mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:42:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Grifon brabanson
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grifon brabanson  (Prebrano 24676 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka_ti
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #15 : sobota, 18.03.2006 : 19:48:54 »

Živjo!
doma imamo sicer čivave, vendar so meni osebno zelo vseč tudi grifoni. Prosila bi, če bi mi kdo od ponosnih lastnikov lahko poslal kakšno slikico na *****
Hvala! Lep pozdrav, Katarina
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #16 : nedelja, 13.08.2006 : 16:23:06 »


Pozdravljeni! Sem nova na forumu in sem prav vesela, da se lahko s kom pomenim o kaki stvari. No, zaenkrat je ta nova stvar mala brabantka, ki je pri meni komaj slab teden. Nimam nič še slik, ampak je itak zelo podobna žverci obrnjeni na glavo, na vrhu te strani. No, malo sem si prebrala, tisto o xxxl mastinki Heri in mali Uli pa mi je bilo tako luškano:).

No, tudi mi smo dobili Mano po čudnem spletu okoliščin , stara pa je 2 leti, doma pa imamo že drugega bernca 5 let. Tako da je naša zgodba zelo podobna Sonjini. Baje je alfa psička. Bomo še videli, zdaj se še komaj privaja na nas. Sicer je Madžarka, moram pa reči, da ima mega smisel za jezike in je strašno inteligentna. Glede na to, da je prej živela med psi v psarni in se ni baš dosti kdo ukvarlaj z njo, namreč v 4 dneh obvlada že okoli 10 ukazov kar tako. Neverjetna je, zelo zelo pridna, nič tečna in vsi smo zaljubljeni vanjo. No tako je po tednu dni. Kakšna se bo izcimila, bom še kaj javila. Smiley

Torej, koliko nas je sedaj v Sloveniji grifonov? Brabantov in ostalih bruseljski, belgijski? Lep pozdrav vsem! Še eno vprašanje, glede na to, da nimam izkušenj z malimi psi, kako jih narediš nenadležne, ker velikokrat slišiš, da so mali psi tečni in nadležni. Naj ponovim, da to ni moje mnenje, je pa res, da ima sama izkušnje do sedaj le z velikimi psi. No, verjetno jih vzgojiš kot jih in jih pol takšne maš, imam prav?  Lep pozdrav vsem

 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 13.08.2006 : 17:00:25 »

Hehe, Mano, dobrodosla med "majhnimi", pa seveda tudi med forumovci Smiley

Sama vem zdaj za tri brabantke, vse tri bejbe Grin

Torej:

eno imas ti,

Agata je "v zlahti" z Daisy Wink


Kolikor se spomnim izpred let, ko nam je na kaksnih druzenjih delala druzbo, je bila zelo zivahna in samosvoja, vem pa tudi, da ji niso bili povseci vsi sodniki, saj je nekaterim umerila prste, ce so jih pri razstavnem pregledu prevec tiscali pred njen gobec Cheesy

Sonjino Ulo si ze nasla v prvem sporocilu te teme, tule je pa se ena fotka, kjer kljub majhnosti ni videti nic pomeckana Cheesy



Ima pa Eka grifonskega sorodnika - bruseljskega grifona, cupavega fanta, ki smo ga ovekovecili na predlanski Hrusici Smiley

Logiran

sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #18 : ponedeljek, 14.08.2006 : 08:42:56 »

Mano,lep pozdrav tudi s Stajerskega konca!
Me veseli,da se javi se nekdo,ki ima taksno majhno naspidirano in vsepovsod prisotno zverinico Grin Cheesy
 Jaz sem sicer samo skrbnica Ule,lastnici sta Daisy in moja hcerka Sandra...
Tudi pri nas kraljujejo drugace velike zverine,trenutno imamo 3 neapeljske mastife in sem potrebovala precej casa,da sem se navadila na tako majhno zverinico-ceprav ti lahko brez skrbi zatrdim,da se Ula sploh ne cuti kaj manjsa od Mastinov in to tudi s pridom izkorisca Tongue Roll Eyes
Jana je nalepila zelo lepo sliko,ki jasno kaze,da ima Ula srce leva,mastinom pac ne preostane drugega,kot da jo sprejmejo in tolerirajo v najvecji mozni meri Cool
Ima zelo poseben karakter ,jaz ji pravim "tečka"-iz meni neznanega vzroka si je izbrala mene kot tisto osebo,ki ji bo kravzljala zivce Roll Eyes
Verjetno te caka kar precej zanimivih dogodivscin in upam,da jih bos delila z nami!   
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #19 : torek, 15.08.2006 : 20:03:45 »

Joj kako so lepi -kaj pa Belgiski grifon je tudi kakšen pri nas v sloveniji -ker iz knjig pa mi je bil tisti najlepši in koliko stanejo ti psi in  kje jih imajo
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #20 : petek, 18.08.2006 : 21:52:13 »

ojla. hehe, kako lepo je videti, da tukaj forumi dejansko delajo Smiley. Glede cen sem se jaz zanimala in stanejo tile majhni gremlini od 1000 evrov navzgor. Bruseljski in belgijski- razlika je samo v barvi, eni so črni, drugi svetli. Brabanti pa so tudi isti samo kratkodlaki.

Torej smo tri punce, ha? Pa se dela kako leglo v Sloveniji tudi? Ker baje je ful težko vzgajat to pasmo, porodi so težavni, pridobitev rodovnika tudi, morda kdo ve kako je s tem?

Mala moja je tak cuker, da joj. Pa taklo ubogljiva in super, da je sploh ne morem prehvalit. Mamo samo en problem, ki je prav neverjeten za pasji svet in verjamem, da ga razumemo samo mi, ki razumemo pasje srce. In sicer: Naš Žak- bernski planšar je zelo razvajen in vzvišen pes obenem. Kličemo ga kr mali mozart, ne vem kaj ma sicer to zveze, samo deluje kot kak francoski buržuj, nečimernost, vzvišenost, oboje na višku "da se ne bi slušajno kje umazal ali česa bljak dotaknil" odnos do narave in okolice in in seveda temu primerno obnašanje do ljudi in živali. No, ko je enkrat na začetku tale bumbar prehitro prišel do brabantke, ki je spala in jo zato prestrašil, je zapihala in bevsknila vanj. Posledica tega je, da je zdaj minil dober teden odkar je tu, naš Žak pa je niti ne pogleda, celo izogiba se je in se muli sto na uro. Imamo celo srečo, da se je začela gonit pred 4 dnevi pa je NITI NE POGLEDA. Ne morem verjet, kako se zmrduje nad njo. Ona ga vabi k igri ga osvaja, on pa nič. Še celo če je njegova lastnica- to je moja sestra in na katero je najbolj navezan - njo božala, se pol on zmrduje, če hoče še njega in ji ne pusti. Če ne bi videla ne bi verjela. No, zdaj pa me je strah, da se ne bosta sploh razumela. Hvala bogu se vsaj ne sovražita, ampka ignorirata. No na sprehodu pa je ok, CELO ji pusti, da voha sekundo pri njegovem gobčku.
 Tista slika z mastinko je pa tako cotkana, da joj. Ko bi bilo nekoč tako tudi z mojima. Tile mastifi so scenski, do kraja.Moj sanjski pes pa je sicer bullmastif. He, he kr ne more nehat pisat...

Lepo se mejte
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #21 : sobota, 19.08.2006 : 09:56:35 »

Mano,ne se sekirat!To,kar opisuješ,se je dogajalo pri nas skoraj do pikice enako Wink
Hera se z Ulo sploh ne igra,ampak jo dostojanstveno pusti,da spi pri(beri NA )njej,hodita skupaj na sprehode-tam so podpisi(beri Lulanje) dvojni Grin Grin -najprej Ula ,za njo Hera....
Prvih nekaj dni jo je ignorirala oziroma tolerirala,zdaj je stanje takšno,kot sem ti opisala.
Ko smo imeli mladičke in so bili dovolj veliki za igro,se je Ula lahko igrala z njimi -pod budnim nadzorom Here,seveda!
Skupno igranje se je po nekaj tednih končalo zaradi prevelike razlike v velikosti Tongue Roll Eyes 
Se pa seveda še zdaj hoče igrati z "tamalima" dvema,ki sta doma in tam prihaja do prav hecnih scen Cheesy
Zdaj,pri njunih 70 kg se zgodi,da ji kateri stopi na rep,tačko ali kar nanjo in takrat se Ula razjezi Grin -renči,se obesi na gobec ali tudi ugrizne-ampak mastino je mastino in ponavadi moram biti jaz tista,ki konča igro Tongue Tongue
 Najbolj je hecno,ko Ula beži,zanjo pa trije mastini Shocked -točno ve,kdaj ji gre za nohte in se skrije pod kamin-tja mrcine ne morejo Cheesy Grin
O leglih se ne sme pisati tukaj,samo majhen namig-BO!
Jana,oprosti,saj ni reklama sram Huh
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #22 : sobota, 19.08.2006 : 10:57:40 »

kako svetovno! Smiley Ula je tudi taki cuker na slikah. Pol pa še mastinka preko, naravnost čudovito. No, moja ima malo daljšo dlako, ker so z njo preden je prišla k nam grdo delali, so jo meli čez celo fejst mrzlo zimo zunaj, zato ima daljšo dlako kot obrambni mehanizem, najbolj po nogicah, pa na ritki,pa po trebuščku,ušeskih, pa na sredini čela ma tako malo irokezico. bom poslala slike, ko jih naredim Smiley Ta rejec, od katerega sem jo jaz dobila, jo je vzel nazaj od tam kjer je bila, ker so jo tudi pustili, lačno, premraženo in brez zavetja, da je sama skrbela zase in za brateca, ona je njega pol ščitila pred večjimi psi in tako, da ko sta prišla nazaj k njemu, je rekel, da sploh nista bila podobna grifonom. No, zdaj je bratec, ki je sicer bil v boljšem stanju, ko so jih rešili, sa manj potegnil, zdaj je pri nekih starejših gospeh, ker moških ne prenese, naša mala pa pri nas in baje se je super opomogla. Jaz moram rečt, da odkar je pri nas je še lepša:). Glede na preteklost, ne vem, ali je to mogoče hvaležnost ali kaj, ampak tako je zlata, da neverjetno. Pametna, prikupna, pridna, vse vse... samo moramo še neke prijatelje za igrat najt, ker očitno je naš buržuj previsoko za kaj takega. Ne vem ali jo naj steriliziram ali ne...Sonja, kaj Ula ima sprednje tačke čisto ravne, ko stoji? Ker moja stoji kot kaka baletkica, mičkeno ven.Vsi se hecajo, ker enako stojiva, hehe. Pa mi smo tudi s Štajerskega konca. Maribor
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #23 : sobota, 19.08.2006 : 16:50:54 »

Mano hvala za razlago  Wink
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #24 : sobota, 19.08.2006 : 23:14:21 »

aja, pa še glede cen. Ker je pasma ful redka se gibljejo kar visoko. Za vse tri različice, kolikor sem jaz preverjala po Evropi in dobivala odgovore na emaile so 1000 evrov najcenejši. Tam okoli 1000- 1500. Mogoče so take cene, ker so legla majhna...Drugače pa jih največ vzrejajo na Češkem, slovaškem, madžarskem in pa tudi v Belgiji. Zdaj ne vem ali lahko tukaj naštejem spletne strani psarn, ki sem jih obiskala po navodilu rejca od katerega sem dobila našo. Lahko pa preveris to stran, so tako srčkala družinica, da se splača, rejci pa menda niso več, majo pa tako čudovite slike naših grifonov, res...http://pages.webbaukasten.de/wb3.de/griffyfans/ ...naj me Jana popravi, če sem grešila  Huh
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #25 : petek, 25.08.2006 : 22:10:47 »

pozdravljeni, škoda, da je tukaj tako tiho...morda, ker smo tako redki?? Wink Imam eno vprašanje, Sonja in vsi ki imate še brabante. Glede na gornji opis, torej glede na vse ostalo in to, da ima moja rahlo daljšo dlako kot vaši na sliki- ali se naj prijavim na razstavo ? Vi ? Nasvet prosim, ker svet razstav mi je znan od pred 8 let in to z bernci. Baje bo tukaj ena sodnica za vse "druge pasme" v FCI 9, to je dobro ali slabo?

Administratorka, oprosti, vem, da bi za ta vprašanja mogla it v drugi forum, a sem pisala tukaj namensko, namreč dvomim, da tam dobim prave nasvete, vsekakor gre za dotično pasmo, ki se pa tukaj pozna, seveda:)

Hvala   
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #26 : sobota, 26.08.2006 : 08:51:07 »

Halo,Mano!
Ja,tako malo nas je,da je tema bolj tiha Wink
Glede dolžine dlake ti jaz ne morem pomagati-mogoče se bo oglasila Daisy-ona se na te stvari spozna!
Če boš prišla v Maribor,pa me le poišči,da bova katero rekli-prepoznala me boš sigurno-dva ali trije mastini in ena majhna ,tečna žverca Grin Cheesy 
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #27 : nedelja, 27.08.2006 : 18:26:47 »

Mano sem pogledala tisti link in -SO ČUDOVITE SLIKCE TE LEPOTCEV Kiss Wink  kar zavidam vam ker jih imate Grin
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #28 : ponedeljek, 28.08.2006 : 15:20:23 »

Hvala, Pidu. Jaz sem tudi čist zaljubljena vanje, predvsem v mojo:). Taki ekstravagantni so. Zadnjič me je en vprašal ali ima vedno take oči ali jo je napihalo, neka druga teta pa me je ustavila na cesti in prijazno vprašala, kaka žival je to. Hehe. No, ko priroma kabel za dajat slike iz digitalca z morja pa še jaz pošljem kako slikico Smiley

Lp vsem

Sonja, verjetno bom šla na razstavo, a kot obiskovalka(a bi lahko kako prišla v kontakt z Daisy, da jo vprašam za dlako?) in seveda vas poiščem pa itak bom šla k grifonom.Pa kake prigode se ne bi branila še tukaj prebrat, ker tako lepo opisujete malo zverinico v interakciji z tavelikimi. sem se do solz na smejala z mojo mamo vred Smiley
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #29 : torek, 29.08.2006 : 09:13:38 »

No,potem se sigurno vidimov MB,najti nas ni problema-sploh,če bom v ringu z enim od mastinov,boš lahko Ulo našla brez problema Grin Cheesy -ko me ni blizu,tako vleče povodec,da je moja uboga hči čisto preč,preden pridem nazaj Tongue Roll Eyes
Ko smo bili v Budimpešti,jo je držal Srečko(moja boljša polovica),a je tako vlekla,da se je skoraj zadavila Angry
Verjamem,da se tebi in tvojim zdijo zgodbice smešne,meni pa malo manj,kadar ušpiči kakšno oslarijo Tongue Roll Eyes
Kar počakaj,mogoče vas to še čaka Grin Wink
Edina sreča je,da je tako majhna,ker ko začne voziti slalom med nogami mastinov,so reveži čisto zmedeni,ker jo sploh ne vidijo,kaj pa ,da bi jo še ujeli-a gorje ji,kadar jim rata-takrat se kotali kot jež Tongue
Nekajkrat sem poskušala posredovati,a očitno v tej igri vsi uživajo-saj mi Ula uide pod mrežo k njim,če jo ne spustim sama v njihov prostor Smiley
Moram pa jo pohvaliti-glede na njeno preteklost in slabe izkušnje ni nihče pričakoval,da se bo lahko razstavljala in v nedeljo smo naredili v Trbovljah preiskus.
V nasprotju z vsemi pričakovanji nas je pozitivno presenetila in se je za prvič zelo lepo obnašala ter pokasirala CAC in BOB-pa še konkurenco je imela Shocked Smiley
Sandra,moja hči,je cel dan hodila 5 cm nad tlemi,tako jo je razganjalo od ponosa in tudi Ula se je zavedala,da je storila nekaj izjemnega-tako imam zdaj v hiši dve frajli,ki mislita,da sta najlepši Tongue Roll Eyes Cheesy Cheesy
Daisy pa bo verjetno tudi v Mariboru,tako,da jo boš lahko vprašala ,kar te zanima, tam. 
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Grifon brabanson
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines