mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:16:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prekomerno pitje vode
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prekomerno pitje vode  (Prebrano 11465 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #30 : sobota, 28.10.2006 : 17:43:32 »

tole pa ne bo cisto res ... sladkor se meri na tesce, oz. vsaj 4 ure po obroku ravno iz napisanega razloga, ker se raven glukoze v krvi po zauzitju hrane dvigne in ne mores vedeti ali gre za normalno povisano raven zaradi razgradnje OH ali za bolezensko spremembo.
(razen, ce gre za redna spremljanja sladkorja - npr. ob istem casu, enako dolgo po obroku - takrat se bolj kot ne meri odstopanja od znanih/zelenih vrednosti, je pa tudi v tem primeru se priporocljivo odlocit in vsakokrat merit na tesce)
m.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #31 : sobota, 28.10.2006 : 19:37:48 »

Napisal bom cim bolj uvidevno in prijazno,da ne bom ispadel kot forumovec, ki bi ti rad povedal svoje.Samo en stavek. Smiley Napacnemu solis pamet.Diabetes poznam se predobro,kot tudi poznam ketoacidozo(predvidevam,da tudi ti,ce ne uporabi strica googla),obenem poznam nevropatijo in polinevropatijo,kot tudi retinopatijo.Predvidevam,da za vse izraze prvic slisis,ampak ti bom kar lepo povedal,da ne bos zbegano gledala. Smiley Vse nastane zaradi posledic dolgorocnega diabetisa,kot tudi odpoved ledvic, za kar sem pa stoprocenten da ves. :)Pises po dejstvih,ki so se uporabljala v casu ispred desetih let,ampak nic zato.Saj zato klepetamo,da se kaj naucimo.Ce zelis ti se razlozim tiste izraze,ter zakaj sploh pride do vsega.Dejansko kateri so razlogi okvar.
          Kar se preverjanja sladkorja tice , vse drzi kar sem napisal.Kar se OH tice,ti bom pa povedal naslednje.Pri diabetiku v danasnjih casih mora biti prehrana temeljena na oh samo zaradi preprostega razloga.Ker pride do enakomernega dviga sladkorja,ter traja vse skupaj enakomerno,kar je lazje nadzorovati.V primeru diabetika.AMPAK, ce diabetik zauzije enostavne ogljikove hidrate deset minut pred pregledom krvi,se to v krvi pozna.In to posteno(seveda ce mu das kar nekaj enostavnih OH).Urin kaze na stanje ki je bilo,kri pa na stanje ki je trenutno.Po obeh stanjih ugotovis diabetes,ampak pri krvi ni treba psa z lonckom loviti in delati debila iz sebe po travnikih.Edino ta razlika je.To je pa tudi vse.Ce zelis ti lahko se pojasnim,kako je z mascobami pri diabetikih, ter tudi delovanje insulina,da ti bo bolj jasno,kot tudi trebusne slinavke in otockov.To kar si ti napisala, je nekoc drzalo Smiley Ce bi dobro pogledala, bi videla da si v svojem postu samo potrdila moje besede,glede tega ,kaj je iz urina razvidno.Prejsnje stanje.Ampak ne,ti si vsekakor  morala povedati,da se nekdo moti. Smiley Nic zato.Pomembno je ,da si povedala na lep nacin in brez kaksnega sarkazma.Zato te spostujem Smiley
   Da nadaljujem.Pred desetimi leti je bila uporaba urina zelo prakticirana,gledalo se je urin pa z listici Glukotest.Iskalo se je raven glukoze v urinu,ki je kazalo na stanje,ki je bilo prej.Sedaj v teh casih se gleda kri in se pri dobro vodenemu diabetesu sproti rihta,da ne pride do visokih sladkorjev v krvi,ti pa opisujes metodo ,pri kateri se je samo rihtalo ze nastalo slabo stanje.Torej visok cuker,ki je bil,ter se ga je potem moralo spraviti na normalno raven.To se je delalo vcasih,sedaj se cuker drzi pod trenutno kontrolo,zato pa se meri tudi sladkor.Razen ce se ti fucka za vse skupaj.Sicer ne vem kako imajo poslihtano to v kinologiji,ampak po besedah veterinarja so zdravila prakticno enaka.
  Ce zelis ti razlozim se delovanja inzulinov,tako kratkorocnih kot tudi dolgorocnih.
Lep pozdrav in z spostovanjem,kot sem ze napisal prej Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #32 : nedelja, 29.10.2006 : 13:41:04 »

Narobe si prebral, ali pa napacno razumel kar sem napisala. Niti slucajno nisem primerjala merjenja glukoze v urinu in v krvi - ker si ti to ze povsem pojasnil. Govorila sem samo o merjenju glukoze v krvi. Moj prvi stavek se je nanasal na primer, ko diabetes se ni diagnosticiran, ampak nanj sele sumimo, torej ne zelimo, da zauzita hrana kakorkoli vpliva na vrednost glukoze -> meri se na tesce (kaj je to na tesce in koliko na tesce, je odvisno od posamezne zivalske vrste in njihove presnove - pri nekaterih zivalih je to 2 uri po obroku, pri drugih pa 12). In moj post je letel izkljucno na tale tvoj stavek, oz. da sem natancnejsa, na drugi del tega stavka **Lahko mu tudi vzame sladkor iz krvi in takoj vidi,vendar je dobro psu dati prej nekaj jesti,zato da se mu sladkor dvigne.**
Druga stvar je (drugi stavek, oz. dodatek v oklepaju), ko je zadeva ze enkrat diagnosticirana in pod kontrolo oz. ko vemo, kaksna je normalna oz. dejanska vrednost glukoze (za posameznika) ob dolocenem casu. Takrat lahko spremljamo samo odstopanje od te normalne vrednosti in lahko merimo tudi po obroku (vendar je zaradi raznolikosti obrokov zopet priporocljivo, da se meri prej, ker se razlicne snovi razlicno presnavljajo in dvig ni vedno enak, se bolj pa je to priporocljivo v primeru, ko se stanje sele spravlja v normalne okvire).
lp, m.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #33 : nedelja, 29.10.2006 : 14:25:38 »

hehehe, ok Smiley
Samo psu das veliko enostavnih ogljikovih hidratov v gobec pa bos takoj na jasnem.Zdravemu psu,sladkor v krvi ne bi smel iti drasticno gor,tistemu,ki ima diabetes, bi moral pa iti v visave.Point je samo v temu,da zdravemu ne bi smel iti cuker vec gor kot za par enot,diabetiku pa gre lahko za dvajset in tako naprej.
     
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prekomerno pitje vode
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines