mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 01:45:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Hiperkeratoza
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hiperkeratoza  (Prebrano 4270 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« : četrtek, 07.07.2011 : 12:57:15 »

Naša stara baba je očitno naslednja na vrsti kot vrok za moje nespanje in griženje nohtov...
Zadeva pojavi večkrat pri starejših psih, podobno kot kožne težave starejših ljudi s sladkorno. Je prekomerno nalaganje karotena, ki se kaže kot poroženela koža na blazinicah in smrčku. Menda zdravila ni, le nega (odstranjevanje odvečne "kože" na tacah in mazanje), včasih pomaga oziroma omili zadevo dodajanje cinka in biotina.

Se je kdo že srečal s tem in kako ste se lotili problema? Cink in biotin se verjetno dobi v kakšnih "pilulah"? S čem ste mazali tace in do kakšne mere je pomagalo?
lp
T.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : četrtek, 07.07.2011 : 13:10:01 »

Moji prejšnji psički se je to pojavilo ko je imela enih enajst, mogoče dvanajst let - samo na smrčku in na komolcih. Posebno na smrčku ji je koža včasih tako poroženela, da je po malem tudi krvavela, ji je pa ful pomagalo mazanje z navadnim domačim olivnim oljem - lizala si ga niti ni preveč, ker ji je bilo itak bljask. So pa bila obdobja, ko ji je poroženela koža skoraj popolnoma izginila, potem pa se je ponovno pojavila. Poskusi, čeprav olje najbrž pomaga samo pri bolj blagih oblikah hiperkeratoze.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #2 : četrtek, 07.07.2011 : 13:18:56 »

Hvala Moksa. Olivno olje je itak vedno doma na zalogi  Smiley Blazinice ima obupne, že nekaj časa se s tem "boriva" olivnega olja pa res še nisem poskušala. Elastopad po mojih izkušnjah pri tej nadlogi ne pomaga nič (če bo kdo še kdaj rabil in preden na njem bankrotira... )
Sem se pa tako fino zatipkala... keratin se nalaga ne karoten sram
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Hiperkeratoza
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines