanju miško,a se je spravila na varno na posteljo in  me samo opazovala,kako sem jo lovila Grin Grin
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #10 : ponedeljek, 15.08.2005 : 09:19:53 »

hehe kak srčkano
Logiran
milant
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #11 : petek, 02.12.2005 : 22:03:22 »

Voleo bih da mi se neko javi i kaze gde se moze kupiti stene  Mali brabanson, ili bar da napravim kontakt.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #12 : sobota, 31.12.2005 : 10:40:01 »

vsem grifonom v sloveniji in tudi širše ter njihovim lastnikom želim lepo in veselo novo leto.
andreja č.
Logiran
IneRke
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #13 : ponedeljek, 27.02.2006 : 12:20:35 »

Lp Smiley

Zanimam se za tega psička in bi mi prav prišel nasvet. 
Zanimala sem se že glede tega kužka vendar jih pri nas ne poznajo glih kaj pa tudi v knjigi nisem zasledila kaj dosti.  Zanima me kdaj oddajajo mladiče pri katerih mesecih in kdaj ste ga vi dobili ? Sonjo mislim  Smiley
Dobila sem nekaj informacij tudi o tem, da jim rep odrežejo pa me zanima, če imate tudi vi take izkušnje ? Glede značaja, je to bolj miren, razigran, je v njem tudi kaj čuvaja ?
 Smiley
 Smiley
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #14 : ponedeljek, 27.02.2006 : 18:34:25 »

Seveda jih ne poznajo,saj sta v Sloveniji menda samo dve grifonki Wink
 Mladički gredo od doma verjetno tako kot pri vseh pasmah okoli  starosti dveh mesecev-mi smo Ulo dobili odraslo po spletu različnih okoliščin.
Pravzaprav je od moje hčerke in Andreje(Daisy),jaz samo skrbim zanjo Grin
Same pasme tudi jaz ne poznam dobro,meni ležijo bolj "giant" variante Tongue ,
lahko pa ti povem,da ima cel rep in niti nisem slišala,da bi jih rezali...
Značaj pa definitivno nima miren-je prava zgaga,energije ima za tri druge pse,vedno in povsod tišči svoj gobček in hoče biti zraven,skratka,okoli nje naj bi se vrtel cel svet Roll Eyes
Čuvaj ni- preverjeno!(vedno se skriva za našo mastinko,ko koga nalaja Grin Grin ),s svojim laježem pa zna narediti pravo galamo Cheesy
V grobem je to vse,če te še kaj zanima,kar vprašaj,okoli njenega značaja in vragolij bi lahko napisala kakšen roman Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Grifon brabanson
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines