mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:28:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Francoski buldog - bruhanje  (Prebrano 31500 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #75 : sreda, 05.10.2011 : 13:31:09 »

no se javljam po dolgem času....
takoj po morju sva šla na pregled k gospodu Matko Milanu v Topolšico, to je bilo okrog 10.8. in od takrat zgleda naš vsakdan takole....
zjutraj dobi eno desetininko kapsule ERITROMICINA(to dobi na 12 ur, tako da ima eno kapsulo 5 dni)to mu zmešam z konzervo (vso hrano-konzerve in brikete ima Eukanuba intestinal dietno, saj so mu to dali v Topolšici in jo ima zelo rad)...20minut morem nato počakat, tako je naročil veterinar in nato dobi Medrol 4mg(zjutraj) in venter polovico tablete zjutraj skupaj z 60gkonzerve in 50-60g briketov....blato je normalno, bruha zelo redko!!! no zvečer, približno 12 ur po `zajtrku` dobi spet eno desetinko eritromicina 20minut pred obrokom...z obrokom 60gkonzerve in 60g briketov pa dobi 10mg ultopa.... 9.9. sma bila spet na kontroli in je veterinar dal navodilo, da z tableto venter in kapsulami eritromicina(eno desetinko na 12 ur) nadaljujemo, Medrol in ultop pa naj poje do konca, potem pa prenehamo...
......in zgodilo se je to, da je po 2-3 dneh-ko je nehal jemati Medrol postal neprepoznaven...do zdaj je bil poln energije, včasih smo se bali, da nas bo pojedel, bil je tak, kot mora bit mladič...po prenehanju jemanja medrola pa mu najprej ni dišala hrana,oziroma vsaki dan manj, bruhal je tudi do 10x dnevno, zelo zelo težko je dihal, spet je imel napade-ko ni mogel dihati in se je mantral, kot da ne more do zraka, na koncu tega `napada` je pa vsakič bruhal slino,ali brikete, če je bilo to po obroku...že kratki sprehod je pri njemu povzročil bruhanje v curku, pa čeprav je bilo od zadnjega obroka več kot 10ur-saj sma se sprehajala zvečer, ko ni bilo vročine... torej bil je zelo zelo slab, in ko je bilo tako daleč, da ni pojedel ne zajtrka ne večerje in je samo ležal, do igre mu sploh ni bilo.... sem poklicala veterinarja in je rekel, da je lahko to samo zaradi Medrola, tako da so mi po pošti poslali tablete in od takrat, že kakšni dve uri kasneje je bil spet dober... od tega je zdaj 5dni, tako da še morem sporočiti, da mu medrol pomaga in upam, da bojo na podlagi tega odkrili, kaj mu je, sumim pa na kakšno alergijo, saj izgleda, da nastane EDEM v nosni votlini-ko medrola ne vzame, zaradi tega ima nekakšne napade in pa še težje in glasnejše dihanje... moje ugibanje, saj sem največ z njim, ampak brez Medrola res ne more bit, verjetno je kak odpravljiv vzrok.
Trenutno tehta 8,8 kg in je pred kakšnim mesecem začel dvigovati tačko med lulanjem, oz označevati...verjetno je nekoliko pozen in pa zelo neroden, saj, ga večkrat vrže na bok,ali na rit Cheesy Cheesy Cheesy,ampak sem zelo ponosna na njega, eno drevo ali kup trave označi tudi po 5x v par minutah,nekaj kapljic.... zelo se mu nasmejimo:)))
Sem pa zelo stroga, ni še dobil nobenega priboljška, in ga niti nebo...Glede hrane pa ...ne mislim menjat nikoli več!!!To ima zelo rad in ne menjam je za nobeno!!:))
 Messi vam pošilja pozdrave, LP
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #76 : sreda, 05.10.2011 : 15:52:03 »

Medrol je res čudežen, čeprav ima kup negativnih učinkov. Ampak taki situaciji nimaš kaj, bolje Medrol, kot bruhanje. Jaz ga Čipu sploh ne ukinjam več, ker je bilo podobno kot pri tebi; po dveh dneh je spet bruhal, bil čisto sesut...
Srečno še naprej!
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #77 : četrtek, 06.10.2011 : 08:29:01 »

Tanjuska, upam da se v kratkem vse porihta...

Me pa še nekaj zanima, tisti, ki mogoče še uporablja medrol... Mi smo zaradi alergije trenutno na četrtinki medrola dnevno... In funkcioniramo perfektno. In me zanima koliko je to škodljivo? Če recimo jemlje to pes leto, dve...? Če ve kdo mogoče...?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #78 : četrtek, 06.10.2011 : 10:51:29 »

Mislim, da je čisto individualno, ampak neka minimalna doza naj ne bi povzročala največje štale  Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #79 : četrtek, 06.10.2011 : 13:11:54 »

Medrol (in ostali kortikosteroidi) imajo ob dolgotrajnem jemanju lahko precej hude stranske ucinke (jih je cel kup in so lepo napisani v navodilih, zato jih je brezveze pisat, obsegajo pa vse od gastricnih ulkusov do iatrogenefga cushingovega sindroma in vse vmes). Je pa odziv precej individualen in ce je odziv pri eni zivali tak, ni nujno, da bo tudi pri drugi ... Moja psica ze vec let (4, mogoce celo 5) sezonsko, od pozne pomladi do zgodnje jeseni dobiva medrol. Ne vsakodnevno, dozo prilagajam stanju in praskanju. Nima nobenih posledic, za svojo "pasmo" (doga mix) je celo precej stara (11), krvni izvidi so ok, pesti jo pa nekaj drugih tezav, ki pa jih prej pripisujem starosti kot medrolu.
Ce gre za neko kronicno stanje, pac druge resitve dostikrat ni in zival lahko kar nekaj let cisto normalno zivi (precej bolj normlano in kvalitetno kot bi brez kortikosteroidov). Je pa priporocljivo, da se v primeru dolgotrajnega dajanja daje se nekaj za zascito zelodcne sluznice (venter, ultop, ranital, ...) in pac treba je spremljat stanje zivali, mogoce malo bolj redno delat "sistematske preglede" (hemogram + par biokemijskih paramterov) in parkrat letno malo dvignit imunski sistem s kaksno vitaminsko kuro oz. ostalimi dodatki.
m.
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #80 : četrtek, 06.10.2011 : 14:00:53 »

Maja, najlepša hvala za te informacije...  Tale medrol pri nas nardi čisto drugega psa. Iz tega, da si s praskanjem poškoduje celo kožo, ki se potem itak ne zaceli, ker se ne more, ker se praskanje ne neha... V kratkem tako in tako gremo do Matkota, da preveri kakšno je stanje in bom naredila še te preglede.
Me pa zanima še nekaj... Ali je bolje mu dajat recimo nekaj časa pol tablete na dan, ker potem mu recimo to dajem 10 dni in potem mu "drži" naslednji 14 dni... In mu ne rabim dajat tisti čas, se ne praska. Ali je bolje, da je pač na četrtinki, ampak potem ne morem pavze nardit, mu ne drži... sram
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #81 : četrtek, 06.10.2011 : 14:29:50 »

Nekateri svetujejo dajanje vedno manjših doz do popolnega prenehanja.
Pozanimaj se Wink

Na žalost nimam drugih izkušenj kot z muco, kateri smo dali 1 teden priporočeno dozo, potem 1 teden polovično, potem 1 teden polovično od polovične, torej četrtinko in je bilo vredu, ko je bilo konec.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #82 : četrtek, 06.10.2011 : 21:24:41 »

Das minimalno dozo, na maksimalni razmak. Jaz npr. pri svoji psici zacnem z dokaj visoko dozo, dva tri dni, potem pa zmanjsam na 8 mg/50 kg na dva dni. Ce dam manj, ni ok. Delat kure na 10 dni ok, ker "zj***" hormone. Daj rajsi nizjo dozo in bolj pogosto, na dan ali dva. Ko nehujes, naredis tako kot je napisala skogkatt, postopoma nizas dozo.
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #83 : petek, 07.10.2011 : 08:44:06 »

Aha, mi smo na četrinki, torej 1 mg na dan na 27 kg...  Bomo sprobali še 1 mg na dva dni. Bi blo super, če mu bo takšna doza držala...
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #84 : torek, 08.11.2011 : 21:43:54 »

uf me kr nekaj časa ni bilo na forum....morem jaz očitno hitro do matkota, kolikor vidim-nisem vedla, da je lahko toliko stranskih učinkov,čeprav vem, da je možnost ,da se pojavijo! jaz dajem mojemu namreč 4 mg 1x na dan, čeprav je bilo naročeno-ko se mu je poslabšalo, ker je bil 1 teden brez medrola naj od začetka dajem vsak dan 4 mg,nato pa vsaki drugi dan...

sicer pa imam namen vprašati, zakaj sploh to potrebuje, če lahko ostane pri njih nekaj časa, da se ugotovi vzrok, alergija?na kaj?... trenutno še dobiva polek medrola tudi eno desetinko kapsule eritromicina 20minut pred obrokom vsakih 12 ur... venter in ultop sem pa porabila, in je bilo naročeno, da ga ni potrebno več dajati...
že jutri pokličem in se naročim, nočem, da se pojavijo kakšne krvavitve spet,oziroma kakšni stranski učinki...
sicer pa imamo še vedno trde klobase, to je bil naš cilj...bruhanja skoraj ni več, včasih zjutraj, torej občasno bruha 1x na dan največ-ampak sumim, da mu ne paše zdravilo na `prazen želodec` (zravila dobi v mali količini konzerve eukanuba intestinal),za tem pa poje obrok(brikete in konzerve eukanuba intestinal)...
sicer pa ta mesec(23.11.) pihnemo prvo svečko, ampak žal ne bo tortice Sad bo pa kak lepi topli komplet,za zimske dni Smiley

v teži pa ne napredujemo, še kr se giblje okrog 9 kg, tako da bo verjetno manjši od ostalih francozkov.... malo se bojimo hladnih dni, saj v dežju sploh noče iz hiše, imamo prave borbe... bomo vidli, kak bo v snegu :/ ni krivo to, da bi ga zeblo,ampak mu ne paše ko se zmoči, čeprav ima sicer vodo zelo rad... tudi ko je samo jutranja rosa...razvajenček? Smiley
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #85 : četrtek, 19.01.2012 : 12:10:55 »

No mi smo imeli spet 6.1. gastroskopijo, kjer je bila odvzeta biopsija sluznice-kjer ima bele pikice so odščipnili in poslali na laboratorisjko analizo v Nemčijo... Danes smo iz Eflorana prišli na antibiotik Stomorgyl. Efloran 200mg in Medrol 2 mg je jemal od 30.12, na podlagi laboratorijskih rezultatov (ima neko bakterijo) pa od danes začenjamo z Stomorgyl 10 in Ronoxan 50 mg... upam da mu bo šlo lažje po grlu, kot Efloran, pri tistem antibiotiku, smo se pa res namantrali po 1-2 uri dnevno!Tako da pri nas ni slabo-ni pa dobro, občasno še bruha, občasno (mislim da od zdravil) ima tudi drisko. Trenutno smo na hrani Royal canin Hypoallergenic + konzerve Hills d/d losos... bomo pa vidli, če bojo nova zdravila kaj učinkovala...LP
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 19.01.2012 : 12:12:08 »

popravljam-Ronoxan 50mg/na 12 ur...
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 19.01.2012 : 23:02:27 »

malo se bojimo hladnih dni, saj v dežju sploh noče iz hiše, imamo prave borbe... bomo vidli, kak bo v snegu :/ ni krivo to, da bi ga zeblo,ampak mu ne paše ko se zmoči, čeprav ima sicer vodo zelo rad... tudi ko je samo jutranja rosa...razvajenček? Smiley

Lastnica frenčija, ki sem ga spoznala mi je povedala, da menda izhaja odpor proti sprehodom v dežju iz tega,
da jim dežuje v njihove pokončne in gole uheljčke  Roll Eyes Mogoče bi šlo lažje s pelerino s kapuco  Azn

Drugače pa želim, da malemu rata  Kiss.
Je pa res, da so to sila občutljivi psi, eni driskajo, drugi se praskajo ... takorekoč jih pestijo težave skoraj na vseh področjih, res škoda  Cry
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #88 : torek, 07.02.2012 : 14:15:56 »

Lastnica frenčija, ki sem ga spoznala mi je povedala, da menda izhaja odpor proti sprehodom v dežju iz tega,
da jim dežuje v njihove pokončne in gole uheljčke  Roll Eyes Mogoče bi šlo lažje s pelerino s kapuco  Azn

Drugače pa želim, da malemu rata  Kiss.
Je pa res, da so to sila občutljivi psi, eni driskajo, drugi se praskajo ... takorekoč jih pestijo težave skoraj na vseh področjih, res škoda  Cry

Sem že poskusla z tem...ima lepo bundo s kapuco, ampak je nima rad oblečene, noče hodit, kr vsede si, in noče dalje...zdaj je še slabše, v snegu... sprehajamo ga ne, gre samo na odvajanje Smiley  odvaja vedno na istem placu, tako da ga do tja nesem, nazaj pa tudi :)ni preveč navdušen nad snegom Smiley zdaj smo zaključili z zdravili in bomo videli dalje...HVala in LP
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #89 : četrtek, 04.10.2012 : 20:21:21 »

Lep pozdrav.
Končno imam nekaj več časa, pa se javljam, kako smo Smiley 25.5. 2012 smo imeli operacijo pri dr.Matkotu, imel je vse gnojno v predelu žrela-grla, zato je bilo treba vse to odstraniti skupaj z mandlji in pa bil je kastrira, ima tudi paralizo žrela, mu je pa stanjšal tudi mehko nebo. S fantom sma ga odpeljala ob 18.00 iz Topolšice proti domu, več kot ura vožnje...jedel ni,pil ni cel večer nič, ampak si nismo belili glave, smo mislili da bo drug dan boljše...ponoči okrog 3 naju je zbudil čuden zvok in po prihodu v sobo, je bilo vse, res vse krvavo, za njim kjer je hodil krvava sled. Vsa panična kličema na Ptuj  kjer nama veterinarski tehnik pove, da bo obvestil dežurnega veterinarja in poklical nazaj, vendar ni... Ker nisma imela časa čakati na klic, sva poklicala dr. Matkota in odpravili smo se na enurno pot proti Topolšici, čeprav nismo vedeli, če bo pot preživel. Po prihodu je dobil 3 ali 4 injekcije, po vsaki injekciji se je grozno razburil in bilo je vse krvavo pobruhano okrog njega. Eno uro smo sedeli v avtu, čakali na izboljšanje, vendar pač ni bilo neke razlike, ampak smo se vseeno odpravili proti domu. Ležat ni mogel, lahko je le sedel in hlastal za zrakom, 2x mu je moral fant po tem, ko se je mali zgrudil, potegniti ven jezik in ga na nek način, oživeti, v bistvu je izgubil zavest, bil je mehek, jezik pa je večkrat dbil plavi, zgrudil pa se je 2x. Dr.Matko je rekel, da bi ostal pri njih, vendar ga v kletki ne morejo imet, ker je preveč razburjen, tudi po operaciji je bil edini pes, ki je bil zunaj kletke, ravno zaradi tega. To je bila sobota. Ker je bilo res iz ure v uro slabše, smo poklicali dr.Senčarja na mobitel in se dogovorili za obisk vet.bolnice Ptuj. Dr. Senčarja smo obiskovali že 2 meseca pred operacijo, kjer je dobival terapijo vsak drugi dan 3-5 injekcij. Po 5 injekcijah mu je bilo veliko bolje, saj je res dobro izbral terapijo, 3 dni je dobival to isto terapijo na 12 ur, kasneje na 24 ur, potem vsak drugi dan.....
 Po operaciji sem zraven dobila namreč 4 vrste tablet, ampak kako bi pa to pojedel, če še dihati in ležati ni mogel.
Zadnjo terapijo je dobil 4 tedne po operaciji.  Bistvo tega sporočila je, da smo kot novi. Bruha zelo zelo redko, včasih 1x na 14 dni, če preveč divja, ker je pravi divjak, včasih se bojimo, da nas bo pojedel, ker je pravi grizli Smiley Trenutno še vedno dobiva zjutraj konzerve hills d/d račka + recovery (recovery je jedel 3 tedne po operaciji, saj česa drugega itak ni mogel spraviti po grlu) to dobi zjutraj in zvečer, vmes pa dobi približno 50-70g hypoallergenic brikete. če mu dama izklučno te brikete ima drisko, zato jih dobiva le 70 g. Trenutno mu po nasvetu dr.senčarja postopoma uvajamo Royal canin French bulldog(10% enega obroka, postopoma bo dobil vedno več), saj smo prepričani, da nima alergije, velikokrat dobi kaj iz mize, korenček iz juhe, košček mesa, tudi čokolado iz prsta, sladoled, tudi neke pribolške pedigree, ki jih mam za nemškega ovčarja....vse to dobi res malih količin, in trenutno smo opazili le slabo prenašanje piščanca, vse drugo pa je bilo brez kakšnih posledic(bruhanja,driske). Končno lahko uživa svoje pasje življenje, midva pa sma res srečna, da nama ga je uspelo spraviti v red. Je pa bila res dobra šola za v bodoče. No trenutno smo težki 10,6 kg, ker je manjše rasti, ima kr idealno težo :)v zgornjem postu vidim, da je imel reda, 05.10.2011 8,8...lepo smo ga poredili...

 Lepe pozdrave od Messija in mene... Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines