mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:50:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Vnetje foliklov
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje foliklov  (Prebrano 11939 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« : četrtek, 07.07.2011 : 14:59:35 »

Imam mogoče kdo kakšne izkušnje z vnetjem foliklov (lasni mešički) pri psu?


lp, moon
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : torek, 19.07.2011 : 10:01:50 »

Na katerem delu?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2 : torek, 19.07.2011 : 10:18:05 »

Okrog oči, okrog gobčka, kjer ima brke in potem ena linija okrog ust in pod brado.
 
Antibiotikov več nima, se je pa ponovilo. Po navodilih veta zdaj uporabljam samo plivasept in jod, brez antibiotikov. Sicer gre na bolje, ampak tako zelo počasi. Ogromno sem prebrala o tem tudi na netu, kjer piše, da je to dolgotrajna terapija. Malo me skrbi zaradi oči, ker ga težko umijem okrog, ne da bi mu prišel plivasept v oči. Vet je sicer rekel, da ne bo nič narobe, če bom potem takoj sprala, ampak glede na to, da bo to dolgotrajna terapija sem malo skeptična, da ne bo potem posledic na očeh. Dlako okrog ust in pod brado sem mu malce pobrila, ker tako pride plivasept in sploh jod lažje v stik s kožo. Pa še lažje vidim, do kod seže folikulitis. 
Šla sva na izključno ribje brikete in ribo v vseh oblikah, dodajam mu dermanorm olje in še vitamine.

Mogoče veš, če obstaja še kaj, kar lahko naredim?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3 : sreda, 20.07.2011 : 18:51:11 »

Rdečica je skoraj že izginila. V bistvu ima zdaj že čisto bledo rdeče ali pa sploh nič več rdeče v primerjavi z začetkom. Zdaj se mu edino koža intenzivneje lupi.  Ne zgleda mi vneto. So dnevi, ko se mi zdi, da je že ful bolje, pol pa pride kak dan, ko se mu pa še bolj lušči, potem naslednji dan je pa spet isto stanje in ni več toliko lusk. Jaz upam, da to luščenje kože pomeni, da gre na bolj in ne na slabše.

Tkole nekako tole zgleda...


http://www.mojalbum.com/moonbeam/folikulitis
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : sreda, 20.07.2011 : 21:43:20 »

Za zacetek se spriajzni, da boste zdravili se nekaj casa ...

Vsa prizadeta mesta pobrij (pazi pa, da ne poskodujes koze) in redno mazi z jodom oz. drugim razkuzilom.

Koliko casa je bil na antb. in katerih?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #5 : sreda, 20.07.2011 : 22:35:29 »

Za zacetek se spriajzni, da boste zdravili se nekaj casa ...

Vsa prizadeta mesta pobrij (pazi pa, da ne poskodujes koze) in redno mazi z jodom oz. drugim razkuzilom.

Koliko casa je bil na antb. in katerih?

Sprijaznila sem se že, mi ne bo problem, samo da bo to kar počnem učinkovito.

Ja, sem prebrala, da zna trajati kar nekaj časa. Zaradi tega sem tudi malce jezna, ker ko je bil 2 tedna na synoluxu se mu je skoraj pozdravilo. Seveda plus plivasept in jod. Ko sem nehala z antibiotikom, sem mu po navodilih veta mazala z jodom še en teden, ampak očitno veliko premalo, ker povsod piše, da po prenehanju znakov, nadaljuješ s šamponom in jodom še vsaj dva do tri tedne. Ne vem točno koliko miligramski, mogoče 250, ker mi je ostal en ovitek in je gor ta številka.

Potem se mu je ponovilo in ko sem šla nazaj na veterino, je vet rekel, da ni tako hudo, da lahko nadaljujemo brez antibiotikov. Zdaj po 12 dneh plivasepta in joda je stanje takšno, kot je na sliki.

Pobrila sem mu že, ampak ne čisto do kože, da ga ne bi poškodovala. Mu bom poskusila še malo. A mu do konca pobrijem? Pa okrog gobčka, kjer ima brke tudi lahko pobrijem?  Kaj pa plivasept in oči, znajo biti kakšne posledice?   Se ti zdi, da bi morala nazaj na antibiotike?  Vet je rekel, da ni potrebe, zato sem v dilemi.

Hvala, ker si se oglasila v temi!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : sreda, 20.07.2011 : 22:47:45 »

- ne ga pobrit cisto do koze, ker bos se bolj razdrazila, ko bodo dlake zacele ven iz koze rast. Naj bodo dolge kaksen mm
- ce lahko pobrijes, daj rajsi okrog brk - ne mu jih odbrit, ce ni nujno ...
- saj plivasepta mu lih ne zlivas v oci, ne? Ce gre kaksna kaplja notri ni take hude krize, lahko mu spres s fiziolosko. Drugace pa spiraj z gazo namoceno v plivasept/betadin
- ce vet pravi da ne, pol ni treba, razen ce gre na slabse - se siri in spet gnoji.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #7 : sreda, 20.07.2011 : 23:21:23 »

Plivasept razrecim z vodo in mu z gazo spiram, po tem ga se z vodo splaknem. Pustim, da se malo posusi in z gazo nanesem jod. Vet pravi, da jod ucinkuje prvih deset minut, zato sedim vsaj 20 minut poleg, da pazim, da si ga ne lize. Joda potem ne spiram dol do naslednjega dne, ko vse skupaj spet ponovim. A mislis, da bi morala potem jod dol sprati se isti dan al je ok, da je gor do naslednjega dne?
Bom poskusila se malo pobriti. Pride pa plivasept in jod lepo do koze, ker okrog brk tko nima goste dlake.
Siri se mu ne in vneto ni, gnojno tudi ne. Lahko, da je se kak del malo bolj rdec, ampak zaenkrat ni razloga za skrb, ker izginja. 
Bomo nadaljevali s terapijo. Porocam, kako nam gre. 
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 20.07.2011 : 23:30:34 »

Mene pa ful zanima, kako in zakaj do vnetja pride?

[size=05pt]Bogi Flipko, tole mora biti kar srbeče, najbrž. Pa pridna moonka, sevede  Kiss[/size]
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #9 : četrtek, 21.07.2011 : 07:34:33 »

Več je lahko vzrokov. Od garij, pretiranega in grobega česanja, potem so še hormonske spremembe, potem je omenjen tudi prhljaj, pa mozolji pa tko naprej, v glavnem vnetje kože. Seveda nečistoča pripomore k temu zelo. 
Se poskušam spomnit kdaj se je začelo in kako. Vse kar se spomnim je ena čudna praska na gobčku, ki sem jo razkužila, in je kazalo super, potem nisem več pretirano gledala in potem se je začelo. Dobil jo je verjetno v gozdu ali pa kakšne palice.
Zateglo je tole ja. Ampak, kakšne slike sem vse videla. Ubogi psi  Undecided  Tole kar ima Flip ni niti približno tako hudo, kot bi lahko bilo. Flipu je seveda zoprno, sploh ko vidi flaške in gazice je cel  Shocked Sad , ampak druge ni. Bomo morali dati to skoz, pa kolikor dolgo bo trajalo. Do novega leta bi menda že moralo biti  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : četrtek, 21.07.2011 : 07:36:08 »

Do poroke, moon, reče se do poroke Tongue

Vam želim čim hitrejšo ozdravitev Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #11 : četrtek, 21.07.2011 : 07:44:46 »

Poroka je že bla. Pol bi morala reč do prve ločitve  Roll Eyes  Razen če misliš do Flipove poroke  Tongue  Kera ga bo pa hotla, takega obritega in luskastega, razen mene   Kiss ljubezen

Hvala za vzpodbudne želje  Kiss 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #12 : četrtek, 21.07.2011 : 07:46:04 »

Ja Flipove poroke, seveda Roll Eyes, sa ti nimaš vnetja foliklov ampak Flip Tongue, če prav razumem Evil
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #13 : četrtek, 21.07.2011 : 07:51:11 »

Ja Flipove poroke, seveda Roll Eyes, sa ti nimaš vnetja foliklov ampak Flip Tongue, če prav razumem Evil

Ja, tole na sliki je Flipova brada, moja ni tko poraščena  Roll Eyes Tongue
Gubica naša luskasta, vsak dan jo fejst prelupčakmo, ko pa tako suvereno sodeluje pri trpinčenju samega sebe in potem mu še za vrat diham, da si ja vsega dol ne poliže, da je cel  sram   Kiss    
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #14 : sreda, 05.10.2011 : 09:53:42 »

Po treh mesecih smo zaključili s terapijo  veselje
Dvakrat smo bili na antibiotikih, ko se mu je razširilo še na trebuh, smo šli še po dva koktaila, plivasepta in joda smo porabili kar nekaj, ribji briketi, ribe v vseh oblikah, dermanorm olje, konopljino olje, vitamini. Tudi kopanje v morju je precej pomagalo. Malo sumim, da so nižje temperature tudi pripomogle k hitrejšemu okrevanju. Kljub temu, da se je situacija umirila, spremljam vsak dan in upam, da se mu ne ponovi. Drugače smo pa veseli, po treh mesecih namakanja, da se je stvar umirila  veselje bravo
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Vnetje foliklov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines