mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:15:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: nega cavalirja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega cavalirja  (Prebrano 5411 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
livana
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : torek, 28.06.2011 : 13:19:23 »

pozdravljeni,
ker sem še nova v tej zadevi, se na vas obračam s prošnjo, da mi boste pomagali.
pred kakim mesecem sem kupila 8 mesecev starega cavalirja Smiley.
sedaj uporabljam hrano od hillsa prav tako mu dam vsaki drugi dan popoldan konzervo istega proizvajalca. sedaj pa ugotavljam, da mu že nekaj časa izpada ful dlaka. bila sva pri vetereinarju, kjer sva dobila tabletke za lepšo dlako prav tako proti izpadanju dlak.
prosim za nasvet glede nege pri cavalirčkih, kake šampone uporabljate, hrano....
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : torek, 28.06.2011 : 14:22:25 »

emmm... Poletje je. To je čisto normalno.

(Razen, če ima dlako tako redko da vidiš kožo ali je na določenih mestih brez...)

Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #2 : torek, 28.06.2011 : 14:41:04 »

Ja pa saj kavalirjem (naj ne bi) dlaka ne izpada?? In se ne mesijo. Sem skoraj prepričana.
Če mu je začela izpadati po novi hrani, je kriva hrana, zato jo zamenjajta.
Če je pa brez rodovnika, je pa čisto moćno, da nima tiste prave dlake in mu zaradi tega izpada.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : torek, 28.06.2011 : 15:03:23 »

Dlaka, da ne izpada? Glih tistim, ki je nimajo ne izpada  Huh
Če je kodrasta ostane v dlaki in jo je treba izčesat, če je z dredih, tam tudi ostane, ostala pa veselo izpada v večjih ali manjših količinah.
Pri nekastriranih psicah navadno vpliva na čas izpadanja gonitveni ciklus, sicer pa letni časi.

Tudi teli pasmi veselo izpada. To, da je dlaka nezahtevna ne pomeni, da je večna Wink
Logiran
livana
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #4 : torek, 28.06.2011 : 15:17:49 »

naš cavalirček je rodovniški samo da nima papirjev. a ima kdo cavalirčka?
Logiran
ancibanci
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #5 : torek, 28.06.2011 : 15:25:47 »

Tako kot je že AngSeter napisala..poletje je in dlaka izpada Smiley Skratka, če nima večjih mest brez dlake, takrat pa bi lahko bil drug vzrok izpadanja dlake. Tako da je potrebno redno izčesavanje stare dlake. Pri nas se vsak dan po jutranjem sprehodu malo počešemo in odstranimo odmrlo dlako. Mi ga kopamo s šamponom največ 2-krat letno, vsak dan po sprehodu z vodo sperem tačke in trebušček, ker se polula tudi po dlaki.

@Itlam: kavalirjem izpada dlaka. Pri nas po malem celo leto, sicer pa bolj maja in junija ter pred zimo, ko začne rasti nova dlaka Smiley
Logiran
livana
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : torek, 28.06.2011 : 15:27:53 »

ancibanci, kateri šampon in hrano pa uporabljaš za cavalirja?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #7 : torek, 28.06.2011 : 16:15:15 »

@Itlam: kavalirjem izpada dlaka. Pri nas po malem celo leto, sicer pa bolj maja in junija ter pred zimo, ko začne rasti nova dlaka Smiley
Aja, no pol sem pa malo stvari skup zmešala... Grin Sorry. Wink
Logiran
ancibanci
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #8 : torek, 28.06.2011 : 17:12:15 »

Jaz imam šampon za lažje razčesavanje dlake, nobene posebne znamke, ker psa ne razstavljam in za tiste dvakrat kolikor ga skopam je popolnoma vseeno. Če bi imel pa kakšne alergije ali pa dermatitis, potem bi pa malo bolj pogledala za vrsto šampona.

Kar se tiče hrane..popolnoma vseeno je kakšno znamko hrane pes je. Glavno je, da je dlaka ok, da je iztrebek ok in da psu ne dela še kakšnih drugih težav. Pri nas veliko športamo, tako da mu dajem hrano, ki je za bolj aktivne pse. Je pa res, da se naš na pol leta naveliča okusa briketov, tako da ponavadi ostanem na isti znamki, le okus zamenjam. Cheesy

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: nega cavalirja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines